رفتن به مطلب

صندلی داغ محمد2014 عزیز

ارسال های توصیه شده

خب اینبار نوبت صندلی داغ شهرسازی به محمد2014 کاربر ویژه شهرسازی میرسه که پاسخگوی سوالات دوستان باشه.

فقط حواستون باشه صندلی داغ شهرسازیه، سعی کنید سوالا بیشتر تو حوزه تخصصی شهرسازی باشه

:a030:

.

لطفا بین صندلی داغ شهرسازی با صندلی داغ گفتگو آزاد تفاوت قائل بشین. :w16:

این تاپیک تا آخر هفته بعد باز خواهد بود .:ws37:

دوستان اسپمها پاک خواهد شد.

• Like 13
لینک به دیدگاه

آقا محمد هیچ حرفی حدیثی سخنی نداری؟؟؟

دوستانتونو دعوت کنین که تو صندلی داغتون شرکت کنن :a030:

خب من اولین سوالارو می پرسم با اجازتون:

1. برای اولین سوال نظرتون در مورد تالار شهرسازی نواندیشان چیه؟

2. برای بهتر شدن این تالار چه نظرات و پیشنهاداتی دارین؟

3. اگه قرار باشه بهترین کتاب شهرسازی رو معرفی کنین اون کتاب چیه؟

4. تو یه کلمه معنی شهرساز یو بگین.

5. بهترین درسی که رشته شهرسازی بهتون داده چیه؟

6. به نظرتون رشته شهرسازی چی کم داره؟؟

7. نظریه پرداز مورد علاقتون؟

8. بهترین درس رشته شهرسازی؟

9. بهترین شغل واسه یه شهرساز؟

10. هنوز تصمیم نگرفتین طراحی بخونین یا برنامه ریزی؟؟ دلیلش چیه؟؟

فعلا اینارو واسه دس گرمی جواب بدین تا بعد :a030::icon_gol:

• Like 9
لینک به دیدگاه
خب من اولین سوالارو می پرسم با اجازتون:

1. برای اولین سوال نظرتون در مورد تالار شهرسازی نواندیشان چیه؟

به نظر من از لحاظ علمی خیلی عالیه وواقعا دم همتون گرم

2. برای بهتر شدن این تالار چه نظرات و پیشنهاداتی دارین؟

بچه ها بیشتر بیان توااین انجمن واین تالار

3. اگه قرار باشه بهترین کتاب شهرسازی رو معرفی کنین اون کتاب چیه؟

به بچه ها ی شهر سازی شهرمون بیشتر اطلاع بدیم

4. تو یه کلمه معنی شهرساز یو بگین.

خادم

5. بهترین درسی که رشته شهرسازی بهتون داده چیه؟

فارغ از جنسیت مثل خواهر وبرادر کارای گروهی رو انجام میدیدم

6. به نظرتون رشته شهرسازی چی کم داره؟؟بازار کار واینکه فقط مطالب به صورت تئوری نباشه وبالا دستیایی که خبردارن این یه رشته به روزه به جوونا ی این رشته میدون بدن

7. نظریه پرداز مورد علاقتون؟جهانشاه پاکزاد

8. بهترین درس رشته شهرسازی؟

شناخت وتحلیل فضای شهری

9. بهترین شغل واسه یه شهرساز؟

شهردار

10. هنوز تصمیم نگرفتین طراحی بخونین یا برنامه ریزی؟؟ دلیلش چیه؟؟

نه دلیلش عدم آگاهی از این دو رشته واینکه من کار دستم زیاد تعریفی نداره وهنوز خیلی نقاط ضعف دارم

فعلا اینارو واسه دس گرمی جواب بدین تا بعد :a030::icon_gol:

اینو من ویرایش کردم با اجازت آقا محمد :ws3:

• Like 6
لینک به دیدگاه

سلام آقا محمد:w02:

خوبی؟:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

دوس داری در آینده در کدوم قسمت شهرسازی کار کنی؟

اگه میتونستی برگردی بازم میومدی شهرسازی؟

کمترین نمره‌ای که تو درس‌های تخصصی گرفتی چی بوده؟ عمومی چی؟:ws3:راستشو بگو!

