رفتن به مطلب

پروژه ی ساخت اسکیمر

ارسال های توصیه شده

خب ارتفاع همون فشار هست دیگه:vahidrk:

منظورتون ru*g*h هست؟ ولی اینجا سیالمون روغن هست...چگالی روغن رو باید بزاریم..

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 77
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

منظورتون ru*g*h هست؟ ولی اینجا سیالمون روغن هست...چگالی روغن رو باید بزاریم..

فشار یه سیال

حاصل از فشار استاتیک و فشار دینامیک هست

اما فشار ما مجموع این هاست

لازمه که یه قسمت از کتاب توربوماشین رو مطالعه کنین

چون محاسبات فشار برای طراحی پمپ پیچیده تر از این حرفاس:w16:

چیزی که مشخصه اینه که ارتفاع 40 متر به عنوان تأمین فشار کل فکر کنم کافی باشه

شما کارشناسی گرایشتون چی بود؟

لینک به دیدگاه
فشار یه سیال

حاصل از فشار استاتیک و فشار دینامیک هست

اما فشار ما مجموع این هاست

لازمه که یه قسمت از کتاب توربوماشین رو مطالعه کنین

چون محاسبات فشار برای طراحی پمپ پیچیده تر از این حرفاس:w16:

چیزی که مشخصه اینه که ارتفاع 40 متر به عنوان تأمین فشار کل فکر کنم کافی باشه

شما کارشناسی گرایشتون چی بود؟

سیالات..توربو ماشین هم پاس کردم ولی همش در مورد زاویه توربین و کمپرسور و پمپ گفتن نه مطالب کاربردیsigh.gif فشار حاصل از سرعت رو منظورتون هست؟

لینک به دیدگاه
سیالات..توربو ماشین هم پاس کردم ولی همش در مورد زاویه توربین و کمپرسور و پمپ گفتن نه مطالب کاربردیsigh.gif فشار حاصل از سرعت رو منظورتون هست؟

خب اون مطالب به درد محاسبات شکل پره مفیده

البته فکر کنم نرم افزاری هم برای این کار باشه

هنوز سراغ این مسئله نرفتم

اما بحث اصلی اینه که پمپ ما نهایتا باید بتونه 40 متر ارتفاع و 80 لیتر بر دقیقه رو تأمین کنه

اگه اشتباه نکنم نمودار انتخاب پمپ داشتیم

نه؟

لینک به دیدگاه
خب اون مطالب به درد محاسبات شکل پره مفیده

البته فکر کنم نرم افزاری هم برای این کار باشه

هنوز سراغ این مسئله نرفتم

اما بحث اصلی اینه که پمپ ما نهایتا باید بتونه 40 متر ارتفاع و 80 لیتر بر دقیقه رو تأمین کنه

اگه اشتباه نکنم نمودار انتخاب پمپ داشتیم

نه؟

آره نمودارها به دبی و یک پارامتر دیگه واسه بودن...باید یک مقدار مطالعه کنم تا یادم بیاد:w16:

لینک به دیدگاه
آره نمودارها به دبی و یک پارامتر دیگه واسه بودن...باید یک مقدار مطالعه کنم تا یادم بیاد:w16:

بهله...

منم بگردم ببینم چه نرم افزاری به درد این کار میخوره:ws38:

لینک به دیدگاه

در درس سیستم انتقال آب برای محاسبه توان پمپ ما از این فرمول استفاده کردیم. ارتفاع و دبی در صورت و بازده در مخرج هست.

6rlknrvglto59pvus5gl.png

لینک به دیدگاه
در درس سیستم انتقال آب برای محاسبه توان پمپ ما از این فرمول استفاده کردیم. ارتفاع و دبی در صورت و بازده در مخرج هست.

6rlknrvglto59pvus5gl.png

اما مقدار اتا برای پمپ فکر کنم جدول داشت

درسته؟

لینک به دیدگاه
اما مقدار اتا برای پمپ فکر کنم جدول داشت

درسته؟

استاد ما که خودش کارش لین بود میگفت 0.75 بگیرید ولی همین الات کتاب توربوم رو چک میکنم.

لینک به دیدگاه
استاد ما که خودش کارش لین بود میگفت 0.75 بگیرید ولی همین الات کتاب توربوم رو چک میکنم.

فکر کنم اتا از چند تا مقدار تصحیحی تشکیل شده

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
خوندین کتابا رو؟

به کجا رسید؟hanghead.gif

نه متاسفانه....بیشتر رفتم دنبال کسب تجربه....الان پیگیر همون توربین هستم...مثلا با مدیرمون هماهنگ کردم که تجهیزات یک سیستم فتوولتاییک رو ببینم...گفت خودت برو اصلا یکدونه نصب کن و میخوام اینجوری مهندسی معکوس کنم و سیستم برقش رو ببینم....:w16: الان میفهمم تجربه یعنی چی...این پروژه هم یادم هست فقط منتظرم یک جوری یک پمپ خلا به پستم بخوره...فقط فهمیدم که قیمتش از یک میلیون و 800 تومان شروع میشه به بالا....

یک پروپوزالی بود، به همکارم گفتم بیا قیمت هایی که داده رو چک کنیم...واسه پمپ خلاش با یک شرکت ایرانی تماس گرفتم و گفتن دبیتون رو بگید تا نوعش رو بهتون بگیم...ما هم به جای طراحی پمپ اگر دبیمون مشخص باشه میتونیم به شرکت مربوطه زنگ بزنیم و نوع پمپ رو اینجوری بدست بیاریم...

لینک به دیدگاه
نه متاسفانه....بیشتر رفتم دنبال کسب تجربه....الان پیگیر همون توربین هستم...مثلا با مدیرمون هماهنگ کردم که تجهیزات یک سیستم فتوولتاییک رو ببینم...گفت خودت برو اصلا یکدونه نصب کن و میخوام اینجوری مهندسی معکوس کنم و سیستم برقش رو ببینم....:w16: الان میفهمم تجربه یعنی چی...این پروژه هم یادم هست فقط منتظرم یک جوری یک پمپ خلا به پستم بخوره...فقط فهمیدم که قیمتش از یک میلیون و 800 تومان شروع میشه به بالا....

یک پروپوزالی بود، به همکارم گفتم بیا قیمت هایی که داده رو چک کنیم...واسه پمپ خلاش با یک شرکت ایرانی تماس گرفتم و گفتن دبیتون رو بگید تا نوعش رو بهتون بگیم...ما هم به جای طراحی پمپ اگر دبیمون مشخص باشه میتونیم به شرکت مربوطه زنگ بزنیم و نوع پمپ رو اینجوری بدست بیاریم...

خب دبی رو که من گفتم:hanghead:

40 لیتر بر دقیقه خوبه

لینک به دیدگاه
خب دبی رو که من گفتم:hanghead:

40 لیتر بر دقیقه خوبه

خب برادر من با
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لطفا تماس بگیرید و نوع و سیال و دبیش رو لطفا بگید..خیلی خوش اخلاقن کمک میکنند...چون شما واردتر هستید واسه همین این زحمت رو به دوشتون میندازم

لینک به دیدگاه
خب برادر من با

لطفا تماس بگیرید و نوع و سیال و دبیش رو لطفا بگید..خیلی خوش اخلاقن کمک میکنند...چون شما واردتر هستید واسه همین این زحمت رو به دوشتون میندازم

اینا که پمپ وکیوم هستن که؟!؟!:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
:icon_pf (34):

پمپ هیدرولیک بوووود:banel_smiley_4:

خب به

زنگ بزنید....خلاصه زنگ بزنید:w16: نوع سیال هم بگید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...