رفتن به مطلب

Noandishaan got talent(استعداد یابی نواندیشان) فصل اول سال 1393

ارسال های توصیه شده

پس از تفکرات بسیار بالاخره به چند تا استعداد پی بردم:w02:

سخنران خوبی هستم من:ws3:

یعنی اگر همینطور یهویی برم جلسه ای چیزی،و بهم بگن بیا صحبت کن،(البته موضوعات تخصصی که بهم مربوط نباشه رو هیچی حالیم نیس و اصلا تو همچین چیزایی شرکت نمیکنم:ws3:) خیلی راحت بدون آماده کردن حرفام از قبل،میتونم صحبت کنم

و هیچ وقت هم استرس نمیگیرم تو جمع یعنی چه یه نفر باشه چه 1000تا،واسم فرقی نمیکنه:w02:

یکی دیگه از استعداد هام اینه که به رفیقام خوب امید میدم منتهی امید دهیم به خودم چیزی برابر با صفره:ws3:

البته الان به خودمم میتونم انرژی بدم:w02:

آشپزیم هم عالیه :w02:

نوشتنم هم بد نیست یعنی خوبه:w02: از پس متنهای ادبی امروزی برمیام(دیگه عهد قجر رفتندی و خودندی واینا نمیتونم بنویسم:whistle:)

شعر هم راحت میتونم معنی کنم

شعرهای طولانی ر با یه بار خوندن،اونم تو چند دقیقه کم،میتونم سریع معنی کنم:w02:

چقد استعداد دارم خودم خبر ندارم:ws3:

بعدا هم چیزی یادم اومد میام میگم:w02:

لینک به دیدگاه

اینهایی که دوستان تا اینجا تحت عنوان استعدادشون گفتن , هیچکدامش استعداد نیست. اینا توانائی ست که هر انسانی اینا رو داره. اگه نداشته باشه که انسان محسوب نمیشه .

استعداد چیزی ماورای توانایی هاست .

لینک به دیدگاه
اینهایی که دوستان تا اینجا تحت عنوان استعدادشون گفتن , هیچکدامش استعداد نیست. اینا توانائی ست که هر انسانی اینا رو داره. اگه نداشته باشه که انسان محسوب نمیشه .

تایپیک خیلی خوبیه علیرضا، دمت گرم

من خیلی فکر کردم که چه استعدادی دارم،ولی تمییز دادن توانایی و استعداد یه کم برام سخت شد

به قول فکور خیلی چیزایی که بچه ها اشاره کردن توانایی بود نه استعداد

لینک به دیدگاه

یعنی الان مثلاً من واسه نمونه نمی تونم شعر بگم انسان نیستم؟ :w58: استعداد ماورای توانایی نیست. بیشتر بودن توانایی فرد تو بعضی زمینه ها نسبت به بقیه و یادگیری بهتر اونا همون استعدادی هست که تو اون زمینه ها داره. که حالا این استعداده کم و زیاد میشه. اگه خیلی زیاد باشه یه جورایی نزدیک میشه به همون کارای خارق العاده ای که میگی ماورای توانایی هستش. هرچی بیشتر باشه نفرات کمتری تو اون سطح استعداد هستن، هرچقدرم کمتر باشه و نفرات بیشتری تو اون سطح هستن و دیگه نزدیک به کارای عادی میشه.

تو تعریف استعداد هم داریم:

استعداد را میزان نسبی پیشرفت فرد در یک فعالیت برآورد می‌کنیم. اگر برای کسب مهارت در یک فعالیت افراد مختلف در شرایط و موقعیت یکسانی قرار بگیرند متوجه خواهیم شد که افراد مختلف تفاوتهایی از لحاظ میزان کسب آن مهارت نشان می‌دهند. برخی افراد در یک زمینه یادگیری بهتر و کارایی زیادتری از خود نشان می‌دهند و پیشرفت آنها در آن زمینه سریعتر است، در حالی که افراد دیگر در زمینه‌های دیگری ممکن است از خود کارایی و مهارت و سرعت پیشرفت زیادتری نشان دهند. در واقع چنین تفاوتی به تفاوت آنها در استعدادهایشان مربوط می‌شود.

شرمنده اگه اسپم شد. :ws3: ولی خب این برداشت از استعداد به نظرم درست نبود، واسه همین خواستم بگم.

حالا واسه اینکه یه کمی از حالت اسپم در بیاد :ws3:

من متأسفانه نتونستم استعداد خاصی رو تو خودم پیدا کنم :icon_pf (34): یا مثلاً بوده و طوری ولش کردم که کلاً محو شده :ws3:

لینک به دیدگاه
تایپیک خیلی خوبیه علیرضا، دمت گرم

من خیلی فکر کردم که چه استعدادی دارم،ولی تمییز دادن توانایی و استعداد یه کم برام سخت شد

به قول فکور خیلی چیزایی که بچه ها اشاره کردن توانایی بود نه استعداد

من بجای تو استعدادی که داری رو میگم:ws3:

استعداد جوزف اینه که خیلی راحت ارتباط برقرار میکنه و اینکه جوری رفتار میکنه که طرف تو جمع احساس غریبه بودن بهش دست نمیده:ws3:

خیلی راحت میتونه یه جو خسته کننده رو از حالت کسل بودن در بیاره:whistle:

بقیه رو حالا خودت بگو:ws3:

لینک به دیدگاه

خوش اومدی آتی از این ورا:w02:

از اونجایی که من یکم خاص هستم نمیدونم به حالتها یا رفتارهام چی میگند . استعداد یا توانائیی یا چی ...:w58:

من بطور شگفت انگیزی وقتی در یک موقعیت حساس و خاص قرار میگیرم کاملا منطقی و خونسرد برخورد میکنم.مثلا : اگر کسی حالش بد باشه سعی میکنم کمکش کنم تا دستپاچه بشم.