تا حالا درسی رو افتادی؟:ws3:

دوس داری برای وارد شدن به بازار کار جدی از کجا شروع کنی؟یادمه یه بار یه جا گفتی الانم کار میکنی. کارت مرتبطه با شهرسازی؟:ws38:

کی میخوای واسه کنکور به صورت جدی شروع کنی؟

شده تا حالا انقدر درسی واست خسته کننده باشه که بگیری بخوابی؟!!

فعلا همینا:ws3:

• Like 7
لینک به دیدگاه
سلام آقا محمد:w02:

خوبی؟

سلام ممنون ،شکر خدا آره براچی خوب نباشم

دوس داری در آینده در کدوم قسمت شهرسازی کار کنی؟

والاکار از دستم بر بیاد فرقی نیکنه که تو چه قسمتی باشه وبیشتر دوست دارم همیشه توخیابونا باشم رفتار مردم بررسی کنم ازشون سوال کنم وکوچه وخیابونا وفضا های عمومی رو ساماندهی کنم وکلا مردم از من راضی باشن وخودمم با خیال راحت به سفر ابدی فکر کنم

اگه میتونستی برگردی بازم میومدی شهرسازی؟آره خیلی جدی تر ومحکم تر وارد گود شهر سازی میشدم وفقط تنها دغدغه ام اینکه اگه بخوام جایی وارد بازار کار بشم نتونم دینم رو به خوبی ادا کنم

کمترین نمره‌ای که تو درس‌های تخصصی گرفتی چی بوده؟ عمومی چی؟:ws3:راستشو بگو!

ترم یک جغرافیای شهری بود که 10(:4564:)شدم وعمومی هم همین ترم (6)اندیشه اسلامی 1 بود که اون همه خوندم بعد شدم 14.27(:icon_pf (34):)

تا حالا درسی رو افتادی؟:ws3:نه شکر خدا من الحمد الله اراده محکمی دارم از ترم 1 به بعد سعی کردم بشتر رنج نمراتم بالا15 باشه

دوس داری برای وارد شدن به بازار کار جدی از کجا شروع کنی؟یادمه یه بار یه جا گفتی الانم کار میکنی. کارت مرتبطه با شهرسازی؟

خودم دوستم داشتم از دوران دانشجویی به بچه های هر رشته بها داده بشه و وارد بازار کار بشن ولی حیف :ws28:نه الان بیکارم ولی قبلا سه ماه تویه شرکت ساختمانی که مال استادمون بود رو کارکردم وهرروز میرفتم سر ساختمون که مربوط به مسکن مهر بود ولی خیلی چیزها دیدم وتنها چیزی که ندیدم وجدان وتعهد کاری بود که از زندگی ناامید شدم وکار رو که بیشتر مرتبط با بچه ها عمران بود رو ولش کردم

کی میخوای واسه کنکور به صورت جدی شروع کنی؟ والا من زیاد از منابع خبر ندارم ولی خیلی دوست دارم با بچه های کنکوری 94 از همین تابستون شروع کنم وهرکاری هم از دستم بر بیاد انجام بدم

شده تا حالا انقدر درسی واست خسته کننده باشه که بگیری بخوابی؟!! آره تا دلت بخاد بیشتر درسایی رو که در طول ترم نمی خوندم وآخر ترم وقت کم داشتم برا امنحان وآخریش هم همین برنامه ریزی منطقه ای بود

فعلا همینا:ws3:

ممنون از شما

• Like 6
لینک به دیدگاه

سلام آقا محمد.

میگما تا الان دوس داشتین جای یکی از شخصیتای شهرسازی باشین؟؟ کدوم شخصیت؟ چرا؟؟

مهمترین هدفت از انتخاب این رشته چیه؟؟

چند درصد ازین رشته راضی هستی؟

• Like 5
لینک به دیدگاه

میگما تا الان دوس داشتین جای یکی از شخصیتای شهرسازی باشین؟؟ کدوم شخصیت؟ چرا؟؟

آره دوست داشتم معروف بشم مثل یکی از این شخصیت ها ولی من زیاد با شخصیتای شهر سازی اشنا نیستم که بیوگرافی شونو بدونم ولی اقای پاکزاد رو دوست دارم چون کتاب راهنمای طراحی فضاهای شهریشون در ایران رو دوست دارم

