رفتن به مطلب

ذولفقار

Waffen

ارسال های توصیه شده

یادش به خیر... یه زمانی من تو یه سایتی به نام میلیتاری فعالیت داشتم... اونجا در مورد همه چیز بحث میشد... هر چیزی که به مسائل نظامی ربط داشته باشه... اول ها سایت خیلی خوب بود... خیلی ها توش بودند... با دید های متفاوت و نظرات مختلف... ولی متاسفانه مدیر اون سایت یک ولایت مدار بود... و شما دوستان خوب میدونید که یک ولایت مدار در هر سیستمی که قرار بگیره و در هر جایی که باشه چطوری میشه... خوب حالا فرض کنید که مدیریت یک جایی رو بدن دست یک ولایت مدار... خوب معلومه چی میشه دیگه... نمی دونید... در عرض چند ماه... چنان کشت و کشتاری راه انداخت تو سایت که همه از بین رفتن... کل سایت نابود شد... فقط یک عده موندن که مثل خودش بودن و توهم هاله ی نور و مدیرت جهانی داشتند... خلاصه اینها مهم نیست... بنده همیشه با این مدیر عزیز مشکل داشتم... مثل همیشه... خلاصه ایشون کلا به خون من تشنه بودند... یکی از بحث هایی که اونجا بین من و ایشون صورت گرفت سر مسئله ی تانک ساخت ایران یعنی همون تانک ذولفقار بود... حتما میدونید چیه دیگه... پشت کتاب دفاعی در موردش چنان با آب و تاب نوشته بود که فکر نمی کنم هیچ کدوم از ماها بادمون رفته باشه این تانک رو... خوب بنده به این تانک میگفتم قوطی حلبی... البته من برای حرفم دلیل داشتم... ولی خوب ایشون قبول نمی کردند... یکی از دلایل و مواردی که اشون برای اثبات برتر بودن این تانک میاورد و بهش خیلی ایمان داشت این بود که این تانک قابل مقایسه با تی 90 روسیه هست (در حال حاضر یکی از قدرمتند ترین تانک های دنیا) و دلیل اینکه ما نمی فهمیم (میدونید که هر کسی که با ولایت مدار ها مخالف باشه نفهمه) اینه که ایران اون رو تا حالا مخفی نگه داشته و هیچ اطلاعاتی از سیستم های این تانک در دست نیست... همچنین این تانک از آلیاژی ساخته شده که در جهان ناشناخته هست و حتی خوب آمریکایی ها هم بهش اعتراف کردند... خوب من این حرف رو یکم باورم نمیشد... ولی بازم میگم من که چیزی نمی فهمم...

چند وقت پیش (یعنی خیلی وقت پیش) یه جایی فکر کنم در فارس بود که این تانک رو ارتش یا سپاه برای مدتی بیرون آورد و ازش رونمایی کرد و یکی از دوستان عزیز سپاهی هم لطف کردند و کله ی مبارک رو درون این تانک فرو کردند و چندتا عکس گرفتند... حالا شما خودتون ببینید دست آورد های نیروهای مسلح رو و لذت ببرید.

حالا اگر موافق باشید و حوصله هم داشته باشید و ما را همراهی کنید اجازه بدید نگاهی بندازیم به این پدیده ی تکنولوژی بشری...

8d874d6d68ec4d939f19.JPG

بله بله... خوب این که نمای بیرون این ابر تانک ساخت برادران هست... همونطور که میبینید همه چیزم داره... قیافش کلا باحاله... هم برجک بلند نیست و هم زاویه ی خوبی داره و در مقابل شلیک ها میتونه مقاوم باشه... هم شنکش خیلی خوبی داره... خلاصه کلا تا حدود زیادی شبیه به آبرامز هست... نه ؟

6d579a970bf34559a073.JPG

بله... در این عکس سیستم فوق پیشرفته ی ضد قفل لیزری تانک رو میبنید... این سیستم رو برادران سپاه خودشون طراحی کردند... این سیستم زمانی که تانک در خطر باشه شروع به شلیک گلوله های دود زا به اطراف تانک میکنه تا فقل لیزری روی تانک تاثیر نداشته باشه... البته 70 سال پیش تانک های آمریکا از همین ها داشتند... ولی خوب این سیستم با استفاده از ته سوخته های چیز دود تولید میکنه که در دست برادران سپاهی زیاد گیر میاد...

