رفتن به مطلب

ذولفقار

Waffen

ارسال های توصیه شده

مرسی...

میدونم برادر من...

اتفاقا من از این دوستان زیاد دیدم... تو میلیتاری پر بود... اگر اونجا این حرف ها رو زده بودم الان بهم هر چیزی دوست داشتند میگفتند...

منم که عرض کردم... هرکس حرف اینارو قبول نکنه نفهمه...

راستش من همیشه به این موضوع شک داشتم. خوب کردی که این تاپیکو زدی برادر

حالا نیان به جرم افشای اسرار نظامی ببرندت!!!؟:icon_pf (34): وقتی سوزش به یه ناحیه خاصی در پشت سرایت کنه، هر کاری میکنن!!!:ws51:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 82
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

راستش من همیشه به این موضوع شک داشتم. خوب کردی که این تاپیکو زدی برادر

حالا نیان به جرم افشای اسرار نظامی ببرندت!!!؟:icon_pf (34): وقتی سوزش به یه ناحیه خاصی در پشت سرایت کنه، هر کاری میکنن!!!:ws51:

من به هرچیزی که اینا بگم شک دارم... اینا بگن ماست سفیده من میگم سیاهه و تا حالا هم ثابت شده که درست میگم... من سه سال پیش سر این موضوع با اینا بحث میکردم... میگفتم این تانک یه قوطی بیشتر نیست... میگفتند از اسرائیل پوب میگیری... حالا معلوم شد از قوطی هم کمتره... اصلا این تانک عملیاتی نیست... حتی نزدیک به پروتوتایپ هم نمیاد...

خواهش میکنم عزیز دل... قابل نداره که...

بزار بیان ببرند... گرچه من خیلی شک دارم... اینا عرضه ی این کارا رو ندارند... مهم ترین و حساس ترین اطلاعات نظامی این کشور تو اینترنت منتشر شده... اینا دیگه چیزی براشون نمونده که بخوان پنهان کنند... تا فیخالدون اینا رو در آوردن بیرون...

لینک به دیدگاه
به شرطي كه اجازه ندهيم ستون پنجم امريكا در داخل ايران عزيزما هيچ غلطي بكنند

نه دیگه

جملهی حکیمانه امام رو عوض نکن

ایشون چون عارف بودن و از عالم غیب خبر داشتند این جمله رو گفتند

امکان نداره نقض بشه:w16:

لینک به دیدگاه

بابا این تاپیک علمیه به خدا !

میشه خیلی راحت روی مسائل فنی که در پست اول مطرح شده بحث کرد و من هم گمان نمیکنم هدف ایجاد کننده تاپیک مجادلات سیاسی باشه .

حداقل به کسی تاپیک زده احترام بگذارید و اگه نقطه نظر علمی دارید بفرمایید
:icon_gol:

لینک به دیدگاه

بابا این تاپیک علمیه به خدا !

میشه خیلی راحت روی مسائل فنی که در پست اول مطرح شده بحث کرد و من هم گمان نمیکنم هدف ایجاد کننده تاپیک مجادلات سیاسی باشه .

حداقل به کسی تاپیک زده احترام بگذارید و اگه نقطه نظر علمی دارید بفرمایید
:icon_gol:

قربون آدم فهمیده...

دقیقا... من سعی نداشتم که مسخره کنم... میخواستم بگم که این تانک این مشخصات و این مسکلات رو داره... همین... یه بررسی نسبتا علمی از مسئله.

شما به بنده لطف دارید.

لینک به دیدگاه

خوب حالا کسی از تانک ساخت کره شمالی خبر داره؟ میگن اون بهترین تانک جهانه. ولی کلا برای من سواله اولا تانک تا اونجا که من میدونم وسیله تهاجمیه نه تدافعی و بعد هم اینکه نابودیش راحت تر از سایر ادوات جنگیه. پس با این اوصاف نیازه روش سرمایه گذاری بشه؟ مثلا بهتر نیست کل ارتشها بودجه و تحقیقات اصلیشون رو روی نیروهای آبی خاکی بذارن؟ مثلا وسیله ای مثل هواناو-هاورکرافت- میتونه خیلی موثر تر باشه