مهمترین هدفت از انتخاب این رشته چیه؟؟

والا اول که شانسی اومدم تواین رشته ونمی دونستم چی به چیه ولی الان مهمترین هدفم اینکه بتونم به مردم شهرم ,کشورم و... خدمت بکنم

چند درصد ازین رشته راضی هستی؟

90درصد راضی هستم واون 10 درصد هم بیشتر بخاطر اینکه استادای مجربی نداشتیم که کار بلد باشند وخودمم به همین خاطر از لحاظ کار دست یه کم شوت میزنم البته بگم که هم استعدادشو دارم وهم اراده شو ولی کسی نیست که ایجاد انگیزه بکنه برام:4564:

• Like 8
لینک به دیدگاه

سلاااام

دیر اومدم ولی اومدم

خوبی شهرساز:hapydancsmil:

چی شد کاربر ویژه شهرسازی شدی؟

اگه استاد بشی بیشتر از چه روش تدریس و ارائه ای خوشت میاد! به آلبومای انچنانی و خرجای شیک علاقه داری یا دانشجوتو میشناسی و نمره میدی؟

به نطرت در رشته ما بهترین روش اریه چیه؟کدووم روش نتیجه بهتری داره؟

اگه استادن یه نمره اضافه بزاره برا یه کار خاص که هر کس انجام بده اون نمره رو میگیره...تو از کدوم دسته ای...میری سراغش یا ترجیح میدی همین نمره بارم هر چی میتونی ازش بگیری؟:ws3:الان فهمیدی چی گفتم:whistle:

بچه درس خونی ؟

بهترین درس و بهترین نمرت از دروس دانشگاهه؟

پر خاطره ترین واحد درسیت چی بوده؟

خودت دوست داری چه درسی تدریس کنی؟/

طراحی یا برنامه ریزی ؟چرا؟

:whistle:آسونن:w02:

• Like 7
لینک به دیدگاه

سلام شـــهرســـاز آیـــنــــده

1-شهرت رو توصیف کن . هر چه دل تنگت می خواهد از شهرت بگو

2- دو حرف آخر کدام شهرها را برداریم هم نام حیوان می شود؟

3- شهری که در آخرش ماده خوشبو دارد؟

4- کدام پرنده ایست که وقتی به دو نیم شود، نام دو شهر می شود؟

5- نام یکی از شهرهای بلوچستان است که اگر حرف اولش را برداریم نام یکی از غذاها می شود؟

6- هم می جوند آن را و هم نام شهری است؟

7- کدام شهر است که هم نام یکی از فلزات است؟

8- کدام شهر است که اگر دو حرف اولش را برداریم ( رود ) از آن باقی می ماند؟

9- دو شهری که هم نام اول آن ها، هم نام خاک است؟

10-کدام شهر ایران است که خوردن نیمه اولش کشنده ولی نیمه دومش را هر روز میخورند؟

11- نام شهری که اگر دو حرف اول آنرا برداریم پایتخت یک کشور میشود؟

12- نام چه شهریست که چهار حرف اولش نام یک پرنده و چهار حرف اخرش محل کسب و کار است و اگر حرف چهارم و پنجم آنرا برداریم نام یکی از کشورهای آسیاییست؟

13- نام کدام استان ایران در قرآن آمده است؟

14- دو شهر بندری در شمال و جنوب کشور که اگر یک نقطه از هر کدام را جا به جا کنیم نام بندر دیگر میشود؟

15- نام شهری ست در استان بوشهر که یکی از ویزگیهای دریا را دارد؟

16- کدام شهر ایران است که اگر حرف اولش را برداری نام یک پسر میشود اگر حرف دومش را برداری یکی از صفات پیامبر و اگر حرف سومش را برداری یک ماده منفجره و اگر حرف چهارمش را برداری واحد پول ژاپن میشود؟