10590512b1614ae390a1.JPG

در اینجا سیستم فوق تخصصی و پیچیده ی اگزوز رو میبینید... همونطور که مشاهده میکنید اگزوز ها رو دوده گرفته به این معنا که تانک واقعا روشن هم میشه... این مشت محکمی هست بر دهان استکبار... چون قبلا میگفتند این تانک ها اصلا کار نمی کنند و یک اتاقک بیشتر نیستند... حالا میبینند که کار میکنند... کور شن ایشاالله...

ولی بزارید نگاهی دقیق تر داشته باشیم به قضیه ...

29230182313e47e9b3ad.JPG

این قسمت تانک رو من خیلی دوست دارم... اینجا رو میبینید ؟ به خوبی مشخصه که یه سرباز صفر آوردن و یه سطل رنگ دادن دستش گفتن بمال به این... کاملا بدنه ی زنگ زده ی تانک معلومه... و چیزیک که از این هم بدتره اینه که اصلا پوشش خروجی موتور هیچ ساختاری نداره... در حقیقت این چیزی که یه سوراخ روش هست و اگزوز ازش بیرون زده یکی از مهم ترین و حساس ترین بخش های تانک به حساب میاد چون گرمای خیلی زیادی تولید میکنه و جون میده برای نشونه گیری با سیستم های مادون قرمز... و در ضمن خیلی هم آسیب پذیر هست... تانکی که نتونه جابه جا بشه و موتور نداشته باشه به چه درد میخوره ؟ همونطور که میبینید برادران سپاهی اومدن یه پنجره آهنی جوش دادن و چسبوندن به ته این تانکه روشم یه سوراخ درست کردند... کلا هیچی نداره... اگر زمانی که تانک بخواد وارد عملیات بشه باید یه چند نفر سرباز رو بزارند پشت این تانک که از ماتحتش دفاع کنند... کلا صحنه ی نبرد برای چنین تانکی یک قزوین به تمام معنی میشه...

حالا تا اینجاش آبرو داری بود ها... یعنی اینها رو که همه نمی دونند... یه برادر سپاهی همه ی اینها رو موفقیت و سرفرازی میدونه... بریم یکم به گند کاری های واقعی بپردازیم .

862bba71ed554d82bcfb.JPG

در اینجا شما شاهد سیستم فوق پیشرفته... فوق تخصصی ... فوق بومی سازی شده... فوق سپاهی سازی شده ی سیستم کنترل رو میبینید...

من فکر کنم این رو از تی 31 های 70 سال پیش روسیه ی شوروی کش رفته باشند...

دیگه خودتون میبینید دیگه... خودتون حساب کنید... نیاز به توضیح نیست... به نظر شما تا چه حدی کارایی داره این بخش ؟

حالا با سیستم کنترل این کافر ها مقایسه کنید...

caf65ccd81d54e2890ab.jpg

میبینید ما چقدر پیشرفته ایم ؟

095256a58dc746ba8616.JPG

سیستم برق رسانی و باتری های تانک... :w58:

من دیگه چی بگم در اینجا ؟

f8cda14f5bdb4bfd9f78.JPG

اینم سیستم بی سیم (در حقیقت با سیم) تانک هست... سیستم ارتباطی هست دیگه... اینا باید یه دونه هم از اینها بزارند بیرون تانک که نیروهایی که اون بیرون هستند بتونن در مواقع ضروری تا فرمانده تانک یا هر جای دیگه در تماس باشند ولی مثل اینکه طراحی اون در پنجره های پشت تانک خیلی وقت گیر بوده و وقت نشده از اونها هم بسازند براش... این سیستم که اینجا میبینید حداقل سی سال قدمت داره...

این دو تا هم که این پایین میبینید با هم دیگه سیستم کنترل آتش تانک رو تشکیل میدند... اینکه آیا اینها اصلا کار میکنند یا نه رو میزارم به عهده ی منطق و دانش خودتون...

c2b006c1532c4d7eb932.JPG

65901706d32c4905b9e1.JPG

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 82
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

به نظر من تانک بدی نیست

خب ما نباید اینو با تی 90 روسی مقایسه کنیم .اگه با تانکای منطقه ای مقایسه کنیم چندان هم بدک نیست

تو بعضی از سایتای خارجی دیدم اینو جزو تانکای پیشرفته آوردن.....ولی خب زیاد قابل استناد نبود

اتفاقا تو جنرال کلوب اینو با مرکاوای اسرائیلی مقایسه کرده بودند که بحث مفصلی شد .....آخرش هم اسرائیلی ملعون با اختلاف کمی پیروز شد ...:دی

