رفتن به مطلب

مثل یک دختر

Lean

ارسال های توصیه شده

p4g8tlx0dha8d2cmfchu.jpg

مثل یک دختر

درود

فیلم زیر رو ببینید

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

خب چندبار با این سه کلمه تحقیر کردید؟

چند بار با این سه کلمه حس کردید که تحقیر شدید؟

اصولا تحقیر آمیزه؟

فیلم زیر رو دانلود کنید

نظرتون چیه ؟

دخترا باید ثابت کنند یا ثابت بشن؟

لینک به دیدگاه

من نمیدونم این فیلم کجایی بود که دخترای جوانش اینقدر بی اعتماد به نفس بودن ...یعنی اینقدر تو سری خورده اند و مسخره شده اند....

والا رئیس من خارجیه و بهم میگفت خوشم میاد مثل یک دختر واقعی کار میکنی...درنظر اون دختر بودن یعنی سرشار از انرژی و جسارت...

من هیچ وقت با عبارت *مثل یه دختر* تحقیر نشده ام و اونو تحقیر آمیزنمیدونم.بستگی به گوینده و موقعیت و هدفش داره.

ضمنا شده توی دانشگاه و محل کار یه آدم بی ادب و بی فرهنگ بخواد متلک بزنه برادخترها و زنان...اما همیشه از واکنشها پشیمون شده

لینک به دیدگاه

نه اصلا!!!!

w000.gif

چرا باور کن هستند. شاید تو استثنا باشی. اما این تو سری خور بودن از جامعه ما و فرهنگ جامعمون نشات میگیره که به خونواده ها هم تا حدودی (بسته به طرز فکر اعضای اون) کشیده میشه. :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

تنها موردی که در طول عمرم شنیدم برا رانندگی بوده که آقایون معمولا رانندگی خانومارو مسخره میکنن ولی تا به حال نشنیدم کسی بگه مثل یه دختر.....تا حالا نه تحقیر شدم نه کسی رو تحقیر کردم اما اگر کسی جرات کنه و بخواد تحقیرم کنه یجوری سر جاش میشونمش که تا آخر عمرش دیگه جرات نکنه این حرفای سخیف به ذهنش بیاد....

مث یه دختر چی؟اصلا این کلمه یعنی چی؟مگه دختر چجوریه؟به نظر من کسی که اینو میگه هنوز خیلی چیزا رو متوجه نشده :w16:چرا ماها هنوز متوجه نشدیم که آغا یک زن با یک مرد متفاوته آغا جان این تفاوتش دلیل بر نقص هیچ کدوم نیست و وقتی متفاوت باشه مطمئنن کاری که یه پسر انجام میده خیلی تفاوت خواهد داشت با کاری که یه دختر انجام میدم و طبیعتا هیچ ارزش برتریتی نسبت به هم ندارن......

من به عنوان یه دختر هیچ موقع در طول عمرم آرزو نکردم دختر نبودم چون واقعا احساس خوب و شادی از دختر بودنم دارم و بی برو برگشت میگم تا حالا کوچیکترین کمبودی در وجودم ندیدم که در مقابل جنش مذکر کم بیارم و احساس ضعف بکنم....

لینک به دیدگاه
تنها موردی که در طول عمرم شنیدم برا رانندگی بوده که آقایون معمولا رانندگی خانومارو مسخره میکنن ولی تا به حال نشنیدم کسی بگه مثل یه دختر.....تا حالا نه تحقیر شدم نه کسی رو تحقیر کردم اما اگر کسی جرات کنه و بخواد تحقیرم کنه یجوری سر جاش میشونمش که تا آخر عمرش دیگه جرات نکنه این حرفای سخیف به ذهنش بیاد....

مث یه دختر چی؟اصلا این کلمه یعنی چی؟مگه دختر چجوریه؟به نظر من کسی که اینو میگه هنوز خیلی چیزا رو متوجه نشده :w16:چرا ماها هنوز متوجه نشدیم که آغا یک زن با یک مرد متفاوته آغا جان این تفاوتش دلیل بر نقص هیچ کدوم نیست و وقتی متفاوت باشه مطمئنن کاری که یه پسر انجام میده خیلی تفاوت خواهد داشت با کاری که یه دختر انجام میدم و طبیعتا هیچ ارزش برتریتی نسبت به هم ندارن......