17- کدام شهر ایران جمع سه حیوانند؟

18- نام کدام شهر از شهرهای استان قم از دو طرف یکسان خوانده میشود؟

19- شهریست که اگر حرف اولش را برداریم نام یک وسیله جنگی میشود؟

20- شهریست که اگر حرف اولش را برداریم یکی از اشکال هندسی میشود و اگر حرف دومش را برداریم پایتخت ایتالیا میشود؟

21- هم نام شهریست هم زیور پا؟

22- نام کدام شهریست که برعکسش را بچه ها مینویسند

23- نام چه شهریست که سه حرف اولش یکی از حشرات دو حرف دوم و سومش نام یکی از پایتختهای باستانی و چهار حرف آخرش داستان بلند است؟

• Like 6
لینک به دیدگاه
سلاااام

دیر اومدم ولی اومدم

خوبی شهرساز:hapydancsmil:

سلام ممنون شکر ,راضی هستیم به رضای خدا

چی شد کاربر ویژه شهرسازی شدی؟

فکر کنم یکی بخاطرتاپیک زبان تخصصی که زدم ویکی هم توتاپیک رسیدگی به مشکلات اگه میتونستم کاری رو انجام بدم برابچه انجام میدادم

اگه استاد بشی بیشتر از چه روش تدریس و ارائه ای خوشت میاد! به آلبومای انچنانی و خرجای شیک علاقه داری یا دانشجوتو میشناسی و نمره میدی؟

به نطرت در رشته ما بهترین روش اریه چیه؟کدووم روش نتیجه بهتری داره؟

والا قبل از هرچیز سعی میکنم به بچه ها بفهمونم که دانشجو با دانش آموز از لحاظ واژه گان فارسی باهم فرق دارند ودانشجو باید بیشتر خودش به فکر خودش باشه ودر درجه دوم سعی میکنم با بچه ها رابطه خوبی برقراربکنم ,وبا مشارکت دانشجو تدریس کنم واگه ببینم که کار خوب انجام دادن بهشون نمره میدم ولی اگه درست انجام ندن بهشون خیانت نمیکنم که بشن بیسوادواز خرج های انچنانی هم خوشم نمیاد

اگه استادن یه نمره اضافه بزاره برا یه کار خاص که هر کس انجام بده اون نمره رو میگیره...تو از کدوم دسته ای...میری سراغش یا ترجیح میدی همین نمره بارم هر چی میتونی ازش بگیری؟:ws3:الان فهمیدی چی گفتم:whistle:

آره من تودرسای عملی همیشه سعی میکنم برا استادا اضافه بر مطالبی که میگن ببرم ,چه برسه به اینکه خود استاد نمره اضاف بذاره برا کاری

بچه درس خونی ؟

ای بگی نگی بیشتر سعی میکنم دنبال یادگیری باشم

بهترین درس و بهترین نمرت از دروس دانشگاهه؟

بهترین درس شناخت فضای شهری بود(چون باعث اشنایی من با انجمن نواندیشان شد) بهترین نمره 20مربوط به مبانی طراحی 2بود (یادش بخیر:gnugghender:)

پر خاطره ترین واحد درسیت چی بوده؟

ترم پیش درس شناخت فضای شهری بود که رفتیم سرجلسه امتحانش تستی بود وچون توپیام نوریم از تهران سوال میاد کتابو واقعا خونده بودم وقتی 5سوال اول رو خوندم اصلا توکتاب ندیده بودم (:ws52:گفتم حتما از مقدمه اومده رفتم سراغ سوالای بدی به سوال 30که رسیدیم متوجه شدیم اصلا سوالا از منبعی که بهمون معرفی کردن نبوده یه غوغایی رو بچه های شهرسازی ومعماری به پا کرده بودن)

خودت دوست داری چه درسی تدریس کنی؟/

طراحی یا برنامه ریزی ؟چرا؟

من بیشتر به طراحی شهری علاقه دارم ولی باید در تدریس هر دوباهم یاد داده بشه چون احساس میکنم طراحی شهری برا شهرهای ما واجب تره حتی از نون شب ولی شایدهم رفتم برنامه ریزی کسی چه خبر داره

:whistle:آسونن:w02:

آره خوب بود ممنون ازهمه بچه ها که وقتشون رو دراختیار ما قرار دادن :ws3:

