رفتن به مطلب

طراحي يك مجتمع پتروشيمي

wheeler

ارسال های توصیه شده

آقا جاويد گل و آقاي صادقي پور طبق دبي هايي كه تو پست ديتاها دادم زحمت طراحي مبدلها و تعيين گاز سنتز و همينطور سيركولاتور رو بكشيد

تعداد مبدلها . اندازه مبدلها . و هرچيزي كه براي تعيين درصد گاز و سيركولاتور نياز داريد

تعدادي مبدل براي سرد شدن داريم و تعدادي براي گرم كردن

و اگر براتون امكانش فراهم هست اين طراحي ها رو با جزئياتش تا 4 شنبه به من يا امير يا خانها خادمي يا احمدي بديد

• Like 8
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 145
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

z.b عزيز يك زحمت هم براي شما دارم

من يك روغني ميخوام كه در سيستم تحت فشار با گازهاي هيدروژن و مونو اكسيد و دي اكسيد هيچ واكنشي نده

ببينيد ما يك گاز مخلوط از اينايي كه گفتم داريم و شرايطمون هم كه گفتم فشار 100 در نظر بگيريد و دماي نزديك به 300 درجه و اين مخلوط گازي با اين شرايط فشار و دما قراره داخل اين روغن تا حدودي حل بشه و ازش عبور كنه

مثال ميزنم روغن ما نبايد با هيدروژن هيدروژناسيون بشه و نبايد با اكسيژن كربن دي اكسيد واكنش انفجاري بده!

همونطوري كه شما ميدونيد خود اكسيژن خالص يا گازهايي مثل اتيلن و آستيلن با همه جور روغني واكنش دارن و معمولا به شكل انفجار

اما مونواكسيد يا دي اكسيد تا حدودي فرق داره و با هر روغني واكنش نميده

زحمت اين با شما و اگر براتون ممكنه تا 4 شنبه پيداش كنيد

و راستي خاطرتون باشه اين روغن نبايد تو رنج دمايي 300 تا 350 درجه بخار بشه!!!

موفق باشيد

فعلا همينارو انجام ميديم تا به سيستمهاي كنترل و موارد ديگه برسيم

وظايف امير و محسن رو هم بهشون خودم توضيح ميدم و احمد رضا هم كه فعلا مسافرته

• Like 9
لینک به دیدگاه

ببخشید دخالت میکنم

صرف زمان برای تکمیل کردن تیم ارزش کنی تاخیر رو داره

به عنوان مثال تیم مکانیک با 1 نفر پیش نمیره و حتما لنگ می مونید

لذا کمی بیشتر برای جذب کاربر وقت بذارید

• Like 8
لینک به دیدگاه
ببخشید دخالت میکنم

صرف زمان برای تکمیل کردن تیم ارزش کنی تاخیر رو داره

به عنوان مثال تیم مکانیک با 1 نفر پیش نمیره و حتما لنگ می مونید

لذا کمی بیشتر برای جذب کاربر وقت بذارید

سلام دوست گل من

بنده هم ميدونم ولي اين كه بگيم يك نفر نميتونه پيش ببره نه من اعتقادي به اين موضوع ندارم

چون يك فرد مكانيك خلاق ميتونه خيلي كار رو پيش ببره و منم با تمام انرژي و افتخار به خانم زارع كمك ميكنم و ازشون ياد ميگيرم . و اينكه دوست گل من ما از بچه هاي مكانيك درخواست كرديم بيان تو بحث حالا دوستان يا فرصت در حال حاظر ندارن يا به هر دليلي اعلام آمادگي نكردن ولي من خود شما ميپرسم . شما خودتون چرا به خانم زارع كمك نميكنيد؟ خب شما هم به عنوان يكي از بچه هاي خوب و خلاق مكانيك ميتونيد وارد بحث بشيد و ما هم بسيار بسيار خوشحال ميشيم

البته من يك فرد خيلي خيلي كار درست رو ميشناسم كه ظاهرا مشغله دارن ولي من با ايشان تماس ميگيرم و ازشون خواهش ميكنم به جمع ما بپيوندن كه بسيار مفيد و فوق العاده عملياتي هستند . جناب آقاي مهندس ناصر اشرف پور كه شناخت كاملي ازشون دارم و اميدوارم از دانششون نهايت استفاده رو ببريم . از شما هم دعوت ميكنم اگر براتون امكان داره به جمع بچه هاي مكانيك بپيونديد

