رفتن به مطلب

طراحي يك مجتمع پتروشيمي

wheeler

ارسال های توصیه شده

سلام دوستان

خوبيد همه ؟ بچه ها ميخوايم اينجا يك يا چند واحد عملياتي رو طراحي كنيم كه هم دستمون راه بيوفته هم چهار تا چيز ياد بگيريم و از فاز بحثهاي تئوري در بيايم

من عينا همين بحث و تاپيك رو يك جا ديگه زدم كه البته اون فروم كاربري نداشت كه بخواد پيگيري كنه

خودم زدم خودم تاپيكو قفل كردم پشيمون شدم

اما اينجا خدارو شكر اعضا هستن كه كار كنن فقط ميمونه تمايل به انجام اين كارها

رك بگم من زياد تمايل و اعتقاد به پتنت ها و مقاله ها ندارم . ميتونيم مدام فايلهاي متفاوت آپلود كنيم و بخونيمو بريم جلو ولي فاز عملياتي و چيزي كه قابل اجرا باشه يك دنياي ديگه داره

به نظرم بد نيست روي اين چيزا متمركز باشيم . من نميشناسم بچه هاي اينجا رو ولي اميدوارم استقبال بشه

تو اين بحثها همه چيز وجود داره . ترس بي مورد رو بذاريد كنار . اندازه توانتون پيش بريد و كسي هم از ديگري توقع نداره خارق العاده عمل كنه

من نميخوام از يك فرايند پيچيده شروع كنم كه دلتونو بزنه (هرچند كه هرچي سخت باشه به نظرم بيشتر روحيه ميده حداقل من اينجوير هستم كه بدترين و سخت ترين شرايط عملياتي رو شروع كنم) از طرفي نميخوام خودخواهي كنم و من موضوع انتخاب كنم

من با خانم احمدي عزيز در اين رابطه صحبت كردم و خانم خادمي گل هم كه با شناختي كه ازش دارم ميدونم پايه هستش و اينكه ايشان قبلا اين تاپيك رو ديده و كاملا آشناست

من از بچه هاي رشته هاي ديگه هم ميخوام شركت كنن . بچه هاي مكانيك . متالوژي . الكترونيك . كامپيوتر و..........

يك موضوع مشخص ميكنيم به هر كس مسئوليتي ميديم و در آخر يك خروجي ازش ميگيريم . در آخر ديتاها رو كنار هم قرار ميديم و طرح رو به سرانجام ميرسونيم

مديران عزيز اين تالار ميدونن چطوري با بقه بچه ها هماهنگ كنن و شرايط رو هماهنگ كنن

فقط براي انتخاب موضوع طرح همونطور كه گفتم نميخوام من تنها ايده بدم و از مديران درخواست ميكنم كه يك مشورت كنن و چند پروسس رو به صورت نظر سنجي قرار بدن تا دوستان راي بدن و اون فرايندي كه راي آورد رو طراحي كنيم

گروه بشيد و هر گروه يك ليدر

خود منم ديتاهايي رو قرار ميدم كه شديدا عملياتي و كاربرديه

بعد از نظر سنجي كه ايجاد شد تو همين تاپيك اولين فرايند رو شروع ميكنيم و مديران قوانين رو ايجاد و اطلاع ميدن

ببينم چه ميكنيد:icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol:

• Like 32
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 145
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

ببخشید میتونم بپرسم این کار برای بچه های شیمی چه فایده ای داره؟:ws38:

من اطلاع دقیقی از این موضوع ندارم برای همین یه توضیح میخوام اگر بشه این پیشنهاد رو به کسی که شیمیست هست بدم. ممنون موفق باشید

• Like 9
لینک به دیدگاه
ببخشید میتونم بپرسم این کار برای بچه های شیمی چه فایده ای داره؟:ws38:

من اطلاع دقیقی از این موضوع ندارم برای همین یه توضیح میخوام اگر بشه این پیشنهاد رو به کسی که شیمیست هست بدم. ممنون موفق باشید

سلام دوست گلم

خب ببينيد فرايندهايي اينجوري زياد با كار شيميست ها مرتبط نيست

اما يك جاهايي ميتونيم از وجود اين دوستان بهرمند بشيم

كه مربوط به فرايند پلنت و طراحي تاسيسات نيست ولي اگر مشخص بشه قراره

روي چي كار بكنيم ممكنه بشه براي اين عزيزان هم يك چيزايي در نظر گرفت

مثلا يك نوع روغن معرفي كنيم روش كار كنن و بحثهاي اين چنيني

• Like 13
لینک به دیدگاه

چقدر خوب:hapydancsmil:

کاش شما خودتون در حالت کاملا کلی مراحل طراحی رو بگید اول. یعنی خیلی کلی در حد سه تا 4 مرحله.:ws3:یعنی یه اسکلت نشون بدید.