من به عنوان یه دختر هیچ موقع در طول عمرم آرزو نکردم دختر نبودم چون واقعا احساس خوب و شادی از دختر بودنم دارم و بی برو برگشت میگم تا حالا کوچیکترین کمبودی در وجودم ندیدم که در مقابل جنش مذکر کم بیارم و احساس ضعف بکنم....

اینی که از دختر بودنت راضی هستی به ارزشهای وجودی خودت برمیگرده. اما آیا واقعا توی رفتار جامعه تفاوت و تبعیضی نمیبینی بین دختر بودن و پسر بودن؟

لینک به دیدگاه
چرا باور کن هستند. شاید تو استثنا باشی. اما این تو سری خور بودن از جامعه ما و فرهنگ جامعمون نشات میگیره که به خونواده ها هم تا حدودی (بسته به طرز فکر اعضای اون) کشیده میشه. :banel_smiley_4:

بعضی جاها واقعا رفتار خود انسان باعث میشه که دیگران چطور باهاش برخورد کنن و یه چیزایی وقتی از حدش گذشت موجب میشه دیگران اون رفتارو مسخره کنن امیدوارم منظورمو متوجه شده باشی:icon_redface:

لینک به دیدگاه

بله هستند اما بستگی به واکنش خود دخترها داره....

توی این تاپیک یه نمونه از دید حاکمیت و جامعه نسبت به زن مشخصه.

زن یعنی شکلات ، زن یعنی صندلی ، زن یعنی لامپ ، زن یعنی یخچال، زن یعنی ....

نمیگم دخترها باید توی ورطه احمقانه لج و لج بازی با پسرا و مردا بیفتن.دخترهاکه نباید بخوان ثابت بشن یا ثابت کنن...اونا باید همونجور که هستن زندگی کنن..خیلیاز مردها هم همچین دیدی ندارن...من وقتی به مردان خانواده خودم و خیلی از همکارا وهمکلاسیا و کسایی که میشناسم نگاه مییکنم میبینم از لحاظ تفکر رشد پیدا کرده اند واز دید سنتی فاصله گرفته اند یا دارن میگیرن!!!!!

لینک به دیدگاه

اول دبیرستان که بودم یک همکلاسی داشتیم بچه ها خیلی مسخرش میکردن ، مثل دخترا را میره ، مثل دخترا حرف میزنه ، مثل دخترا... فک میکنم مثل دخترا تو جوامع مردانه برای تحقیر استفاده میشه اما مثل دختر بودن تحقیر آمیزه؟

لینک به دیدگاه
اینی که از دختر بودنت راضی هستی به ارزشهای وجودی خودت برمیگرده. اما آیا واقعا توی رفتار جامعه تفاوت و تبعیضی نمیبینی بین دختر بودن و پسر بودن؟

تبیعض همه جا هست مثلا من خیلی پسر دیدم که گفتن خوش بحالت که دختری و طبیعتا دیدم دخترایی که آرزو میکردن پسر باشن....بببین رفتار جامعه و تبعضایی که هست قبول اما این دلیل نمیشه که من تو سری خور بار بیام تو همین جامعه بین همین مردم کاری میکنم که ذاتا بهم احترام بذارن مجبور نباشن بلکه در مقابلم چیزی جز احترام نداشته باشن که عرضه کنن...

لینک به دیدگاه
اول دبیرستان که بودم یک همکلاسی داشتیم بچه ها خیلی مسخرش میکردن ، مثل دخترا را میره ، مثل دخترا حرف میزنه ، مثل دخترا... فک میکنم مثل دخترا تو جوامع مردانه برای تحقیر استفاده میشه اما مثل دختر بودن تحقیر آمیزه؟

این مربوط به تحقیر دختر نیست بلکه دوستتونو تحقیر کردن چرا چون پسر زمختر هستن و دختر ظریفه دختر آروم راه میره حرف زدن آرومه و خیلی چیزای دیگه و پسر برعکسه وقتی یه پسر عین هم جنساش رفتار نمیکنه بهش میکنن مثل دخترا حرف میزنی اینجا دلیل بر این نمیشه که دختر بد حرف میزنه یا بد راه میره

لینک به دیدگاه

مثل دختر بودن بله توی جامعه مردان توهینه همون طوری که مثل مردان رفتار کردن بین خانوما قبح داره!

