رفتن به مطلب

پروژه ی ساخت اسکیمر

ارسال های توصیه شده

این ایمیلم:

ali.fatemi4@gmail.com

مکش پمپ جزو اصول طراحی هست

و اون هم به طراحی پمپ متصل هست

خودم فکر میکنم که پمپ مکشی مثل مکش پمپ گل و لای باید داشته باشه اما مسلما نفت مثل گل و لای Incompressible نیست فلذا یه فرقایی باید داشته باشه

لوله ها فکر نکنم دارای جنس خاصی باشن اما خرطومی هستن تا انعطاف پذیر باشن

نفت چگالیش کمتره بنابر این روی آب وایمیسه

فقط مسئله جمع کردن نفت تو یه منطقه ی خاص هست که مکانیزم خودشو داره

مثل تور ماهیگیری میمونه

فرستادم...

چه مکانیزمی:whistle:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 77
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

فرستادم...

چه مکانیزمی:whistle:

مکانیزمی شبیه تور ماهیگیری

یه تیوپ لاستیکی رو دور تا دور منطقه آلوده شده میندازن و بعد آروم محاصره رو تنگ تر میکنن تا آلودگی ها یه جا جمع بشه

لینک به دیدگاه
خب سنگین شدن شناور حتما نباید با پمپ باشه که:vahidrk:

همونطور که میدونین پمپ یه جرم نقطه ای سنگین هست که توی "شناوری" عدم تعادل ایجاد میکنه

در صورتی که ما همچین چیزی برای شناورمون مضر هست چون که عدم تعادل میتونه باعث چپ شدن شناور بشه

آکاردئون تا حالا حتما دیدین؟ همون سازایی که میزنن و جمع و باز میشه...

حالت آکاردئونی هم مثل همونه

حالا این فیلمی که دارم رو اگه بشه براتون بفرستم کاملا متوجه میشین:w16:

پس نظر شما این هست که پمپ رو یک سکوی شناور قرار بدیم ...(تصویرش رو دیدم)

صحیح، متوجه شدم:w16:

لینک به دیدگاه
پس نظر شما این هست که پمپ رو یک سکوی شناور قرار بدیم ...(تصویرش رو دیدم)

صحیح، متوجه شدم:w16:

نه اصلا نیازی به این هم نیست...

پمپ میتونه روی عرشه کشتی باشه

لینک به دیدگاه
مکانیزمی شبیه تور ماهیگیری

یه تیوپ لاستیکی رو دور تا دور منطقه آلوده شده میندازن و بعد آروم محاصره رو تنگ تر میکنن تا آلودگی ها یه جا جمع بشه

اتفاقا این تیوب رو هم دیدم ولی خب نحوه جمع آوری آلودگی رو درش متوجه نشدم، چون هدایت آلودگی ها به داخلش رو به وضوح نشان نداد....بنظر شما مکانیزمش سخته؟

لینک به دیدگاه
اتفاقا این تیوب رو هم دیدم ولی خب نحوه جمع آوری آلودگی رو درش متوجه نشدم، چون هدایت آلودگی ها به داخلش رو به وضوح نشان نداد....بنظر شما مکانیزمش سخته؟

عکس سوم که توی پست اول تاپیک هست فکر کنم همون رو نشون بده (علاوه بر شناور اسکیمر و لوله مکش)

نفت معمولا به صورت لکه ای روی آب جمع میشه

ایم مکانیزم مثل این میمونه که سیب زمینی های سرخ شده ی شناور در روغن رو با قاشق تو یه نقطه جمع کنیم

لینک به دیدگاه

یا میشه گفت مثل مکانیزم طناب دار

حلقه تنگ تر میشه تا اینکه نفت تو یه منطقه جمع بشه

لینک به دیدگاه
عکس سوم که توی پست اول تاپیک هست فکر کنم همون رو نشون بده (علاوه بر شناور اسکیمر و لوله مکش)

نفت معمولا به صورت لکه ای روی آب جمع میشه

ایم مکانیزم مثل این میمونه که سیب زمینی های سرخ شده ی شناور در روغن رو با قاشق تو یه نقطه جمع کنیم

چه جالب..اتفاقا این تصویر رو متوجه نشده بودم چیه....ولی فکر نکنم تکنولوژی خاصل نیاز داشته باشه.