من خیلی بلد نیستم اما فکر کنم اولین کار تعیین نوع محصول باشه. کاش خود شما برای شروع و استارت ذهن ما چندتا رو ک صلا میدونید پیشنهاد بدین. حالا اگه کسی نظز دیگه داشت با دلیل بگه بعد تصمیم گیری شه. البته سریع این کارا رو بکنیم.

• Like 9
لینک به دیدگاه
چقدر خوب:hapydancsmil:

کاش شما خودتون در حالت کاملا کلی مراحل طراحی رو بگید اول. یعنی خیلی کلی در حد سه تا 4 مرحله.:ws3:یعنی یه اسکلت نشون بدید.

من خیلی بلد نیستم اما فکر کنم اولین کار تعیین نوع محصول باشه. کاش خود شما برای شروع و استارت ذهن ما چندتا رو ک صلا میدونید پیشنهاد بدین. حالا اگه کسی نظز دیگه داشت با دلیل بگه بعد تصمیم گیری شه. البته سریع این کارا رو بکنیم.

سلام خوبي دوست گلم؟

ببينيد من برام فرقي نداره ولي خانم خادمي منو ميشناسه اگر دست من باشه سر از واحد متانول درميارم:ws28:

عاشق خودشو پروسسش هستم ولي نميخوام اينجوري عمل بشه

من با دوستان صحبت كردم و ميخوام موضوع ها رو خودتون انتخاب كنيد كه روي اوني

كه دوست داريد كار كنيد

شما و ساير دوستان ميتونيد پيشنهادات خودتون

رو بصورت پيغام خصوصي به خانم احمدي يا خادمي بديد

تا بررسي كنن و داخل نظر سنجي قرار بدن

مثلا خود شما پليمر هستيد خوب ميتوني روي فرايندهاي پليمريزاسيون پيشنهاد بديد

حتي يك چيز ساده مثل پلي اتيلن . يا اصلا هرچيزي كه دوست داريد

• Like 10
لینک به دیدگاه
با سلام

من متوجه نشدم دقیقا میخواهید چه کار کنید!

سلام

سادس ميخوايم يك پتروشيمي طراحي كنيم

و دوستاني مثل شما در زمينه كمپرسورها . مخازن تحت فشار و.......... خيلي ميتونن به ما كمك بكنن

شما مكانيك هستيد و وظايفي به شما داده ميشه كه مربوط به تخصص خودتونه

• Like 10
لینک به دیدگاه
با سلام

من متوجه نشدم دقیقا میخواهید چه کار کنید!

سلام

دقیقا من هم متوجه نشدم و از طرفی طراحی کل واحد پتروشیمی یا طراحی فقط مربوط به محصولات پروسسی واحد ؟

اگه طراحی کاملش مد نظرتون هست یعنی تمامی بخش های یک unit که شامل طراحی پایه ، تولید اسناد و مدارک مربوط به هر واحد مهندسی که این هم شامل اسناد و مدارک و Spec های پروژه برای بخش های mechanical , piping , civil , instrument , QC , HSE , مد نظرتون هست ، فکر کنم در حد همین ایده باقی میمونه ، چون این یک کار تئوری نیست و نیاز به افراد با سابقه و با تجربه داره ، طراحی و ساخت واحد پتروشیمی نسبت به پالایشگاه از لحاظ دقت و گستردگی متریال و استاندارد و پیچیدگی موضوع بسیار زیاد و سخت تر هستش که باز هم فکر کنم طراحی پالایشگاه هم انجام نشدنی باشه.در کل متوجه کلیت تاپیک نشدم.