لینک به دیدگاه

با عرض معذرت از استارتر عزیزداشتم دنبال عکس تانک کره شمالی میگشتم که تصاویری از رژه زنان ارتشش رو دیدم-جهت اطلاع!-

north_korean_army_babes_md.jpg

به هر حال ظاهرا تنها جایی که تونستم عکس تانک کره شمالی رو گیر بیارم همون سایت میلیتاری بود

normal_tank3b.jpgnormal_tank4s.jpg

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

و اینم

یه سایت خارجی برای همین تانک

لینک به دیدگاه

خوب حالا کسی از تانک ساخت کره شمالی خبر داره؟ میگن اون بهترین تانک جهانه. ولی کلا برای من سواله اولا تانک تا اونجا که من میدونم وسیله تهاجمیه نه تدافعی و بعد هم اینکه نابودیش راحت تر از سایر ادوات جنگیه. پس با این اوصاف نیازه روش سرمایه گذاری بشه؟ مثلا بهتر نیست کل ارتشها بودجه و تحقیقات اصلیشون رو روی نیروهای آبی خاکی بذارن؟ مثلا وسیله ای مثل هواناو-هاورکرافت- میتونه خیلی موثر تر باشه

در مورد تانک های کره زیاد من اطلاعی ندارم. ول مقام اول تانک های جهان رو آبرامز و مرکاوا و چلنجر 2 و تی 90 روسیه دارند.

درسته تانک تهاجمی هست... دفاعی نیست... ولی در صورتی که فرماندها بدونند و در صورتی که تاکتیک خاصی دنبال بشه میشه در خط دفاع ثابت یا متحرک ازش استفاده کرد... مثل آلمان در جنگ جهانی دوم.

خوب نیروی ذرهی بدنه ی اصلی و پشتیبان اصلی نیروهای زمینی هست... نمیشه نیروی زمینی بدون پشتیبانی ذرهی داشت. همیشه قدم های اصلی و تمام کننده در جنگ رو نیروهای زمینی میزنند. نیروهای هوایی فقط نقش تاکتیکی دارند. گرچه میتونند تایین کننده هم باشند.

لینک به دیدگاه

با عرض معذرت از استارتر عزیزداشتم دنبال عکس تانک کره شمالی میگشتم که تصاویری از رژه زنان ارتشش رو دیدم-جهت اطلاع!-

north_korean_army_babes_md.jpg

به هر حال ظاهرا تنها جایی که تونستم عکس تانک کره شمالی رو گیر بیارم همون سایت میلیتاری بود

normal_tank3b.jpgnormal_tank4s.jpg

و اینم

یه سایت خارجی برای همین تانک

منم اطلاعات زیادی در مورد این تانک پیدا نکردم.

فکر نمی کنم کره ی شمالی هنوز به تکنولوژی لازم برای طراحی تانکی با قدرت تی 90 رسیده باشه. طراحی تانکی با اون تکنولوژی بالا کار راحتی نیست. T 90 و آبرامز نتیجه ی بیش از 70 سال تجربه و تکنولوژی نظامی هستند.

لینک به دیدگاه
Doctor_Shovan مهمان

فکر نمی کنم کره ی شمالی هنوز به تکنولوژی لازم برای طراحی تانکی با قدرت تی 90 رسیده باشه. طراحی تانکی با اون تکنولوژی بالا کار راحتی نیست. t 90 و آبرامز نتیجه ی بیش از 70 سال تجربه و تکنولوژی نظامی هستند.

سوال اگه t 90 و آبرامز نتیجه ی 70 سال هستند از کجا معلومه همین ذوالفقار 10 سال دیگه بهتر از این دوتا نشه ؟

لینک به دیدگاه
سوال اگه t 90 و آبرامز نتیجه ی 70 سال هستند از کجا معلومه همین ذوالفقار 10 سال دیگه بهتر از این دوتا نشه ؟

آفرین به این میگن سوال!

غیر ممکن نیست ولی 10 ساله دیگه اگر شرایط مساوی باشه که نیست اونوقت تانکی که اونا میسازن میشه نتیجه 80 سال ماله ما 20 سال!

لینک به دیدگاه

فکر نمی کنم کره ی شمالی هنوز به تکنولوژی لازم برای طراحی تانکی با قدرت تی 90 رسیده باشه. طراحی تانکی با اون تکنولوژی بالا کار راحتی نیست. T 90 و آبرامز نتیجه ی بیش از 70 سال تجربه و تکنولوژی نظامی هستند.

اقلا ظاهر قابل قبول و خوبی داره. البته اگر تصویرش واقعا همین باشه

لینک به دیدگاه

من متوجه نمیشم...

ما هنوز نمی تونیم موتور پراید رو خودمون بسازیم. بدنه و برجک و توپ تانک ذولفقار هم از تانک های دیگه برداشته شده... موتورش هم مسلما ساخت ایران نیست.

داخلش رو هم که دیدید. شما یعنی فکر می کنید در طول 10 سال ایران چنان جهشی داشته باشه که ره صد ساله رو ده ساله بره ؟ یعنی ده سال دیگه ما میتونیم یک تانک کامل و با قدرت برای مثال آبرامز تولید کنیم ؟

شما در مورد تانک ها تا چه حد اطلاعات دارید ؟؟ میدونید فقط بدنه ی آبرامز چطوری ساخته میشه ؟

لینک به دیدگاه
Doctor_Shovan مهمان

آفرین به این میگن سوال!