• Like 7
لینک به دیدگاه

5- نام یکی از شهرهای بلوچستان است که اگر حرف اولش را برداریم نام یکی از غذاها می شود؟

12- نام چه شهریست که چهار حرف اولش نام یک پرنده و چهار حرف اخرش محل کسب و کار است و اگر حرف چهارم و پنجم آنرا برداریم نام یکی از کشورهای آسیاییست؟

14- دو شهر بندری در شمال و جنوب کشور که اگر یک نقطه از هر کدام را جا به جا کنیم نام بندر دیگر میشود؟

16- کدام شهر ایران است که اگر حرف اولش را برداری نام یک پسر میشود اگر حرف دومش را برداری یکی از صفات پیامبر و اگر حرف سومش را برداری یک ماده منفجره و اگر حرف چهارمش را برداری واحد پول ژاپن میشود؟

20- شهریست که اگر حرف اولش را برداریم یکی از اشکال هندسی میشود و اگر حرف دومش را برداریم پایتخت ایتالیا میشود؟

23- نام چه شهریست که سه حرف اولش یکی از حشرات دو حرف دوم و سومش نام یکی از پایتختهای باستانی و چهار حرف آخرش داستان بلند است؟

سلام خسته نباشین مزین فرمودین صندلی داغمون رو:ws44::no::no::no::cryingf::ws46::ws46: ,حسابی مارو سوزندین:4564: ,والامن که فقط سوال اولشو یاد دارم :5c6ipag2mnshmsf5ju3بقیه رو ...:ws52:

خدانکنه شما بخواین برا ارشد سوال طرح کنیین

دوستان کمک کمک کمک:th_running1::th_running1::th_running1::icon_pf (12)::ws36::97::ws35::femenist::w821::brodkavelarg:

از کلیه اساتید شهرسازی ,معماری وعمران وسایر رشته ها چه درخارج از کشور وچه در داخل کشور برای پاسخگویی به این سوالات دعوت به عمل می آید

• Like 6
لینک به دیدگاه

سلام خسته نباشین مزین فرمودین صندلی داغمون رو:ws44::no::no::no::cryingf::ws46::ws46: ,حسابی مارو سوزندین:4564: ,والامن که فقط سوال اولشو یاد دارم :5c6ipag2mnshmsf5ju3بقیه رو ...:ws52:

دوستان کمک کمک کمک:th_running1::th_running1::th_running1::icon_pf (12)::ws36::97::ws35::femenist::w821::brodkavelarg:

از کلیه اساتید شهرسازی ,معماری وعمران وسایر رشته ها چه درخارج از کشور وچه در داخل کشور برای پاسخگویی به این سوالات دعوت به عمل می آید

خوب شما همون سوال اول رو هم جواب ندادین این که نشد ! :banel_smiley_4: :icon_pf (10):

صندلی داغ بایست حرارت داشته باشه :there:

ولی بعضی از سوالات براحتی می تونستین جواب بدین مـــــثـــــــــلاً:

سوال 3 ) ماده خوشبو مـــــشــــک پس جواب شهر انــدیـــمــشــک

سوال10) ســـمــنــان سم کشنده و نان هم می خورند ؛ شهر من :a030:

سوال 22 ) بچه ها و حتی ما در دوران مدرسه چی می نوشتیم مشق خوب برعکس اون می شه قـــشـــم

• Like 7
لینک به دیدگاه

خوب شما همون سوال اول رو هم جواب ندادین این که نشد ! :banel_smiley_4: :icon_pf (10):

صندلی داغ بایست حرارت داشته باشه :there:

ولی بعضی از سوالات براحتی می تونستین جواب بدین مـــــثـــــــــلاً:

سوال 3 ) ماده خوشبو مـــــشــــک پس جواب شهر انــدیـــمــشــک

سوال10) ســـمــنــان سم کشنده و نان هم می خورند ؛ شهر من :a030:

سوال 22 ) بچه ها و حتی ما در دوران مدرسه چی می نوشتیم مشق خوب برعکس اون می شه قـــشـــم

جوبارو نگین باید جواب بدن...

