رفتن به مطلب

بخش ویژه کارگروه مجله برق و کامپیوتر(کهربا)

ارسال های توصیه شده

سلام ایمان ممنون تو خوبی؟

آره داشتم تو این مدت رو نفرات فکر میکردم.....

سوده که نمیاد....

مهناز به درد کدوم قسمت میخوره به نظرت؟؟ باهاش صحبت میکنم....موافقم

باید اول دید از نفرات قبلی کیا نمیخوان همکاری کنن....

قربانت.

سوده چرا نمیاد؟

با مهنازم باید صحبت کنیم، ببینیم چجوریه یا مثلا مریم فریور.

از کامپیوتر هم باید چند نفری پیدا کنیم.

نفرات قبلی هم کس دیگه ای نیست، البته یاسر رو نمی دونم نظرش چیه، باهاش صحبت می کنم، اگه بیاد خیلی خوبه.

در مورد بعضیاشون که ممکنه خیلی شناخت نداشته باشیم یا ندونیم تو چه زمینه هایی می تونن بهمون کمک کنن، بهتره جوری مطرح نکنیم که حتما عضو هیئت تحریریه می خوان بشن، شاید به این نتیجه برسیم که کس دیگه ای بیشتر می تونه بهمون کمک کنه. هر کسی هم بخوایم انتخاب کنیم دوباره با هم مشورت می کنیم، احتمالا آقا مهدی هم نظر میدن.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 173
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

قربانت.

سوده چرا نمیاد؟

نفرات قبلی هم کس دیگه ای نیست، البته یاسر رو نمی دونم نظرش چیه، باهاش صحبت می کنم، اگه بیاد خیلی خوبه.

در مورد بعضیاشون که ممکنه خیلی شناخت نداشته باشیم یا ندونیم تو چه زمینه هایی می تونن بهمون کمک کنن، بهتره جوری مطرح نکنیم که حتما عضو هیئت تحریریه می خوان بشن، شاید به این نتیجه برسیم که کس دیگه ای بیشتر می تونه بهمون کمک کنه. هر کسی هم بخوایم انتخاب کنیم دوباره با هم مشورت می کنیم، احتمالا آقا مهدی هم نظر میدن.

سوده بر اینک خیلی بهش گفتم بیاد یه بخشی ار تالارو دست بگیر......یا میگفتم مسئول روابط عمومی شو ولی قبول نمیکرد.... بر همین میدونم بر مجله هم بگیم باز قبول نمیکنه....

اول بیا تقسیم کار بشه.... اصلا یه مجله از چه قسمتای تشکیل شده؟؟؟

مثلا بگیم یکی وظیفش طراحی جلد و طراحی صفحه باشه...یکی کارش ویرایش باشه و همینطور به ترتیب

اول اینارو مشخص کنیم بعد دنبال نفرات بگردیم...

لینک به دیدگاه
قربانت.

سوده چرا نمیاد؟

سلام خوبی؟؟

با یاسر صحبت کردی؟؟

دختر باران میاد؟؟

لینک به دیدگاه
سلام خوبی؟؟

با یاسر صحبت کردی؟؟

دختر باران میاد؟؟

مهدي جان ببخشيد يه خورده اين هفته سرم شلوغ بود، با هر دوشون صحبت مي كنم.:a030:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

ببخشید من دیر به اینجا رسیدم در مورد هیئت تحریریه طبق اساسنامه خود اعضا میتونن با حداکثر آرا تصمیم بگیرن من حرفی ندارم. در مورد سوده با توجه به شناختی که ازشون از قبل دارم دل به فعالیت علمی نمیده. مریم فریور باتوجه به همکاریهایی که طی دو شماره قبلی داشته میتونه گزینه خوبی باشه مهناز رو هم میشه بیشتر درگیر مجله کرد برای بخش کامپیوتر باتوجه به اینکه سان شاین هم اومده نظر ایشون رو بپرسین ایمانم که هست به کمک هم امیدواریم کارو بهتر پیش ببریم. راستی ایمیل به کاربرانی که مطلب برای شماره قبل فرستاده بودن زدین؟

لینک به دیدگاه
ببخشید من دیر به اینجا رسیدم در مورد هیئت تحریریه طبق اساسنامه خود اعضا میتونن با حداکثر آرا تصمیم بگیرن من حرفی ندارم. در مورد سوده با توجه به شناختی که ازشون از قبل دارم دل به فعالیت علمی نمیده. مریم فریور باتوجه به همکاریهایی که طی دو شماره قبلی داشته میتونه گزینه خوبی باشه مهناز رو هم میشه بیشتر درگیر مجله کرد برای بخش کامپیوتر باتوجه به اینکه سان شاین هم اومده نظر ایشون رو بپرسین ایمانم که هست به کمک هم امیدواریم کارو بهتر پیش ببریم. راستی ایمیل به کاربرانی که مطلب برای شماره قبل فرستاده بودن زدین؟

سلام و ممنون از نظرتون...