قابلیت آموزش دادن هم دارم خصوصا به کودکان

انعطاف پذیرم در محیط های سخت و کاری ولی خب زیر بار حرف زور نمیرم .

یجورهایی قابلیت تغییر مسیر هم دارم در بین کار : مثلا اگر وسط یکاری به مشکلی برخوردم سعی میکنم اون کارو به هر شکلی باشه به اتمام برسون ولی جوری که خیلی مشخص نباشه از مسیر اولیش خارج شده.:whistle:

میزان اطلاعاتم نسبت به موضوعات در هر زمینه ای تقریبا زیاده حالا اگر کامل نباشه بی اطلاع هم نیستم.

حوصله زیاد و پشتکار دارم برای رسیدن به کار مورد علاقه ام یا کاری که بهم سپرده شده.

روابط عمومیم نسبتا بد نیست البته بسته به موقعیتی که توش قرار دارم فرق میکنه.

فعلا همینا ..

لینک به دیدگاه
یعنی الان مثلاً من واسه نمونه نمی تونم شعر بگم انسان نیستم؟ :w58: استعداد ماورای توانایی نیست. بیشتر بودن توانایی فرد تو بعضی زمینه ها نسبت به بقیه و یادگیری بهتر اونا همون استعدادی هست که تو اون زمینه ها داره. که حالا این استعداده کم و زیاد میشه. اگه خیلی زیاد باشه یه جورایی نزدیک میشه به همون کارای خارق العاده ای که میگی ماورای توانایی هستش. هرچی بیشتر باشه نفرات کمتری تو اون سطح استعداد هستن، هرچقدرم کمتر باشه و نفرات بیشتری تو اون سطح هستن و دیگه نزدیک به کارای عادی میشه.

تو تعریف استعداد هم داریم:

استعداد را میزان نسبی پیشرفت فرد در یک فعالیت برآورد می‌کنیم. اگر برای کسب مهارت در یک فعالیت افراد مختلف در شرایط و موقعیت یکسانی قرار بگیرند متوجه خواهیم شد که افراد مختلف تفاوتهایی از لحاظ میزان کسب آن مهارت نشان می‌دهند. برخی افراد در یک زمینه یادگیری بهتر و کارایی زیادتری از خود نشان می‌دهند و پیشرفت آنها در آن زمینه سریعتر است، در حالی که افراد دیگر در زمینه‌های دیگری ممکن است از خود کارایی و مهارت و سرعت پیشرفت زیادتری نشان دهند. در واقع چنین تفاوتی به تفاوت آنها در استعدادهایشان مربوط می‌شود.

شرمنده اگه اسپم شد. :ws3: ولی خب این برداشت از استعداد به نظرم درست نبود، واسه همین خواستم بگم.

حالا واسه اینکه یه کمی از حالت اسپم در بیاد :ws3:

من متأسفانه نتونستم استعداد خاصی رو تو خودم پیدا کنم :icon_pf (34): یا مثلاً بوده و طوری ولش کردم که کلاً محو شده :ws3:

با سلام و احترام

اگر منظور از استعداد برتری نسبی باشه , منم موافقم.

و اما استعداد خاص شما از نظر من : شما استعداد های خارق العاده ای در موارد زیر را دارا هستید.

1- احترام به همنوع

2- قدرت تحلیل

3- صبوری

4- آینده نگری

5- قدرت تغییر احساسات و تصورات ذهنی

نسبت به شاختی که از شما دارم برخی از استعداد هایتان را برشمردم. با تشکر

لینک به دیدگاه

با سلام:

استعداد خاصی در غزل سرایی و سرودن شعر نو دارم، داستانهای کوتاه هم مینویسم...سعی دارم کتاب شعر بنویسم...

استعداد در نواختن تار دارم...اما هیچوقت نتونستم ازش استفاده کنم

استعداد در یادگیری زبان های مختلف دارم...تو این مورد آلمانی و انگلیسی رو خود به خود یاد گرفتم...البته آلمانی رو بعداً upgrade کردم و مدرک B1 گرفتم

کلاً هر کاری رو فوراً می تونم یاد بگیرم و پیچیده ترین ها رو با یک بار توضیح کامل یاد میگیم...

متوجه شدم که شماره ها رو هر چند طولانی هم باشن با یک نگاه حفظ می کنم(به شرطی که شماره جایی نوشته شده باشه)...بعداً فهمیدم که مغزم مثل یه اسکنر یک تصویر اسکن شده کامل از شماره رو بر میداره و اون شماره برای همیشه تو ذهنم ثبت میشه...البته این توانایی کمی اذیتم می کنه...مغزم پر شماره های پاک نشده است :hanghead:حتی پلاکارد هایی که تو خیابونن تو ذهنم اسکن شدن...

تن صدام خوبه...البته خودم نمی گم...

به جرأت میگم شاید تو 20 سال درسی که خوندم جمعاً 20 ساعت وقت نذاشتم که کتابامو بخونم...همه مسایل رو تو کلاس تحلیل می کردم و میفهمیدم و نیازی به بازخوانی مطالب نداشتم...قدرت تحلیلم و یادگیریم فوق العاده بالاست...

تو کاهای فنی قوی ام

تو مدیریت همچنین

فن بیان و قدرت سخنرانی بالایی دارم...که تو ارائه ی پایان نامه م کلی کمکم کرد.

و کلی استعدادهای دیگه...

در کل ای کاش به جای این همه توانایی ، فقط یک توانایی داشتم...زیاد که میشه آدم میمونه...همه توانایی ها ضایع میشن

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...