آقا محمد جواب بدین سوالارو صندلی داغ همینه دیگه!!!!! :banel_smiley_4:

اگه جواب ندین احضار میشین به دفتر مدیریت :gnugghender:

• Like 7
لینک به دیدگاه

شرمند :icon_pf (34):دارم دنبال جواب بقیه سوالا میگردم هرموقع پیدا کردم میذارم

شهر بیرجند واقع در شرق کشورومرکز استان خراسان جنوبی. از جمله اين ويژگي‌ها تابستانهاي گرم و خشك و زمستانهاي نسبتا سرد مي‌باشد. حداكثر نزولات آسماني در سه ماهه اسفند، فروردين و ارديبهشت بوده و كمي نزولات آسماني باعث شده هيچگونه رودخانه دايمي در اطراف آن جريان نيابد. ريزشهاي جوي کم درجه حرارت بالا در فصول گرم، اختلاف درجه حرارت شديد (40 درجه) و طولاني بودن دوران خشكي در بيش از هفت ماه از سال، از ويژگي‌هاي عمده آب و هواي بیرجند می باشد

همین طور بیرجند نخستین شهری بوده که دارای سازمان ابرسانی بوده است واز جمله اثار تاریخی شاخص شهر می توان به قلعه زیبا وقدیمی واقع در خیابان انقلاب ,بند دره واقع در سجاد شهر وپارک توحید واقع درخیابان مدرس وبازار قدیمی واقع در خیابان جمهوری اسلامی اشاره کرد

شهربیرجند به دلیل زیاد بودن مراکز اموزشی به عنوان شهر علم وفرهنگ هم یاد میشود ومیتوان انرا شهر دانشجو وسرباز هم نامید همین طور شهر دارای یک مرکز اصلی به نام فلکه ابوذر می باشد وبیشتر اجتماعات سیاسی وافرهنگی در این مکان صورت می گیردوبیشترین ترافیک هم در طول روز در این مکان شکل میگیرد

• Like 8
لینک به دیدگاه

جوبارو نگین باید جواب بدن...

آقا محمد جواب بدین سوالارو صندلی داغ همینه دیگه!!!!! :banel_smiley_4:

اگه جواب ندین احضار میشین به دفتر مدیریت :gnugghender:

من می پذیرم سوالات کمی تا قسمتی سخت بودند :5c6ipag2mnshmsf5ju3 از اونجایی هدفمان جیزغاله کردن صندلی نیست و تنها داغ کردن آن است از نظر خودم سوالات باطل است :Ghelyon:

این رو هم قبول دارم همه سوال ها هم سخت نبودن با کمی فکر کردن میشد جواب داد:(87): خوب دیگه به قول بازیگران سریال هفت سنگ ما همه با هم رفقیم :w73:

• Like 7
لینک به دیدگاه

سلام!

نظرتون در مورد محلات طبقاتی چیه؟(هر محله مخصوص یه قشر جامعه باشه):hanghead:

فکر می کنید بازسازی شهری بهتر یا طراحی شهر جدید؟:whistle:

کدوم شهر ایران رو از لحاظ شهرسازی قبول دارین؟:ws28:

چطوری میشه امنیت رو به شهرها برگردوند؟:banel_smiley_4:

قبول دارین که یه شهرساز خوب باید یه جامعه شناس خوب هم باشه؟:ws37:

به زبان انگلیسی تخصصی علاقه دارین؟:ws3:

• Like 7
لینک به دیدگاه
سلام!

نظرتون در مورد محلات طبقاتی چیه؟(هر محله مخصوص یه قشر جامعه باشه)

والا حقیقتش زیاد موافق نیستم ,جیزی که متاسفانه زیاد در شهر های ایران هستش (حداقل شهر خودمون بیرجند) واینم بگم این برداشت شخصی من هستش وشاید یک نفر هم باهاش موافق نباشه وقبل از اینکه بگم ما در یه کشور زندگی میکنیم باید بگم که همه ی ما انسان هستیم

ونباید قشری به قشر دیگری غرور کاذب داشته باشه وفکر کنم اگه بجای قشر بندی وتعصب کاذب به محلمون به اون جایی که زندگی میکنیم حس تعلق واقعی داشته باشیم وفرقی نکنه که تو محلون همه از یه قشرند یااز قشرهای مختلف ,یا اگه کسی وارد محلمون بشه بهش گیر الکی بدیم شاید شاهد بذهکاری کمتری می بودیم