• Like 10
لینک به دیدگاه
سلام

دقیقا من هم متوجه نشدم و از طرفی طراحی کل واحد پتروشیمی یا طراحی فقط مربوط به محصولات پروسسی واحد ؟

اگه طراحی کاملش مد نظرتون هست یعنی تمامی بخش های یک unit که شامل طراحی پایه ، تولید اسناد و مدارک مربوط به هر واحد مهندسی که این هم شامل اسناد و مدارک و spec های پروژه برای بخش های mechanical , piping , civil , instrument , qc , hse , مد نظرتون هست ، فکر کنم در حد همین ایده باقی میمونه ، چون این یک کار تئوری نیست و نیاز به افراد با سابقه و با تجربه داره ، طراحی و ساخت واحد پتروشیمی نسبت به پالایشگاه از لحاظ دقت و گستردگی متریال و استاندارد و پیچیدگی موضوع بسیار زیاد و سخت تر هستش که باز هم فکر کنم طراحی پالایشگاه هم انجام نشدنی باشه.در کل متوجه کلیت تاپیک نشدم.

سلام عزيز

من كاملا حرفهاي شما رو قبول دارم اما دليل اين تاپيك يك چيز ساده هستش

نه من و نه هيچ شخص ديگه اي اين توقع رو نداره كه كاملا حرفه اي عمل بشه!

بايد تو اين بحث بارها و بارها خطا و اشتباه بشه تا آرام آرام دست بچه ها راه بيوفته

باور بفرمائيد اگر امكان جمع كردن اعضا بود بصورت فيزيكي دعوت ميكردم تا واقعا عملياتي بسازن

ممكنه يك دوستي بارها نظر اشتباه بده يا تو طراحي اشتباه كنه اما بالاخره همه بايد بدونن ديتاهايي كه بصورت تئوري دارن چقدر قابل اجرا و عملياتيه و با واقعيت تا چه حدي فاصله داره

براي همين گروه هستيم تا بتونيم ايرادهاي همو برطرف كنيم

كليات تاپيك به اين شكله كه ميخوام ذهن دوستان رو بريزم به هم .

شما مكانيك هستيد درسته ؟ من به عنوان مثال ديتاي كامل به شما نميدم فقط چند تا چيز ساده ! فرض كنيم اصلا ما دو نفر هستيم و من اومدم به شما ميگم يك كمپرسور ميخوام با اين دبي و اين فشار يا يك مخزني لازم دارم با فلان حجم كه بتونه مثلا 200 بار فشار رو براي من تو 300 درجه دما تحمل كنه و نهايتا تايم رو . اوكي ؟ شما طبق اطلاعاتي كه داريد يا امكان طراحي رو داريد يا نه اگر نداريد با ساير همكارهاي خودتون مشورت ميكنيد و در آخر خروجي رو به تاپيك مياريد و اگر مطابق بود كه عاالي و اگر مشكلاتي داشت ديتاهاي كاملا عملياتي در اختيارتون قرار ميگيره كه بوسيله اون بتونيد اون نكات رو برطرف كنيد

يا يك دوستي ريخته گري هاي واحد رو بهش ميگم و همينجوري ميره جلو تا آخرش كه از هركسي يك خروجي ميگيريم تا واحد كامل بشه .

هر كسي تو بحث تخصصي خودش .به هيچ عنوان هم نياز نيست كسي تخصص روي نرم افزار خاصي داشته باشه اوني كه ميتونه با pdms بكشه و اوني هم كه نه اصلا با پينت بكشه

در كل خود نرم افزار ها جنبه عملياتي نداره ولي براي نشان دادن طرحش مفيده

• Like 9
لینک به دیدگاه
سلام خوبي دوست گلم؟

ببينيد من برام فرقي نداره ولي خانم خادمي منو ميشناسه اگر دست من باشه سر از واحد متانول درميارم:ws28:

عاشق خودشو پروسسش هستم ولي نميخوام اينجوري عمل بشه

من با دوستان صحبت كردم و ميخوام موضوع ها رو خودتون انتخاب كنيد كه روي اوني

كه دوست داريد كار كنيد

شما و ساير دوستان ميتونيد پيشنهادات خودتون

رو بصورت پيغام خصوصي به خانم احمدي يا خادمي بديد

تا بررسي كنن و داخل نظر سنجي قرار بدن

مثلا خود شما پليمر هستيد خوب ميتوني روي فرايندهاي پليمريزاسيون پيشنهاد بديد

حتي يك چيز ساده مثل پلي اتيلن . يا اصلا هرچيزي كه دوست داريد

بله من هم متوجه علاقه شما ب متانول شدم .... میتونستیم کنترلتون کنیم:ws3: چطور زبونم لال زبونم لال زبانم لال ، کور نشدید تاحالا؟ :ws38:

