رفتن به مطلب

مسابقه سال نو ، ایده نو ، حرکت نو

ارسال های توصیه شده

سلام به همه نواندیشانی های عزیز :a030:

:thk: خلاقانه فکر کنید، خلاقانه تاپیک بزنید :thk:

خب با توجه به نزدیک شدن به سال نو تصمیم گرفتیم یه حالت مسابقه ای راه بندازیم مخصوص ایده ها و حرکت های نو :hapydancsmil:

بالاخره سال نو هست و خوبه که بتونیم یه تغییری تو خودمون بدیم و خلاقیاتامونو که به خاطر بی حوصلگی خاموششون کردیم دوباره زنده کنیم :w02:

از الان تا 15 فروردین هرکس بتونه تاپیک و بحث خلاقانه ای یا مسابقه نو و خلاقانه رو تو یکی از تالارها بزنه، می تونه با دادن لینک تاپیکش بهمون، تو این مسابقه شرکت کنه :a030: یا اینکه ایده نو و خلاقانه و قابل انجامی رو داره که خودش توانایی انجام اون رو نداره، میتونه ایدش رو بگه تا خودم یا هرکدوم از دوستان دیگه از طرفش اجرا کنیم :w16:

در پایان بین بهترین ایده ها و بهترین حرکت های خلاقانه ای که توسط دوستان انجام شده، نظرسنجی گذاشته میشه و به بهتریناشون مدال و امتیاز داده میشه :icon_pf (19):

جوایز مسابقه:

نفر اول: 200 امتیاز + مدال اندیشه طلایی

نفر دوم: 150 امتیاز

نفر سوم: 100 امتیاز

لینک به دیدگاه
خيلي عالي.. خوبه.. مرسي.. ولي من فعلا ايده هامو دادم.. فعلا ايده اي ندارم.. :banel_smiley_4::ws3:

مشکلی نیست. اونا ایده ها هم جزئشون هست. :a030:

لینک به دیدگاه

حرکت جالبیه

اما یه مشکل داره این مدلش وقت زیادی دادی فرسایشی میشه ملت یادشون میره اونم تو زمان تعطیلات عید

من سعی می کنم شرکت کنم

احتمالا عید کلا بیکارم میشنم یه 2 -2 تا 4 تا می کنم ببینم چه ایده میشه داد :ws3:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام به همگي

سال نو مبارك :icon_gol::w16:

من يه ايده ي كلي دارم و اون هم اينه كه :

با توجه به اينكه تقريباً اكثر ما يا دانشجو يا استاد و يا فارغ التحصيل دانشگاهي هستيم، براي ايجاد امكان ارتباطات بهتر و انشاالله حركت هاي علمي و صنعتي و مشاركتي و ... در اولين قدم بيايم و هريك از ما در تالار "آموزش و پرورش و آموزش عالي" طي يك تاپيك اولاً دانشگاه خودمون رو معرفي كنيم و ثانياً هرچي مايليم درباره ي تجربيات خودمون از اون محيط دانشگاهي و اساتيد و غيره بنويسيم.

اين كار چند نكته ي مثبت داره:

اول
اينكه با اين كار و در طول زمان انجمن به يك بانك اطلاعاتي جالب درباره ي دانشگاه هاي مختلف تبديل ميشه ( چيزي كه تا به حال نمونه نداشته ) خصوصاً اينكه خود دانشجويان دانشگاه نويسنده ي اين اطلاعات هستند و اين از نظر كلي خصوصاً براي كساني كه قصد انتخاب دانشگاه رو دارند مفيد خواهد بود.

دوم
اينكه هر بيننده اي با يك نظر اجمالي مي تونه اعضايي كه در دانشگاه مورد نظرش حضور دارند رو پيدا كنه. اين كار هم خودش چندتا مزيت داره. اولاً كه بچه هاي هم دانشگاهي راحت تر هم رو پيدا مي كنند و اين موضوع انشاالله هم براي اونها و هم براي انجمن مفيد خواهد بود و منجر به امكان شروع حركت هاي جديد خواهد شد؛ دوماً اينكه گاهي پيش مياد دانشجويي از يك دانشگاه ديگه قصد انجام كارهايي در اين دانشگاه رو داره، مثلاً ميخواد براي مهمان گرفتن به اين دانشگاه اقدام كنه، خوب به اين ترتيب ميتونه با يك يا چند عضو انجمن كه دانشجوي اون دانشگاه هستند تماس بگيره و در صورت تمايل با كمك اون اعضا كارهاش رو راحت تر و سريع تر پيگيري كنه.

