رفتن به مطلب

تفسیر عکس از دیدگاه شهرسازانه

ارسال های توصیه شده

با اجازه دوستان من یه عکس میذارم:

h5h9ox9tdnbmdf6w3xo.jpg

بافت فرسوده.....

که باعث میشه با خراب کردن یه خونه مابقی خونه هام خراب بشن...

دیوارای قدیمی که هرکدام از یه رنگه....

کوچه کوچیک که به زور میشه ازش رد شد (با توجه به جوب آب گفتم کوچیکه)

ما بقی ساختمانها ساختشون صحیح نیست هیچ توجه ای به حریم شخصی نشده.....

لینک به دیدگاه
سلام دوستان با اجازه تون عکس بعدی رو من میذارم

این عکس مربوط به شهربیرجند وخیابان جمهوری اسلامی هستش که بازار بیرجند درکنار این خیابون هستش واین پل هوایی تقریبا غیر قابل استفاده هست بخصوص در ساعات اوج ترافیک واینم بگم که دوطرف پل هوایی ایستگاه اتوبوس هستش

0bupkfa5eg2qy9j7eiu.jpg

kx6xcdl1twnsmlyklyd4.jpg

hepppl72sbmgdq6d7ict.jpg

دوستان ضمن تفسیر پیشنهاد بدین که چطوری میشه تداخل سواره وپیاده رو درست کرد وهمین طور غیر قابل استفاده بودن پل هوایی رو؟؟؟

به عقیده من باید بین خیابان با نرده بزرگ که کسی ازش رد نشه بکشن تا کسی نتونه به بهانه این که راه زیر پل هوایی نزدیک تره رد بشن.....

من خودم از پل هوایی میام میرم باید اول از خودمون شروع کنیم بعد به مردم گیر بدیم که کارشون اشتباه یا نه......

یه چیز خوب که من تو این تصویر میبینم اینکه درختارو قطع نکردن بخاطر پل هوایی چیزی که الان زیاد شده به هر بهانه ای درختای بی زبونو قطع میکنن....

اگه بودجه اجازه میده پله برقی زیاد کنن که افراد مسنم بتونن از پل هوایی استفاده بکنن.....

لینک به دیدگاه

فکر میکنم اگه کاری میکردن که فضای پایین پل تعریف شده تر بود بهتر میشد. جوری که حریم پل و حریم خیابون از همدیگه تفکیک شده باشه. و با استفاده از طراحی بدنه خیابون و کف پوش پیاده رو ها مسیر منتهی به پل رو مشخص تر میکردن که افراد رو هدایت کنه به سمت پل و در نهایت ترجیح اون به گذشتن از عرض خیابون، میتونست عملکردش رو بهتر بکنه:w16: و چیز دیگه ای هم که city maker گفت که جذابیت خود پل و نظافت داخلش بیشتر بشه خیلی موثره.

لینک به دیدگاه

یه پیشنهاد برای پل هوایی ها دارم:تو قسمت راهرو پل هوایی گلدان بزارن، فضای سبز ایجاد کنن،همیشه که نباید شعار داد و بگیم چرا کشورهای اروپایی اینجورین خوب میشه ایده داد

اینجوری فضای پل هوایی یه جای خشک آهنی نیست که فقط میخوای رد بشی.....

یا یه جای برای خوابیدن معتادا....

یا هر ایده دیگه ای از صاحب نظران دعوت کنن فکراشونو بزارن رو هم که پل هوایی اینجوری خلوت نباشه زیر پل شلوغ

لینک به دیدگاه
سلام دوستان با اجازه تون عکس بعدی رو من میذارم

این عکس مربوط به شهربیرجند وخیابان جمهوری اسلامی هستش که بازار بیرجند درکنار این خیابون هستش واین پل هوایی تقریبا غیر قابل استفاده هست بخصوص در ساعات اوج ترافیک واینم بگم که دوطرف پل هوایی ایستگاه اتوبوس هستش

0bupkfa5eg2qy9j7eiu.jpg

kx6xcdl1twnsmlyklyd4.jpg

hepppl72sbmgdq6d7ict.jpg

دوستان ضمن تفسیر پیشنهاد بدین که چطوری میشه تداخل سواره وپیاده رو درست کرد وهمین طور غیر قابل استفاده بودن پل هوایی رو؟؟؟

اصول درست شهرسازی در مورد پیاده و پیاده مدار اینه که اصلا پیاده نباید انرژی مصرف کنه و بطرف سطح بالا زمین (پل هوایی) و یا زیر زمین بره باید در سطح همکف باشه .