• Like 8
لینک به دیدگاه

khanoom modir in hafte defaie payan nameye foghe lisans dare

be gheir az oon ham yek seri kar haye shakhsi dare

in hast ke time mahdood dare

va hajme kar haye mechanickie porojeye shoma bala hast va hatman niaz be tim dare

masalan shoma alan yek makhzane feshar ghavi niaz darid ba sharayete khas

baraye kasi ke vahed haye marboote ro gozaroonde tarahie nesbatan sadei hast va zemne inke narm afzaresh ro ham ehtemalan dare (baraye chek)

ama baraye masalan man ke hamchin vahedi ro nagzaroondam yek tarahie pichide hast

baraye hamin mozooat va baraye pichidegi va gostardegie mabahese mechanick bayd va bayad yek tim dashte bashid.vagarna har karkhoone ke mikhast tarahi beshe ba 4 ta adam az 4 takhasos tarahi mishod va niaz be tim haye azime tarahi nabood

man pishnahad mikonam yek hafte ro sarfe etemad sazi va jazbe niroohaye mojood konid

az tarighe email/telefon/peygham /molaghate hozoori va daste akhar yek time ghavi va por mohre dashte bashid

-----------------------------------

negah nakon 3 rooze hastam

ghablesh 40 rooz naboodam

emrooz ham mirm ta hodoode 1 mah nistam

vagarna sare man dard mikone baraye hamchin kar hai

ghablan ham goftam ke besoorate ghiabi dar kenare time mechanick hastam

movafagh bashid

• Like 7
لینک به دیدگاه

va hajme kar haye mechanickie porojeye shoma bala hast va hatman niaz be tim dare

baraye kasi ke vahed haye marboote ro gozaroonde tarahie nesbatan sadei hast va zemne inke narm afzaresh ro ham ehtemalan dare (baraye chek)

ama baraye masalan man ke hamchin vahedi ro nagzaroondam yek tarahie pichide hast

baraye hamin mozooat va baraye pichidegi va gostardegie mabahese mechanick bayd va bayad yek tim dashte bashid.vagarna har karkhoone ke mikhast tarahi beshe ba 4 ta adam az 4 takhasos tarahi mishod va niaz be tim haye azime tarahi nabood

man pishnahad mikonam yek hafte ro sarfe etemad sazi va jazbe niroohaye mojood konid

az tarighe email/telefon/peygham /molaghate hozoori va daste akhar yek time ghavi va por mohre dashte bashid

movafagh bashid

امير جان قربونت جونم در اومد بخونم چي نوشتي. پارسي رو پاس بدار :ws3:

• Like 7
لینک به دیدگاه
درود آقا مهدی

تو بخش ویژه که بزنین دسترسی ما محدود نمیشه؟ (ماکه عنوان تازه وارد داریم؟):hanghead:

جسارتا بهتر نیست برای تایپیک رمز عبور بذارید و رمزشو فقط کاربرای تایپیک داشته باشن؟:a030:

اين بخششو داريم راي زني ميكنيم كه چطور ادامه بديم بهتره. :ws3: نتيجشو اعلام ميكنيم :a030:

• Like 7
لینک به دیدگاه
با تبلت که میام فارسی نداره

شرمنده

خلاصش:

با تیم کوچیک نمیشه کار بزرگ کرد

دشمنت شرمنده عزيز

ببخشيد ولي با حرفت موافق نيستم.

به تعداد نيست، به تواناييه. قبول دارم يه حداقلي نيازه ولي اينكه چون تعداد كمه نميشه كار كرد رو نه قبول ندارم.

بعضي از دوستان يكم ميترسن. فكر ميكنن تواناييشو ندارن در حالي كه دارن. يكم بايد كار پيش بره تا اونا هم به اين باور برسن كه ميتونن. بعد سرعت كار زيادتر ميشه. البته اين نظر منه :w16:

• Like 8
لینک به دیدگاه
دشمنت شرمنده عزيز

به تعداد نيست، به تواناييه. قبول دارم يه حداقلي نيازه ولي اينكه چون تعداد كمه نميشه كار كرد رو نه قبول ندارم.

