رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

در ریاضیات شما باید تمام سرمایه ات رو بگذاری روی پایه که هرچی تست از اونجامیاد رو بتونی بزنی

من مشاوره سنجش رو رفتم با نفر اول کنکور مکانیک پارسال صحبت کردم

گفت روی اینا نباید حساب باز کرد

1-معادلات و ریاضی مهندسی

2-یه خورده ترمودینامیک

3-طراحی اجزا و باز یه خورده استاتیک

4-دینامیک

5-یه خورده کنترل

صداش رو هم ضبط کردم،حدود نیم ساعت(یواشکی:ws3:)

حساب باز نکنید نه اینکه کلا بذارید کنار،نه اصلا!فقط به این معنا که بگیر نگیر داره وممکنه توشون اشتباه کنید و زیاد نباید روش وقت کذاشت

مثلا ریاضیات پایه رو میشه با تقریب خوب جایگزین معالات و ریاضی مهندسی کرد و انتقال حرارت و مکانیک سیالات رو جایگزین ترمو،چون در ترمو احتمال خطا در تست زنی وجود داره

موفق باشید

ممنون.ولی اگر بخواهیم اینجوری حساب کنیم که احتمال خطا در هر درسی هست.برای من معادلات و ریاضی مهندسی شیرین تره و اتفاقا روی این دو بیشتر وقت گذاشتم.

• Like 2
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 2.3k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

اما پیشنهاد من اینست::icon_gol:

امسال معادلات دیفرانسیل،ساده ترین سوالات را در مجموعه ریاضیات داشته است.....

در حالیکه ریاضی 1و2 متوسط رو به بالا بودند،معادلات نسبت به دروس دیگه هم حجمش کمتره،هم به نظر من راحت تره و هم کاربردی ترین درس ریاضی در ادمه تحصیلتان خواهد بود.

• Like 3
لینک به دیدگاه
ممنون.ولی اگر بخواهیم اینجوری حساب کنیم که احتمال خطا در هر درسی هست.برای من معادلات و ریاضی مهندسی شیرین تره و اتفاقا روی این دو بیشتر وقت گذاشتم.

درسته

منم عینا حرفای ایشون رو زدم

ممکنه تسلط شما روی این دو درس بیشتر باشه

خب اشکالی نداره از همین ها میتونید نتیجه بگیرید چه اشکالی داره؟

فقط معادلات یه بدی که داره راه حل تست در نگاه اول توی ذهنت اومد،که اومد!اگر نیومد برای من که دیگه نمیاد:ws3:خیلی اعصابمو بهم میریزه این موضوع

ولی خب ریاضیات پایه فرمولی تر هست و بهتره برام:ws3:

در کاربردی بودن ریاضی مهندسی و معادلات که شکی نیست اسی جان...

اون طرف هم برای من مشاوره کلی داد و سال خاصی رو در نظر نگرفت...

• Like 3
لینک به دیدگاه
ولی امسال برعکس بوده ها !!!!!!!

یعنی معادلات دیفرانسیل،ساده ترین سوالات را در مجموعه ریاضیات داشته است.....

در حالیکه ریاضی 1و2 متوسط رو به بالا بودند،معادلات نسبت به دروس دیگه هم حجمش کمتره،هم به نظر من راحت تره و هم کاربردی ترین درس ریاضی در ادمه تحصیلتان خواهد بود.

ترم 2 معادلات ار دروسی بود که به شدت ازش متنفر بودم ولی الان متوجه شدم متاسفانه در آن زمان به اهمیت این درس واقف نبودم و الان واقعا به اهمیتش پی بردم.

جالبه این نفر اول فرموده بودند.روی سیالات میشه وقت گذاشت ولی سیالات 50-50 هست.یا خیلی سادست ولی اگر بخوان سخت بدن راحت میتونن.باز صد رحمت به ترمو.من از سیالات بیشتر میترسم چون گستره اش خیلی وسیع هست.:banel_smiley_52:

• Like 3
لینک به دیدگاه

خوش به حالتون که انقدر به درس خوندن علاقه دارید :ws37:

منم علاقه دارم ولی حوصله شو ندارم !!! کاش یه راهی بود که بدون اینکه مجبور باشیم برای رسیدن به فوق لیسانس به سولاتی نظیر اینکه یه بشکه خالی در عرض یک دقیقه از فلان گاز پر میشه ، در این فرایند انتروپی چقدر افزایش پیدا می کنه ، جواب بدیم !! :w00:

• Like 4
لینک به دیدگاه
خوش به حالتون که انقدر به درس خوندن علاقه دارید :ws37:

منم علاقه دارم ولی حوصله شو ندارم !!! کاش یه راهی بود که بدون اینکه مجبور باشیم برای رسیدن به فوق لیسانس به سولاتی نظیر اینکه یه بشکه خالی در عرض یک دقیقه از فلان گاز پر میشه ، در این فرایند انتروپی چقدر افزایش پیدا می کنه ، جواب بدیم !! :w00:

دادا نون خوردنم سخته

اگه نجوی و قورت بدی خفه میشی

درس خوندنم سخته دیگه

• Like 5
لینک به دیدگاه

سلام همگی خسته نباشید و ممنون

می خواستم بدونم واسه ارشد ساخت معمولا چه درسایی خونده؟میشه و ساخت و تولیدی ها اونا رو می زنن؟

اگر منبع خواستی مد نظرتون هست ممنون میشم بگید و همینطور سر فصل ها مرسی

موفق باشید

مطالب دوستانم خوندم و واقعا دست شما مرسی:w16:

اوه چقدر سخته کتابی حرف زدن:icon_pf (34):

• Like 2
لینک به دیدگاه

سلام

آقا essi حدودا 40 روز تا کنکور باقی مونده.