غیر ممکن نیست ولی 10 ساله دیگه اگر شرایط مساوی باشه که نیست اونوقت تانکی که اونا میسازن میشه نتیجه 80 سال ماله ما 20 سال!

:wubpink:

خوب این جواب هم درست نیست اگه اینجوری فکر کنیم یعنی نتیجه محتوم همه ی بشریت همین درجاتی است که تا حالا دارند ..بخشی از بشریت باید تا خر عمراز گرسنگی بمیرد

کره شمالی و جنوبی باید تا ابد با هم دشمن باشند و امریکا هم همیشه در فضا حاکم باشه

این جور تحلیلی درست نیست .. در علم گاه در جایی نو اوری های شگرفی پیش میاد که داستان همون یک شبه ره صد ساله پیمودنه .. اگه این رو قبول کنیم چرا مثلا در زمینه تسلیحات نظامی اون نواور یک دانشمند جوان ایرانی نباشه ؟؟__

لینک به دیدگاه

اقلا ظاهر قابل قبول و خوبی داره. البته اگر تصویرش واقعا همین باشه

بله... ظاهرش قشنگه... میتونه تانک خوبی هم باشه... ولی منظورم اینه که اینها تو اون سایت نوشته بودن (تو همون سایته که لینکش رو دادی) با تی 90 برابری قدرت داره... میگم فکر نمی کنم تا این حد پیشرفت کرده باشند. وگرنه من نمیگم تانک بدی هست. زیاد در موردش نمی دونم.

لینک به دیدگاه
:wubpink:

خوب این جواب هم درست نیست اگه اینجوری فکر کنیم یعنی نتیجه محتوم همه ی بشریت همین درجاتی است که تا حالا دارند ..بخشی از بشریت باید تا خر عمراز گرسنگی بمیرد

کره شمالی و جنوبی باید تا ابد با هم دشمن باشند و امریکا هم همیشه در فضا حاکم باشه

این جور تحلیلی درست نیست .. در علم گاه در جایی نو اوری های شگرفی پیش میاد که داستان همون یک شبه ره صد ساله پیمودنه .. اگه این رو قبول کنیم چرا مثلا در زمینه تسلیحات نظامی اون نواور یک دانشمند جوان ایرانی نباشه ؟؟__

شما دوستان از صد کیلومتری هم قابل تشخیص هستید عزیز دل. حرفی که شما میزنید رئیس میلیتاری هم میزد. باشه شما درست میفرمایید. منتظر باشید تا روزی هم جمهوری اسلامی هم آبرامز برامون بسازه. فقط شک دارم اون روز برسه.

لینک به دیدگاه
Doctor_Shovan مهمان
من متوجه نمیشم...

ما هنوز نمی تونیم موتور پراید رو خودمون بسازیم. بدنه و برجک و توپ تانک ذولفقار هم از تانک های دیگه برداشته شده... موتورش هم مسلما ساخت ایران نیست.

داخلش رو هم که دیدید. شما یعنی فکر می کنید در طول 10 سال ایران چنان جهشی داشته باشه که ره صد ساله رو ده ساله بره ؟ یعنی ده سال دیگه ما میتونیم یک تانک کامل و با قدرت برای مثال آبرامز تولید کنیم ؟

شما در مورد تانک ها تا چه حد اطلاعات دارید ؟؟ میدونید فقط بدنه ی آبرامز چطوری ساخته میشه ؟

من نمیدونم بدنه اش چیه ولی حالا من اون 10 سال مثال گفتم

بازم تکرار میکنم جرا نشه دوست عزیز ؟؟

یعنی بدنه یا هرکجاش توسط غیر ادمیزاد ساخته شده ؟؟

یا اینکه مواد اولیه اش از کهکشان دیگه اورده شده ؟؟

من اصلا میگم که نمیدونم الان این تانک ایرانی داره تولید میشه یا نه یا اینکه خود ایران هم به ضعف هاش که اینحور که شما میگین اصلا تانک به حساب نمیاد واقف هست یا نه

کلا به نظر شما ایران باید دیگه تانک نسازه تجربه هم نکنه اگه تجربه کرد باید محصولش بی نقص باشه ؟

فرض کنید الان من مدیر این پروژه هستم وشما خبره ی این کار ..سوال من از شما اینه

من الان باید چیکار کنم ؟؟ چجوری شروع کنم ؟؟ اصلا این کار رو بکنم یا نه ؟؟ ولی دوست دارم یه چیز بومی بدرد بخور داشته باشم >؟ لطفا شما کمک کنید :wubpink:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...