سومين
نكته ي مثبت اين حركت هم پيدا كردن گزينه هاي جديد براي دسترسي به اساتيد ( جزوه ها، فايل ها و ... ) ساير دانشگاه هاست. اساتيدي كه شايد بعضاً دسترسي بهشون براي خيلي ها واقعاً مشكل باشه.

البته نكاتي هم در رابطه با اجراي اين طرح وجود داره كه در صورت تصويب بايد روش مشورت بشه؛ مثلا اينكه عنوان همه ي تاپيك ها علاوه بر مختصر و منظم بودن كاملاً گوياي نام دانشگاه باشه. يا اينكه يك تاپيك كلي جهت فهرست بندي دانشگاه ها ايجاد و به مرور زمان ويرايش و مديريت بشه و خلاصه اينجور نكات.

در آخر هم خارج از بحث مسابقه اميدوارم شاهد اجراي همه ي طرح هاي خوب باشيم. :a030:

لینک به دیدگاه
سلام به همگي

سال نو مبارك :icon_gol::w16:

من يه ايده ي كلي دارم و اون هم اينه كه :

با توجه به اينكه تقريباً اكثر ما يا دانشجو يا استاد و يا فارغ التحصيل دانشگاهي هستيم، براي ايجاد امكان ارتباطات بهتر و انشاالله حركت هاي علمي و صنعتي و مشاركتي و ... در اولين قدم بيايم و هريك از ما در تالار "آموزش و پرورش و آموزش عالي" طي يك تاپيك اولاً دانشگاه خودمون رو معرفي كنيم و ثانياً هرچي مايليم درباره ي تجربيات خودمون از اون محيط دانشگاهي و اساتيد و غيره بنويسيم.

اين كار چند نكته ي مثبت داره:

اول
اينكه با اين كار و در طول زمان انجمن به يك بانك اطلاعاتي جالب درباره ي دانشگاه هاي مختلف تبديل ميشه ( چيزي كه تا به حال نمونه نداشته ) خصوصاً اينكه خود دانشجويان دانشگاه نويسنده ي اين اطلاعات هستند و اين از نظر كلي خصوصاً براي كساني كه قصد انتخاب دانشگاه رو دارند مفيد خواهد بود.

دوم
اينكه هر بيننده اي با يك نظر اجمالي مي تونه اعضايي كه در دانشگاه مورد نظرش حضور دارند رو پيدا كنه. اين كار هم خودش چندتا مزيت داره. اولاً كه بچه هاي هم دانشگاهي راحت تر هم رو پيدا مي كنند و اين موضوع انشاالله هم براي اونها و هم براي انجمن مفيد خواهد بود و منجر به امكان شروع حركت هاي جديد خواهد شد؛ دوماً اينكه گاهي پيش مياد دانشجويي از يك دانشگاه ديگه قصد انجام كارهايي در اين دانشگاه رو داره، مثلاً ميخواد براي مهمان گرفتن به اين دانشگاه اقدام كنه، خوب به اين ترتيب ميتونه با يك يا چند عضو انجمن كه دانشجوي اون دانشگاه هستند تماس بگيره و در صورت تمايل با كمك اون اعضا كارهاش رو راحت تر و سريع تر پيگيري كنه.

سومين
نكته ي مثبت اين حركت هم پيدا كردن گزينه هاي جديد براي دسترسي به اساتيد ( جزوه ها، فايل ها و ... ) ساير دانشگاه هاست. اساتيدي كه شايد بعضاً دسترسي بهشون براي خيلي ها واقعاً مشكل باشه.

البته نكاتي هم در رابطه با اجراي اين طرح وجود داره كه در صورت تصويب بايد روش مشورت بشه؛ مثلا اينكه عنوان همه ي تاپيك ها علاوه بر مختصر و منظم بودن كاملاً گوياي نام دانشگاه باشه. يا اينكه يك تاپيك كلي جهت فهرست بندي دانشگاه ها ايجاد و به مرور زمان ويرايش و مديريت بشه و خلاصه اينجور نكات.