بعضي از دوستان يكم ميترسن. فكر ميكنن تواناييشو ندارن در حالي كه دارن. يكم بايد كار پيش بره تا اونا هم به اين باور برسن كه ميتونن. بعد سرعت كار زيادتر ميشه. البته اين نظر منه :w16:

دقیقا .منم خیلی دوست دارم شرکت کنم

اما میترسم تواناییش رو نداشته باشم

چون تا حالا در چنین فعالیت هایی شرکت نداشتم

مدام اومدم اعلام آمادگی کنم

اما ترسیدم

• Like 8
لینک به دیدگاه

movafagh bashid

سلام عزيز . امير درست ميگه ميشه خواهش كنم فارسي تايپ كني؟

ببينيد من الان گفتم يك مخزن و افرادي هم كه اعلام آمادگي كردن تو پستهاي اول ديدن به چه چيزهايي نياز دارم!

هيچ قانون كلي وچود نداره كه اگر من يك گرايشي دارم پس ديگه از ساير گرايشها اطلاعاتي نداشته باشم

الان كسي نميتونه پتروشيمي ران كنه ولي بايد و بايد ياد بگيريم و بتونيم باهاش كنار بيايم . اون دوست مكانيك كه تخصصي بر روي طراحي اين مخزن نداره ميتوني با مشورت گرفتن از افرادي كه اين تخصص رو دارند هم به ما كمك بكنه و هم خودش ياد ميگيره و تخصص پيدا ميكنه . ما الان هنوز كاري نكرديم و هنوز بحث به جاهاي باريكش كشيده نشده كه ذهنو افراد رو بريزه به هم و پله پله طرح رو ميبريم جلو . مثلا يك دوستي اول و براي شروع تو طراحي اين مخازن اطلاعاتي بدست مياره و مرحله بعد مطمئنا درخواستهايي سخت تر و تخصصي تر ازش ميشه

نتيجش در آخر اينه كه هم تونستيم يك واحدو طراحي كنيم و هم خيلي مطالبي كه تو تخصص ما نبوده رو فرا بگيريم و توش تخصص كسب كنيم . اين هدف درجه اول ايجاد اين تاپيك بود . اوني كه تخصص داره كه بسيار عالي و اوني هم كه نداره تخصص پيدا ميكنه . قرار نيست هلو برو تو گلو باشه كه! چون اگر كار ساده باشه ارزششو از دست ميده و ذهن كسي درگير نميشه

الان من خودمو مثال ميزنم با امير مشورتهايي تا به حال كرديم كه خيلي مفيد و خاصه و اشكالات هم ديگرو طي همين جلسات دو نفري برطرف ميكنيم و نتيجش يك واحد به روز و اينكه هر دومون مطالبي به مراتب تخصصي تر و جديد تر رو ياد ميگيريم

يا محسن هم به همين شكل وظايفي رو براش در نظر گرفتم كه مجبورش ميكنه بره دنبالش و ذهنشو درگير كنه تا به جواب برسه

كار روتين نميخوايم انجام بديم

از شما يك خواهشي دارم و اونم اينكه به خانم زارع كمك كنيد و با هم موضوع ها رو بررسي كنيد

مهندس اشرف پور هم به زودي وارد بحث ميشه و مطمئن باشيد يكم كه طرح رو جلو ببريم هم اشتياق بچه ها بيشتر ميشه و هم افراد بيشتري به جمع ما ميان

و خواهش دوم از شما اينكه ممنون ميشم پيشنهاد يا هرچيزي كه به ما كمك ميكنه رو در تاپيك گفتگوها قرار بديد كه تاپيك و مطالبش پراكنده نشه

:icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol:

• Like 9
لینک به دیدگاه
دشمنت شرمنده عزيز

باريكلا امير دقيقا همينه . :icon_gol:

بچه ها اين شروع كاره دوتا ديتا رو بدست بياريد ترستون ميريزه و خودتون از همه ماها بيشتر پيگير ميشيد

• Like 8
لینک به دیدگاه
دقیقا .منم خیلی دوست دارم شرکت کنم

اما میترسم تواناییش رو نداشته باشم

چون تا حالا در چنین فعالیت هایی شرکت نداشتم

مدام اومدم اعلام آمادگی کنم

اما ترسیدم

نه دوست گلم ترس رو بذاريد كنار و خاطرتون باشه كسي اينجا تنها نيست و شما هم تنها نيستيد!