البته بعدش رفت تو لبنان خودش شکست خورد:دی

در کل همین که دیگه موتورش از اوکراین نمیاد خودش مایه مسرته

باید ساخت باید روز به روز پیشرفت کرد......قبول کنیم که با این همه چندگانگی و تضاد تو جامعه اینم شکر داره

ایشالا که روزی بشه ما هم حرفی برا گفتن داشته باشیم

در ضمن سمی جون اینو تو چطوری تو تالار آزاد زدی؟ اندر کفم

لینک به دیدگاه
خب دوس دارم...مگه من دل ندارم :ws44:

من اینقده از اینجور ادما خوشم میاد :girl_blush2:

دل داری ؟ :w58: Really ? :w58:

از کدوم آدما ؟ سرباز آمریکایی ها ؟ اونایی که عینک میزنند ؟ آدمایی که دستکش دستشونه ؟ :w58:

لینک به دیدگاه
به نظر من تانک بدی نیست

خب ما نباید اینو با تی 90 روسی مقایسه کنیم .اگه با تانکای منطقه ای مقایسه کنیم چندان هم بدک نیست

تو بعضی از سایتای خارجی دیدم اینو جزو تانکای پیشرفته آوردن.....ولی خب زیاد قابل استناد نبود

اتفاقا تو جنرال کلوب اینو با مرکاوای اسرائیلی مقایسه کرده بودند که بحث مفصلی شد .....آخرش هم اسرائیلی ملعون با اختلاف کمی پیروز شد ...:دی

البته بعدش رفت تو لبنان خودش شکست خورد:دی

در کل همین که دیگه موتورش از اوکراین نمیاد خودش مایه مسرته

باید ساخت باید روز به روز پیشرفت کرد......قبول کنیم که با این همه چندگانگی و تضاد تو جامعه اینم شکر داره

ایشالا که روزی بشه ما هم حرفی برا گفتن داشته باشیم

در ضمن سمی جون اینو تو چطوری تو تالار آزاد زدی؟ اندر کفم

شوخی میکنی سهیل ؟ با تانک های منطقه ای ؟ ما چیزی به نام تانک منطقه ای نداریم... همسایه های ما الان عراق (یعنی آمریکا) و افغانستان (یعنی آمریکا) و ترکیه (متحد ناتو - یعنی آمریکا) هستند... و پاکستان و چندتای دیگه که یا همه از آمریکا خرید میکنند یا خودشون تولید میکنند مثل پاکستان که یه تانک خیلی خوب ساخته بره خودش...

اونها خیلی بیخود اومدن این تانک رو جزو تانک های برتر گذاشتند... اگر دوست دارید بنده همین الان دونه دونه بررسی میکنم که ببینیم چی برتر هست... اصلا این چیزی که اینجا گذاشتند تانک نیست که تانکر هست که یه لوله داره... اصلا سیستم کنترل آتش این کار نمی کنه... خوندی اصلا مقاله رو ؟ این فاجعه هست... بعدشم اصلا این رو کسی نساخته عزیز برادر... اینها رو از تانک های دیگه کندند و گذاشتند روی این... اصلا ساختی وجود نداره... میخوای بگم هر قطعه از چه تانکی برداشته شده ؟

لینک به دیدگاه
دل داری ؟ :w58: Really ? :w58:

از کدوم آدما ؟ سرباز آمریکایی ها ؟ اونایی که عینک میزنند ؟ آدمایی که دستکش دستشونه ؟ :w58:

اره مگه میشه نداشته باشم؟؟؟؟:banel_smiley_4:

از ادمایی که این تیپی میگرن خیلی خوشم میاد..من عاشق سربازای ارتشی ام...چون خیــــــــــــــــــلی نازن:girl_blush2:

مرسی :4chsmu1:

هرچه از دوست رسد نیکوست شبنم خانوم من. :vi7qxn1yjxc2bnqyf8v

خواهش:girl_yes2:

لینک به دیدگاه
شوخی میکنی سهیل ؟ با تانک های منطقه ای ؟ ما چیزی به نام تانک منطقه ای نداریم... همسایه های ما الان عراق (یعنی آمریکا) و افغانستان (یعنی آمریکا) و ترکیه (متحد ناتو - یعنی آمریکا) هستند... و پاکستان و چندتای دیگه که یا همه از آمریکا خرید میکنند یا خودشون تولید میکنند مثل ترکیه که یه تانک خیلی خوب ساخته بره خودش...