سان شاینو من باهاش حرف زدم ولی قبول نکرد اما آخرش گفت هرکاری داشته باشید انجام میدم.... حالا نمیدونم چیکار میکنه.... اگه شما هم باهاش صحبت کنید خوب میشه...

نفرات برقی کم نداریم... مشکل الان برای بخش کامپیوتر.....زهرا جلیلی هم از بچه های کامپیوتر....روش فکر کنین....

بله ایمیل زده شد و فقط یکیشون جواب داد و اومد تو انجمن....

لینک به دیدگاه

سلام

با یاسر صحبت کرده بودم، یادم رفت بگم، قبول نکرد که به عنوان هیئت تحریریه باشه، ولی به عنوان اینکه در مورد مطالبی که فرستاده میشه نظر بده، گفت اوکی هست. از این مدل همکاری ها هم داشته باشیم خوبه، توی زمینه هایی که خودمون درش تخصصی نداریم، می تونیم برای این نفرات ارسال کنیم تا در مورد کیفیت مطلب نظر بدن.

دختر باران رو قبلا خیلی باهاش صحبت کردم، بعید می دونم بیاد، ولی یه پیام میدم ببینم چی میگه.

سان شاین هم باید یه صحبتی بکنم ببینم چجوری میشه، اگه بیاد که خیلی خوبه، گرافیک و صفحه آرایی زیر نظر اون باشه، نظر آخر تو این موارد با اون باشه.

برقم که مهدی هست، اگه بتونیم مثلا سارا افشار رو هم برای کامپیوتر بیاریم تقریبا دیگه اوکی هست. واسه هر قسمتی یه مسئول باشه که نظر آخر رو اون بده، ولی در کل همه توی قسمت هایی که به مسئولش نیستن هم مشارکت می کنن و نظر میدن.

فکر کنم بیشتر از همه به ویراستار نیاز داشته باشیم، بیشتر مطالبی که ارسال میشه معمولا از نظر نگارشی مشکل دارن.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

بچه ها زمان کمِ....و زمان انتشار مجله گذشته....

چند نفری مطلب فرستادن....چند نفری هم قرار شده بفرستن.....

الان باید چیکار کنیم؟؟؟؟:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

سلام

منم با چند تا از بچه ها صحبت کردم که واسه ارسال مطلب و طراحی کمک کنن، فعلا sarevan جواب دادن، بنظرم تمایل دارن همکاری کنن. درباره طراحی هم سوال کردن که مسئولش کیه، حالا ببینم چی جواب میدن، اینجا میگم :ws37:

لینک به دیدگاه

اوكي، استارتش رو مي زنيم، حالا اگه شد تو ادامه نفرات ديگه اضافه ميشن.

تاپيك ارسال مطلب رو هم اين هفته بزنيم، به نظرم يه ماهي هم وقت بذاريم براش.

تو اين مدت هم مطالبي كه ارسال شده رو بررسي و ويرايش مي كنيم، رو بخش هاي ديگه مجله هم كار مي كنيم كه همش نمونه براي بعد، فكر كنم بتونيم توي مهر شماره بعدي رو در بياريم.:a030:

لینک به دیدگاه

[h=1]فراخوان ارسال مطلب برای شماره یازدهم مجله تخصصی کهربا (مهندسی برق و کامپیوتر)[/h]

تاپیکش رو زدم، چک کنین ببینین اوکی هست، چیزی جا نیفتاده، مرسی.:a030::icon_gol:

لینک به دیدگاه
فراخوان ارسال مطلب برای شماره یازدهم مجله تخصصی کهربا (مهندسی برق و کامپیوتر)

تاپیکش رو زدم، چک کنین ببینین اوکی هست، چیزی جا نیفتاده، مرسی.:a030::icon_gol:

سلام

دستتون درد نکنه :icon_gol:

به بچه های کامپیوتر و آی تی که تو این دو هفته از انجمن دیدن کردن، اطلاع رسانی کردم. :w16:

itgirl70 گفت که اگه بتونه یه مقاله از پروژه اش درمیاره و می فرسته، ساروانم جواب داد ولی آخر متوجه نشدم همکاری میکنه یا نه :ws52:

ولی خب کلا خیلی امیدی نیس :hanghead:

لینک به دیدگاه

بالاخره انگار دارم به یه نتایجی میرسم، خوشحال باشین کم کم از شر طراحی های ضایع من راحت میشین :ws3:

با یکی از بچه های گرافیکی صحبت کردم، گفت که به این زودی نمی تونن همکاری کنن ولی شاید در آینده بتونن :w16:

به نکات خیلی خوبی اشاره کردن که خوبه رعایت کنیم

1. با تحقیق رنگ درست انتخاب کنید و بهش پایبند باشید.
  2. فونت اختصاصی برای لوگو یا توضیحات یا تیتر انتخاب کنید و باز میگم..بهش پایبند باشید.
  3. تصاویر با کیفیت انتخاب و استفاده کنید.لوگوتون بشدت جای کار داره..میشه گفت تقریبا لوگو نیست.
  4. شماره صفحه و فهرست فراموش نشه.
  5. با گذاشت صفحات خالی فضای منفی ایجاد کنید.
  6. صفحات رو روبروی هم بچینید و خروجی بگیرید(این مورد در ایندیزاین براحتی قابل اجراست).
  7. با نرم افزار FlippingBook Publisher مجله فلش آنلاین بسازید. این نرم افزار با استفاده از ورودی PDF مجله قابل ورق زدن میسازه.
  8. با Magazine Mock-Upهای زیبا مجلتون رو معرفی کنید .. مثل تصویر زیر.(تو بست جی اف ایکس پره)
    برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
بالاخره انگار دارم به یه نتایجی میرسم، خوشحال باشین کم کم از شر طراحی های ضایع من راحت میشین :ws3:

با یکی از بچه های گرافیکی صحبت کردم، گفت که به این زودی نمی تونن همکاری کنن ولی شاید در آینده بتونن :w16:

به نکات خیلی خوبی اشاره کردن که خوبه رعایت کنیم

طراحی های شما که حرف نداره....:w16:

این دوستمون به موارد خوبی اشاره کردن....دستشون درد نکنه....

خودتون میتونید با اون نرم افزار کار کنید؟؟؟

مورد آخرو نفهمیدم؟:ws38:

لینک به دیدگاه
طراحی های شما که حرف نداره....:w16:

این دوستمون به موارد خوبی اشاره کردن....دستشون درد نکنه....

خودتون میتونید با اون نرم افزار کار کنید؟؟؟

مورد آخرو نفهمیدم؟:ws38:

نه خب، هرکسی واسه یه کاریه، اگه بشه که بچه های گرافیک کار طراحی کنن که عالی میشه. ظاهر مجله خیلی مهمه :w16:

نه بلد نیستم، یه سرچی میزنم ببینم چیه؟ اگه آسونه یادشم میگیرم :a030:

منم نفهمیدم :ws3:

لینک به دیدگاه

آقا مهدی منظورتون قسمت آخری بود دیگه؟ برا تبلیغ استفاده میشه، جالبه ، خیلی هم باید آسون باشه درست کردنش، فقط باید template مناسب پیدا کرد. سعی می کنم یه سرچی بزنم تا یه الگوی مناسب پیدا کنم. اینم یه سری توضیح درباره اش

خوب اول میخواهیم بدانیم Mockup چیست ؟

MockUp در واقع در موضوعات گرافیکی به پیش نمایش طرح ها برای گیرایی تبلیغ و اثر گفته می شود که گرافیستان و طراحان از این Mockup های آماده برای نمایش اثرهای خود از جمله کارت ویزیت ، وب سایت و غیره با رابط های گرافیکی نمایش میگذارند تا با افکت های خاصی نظر مشتری را جلب نمایند

حالا می خواهم ججوری از طرح های آماده Mockup در نرم افزار فتوشاپ استفاده نماییم ؟

خیلی راحت با دو کلیک می توانید پیاده کنید . اول طرح آماده Mockup را وارد فتوشاپ نمایید در اینجا از mockup کارت ویزیت استفاده کردیم .

Mockup%20Tutorial%20(%20www.rezagraphic.ir%20)%20-%201.jpg

بعد در سمت راست ، بلوک لایه ها روی یک لایه کارت ویزیت ماک آپ راست کلیک کنید . و گزینه Replace Contents را بزنید و کارت ویزیتی که میخواهید در آنجا قرار بگیره انتخاب نمایید .

Mockup%20Tutorial%20(%20www.rezagraphic.ir%20)%20-%202.jpg

بعد اون کارت ویزیت دیگری را همین جوری انتخاب نمایید .تموم مثل عکس زیر میشه :دی

Mockup%20Tutorial%20(%20www.rezagraphic.ir%20)%20-%203.jpg

خب ما تو شماره 9 ام از نرم افزار ایندیزان استفاده کرده بودیم. کار یکم حرفه ایی تر میشه. مجله آنلاین هم که تو همه شماره ها هست.