در آخر هم خارج از بحث مسابقه اميدوارم شاهد اجراي همه ي طرح هاي خوب باشيم. :a030:

مرسی. خیلی پیشنهاد خوبیه که در صورت همکاری نتایج خیلی خوبی رو میتونه داشته باشه که مفصل خودت گفتی :w16:

حتماً پیگیری میکنیم که ایشالا به زودی استارتش زده بشه :a030:

لینک به دیدگاه

دوستان خیلی تاپیکهای خوب وجالبی رو معرفی یااستارت کردند...اما یه چیزی که هست یه سری تاپیکها تو سال گذشته استارت شدن که واقعن جذابیت لازم رو برخوردار بودند اما رفته رفته مسکوت شد ..مثل تاپیک استارتاپ ویکن که مدیر سابق تالار عمران امیر عزیز اونو استارت زدن یا طوفانهای فکری هستی خانوم ...البته تاپیکهای مفید بسیار استارت شد اما خب یه کم مسکوت مونده ..در زیر من سه تا تاپیک رو پیشنهاد میدم که داخل یه دونه از اون تاپیکها سعی میکنم به کمک دوستان نظراتی بدیم برای رشد وبهتر شدن بعضی تاپیکهای خلاقانه ومفید ..

اینم سه تا تاپیک از طرف بنده ..امیدوارم برای دوستان وخودم مفید باشه ..

هدفم از استارت این تاپیک اینه که با به اشتراک گذاری یه سری پاور پوینتهای اخلاقی ..مدیریتی وحتی خلاقانه ورافع ودافع خستگی یه بانک خیلی خوبی تو انجمن برای پاور پوینتهای جذاب ایجاد بشه ..البته لازم به ذکره که خودم تعداد بسیار زیادی از این پاورهارو دارم ومیتونم این تاپیک رو تو بازه های زمانی معین ومشخص شارژ کنم اما دوست دارم دوستان هم توی به اشتراک گذاشتن پاورهای جذاب ومفیدشون همکاری کنن . ...

تاپیک دوم :کاش میشد انجمن ما.....

شاید این تاپیک به نوعی یه تاپیک مشابه داشته باشه که همون تاپیک نظرات وپیشنهادات شما برای پیشرفت انجمن باشه ..اما یه تفاوتی که میخوام این تاپیک بااون داشته باشه اینه که دوستان نظرشون رو برای داشتن یه انجمن خوب وپربارتر شدنش اون به صورت رویایی وبه عبارتی بلندپروازانه تربیان کنن ...معمولن ریشه همه ابداعات واختراعات بشر توبستر رویاها وبلندپروازیهاش قرار داره ...مثل اون موقع ها که یکی گفت کاش میشد می تونستیم مثل پرنده هابپریم مردم بهش خندیدن بعد یکی دیگه گفت کاش میشد بریم تو ماه مردم ترسیدن دیونه زنجیری باشه کشتنش ...

اما من بهتون قول میدم اینجا کار به اینجاها نکشه..شما خیلی راحت نظرتونو در مورد یه انجمن رویایی که دوراز ذهن همه است بزارید ..

این تاپیک رو استارت نزدم تا اجازه اون توسط مدیران مربوطه صادر بشه ..

تاپیک سوم :یه تاپیک خاص تو زمینه کسب وکاره که هنوز براش اسمی رو درنظر نگرفتم اما سعی میکنم تو فاصله های زمانی مناسب خلاصه یه کتاب تو این زمینه رو خیلی خیلی ساده وکوتاه قرار بدم تا دوستانی که مایلند فعالیتهای کارآفرینی یا کسب وکار شخصی داشته باشند ازش استفاده کنند...تا یه چند روز دیگه این تاپیک رو استارت میزنم ...

لینک به دیدگاه

با تشکر از همه ی دوستان :icon_gol:

به نظرم این تاپیک اسماعیل هم با اینکه در زمان خودش چندان پا نگرفته اما کار و ایده ی بسیار خوبی بوده.

پیدا کردن زبان مشترک و امکان همکاری تالارها به طوری که موجب رشد علمی هردو گروه بشه :a030:

عنوان تاپیک :
زمینه های همکاری میان تالارهای مهندسی مکانیک و مهندسی شیمی

لینک به دیدگاه
دوستان خیلی تاپیکهای خوب وجالبی رو معرفی یااستارت کردند...اما یه چیزی که هست یه سری تاپیکها تو سال گذشته استارت شدن که واقعن جذابیت لازم رو برخوردار بودند اما رفته رفته مسکوت شد ..مثل تاپیک استارتاپ ویکن که مدیر سابق تالار عمران امیر عزیز اونو استارت زدن یا طوفانهای فکری هستی خانوم ...البته تاپیکهای مفید بسیار استارت شد اما خب یه کم مسکوت مونده ..در زیر من سه تا تاپیک رو پیشنهاد میدم که داخل یه دونه از اون تاپیکها سعی میکنم به کمک دوستان نظراتی بدیم برای رشد وبهتر شدن بعضی تاپیکهای خلاقانه ومفید ..