اونها خیلی بیخود اومدن این تانک رو جزو تانک های برتر گذاشتند... اگر دوست دارید بنده همین الان دونه دونه بررسی میکنم که ببینیم چی برتر هست... اصلا این چیزی که اینجا گذاشتند تانک نیست که تانکر هست که یه لوله داره... اصلا سیستم کنترل آتش این کار نمی کنه... خوندی اصلا مقاله رو ؟ این فاجعه هست... بعدشم اصلا این رو کسی نساخته عزیز برادر... اینها رو از تانک های دیگه کندند و گذاشتند روی این... اصلا ساختی وجود نداره... میخوای بگم هر قطعه از چه تانکی برداشته شده ؟

10.gif

وافنی اطلاعات من بیشتر از این نیست

ولی چیزی که مشخصه اینه که بودجه نظامی ایران با روسیه قابل قیاس نیست

حالا زیاد حرص نخور اخوی

حالا شاید تیپ 1 خیلی به ام 60و ام 1 و تی 72 شباهت داشته باشه ......ولی تیپ سومش زیاد شبیه نیست:ws3:(این جهت داغون کردن تو بود)

بیخیال برادر.....اینقدر حرص نخور

یه جمله بگم تمام

ما همه با هم در تناسبیم.......همگی واسه همگیمون برازنده ایم

لینک به دیدگاه

از ادمایی که این تیپی میگرن خیلی خوشم میاد..من عاشق سربازای ارتشی ام...چون خیــــــــــــــــــلی نازن:girl_blush2:

برو تو ارتش

لینک به دیدگاه

:w58::w58::w58::w58:

خیلی بلا شدی ها شبنم... چیز خورت کردن ؟ :w58:

یادم باشه چندتا عکس با لباس نظامی از خودم بگیرم برای مواقع لزوم :4chsmu1:

10.gif

وافنی اطلاعات من بیشتر از این نیست

ولی چیزی که مشخصه اینه که بودجه نظامی ایران با روسیه قابل قیاس نیست

حالا زیاد حرص نخور اخوی

حالا شاید تیپ 1 خیلی به ام 60و ام 1 و تی 72 شباهت داشته باشه ......ولی تیپ سومش زیاد شبیه نیست:ws3:(این جهت داغون کردن تو بود)

بیخیال برادر.....اینقدر حرص نخور

یه جمله بگم تمام

ما همه با هم در تناسبیم.......همگی واسه همگیمون برازنده ایم

اطلاعاتت خوبه برادر... ساخت یه تانک نیاز به بودجه ی اونطوری نداره... خیلی سیستم پیچیده ای نیست... مثل ساخت جنگنده نیست... خیلی ساده تره...

کاش تیپ یکش مثل تی 72 بود... اگر اینطوری بود که خیلی خوب بود... یعنی دیگه مشکلی نداشتیم که... این اصلا به تی 32 هم نمیرسه... یعنی شاید با اون برابر باشه...

تیپ سه رو که تا حالا هیچ کس ندیده تو هیچ مانوری... یه ماکته که میزارنش روی یه تریلر... همین... هیچ تیپ سه ای وجود نداره...

قربون تو... نه یکم حرص خوردم بعد خوب شدم... :4chsmu1:

یه مدتم یه هواپیما ساخته بودن به نام شفق! نمدونم یادتون هست یا نه! آخرش به این نتیجه رسیدیم که نمونه ی کپی شده ی yak 130 روسیه هست!

آره یادمه... وای نمی دونم شما دیدید یا نه ولی یه زن چادری رو آروده بودن در موردش توضیح بده... مثلا خلبان بود... بعد فقط دماغش معلوم بود... رفته بود با چادر نشسته بود تو کاکپیت... بعد در کاکپیت هم با دست بسته میشد مثل در مینیبوس (اف 4 هم الکترونیکی بود درش) بعد میگفت این جنگنده "هم در هوای آفتابی و هم در هوای بارانی توان عملیات داره و صد در صد پنهان کار است" شما خودتون حساب کنید... ببینید چی میگفته...

از این گند کاری ها کم نبوده... بازم هست... حالا گند شهاب سه هم با اون سیستم اینرسیش در میاد به زودی...

لینک به دیدگاه
برو تو ارتش

بره تو ارتش ایران ؟

مگر مغز خر خورده ؟

نه عزیز دل برادر ارتش ایران به درد کسی نمی خوره... اصلا ارتش ایران چیزی براش نمونده... جای مردها هم نیست... چه برسه به زن...

بهتره بری تو همون ارتش آمریکا... :4chsmu1:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...