فکر می کنید بازسازی شهری بهتر یا طراحی شهر جدید؟

نمیشه گفت که صرفا بازسازی(اصلاح همزمان کالبد وفعالیت) خوبه یا طراحی شهر جدید چون اگه بخوایم فقط به بازسازی فکر کنیم ,پس تکلیف مهاجران وکسایی که به دنیا میان وباعث رشدجمعیت مشین چی میشه واگه بخوایم فقط شهر جدید ایجادکنیم وبافت های تاریخی وارزشمندکه ازگذشتگان برای ما به ارث رسیده چی میشه البته که فکرمیکنم بازسازی هم یه جورایی نگاه تخریبی داره ومربوط به بافت هایی هستش که هم کالبدش نامناسبه وهم فعالیت زیادی نداره ودرصورتی بازسازی محسوب میشه که ازلحاظ کالبد وفعالیت مثل گذشته خودش باشه وگرنه که با طراحی شهرهای جدیدچندان تفاوتی نداره

کدوم شهر ایران رو از لحاظ شهرسازی قبول دارین؟

نمیشه تو ایران همه جا یه شهر رو قبول داشت اما فکر کنم اصفهان بخاطر مکتب اصفهان(میدان نقش جهان) مربوط به دوران شاه عباس صفوی هستش ویزد بخاطر اینکه شهر بادگیرهاست ومشهد بخاطر نقش مذهبی وحرم امام رضا(ع)یا تهران بخاطر برج میلادش

البته شهرهای ایران درگذشته همشون قشنگ بودن ومن اگه جایی رو از قلم انداختم چون دیگه حضور ذهن ندارم که بخوام دقیق بگم کجا ازلحاظ شهر سازی قشنگه

چطوری میشه امنیت رو به شهرها برگردوند؟

همه نهاد ها واقعا باهم همکاری داشته باشن بخصوص پلیس ومردم ,طراح,جامعه شناس ,وامنیت وقتی به یه شهری برمیگرده که گذشته ی خودمون وتاریخ کشورمون رو به یاد بیاریم زمان همان کورش کبیروعلم وفرهنگ به صورت واقعی در جامعه نهادینه بشه وتوزیع درامد بصورت عادلانه باشه ,مردم به حق خودشون قانع باشن,جوونا بجای اینکه افتخارشون به این باشه که گنده لات وچاقو کش زور دار محلن :vahidrk::ubhuekdv133q83a7yy7:3384s:وچیزایی رو که نمیشه اینجا گفت برن درباره زندگی بزرگان تحقیق بکنندو...واینم بگم همه ی این ها بستگی داره که طرف توچه خانواده ای بزرگ بشه

قبول دارین که یه شهرساز خوب باید یه جامعه شناس خوب هم باشه؟

100%قبول دارم وخودم خیلی به مبحث جامعه شناسی علاقه دارم وتاسف میخورم که چرا به یه کتاب جامعه شناسی دیگه برامون کتابی رو نذاشتن برا کارشناسی

به زبان انگلیسی تخصصی علاقه دارین؟

اره علاقه دارم خیلی زیاد ولی از اینکه زبان رو فقط بخاطر درس ونه یادگیری درست وحسابی دنبال نمیکنم تاسف می خورم ودوست دارم بیشتر زبان رو دنبال بکنم

• Like 6
لینک به دیدگاه

سلام

خوبی؟

راضی هستی ازاینکه توپیام نور شهرسازی میخونی؟

به نظرت نمای سنتی شهرها رو زیباترمیکنه یا نمای مدرن؟

به نظرت عامل برتری یک شهر نسبت به شهرهای دیگر چیه؟

به نظرت این درسته که محلات فقیرنشین امکانات تفریحی و آموزشی و..نداشته باشند وهمه امکانات برای محلات ثروتمند نشین باشه؟ برای حل این مشکل چه راه حلی رو عملی تر ومناسب تر می دونی؟

• Like 6
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...