اما چون این کار خیلی پر هزینه و بودجه زادی میخواد هیچوقت بطور کامل اجرایی نمیشه.

درمورد عکس شما هم بنظرم باید نرده یا حفاظ در خیابان تعبیه بشه که مردم دیگه از پل هوایی و پله برقی استفاده کنن.

لینک به دیدگاه

من زیاد با گذاشتن نرده موافق نیستم البته این نظر منه شایدم خوب باشه ولی تو مواردی با کمال تعجب دیده شده که عابرا با سماجت تمام اگه شده از روی نرده هم بپرن یا از لابلای درختچه ها به زور رد میشن :icon_pf (34):ولی به نظرم اگه یه کاری کنیم که عابرا خودشون انتخاب کنن که از پل استفاده کنن اگه توی یه فضای دیگه قرار بگیرن که توی اون نرده وسط خیابون وجود نداشته باشه از روی پل رفتنو انتخاب کنن :w16:

لینک به دیدگاه
من زیاد با گذاشتن نرده موافق نیستم البته این نظر منه شایدم خوب باشه ولی تو مواردی با کمال تعجب دیده شده که عابرا با سماجت تمام اگه شده از روی نرده هم بپرن یا از لابلای درختچه ها به زور رد میشن :icon_pf (34):ولی به نظرم اگه یه کاری کنیم که عابرا خودشون انتخاب کنن که از پل استفاده کنن اگه توی یه فضای دیگه قرار بگیرن که توی اون نرده وسط خیابون وجود نداشته باشه از روی پل رفتنو انتخاب کنن :w16:

نرده بعنوان یه راهکار در حد کوتاه مدت

بطوریکه در اثر مرور زمان مردم خودشون پل هوایی با امکانات رو انتخاب میکنن و دیگه سمت نرده و محافظ و ... هم نمیرن...

:w16:

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

خب.. تصویر بعدی و خودم میذارم:

:ws38:

attachment.php?attachmentid=17810&stc=1&d=1412330470

توضیح: عکس مربوط به یکی از کوچه های تهرانه (البته همه جای ایران میشه این صحنه رو دید)

IMG_20140808_191601.jpg

لینک به دیدگاه

مشکل پارکینگ چیزیه که تو اکثر نقاط شهرهای مختلف دیده میشه. مشکلی که باعث میشه ملت واسه پارک کردن ماشین از هر جایی استفاده کنن، حتی گاها جلوی درب پارکینگ یکی دیگه :w58: و خب طبیعتاً این عبارت ها بیشتر از قبل دیده میشه

مورد دوم حریمیه که واسه خونه خودشون قائلن و همینطور حس مالکیتی که نسبت به اونجا دارن. طرف کافیه یه مدت ماشینشو یه جا پارک کنه، دیگه اونجا رو واسه خودش میدونه و کس دیگه ای بخواد جاش پارک کنه شاکی هم میشه :w58: هرکس هم این حق رو میده که تو حریم خونه خودش قانون وضع کنه و به عنوان مثال اجازه پارک نده. بیشترم رو دیوار ملکاییه که همکفشون مسکونیه.

مصداق بارز شهر هرت :ws3:

متأسفانه از جنبه زیبایی شناختی هم تو اغلب جاها مسئله دار هستش.

لینک به دیدگاه

ممنون بابت عکس.علاوه بر مشکل پارکینگ که مهندس محمد ذکر کرد،نداشتن فرهنگ و عدم رعایت حق دیگران هم هست.

نوشتن رو دیوار هم معظلیه که روی زشت کردن نما تأثیر زیادی داره!خب می تونست از علائمی که برای این هشدار ها طراحی شده استفاده بشه که البته طراحی اونها هم میتونه همراه با خلاقیت باشه.

لینک به دیدگاه
مشکل پارکینگ چیزیه که تو اکثر نقاط شهرهای مختلف دیده میشه. مشکلی که باعث میشه ملت واسه پارک کردن ماشین از هر جایی استفاده کنن، حتی گاها جلوی درب پارکینگ یکی دیگه :w58: و خب طبیعتاً این عبارت ها بیشتر از قبل دیده میشه

مورد دوم حریمیه که واسه خونه خودشون قائلن و همینطور حس مالکیتی که نسبت به اونجا دارن. طرف کافیه یه مدت ماشینشو یه جا پارک کنه، دیگه اونجا رو واسه خودش میدونه و کس دیگه ای بخواد جاش پارک کنه شاکی هم میشه :w58: هرکس هم این حق رو میده که تو حریم خونه خودش قانون وضع کنه و به عنوان مثال اجازه پارک نده. بیشترم رو دیوار ملکاییه که همکفشون مسکونیه.