همه اينجا به هم كمك ميكنن حتي اگر خارج از وظايف تقسيم شدشون باشه

پس ترس رو دور كنيد و هرجا به مشكلي برخورد كرديد همه تا تمام توان كمكتون ميكنن

• Like 9
لینک به دیدگاه
من و فرنوش هم رو واحد تقطیر کار میکنیم که نسبت به سایر واحد ها روش مسلط تریم اما نه کامل:ws3:

:a030:

خانم احمدي شروع كرديد انشاءالله؟

دو روز گذشته يك چرك نويس از كار و اينكه تا چه مرحله اي جلو رفتيد زحمت ميكشيد به ما بديد؟

• Like 7
لینک به دیدگاه
خانم احمدي شروع كرديد انشاءالله؟

دو روز گذشته يك چرك نويس از كار و اينكه تا چه مرحله اي جلو رفتيد زحمت ميكشيد به ما بديد؟

سلام علیکم:ws3:

والا خانم خادمی سفر هستن این چند روز!:ws52:

راجع به بخش ویژه هم مشکل حل شد، ایشالا به زودی ایجاد میشه

فقط لطفا اسامی افرادی که دسترسیشون باید باز بشه به اون بخش رو برای من خصوصی بفرستین:a030:

• Like 7
لینک به دیدگاه

درود ....از حرکتی که شروع شده خیلی خوشحالم و امیدوارم دوستان بهترین نتیجه ها رو از این مباحث بگیرند...

فقط یک موضوعی هست و اون اینکه هیچ مجتمع صنعتی بدون وجود مهندسین صنایع نمیتونه شروع به کار کنه و به فعالیتش ادامه بده ،بعدا نگید کسی به ما نگفت...:ws3:

مجددا برای دوستان موفقیت آرزومندم....:a030:

• Like 6
لینک به دیدگاه
درود ....از حرکتی که شروع شده خیلی خوشحالم و امیدوارم دوستان بهترین نتیجه ها رو از این مباحث بگیرند...

فقط یک موضوعی هست و اون اینکه هیچ مجتمع صنعتی بدون وجود مهندسین صنایع نمیتونه شروع به کار کنه و به فعالیتش ادامه بده ،بعدا نگید کسی به ما نگفت...:ws3:

:ws52: ما انقدر داد زديم گفتيم آقا از هر رشته اي كه هستي بيا كار برات هست.

حالا شما چرا خودتون نمياين وسط؟ :ws38:

• Like 7
لینک به دیدگاه
سلام علیکم:ws3:

والا خانم خادمی سفر هستن این چند روز!:ws52:

راجع به بخش ویژه هم مشکل حل شد، ایشالا به زودی ایجاد میشه

فقط لطفا اسامی افرادی که دسترسیشون باید باز بشه به اون بخش رو برای من خصوصی بفرستین:a030:

سلام

بسيار عالي

شما خودتون طراحي يا ديتاي خاصي رو كار نكرديد؟

تا زماني كه خانم خادمي برگردن ميتونيد از ساير دوستان كمك بگيريد

من . امير . محسن هستيم كه ميتونيم فعلا در نبود خانم خادمي به شما كمك كنيم

خيلي ممنون

فقط اينكه فعلا كساني كه اعلام آمادگي كردن داخل تالار ميتونن فعاليت كنن

و اگر شخصي خواست به موضوع اضافه بشه با صلاح ديد شما يا امير ميتونيد دسترسيشو به تالار باز كنيد

.

باز هم من ليست ميكنم و ارسال ميكنم خدمتتون

• Like 7
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزيز

خوب هستيد انشاالله؟

حق با امير هستش ما كه از همه دعوت كرديم بيان تو جمع ما

خود دوستان بايد بيان اعلام آمادگي كنن و ما هم خوشحال ميشيم حالا از هر رشته اي كه باشن بالاخره يك قسمتي رو براشون اختصاص ميديم

شما هم همينطور . ما خوشحال ميشيم ازتون كمك بگيريم:icon_gol:

• Like 8
لینک به دیدگاه

خانم بهار

يك زحمت هم براي شما دارم! تو بخش سنتز من . امير و محسن هستيم

و هر كدوم يك قسمت رو انجام ميديم ولي فعلا بر روي رفرمينگ كار ميكنيم

و از شما ميخوام تا طراحي راكتور و مبدل هاي قبلشو انجام بديد

نوع راكتور . اندازه راكتور . و اينكه گاز رو به چه صورتي وارد راكتور ميكنيم و ..... كه ديتاهاي جنس بدنه و ساير موارد رو بديم بچه هاي مكانيك و خانم زارع يا مهندس اشرف پور

• Like 7
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...