به نظرتون تو این 40 روز چیکار کنم بهتره؟

1- سوالات و تستایی که تا حالا حل کردم دوباره حل کنم؟؟؟؟

2-تست های جدید بزنم.؟؟؟؟

3-تمرین تشریحی حل کنم.؟؟؟

4-از خودم آزمون بگیرم؟؟؟

چیکار کنم که بهترین نتیجه رو بگیرم.(البته بغیر از آزمونای آزمایشی موسسات چون اصلا به این کار اعتقادی ندارم).

من تو این چند وقت که برا کنکور خوندم خیلی از نظرات شما استفاده کردم و از این بابت ازتون ممنونم.اگه یه مشاوره اساسی بر اساس تجربه خودتون به من بدید که این 40 روزم به خوبی پشت سر بزارم خیلی ازتون ممنون میشم.

• Like 2
لینک به دیدگاه
سلام

2-تست های جدید بزنم.؟؟؟؟

4-از خودم آزمون بگیرم؟؟؟

چیکار کنم که بهترین نتیجه رو بگیرم.(البته بغیر از آزمونای آزمایشی موسسات چون اصلا به این کار اعتقادی ندارم).

من تو این چند وقت که برا کنکور خوندم خیلی از نظرات شما استفاده کردم و از این بابت ازتون ممنونم.اگه یه مشاوره اساسی بر اساس تجربه خودتون به من بدید که این 40 روزم به خوبی پشت سر بزارم خیلی ازتون ممنون میشم.

تستهای که قبلا حل کردی رو دوباره حل کن

اینطوری یعنی مرور صحیح و سریع

وقت خیلی مهمه

• Like 4
لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
سلام

2-تست های جدید بزنم.؟؟؟؟

4-از خودم آزمون بگیرم؟؟؟

در بهمن ماه فقط و فقط مرور کنین.

امیدوارم تست های مهم را یا علامت زده باشین یا یادداشت کرده باشین.

خواندن مطلب جدید به هیچ وجه کمکتان نمیکنه،تا میتونین مرور کنین،مخصوصا مجموعه سیالات را با تستهایش.

• Like 6
لینک به دیدگاه

سلام

آقا من دارم دپرس میشم الان که دارم دوره میکنم انگار هیچی بلد نیستم انگار بار اولم هست با اینکه هرکدوم از دروس ساخت و تولید را 2 دفعه خوندم ولی بازم مطالب برام تازگی داره اعصابم خورد شده به خدا .

اینو میدونم ده دفعه هم بخونم بازم از یادم میره چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

انگار نه انگار دو روز پیش کتابه را دوره کردم الان یادم رفته!!!!!!!!!!!!!

اسی جان کمک راهکار بده......:ws21:

• Like 3
لینک به دیدگاه
سلام

آقا من دارم دپرس میشم الان که دارم دوره میکنم انگار هیچی بلد نیستم انگار بار اولم هست با اینکه هرکدوم از دروس ساخت و تولید را 2 دفعه خوندم ولی بازم مطالب برام تازگی داره اعصابم خورد شده به خدا .

اینو میدونم ده دفعه هم بخونم بازم از یادم میره چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

انگار نه انگار دو روز پیش کتابه را دوره کردم الان یادم رفته!!!!!!!!!!!!!

اسی جان کمک راهکار بده......:ws21:

سلام دوست عزیز

فکر کنم این حالت عادی باشه

چون خیلی از دوستان و حتی خودم قبل از آزمون همچین حسی داشتیم

ولی روی جلسه اینطوری نیست

شما به مرور خود ادامه به

امیدت به خدا باشه:wubpink:

• Like 1
لینک به دیدگاه

آخرین توصیه ها:

1- از این هفته به بعد مطالب جدید را مطالعه نکنین.

2- حتما یک برنامه ریزی فشرده برای مرور کلی انجام بدین.

3- ساعت بیداری صبحتان را به ساعت 5:30 هر روز صبح تغییر بدین،تا مغزتان کاملا برای زمان کنکور در فعالترین حالت ممکنه قرار گیرد،شبها حتما ساعت 23 بخوابید.

4- برای مرور از ریاضیات شروع کنین،سپس مجموعه جامدات،سپس مجموعه دینامیک و در نهایت مجموعه سیالات.

• Like 8
لینک به دیدگاه

چقدر زمان داره تند میگذره،همش حس میکنم چیزی نخوندم و میتونستم بیشتر بخونم.چیزایی هم که خوندم خیلی هاش یادم رفته بود.پس من در این مدت چیکار میکردم:ws44:

• Like 1
لینک به دیدگاه
چقدر زمان داره تند میگذره،همش حس میکنم چیزی نخوندم و میتونستم بیشتر بخونم.چیزایی هم که خوندم خیلی هاش یادم رفته بود.پس من در این مدت چیکار میکردم:ws44:

خیالات باطله..... :a030:

اگه برسی تو یک هفته آخر یکبار دیگه همه را مرور کنی،میبنی که سر کنکور،فرمول ها و نکات مثل باقلوا جلوی چشمانتان میرقصند.

• Like 3
لینک به دیدگاه

ما که رفتیم سر کار !!!

میدون رو سپردیم دست شما جوونا !!! برین ببینم چی کار می کنین ، من به کار علاقه بیشتری دارم تا درس !!! البته کار علمی رو رها نکرده ام . ولی علم چیزی نیست که فقط تو دانشگاه بشه یاد گرفت

برای همه تون آرزوی موفقیت می کنم :a030:

شاید منم یه روزی دوباره برای ارشد مکانیک بخونم .... ولی احتمالش زیاد نیست :ws44:

• Like 2
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...