ولی چیزی که مثلا توی این فیلم دیدیم این بود که دخترا هم رفتار دخترا رو مسخره میدونن؟ چرا؟

لینک به دیدگاه

بنظر من متاسفانه در گذشته همینطور بوده ، محدودیت یا یه جور توهین اما حالا دیگه اینطور نیست و خوشبختانه داره واسه همه جا می افته که دختر بودن فقط جنسیت انسان رو مشخص میکنه نه توانایی های اون رو .

لینک به دیدگاه

تو خانواده ای که من بزرگ شدم , نیابت همه مسئولیت های پدر رو خواهربزرگم بعهده دارن. این حرفا فک کنم یکم قدیمی شده. دیگه فرقی بین انسانها از جهت جنیست گذاشته نمیشه.

لینک به دیدگاه
تبیعض همه جا هست مثلا من خیلی پسر دیدم که گفتن خوش بحالت که دختری و طبیعتا دیدم دخترایی که آرزو میکردن پسر باشن....بببین رفتار جامعه و تبعضایی که هست قبول اما این دلیل نمیشه که من تو سری خور بار بیام تو همین جامعه بین همین مردم کاری میکنم که ذاتا بهم احترام بذارن مجبور نباشن بلکه در مقابلم چیزی جز احترام نداشته باشن که عرضه کنن...

َشما در حال ماله کشیدن حقایق هستی دوست عزیز به جای اینکه الکی مثلا خودمون خوشبخت معرفی کنیم یا یک جامعه با فرهنگ تو ذهنمون درست کنیم بهتر این جامعه و فرهنگ و زندگی خیالی واقعیت ببخشیم

لینک به دیدگاه
تو خانواده ای که من بزرگ شدم , نیابت همه مسئولیت های پدر رو خواهربزرگم بعهده دارن. این حرفا فک کنم یکم قدیمی شده. دیگه فرقی بین انسانها از جهت جنیست گذاشته نمیشه.

بله این موضوع که طرح شد نافی استثنائات نیست ، اصولا در مباحث جامعه شناسی به جو غالب جامعه توجه میشه همونطور هم که دیدیم فلیمی که ساخته شده بود در یک جامعه غربی ساخته شده زمانی که در غرب با جوامع اکثرا سکولار هنوز این موضوع دید تحقیرآمیز به زنان یک دغدغه محسوب میشه از جامعه جهان سومی چه انتظری داری؟ از سوی دیگه بحث نگاه جنسیتی در سال های اخیر مطرح شده این نوع نگاه رو در نه در ایران و جهان سوم بلکه در همه جا میشه دید، به در محل کار کمی گوش هاتو تیز کن ببین دیدگاه ها به همکار زن به چه شکلی هست، اتفاقا همین دیروز همکارم اومده بود به اتاقم بحث رو کشید به ازدواج و به من به اصطلاح توصیه کرد که همسری اختیار کنم که خانه دار باشه ، چرا؟ چون زن شاغل ممکنه خراب بشه( من معذرت میخوام) ایشون این موضوع رو مطرح کرد در حالی که من به عینه میبینم که توانایی های این آقا از برخی همکاران خانم اداره به شدت پایین تره.

به هر حال نگاه جنسیتی مقوله ای نیست که به این زودی ها از جوامع چه غربی و چه شرقی قابل حذف باشه کما اینکه با دخالت ایدئولوژی های مذهبی این مقوله شدید تر و ملموس تر در جوامع دینی احساس میشه

لینک به دیدگاه
بنظر من متاسفانه در گذشته همینطور بوده ، محدودیت یا یه جور توهین اما حالا دیگه اینطور نیست و خوشبختانه داره واسه همه جا می افته که دختر بودن فقط جنسیت انسان رو مشخص میکنه نه توانایی های اون رو .

بعید میدونم

کمی به پچ پچ های اطرافت توجه کنی نظرت عوض میشه

لینک به دیدگاه

یک نگاه جنسیتی در سطح کلان کشور (البته این از نوع به غایت مؤدبانه هست)

[h=2]

[/h]

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...