شما تا حالا یک نمونه واقعیش رو دیدید؟

لینک به دیدگاه
چه جالب..اتفاقا این تصویر رو متوجه نشده بودم چیه....ولی فکر نکنم تکنولوژی خاصل نیاز داشته باشه.

شما تا حالا یک نمونه واقعیش رو دیدید؟

تکنولوژیش اینه که قاعدتا وقتی نفت یه جا جمع میشه، ضخامت لایه ی نفتی بیشتر میشه

حلقه ی محاصر باید طوری باشه که نفت نتونه از اون خارج بشه و به نوعی به ارتفاع حلقه ی محاصر یعنی قسمتیش که در آب فرو میره و قسمتیش که بیرون آب هست باید به قدری باشه که از خارج شدن نفت جلوگیری کنه

متاسفانه نمونه ای ندیدم ازش

این دستگاه علی رغم سادگی ظاهریش، قیمتش فکر کنم بالا باشه

و تکنولوژیش هم محدود به چند کمپانی مثل بریتیش پترولیوم و امثال اون هست اگه اشتباه نکنم

لینک به دیدگاه
واقعا مکانیک در عمل چقدر زیباستhapydancsmil.gif همه قوانین مورد استفاده در این طرح رو در لیسانس میخونیم ولی در عمل یک چیز دیگست....

در اصل میشه گفت علم تئوری رو برای تقریب زدن رفتار طبیعت استفاده میکنیم

لینک به دیدگاه
تکنولوژیش اینه که قاعدتا وقتی نفت یه جا جمع میشه، ضخامت لایه ی نفتی بیشتر میشه

حلقه ی محاصر باید طوری باشه که نفت نتونه از اون خارج بشه و به نوعی به ارتفاع حلقه ی محاصر یعنی قسمتیش که در آب فرو میره و قسمتیش که بیرون آب هست باید به قدری باشه که از خارج شدن نفت جلوگیری کنه

متاسفانه نمونه ای ندیدم ازش

این دستگاه علی رغم سادگی ظاهریش، قیمتش فکر کنم بالا باشه

و تکنولوژیش هم محدود به چند کمپانی مثل بریتیش پترولیوم و امثال اون هست اگه اشتباه نکنم

قیمتش رو که تقریبا گفتم، هزار پوند هست...

حیف شد اگر میتونستیم ببینیم خیلی بهمون دید میداد..ولی نمونه های آزمایشگاهیش زیاد ساخته شده، فیلم ها رو که مشاهده کنید متوجه منظورم میشید.

لینک به دیدگاه

راستی آقای فاطمی بنظرتون حداقل زمان ممکن برای اینکار چقدر هست؟ و اینکه از چه مرحله ای به بعد روی کمک وزارت نفت حساب کنیم؟

لینک به دیدگاه
راستی آقای فاطمی بنظرتون حداقل زمان ممکن برای اینکار چقدر هست؟ و اینکه از چه مرحله ای به بعد روی کمک وزارت نفت حساب کنیم؟

راستش نمیشه گفت...

طراحی خود پمپ و پره های اون و تحلیلش تحت اثرات مختلف زمان بر هست

اما احتمالا بشه برای تامین هزینه ی ساخت نمونه ی اولیه و نمونه ی Scale رو وزارت نفت حساب کرد

با این حال بازم باید بپرسم ازشون

لینک به دیدگاه

اون فیلمی که داشتم رو توی این سایت پیداش کردم

اینو ببینین:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
اون فیلمی که داشتم رو توی این سایت پیداش کردم

اینو ببینین:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

بسیار عالی..دید بسیار خوبی نسبت به ورودی لوله مکنده میده...ثانیه 48 رو نگاه کنید، اینجا با تصویر اولیه یک تفاوتی داره...چرا؟

لینک به دیدگاه
بسیار عالی..دید بسیار خوبی نسبت به ورودی لوله مکنده میده...ثانیه 48 رو نگاه کنید، اینجا با تصویر اولیه یک تفاوتی داره...چرا؟

نه تفاوتی نداره

ثانیه ی 15 رو نگاه کنین...

لینک به دیدگاه

من بعد از دیدن این فیلم متوجه شدم که پمپی که به این وسیله هست، هیدرولیکیه و با فشار روغن کار میکنه و زیر شناور وصل میشه

تو ثانیه ای که گفتم ورودی و خروجی های پمپ رو میبینین

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...