اینم سه تا تاپیک از طرف بنده ..امیدوارم برای دوستان وخودم مفید باشه ..

هدفم از استارت این تاپیک اینه که با به اشتراک گذاری یه سری پاور پوینتهای اخلاقی ..مدیریتی وحتی خلاقانه ورافع ودافع خستگی یه بانک خیلی خوبی تو انجمن برای پاور پوینتهای جذاب ایجاد بشه ..البته لازم به ذکره که خودم تعداد بسیار زیادی از این پاورهارو دارم ومیتونم این تاپیک رو تو بازه های زمانی معین ومشخص شارژ کنم اما دوست دارم دوستان هم توی به اشتراک گذاشتن پاورهای جذاب ومفیدشون همکاری کنن . ...

تاپیک دوم :کاش میشد انجمن ما.....

شاید این تاپیک به نوعی یه تاپیک مشابه داشته باشه که همون تاپیک نظرات وپیشنهادات شما برای پیشرفت انجمن باشه ..اما یه تفاوتی که میخوام این تاپیک بااون داشته باشه اینه که دوستان نظرشون رو برای داشتن یه انجمن خوب وپربارتر شدنش اون به صورت رویایی وبه عبارتی بلندپروازانه تربیان کنن ...معمولن ریشه همه ابداعات واختراعات بشر توبستر رویاها وبلندپروازیهاش قرار داره ...مثل اون موقع ها که یکی گفت کاش میشد می تونستیم مثل پرنده هابپریم مردم بهش خندیدن بعد یکی دیگه گفت کاش میشد بریم تو ماه مردم ترسیدن دیونه زنجیری باشه کشتنش ...

اما من بهتون قول میدم اینجا کار به اینجاها نکشه..شما خیلی راحت نظرتونو در مورد یه انجمن رویایی که دوراز ذهن همه است بزارید ..

این تاپیک رو استارت نزدم تا اجازه اون توسط مدیران مربوطه صادر بشه ..

تاپیک سوم :یه تاپیک خاص تو زمینه کسب وکاره که هنوز براش اسمی رو درنظر نگرفتم اما سعی میکنم تو فاصله های زمانی مناسب خلاصه یه کتاب تو این زمینه رو خیلی خیلی ساده وکوتاه قرار بدم تا دوستانی که مایلند فعالیتهای کارآفرینی یا کسب وکار شخصی داشته باشند ازش استفاده کنند...تا یه چند روز دیگه این تاپیک رو استارت میزنم ...

مرسی ایده های خوبی بودن :a030:

تاپیک سرزمین پاورپوینتها رو دیدم :w16: تاپیک دومی هم که گفتین، مشکلی نداره به نظرم نظرات خوبی هم میتونه توش داده بشه. البته بعضی از نظراتی که داخل تاپیک پیشنهادا بچه ها دادن در حد همون آرزوها و ایناس :ws3: به نظرم بهتره تو گفتگوی آزاد باشه تاپیکش

لینک به دیدگاه

من با تاخیر اومدم ببخشید

به نظر من تاپیک های که قبلا زده شدن ولی مدتی ازش میگذره کم لطفی بهش شده میشه دوباره روبه راه کرد مورد بررسی قرار داد:a030:

طوفان فکری معماری

تجربه طراحی در مناطق مختلف

[h=1]تا حالا شده معماری جایی متعجبتون کنه؟[/h]

[h=1]بناهای تاریخی ایران زمین[/h]

لینک به دیدگاه
من با تاخیر اومدم ببخشید

به نظر من تاپیک های که قبلا زده شدن ولی مدتی ازش میگذره کم لطفی بهش شده میشه دوباره روبه راه کرد مورد بررسی قرار داد:a030:

طوفان فکری معماری

تجربه طراحی در مناطق مختلف

تا حالا شده معماری جایی متعجبتون کنه؟

بناهای تاریخی ایران زمین

هر4تا تاپیک تاپیکای خیلی خوبی هستن. :a030: نمیدونم اطلاع رسانی بین بچه ها چطوری بوده، ولی یه پیشنهادی دارم اینکه این تاپیکا رو تو امضاتونم معرفی کنید. :w16:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...