پس فقط یک سوال:icon_redface: اولین کاری که ما برای شروع باید انجام بدیم همین انتخاب نوع محصول ه؟

• Like 8
لینک به دیدگاه

بله من هم متوجه علاقه شما ب متانول شدم .... میتونستیم کنترلتون کنیم:ws3: چطور زبونم لال زبونم لال زبانم لال ، کور نشدید تاحالا؟ :ws38:

پس فقط یک سوال:icon_redface: اولین کاری که ما برای شروع باید انجام بدیم همین انتخاب نوع محصول ه؟

همين الان 27 دليل مكتوب دارم كه نميشه ردشون كرد كه متانول نه شهيد ميكنه نه ميكشه ونه هيچي . اوني هم كه كور ميكنه متانول نيست! فرمالدئيده و يك كوچولو اسيد فرميك . :ws3: عمريه دارم با متانول ميجنگم

بله اون فرايند و واحدي رو كه دوست داريد رو به خانم خادمي بگيد

• Like 11
لینک به دیدگاه

در ضمن دوستان حتما نياز نيست يك واحد مثلا 5500 تن متانول در روز رو طراحي كنيم

براي شروع اصلا ميتونيد اسم تاپيك كه زده طراحي يك مجتمع پتروشيمي رو ناديده بگيريد

و يك پايلوت رو طراحي كنيد تا گرم بشيم

اصلا نميخواد يك سيستم كانتنيوز بسازيد

يك چيز ساده

مثل اين

مثلا اين يك پايلوت كوچيكه زديم و 18000 هزار ليتر بيشتر نيست و فقط براي سرگرمي ساخته شد

اين ديگه خيلي پيچيده نيست

DSC03460.jpg

• Like 12
لینک به دیدگاه

چه بحث جالبی. ممنون از استارتر عزیز برای زدن . همونطور که دوستمون گفتن همینکه ما بخوایم با همکاری هم میتونیم به خیلی چیزا برسیم. همکاری رشته ها تو این زمینه خیلی میتونه کمک کنه. من خودم الکترونیکم و زمانی تو پروژه های نصب و راه اندازی فولاد احیا کار میکردم و تا حدی با این پروسس آشنایی دارم.ولی خیلی دوست دارم از پتروشیمی بیشتر بدونم:a030:

• Like 11
لینک به دیدگاه
چه بحث جالبی. ممنون از استارتر عزیز برای زدن . همونطور که دوستمون گفتن همینکه ما بخوایم با همکاری هم میتونیم به خیلی چیزا برسیم. همکاری رشته ها تو این زمینه خیلی میتونه کمک کنه. من خودم الکترونیکم و زمانی تو پروژه های نصب و راه اندازی فولاد احیا کار میکردم و تا حدی با این پروسس آشنایی دارم.ولی خیلی دوست دارم از پتروشیمی بیشتر بدونم:a030:

سلام

خواهش ميكنم

بسيار عالي شما الكترونيك هستيد و ميتونيم از شما براي سيستمهاي كنترل و موارد ديگه كمك بگيريم

• Like 9
لینک به دیدگاه

سلام

آقا هيچ نظري نيست؟؟؟؟؟:w58::w58::w58::w58::icon_pf (34):

ديگه اينكه چي رو طراحي كنيم كه سخت نيست من منتظر نظر سنجي هستما:banel_smiley_4:

• Like 6
لینک به دیدگاه
سلام

آقا هيچ نظري نيست؟؟؟؟؟:w58::w58::w58::w58::icon_pf (34):

ديگه اينكه چي رو طراحي كنيم كه سخت نيست من منتظر نظر سنجي هستما:banel_smiley_4:

سلااااااااام.

منم منتظر نظر بچه هام:ws3:

• Like 6
لینک به دیدگاه
این نظر بنده هست:

همون متانول برای شروع خوبه:a030:

:ws28:ايول .

:icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol:

ولي به خانم خادمي خصوصي بگيد نظرات رو كه اسپم نشه

هر چند كه ظاهرا حالا حالا ها خبري نيست:banel_smiley_4:

• Like 9
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...