مصداق بارز شهر هرت :ws3:

متأسفانه از جنبه زیبایی شناختی هم تو اغلب جاها مسئله دار هستش.

مسائلی که مطرح کردین دقیقن روی دیگری هم دارن، با این دید که حس تعلق خاطر نسبت به مکان سکونت باعث تحکیم حقوق شهروندی در مکان می‌شه. «ایجاد حس تعلق» برای یک شهرساز و طراحی در بیشتر مواقع قدرت محسوب می‌شه. اما معمولن این انگیزه در ساکنین از جنبه‌ی طراح، بخاطر مشکلاتی که در تصویب و اجرای طرح‌های شهری وجود داره منفی تلقی می‌شه.

لینک به دیدگاه
مسائلی که مطرح کردین دقیقن روی دیگری هم دارن، با این دید که حس تعلق خاطر نسبت به مکان سکونت باعث تحکیم حقوق شهروندی در مکان می‌شه. «ایجاد حس تعلق» برای یک شهرساز و طراحی در بیشتر مواقع قدرت محسوب می‌شه. اما معمولن این انگیزه در ساکنین از جنبه‌ی طراح، بخاطر مشکلاتی که در تصویب و اجرای طرح‌های شهری وجود داره منفی تلقی می‌شه.

منم قطعاً منکر مزایای حس تعلق نیستم و موافق اینم که مزایاش بیشترم هست. :a030:

ولی خب نمیشه از ابعاد منفیش هم چشم پوشی کرد. :w16:

لینک به دیدگاه
خب.. تصویر بعدی و خودم میذارم:

ws38.gif

attachment.php?attachmentid=17810&stc=1&d=1412330470

توضیح: عکس مربوط به یکی از کوچه های تهرانه (البته همه جای ایران میشه این صحنه رو دید)

به نظر من وقتی داخل فضایی این اتفاق میفته باید دنبال یه نقطه ضعف در اطراف سایت باشیم.

حتما یک عاملی هس که باعث پارک ماشین در نقطه ای میشه که از نظر ساکنان اونجا غیر متعارفه...حالا عامل میتونه یه کاربری جاذب باشه.بیشتر مواقع در این مورد حضور مسجد در بافت مسکونی بیشتر خودنمایی میکنه.اما کاربری های دیگه هم میتونن باشن.این روزا نبود پارکینگای مناسب در مراکز خریدی که به بافت مسکونی نزدیکه این مشکل به وجود میاره.

اما یه موردی هم از شهروندان باید سوال شه که آیا واقعا زد ن ماشین کنار دیوار خونتون برای شما مشکل سازه!!!از لحاظ روانی هم باید بررسی شهws52.gifاخه بعضی مواقع دیدم کلا بعضیا خوششوننمیاد ماشین پارک کنی کنار خونشونwhistle.gif

لینک به دیدگاه

مشکل پارکینگ در تمام شهرهای ما وجود داره ،توی شهر ما این عبارت ها بیشتر روی دیوار های خونه هایی نوشته شده که در بافت قدیمی قرار دارن و چون بازار شهر هم در همون حوالی قرار گرفته این مشکل بیشتر شده . و فکر میکنم مردم بیرون خونشون رو هم جزو فضای خصوصی خودشون تصور می کنند به همین دلیل از اینکه ماشین دیگه ای اونجا پارک کنه ناراحت میشن در حالی که شاید از دید راننده این کار برای اونها مشکلی ایجاد نمیکنه .

لینک به دیدگاه

ببخشید از بحث این عکس جدیده خارج میشم در مورد پل هوایی یه چیز بگم :

با اجازتون الان یه 3سالی میشه تو شهر ما یک پل هوایی توی یکی از قسمت های پر تردد شهر گذاشتن ،ولی هر کار میکنن جایی برای گذاشتن پله هاش ندارن و این پل تبدیل شده به جایی برای تبلیغات و هیچ استفاده ای ازش نمیشه کرد و مردم همچنان از خیابان رد میشوند و ما هرچه قدر دنبال فکر مهندسی که پشت ساخت این پل میتونه باشه گشتیم هیچی پیدا نکردیم حالا اگه شد حتما یه عکس ازش میزارم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...