بازم از آقای مهدی بابت شماره دهم تشکر می کنم ولی با اجازه من یکم اشکالات شماره دهم رو بگم که مطمئنن بخاطر کم کاری خودم بوده :w16:

• خب از طرح جلد شروع می کنم، طرح جلد قرار بود کاملتر بشه و چند تا شکل از مطالبی که توی مجله بود نیز بهش اضافه بشه، برخی از تیترها هم که روی جلد می خورد اگه مرتب تر قرار می گرفت و با یه کادری مشخص می شد، بهتر بود.
  • صفجات بهتره که watermark و رنگ پس زمینه نداشته باشه که مطالب بهتر دیده بشن.
  • شکلها همینطور که دوستمون هم اشاره کردن، بهتره با کیفیت تر باشن که متاسفانه این مشکلو تو هر دو شماره داشتیم.
  • بهتره یه نوع فونت و یک سایز برای همه شماره ها در نظر بگیریم.
  • رنگ تیترهای اصلی و زیرتیترها هم مشخص بشه و تو همه شماره ها ازشون استفاده بشه.

بهتره که یه مسابقه واسه طراحی لوگو هم بذاریم تا بچه ها لوگو طراحی کنن. یک ماه وقت داریم، الانم اکثر وقت دارن، خیلی خوب میشه اگه یه لوگوی ثابت داشته باشیم.:a030:

لینک به دیدگاه
آقا مهدی منظورتون قسمت آخری بود دیگه؟ برا تبلیغ استفاده میشه، جالبه ، خیلی هم باید آسون باشه درست کردنش، فقط باید template مناسب پیدا کرد. سعی می کنم یه سرچی بزنم تا یه الگوی مناسب پیدا کنم. اینم یه سری توضیح درباره اش

خب ما تو شماره 9 ام از نرم افزار ایندیزان استفاده کرده بودیم. کار یکم حرفه ایی تر میشه. مجله آنلاین هم که تو همه شماره ها هست.

بازم از آقای مهدی بابت شماره دهم تشکر می کنم ولی با اجازه من یکم اشکالات شماره دهم رو بگم که مطمئنن بخاطر کم کاری خودم بوده :w16:

• خب از طرح جلد شروع می کنم، طرح جلد قرار بود کاملتر بشه و چند تا شکل از مطالبی که توی مجله بود نیز بهش اضافه بشه، برخی از تیترها هم که روی جلد می خورد اگه مرتب تر قرار می گرفت و با یه کادری مشخص می شد، بهتر بود.
  • صفجات بهتره که watermark و رنگ پس زمینه نداشته باشه که مطالب بهتر دیده بشن.
  • شکلها همینطور که دوستمون هم اشاره کردن، بهتره با کیفیت تر باشن که متاسفانه این مشکلو تو هر دو شماره داشتیم.
  • بهتره یه نوع فونت و یک سایز برای همه شماره ها در نظر بگیریم.
  • رنگ تیترهای اصلی و زیرتیترها هم مشخص بشه و تو همه شماره ها ازشون استفاده بشه.

بهتره که یه مسابقه واسه طراحی لوگو هم بذاریم تا بچه ها لوگو طراحی کنن. یک ماه وقت داریم، الانم اکثر وقت دارن، خیلی خوب میشه اگه یه لوگوی ثابت داشته باشیم.:a030:

خیلی خیلی ممنون بابت پیگیریتون:a030::icon_gol:

شماره دهم که اشکال زیاد داشت.... حقیقتش من خودم خیلی بلد نیستم با این نرم افزارا کار کنم...از بچه هایی هم که میشناختم کسی متاسفانه همکاری نکرد بر همین فقط خواستم یجور ردیف بشه که این شماره بیاد بیرون.... البته باید از الگار خانومم تشکر کنم که خیلی کمک کرد وگرنه قطعا ایرادات زیادتری توش دیده میشد:ws3:

مسابقه هم فکر خوبیه..... استارتشو میزنی؟؟

لینک به دیدگاه
خیلی خیلی ممنون بابت پیگیریتون:a030::icon_gol:

شماره دهم که اشکال زیاد داشت.... حقیقتش من خودم خیلی بلد نیستم با این نرم افزارا کار کنم...از بچه هایی هم که میشناختم کسی متاسفانه همکاری نکرد بر همین فقط خواستم یجور ردیف بشه که این شماره بیاد بیرون.... البته باید از الگار خانومم تشکر کنم که خیلی کمک کرد وگرنه قطعا ایرادات زیادتری توش دیده میشد:ws3:

مسابقه هم فکر خوبیه..... استارتشو میزنی؟؟

خواهش می کنم وظیفه اس:icon_gol:

نه خب کس دیگه بزنه بهتره:w16:

اینم یه mockup از مجله، فایلای مجله رو پیدا نکردم، فک کنم پاکش کردم :icon_pf (34): واسه همین یه طرح جلد و صفحه خالی گذاشتم.

جالب بود، خوشمان آمد :ws3:

kkwi35aycfwvh0nnh6f.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...