رفتن به مطلب

گروه رستاک

ارسال های توصیه شده

استاد وحید اسداللهی

Vahid%20Asadollahi.jpg

استاد بیژن کامکار

0.746Multimedia_pics_1388_12_Photo_1928.jpg

استاد مرحوم ماشالله بامری

ox6qr1iqux4ig97j7r2z.jpg

استاد عاشیق ایمران حیدری

84336853332fad9a869cf743b1dfedce.jpg

استاد غلامعلی‏ پورعطایی

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

گروهشونو نمی شناسم ولی می دونم سبکشون نو و از بزرگان این نوع موسیقی برای فعالیت اجازه گرفته اند تو ماهواره هم چند تا از کاراشونو نشون داد نگاه کردم ,آهنگاشون شاد , از نوع لباس پوشیدنشون (ست کردنشون )خوشم میاد

لینک به دیدگاه
گروهشونو نمی شناسم ولی می دونم سبکشون نو و از بزرگان این نوع موسیقی برای فعالیت اجازه گرفته اند تو ماهواره هم چند تا از کاراشونو نشون داد نگاه کردم ,آهنگاشون شاد , از نوع لباس پوشیدنشون (ست کردنشون )خوشم میاد

آفرین درست میگی امسال هم از موسیقی ما به عنوان بهترین گروه موسیقی نواحی شدند

من عاشق این گروه و کاراشونم.

ممنون مهدی جان:a030:

منم این گروه رو خیلی دوس دارم

ممنون از حضورت :icon_gol:

جالب بود مرسی:a030:

خواهش میکنم

ممنون از حضورت :icon_gol:

لینک به دیدگاه

234.jpg

سيامك سپهري در گفت و گو با موسيقي ما:

با آلبومي متفاوت وارد عرصه مي شويم

موسیقی ما - لی لا رضایی: سرپرست گروه موسیقی رستاک در گفت و گوی جدیدی که با موسیقی ما داشت، با بیان اینکه مشغول ساخت آلبوم جدید گروه است، به اعلام جزییات فعالیتهای گروه پرداخت.سیامک آقایی درباره فعالیتهای جدید گروه رستاک گفت: هم اکنون با افراد گروه مشغول فعالیتهای جدید گروه هستیم که قرار است در قالب یک آلبوم جدید منتشر شود. این بار نیز مانند دفعات قبل، به موسیقی مناطقی خواهیم پرداخت که تاکنون کمتر به آن‌ها پرداخته شده است.

وی افزود: هم اکنون آلبوم در مرحله انتخاب سوژه‌ها قرار دارد و کم کم می‌رویم سوژه های انتخاب شده را تمرین کنیم. فکر می‌کنم به امید خدا ضبط آن را از پایان تابستان آغاز شود.

سرپرست گروه رستاک که به تازگی از تورکنسرتهای اروپایی خود به ایران بازگشته است، در ادامه خاطرنشان کرد: نگاه ما در آلبوم جدید، هر چند دنباله روی اهداف گذشته امان است نگاهی متفاوت بوده و منجر به اتفاقات جدیدی خواهد شد. این تغییرات و تفاوت‌ها حتی در سازبندی قطعات آلبوم نیزمشهود است. کارکردن با اساتید جدید از نواحی دیگری که تاکنون در آلبوم‌ها حضور نداشته‌اند از عمده فعالیتهای ما در این آلبوم است. قرار است بومی‌های هنرمند نیز در آلبوم حضور داشته باشند.

وی تصریح کرد: برنامه ما برای انتشار این آلبوم این است که از نظر اجرایی نیز بافت متفاوتی داشته باشد. البته بسیاری از بافت آلبوم و جزییات آن هنگام تمرین مشخص می‌شود. از میان تفاوتهای آلبوم همچنین می‌توان به فرم آلبوم و حضور دوستان جدید اشاره کرد. این آلبوم قرار است با فرمت تصویری تولید و منتشر شود.

گفتنی است گروه موسیقی رستاک در اولین نظر سنجی بزرگ سایت موسیقی ما به عنوان گروه برتر مورد توجه مردم و کارشناسان قرار گرفت و توانست تندیس طلایی بهترین آلبوم موسیقی محلی این جشن را از آن خود کند.

منبع:

اختصاصی سایت موسیقی ما

لینک به دیدگاه

گروه فوق العاده ایه.

من متاسفانه فقط اون اجراشون که به زبانهای مختلف خوندن رو دارم. ولی همون هم فوق العاده است.نمیدونم بعدش چه کارهایی داشتن!!!

لینک به دیدگاه
مرسی ... دستت درد نکنه ، خیلی خوب بود :a030:

منم بعضی آهنگاشو دوست دارم ولی با اعضای گروه و جزئیات گروه آشنا نبودم :ws3:

خواهش میکنم خیلی ممنون که اومدی :icon_gol:

منم همه ی آهنگاشونو دوس دارم:ws3:

گروه رستاک گروه فوق العاده خوبی هست که من عاشق کارهاشون هستم و همیشه هم آلبوماشون رو تهیه میکنم

درود آقا مصطفی

کار خوبی میکنی سعی کن اورجینالشو تهیه کنی :w16:

کارشون عالیه!!!!!منم تا بتونم از آلبومهای آونا تهیه میکنم!!!!!مخصوصا اون آهنگشون به زبان مازنی!!!!:ws3:

سلام آقا پویا :icon_gol:

کارشون فوق العادس

باهات موافقم:w16:

گروه فوق العاده ایه.

من متاسفانه فقط اون اجراشون که به زبانهای مختلف خوندن رو دارم. ولی همون هم فوق العاده است.نمیدونم بعدش چه کارهایی داشتن!!!

درود مهسا خانم:icon_gol:

پست های بالایی بخونی میفهمی چند تا کار دارند :a030:

مرسی آقا مهدی......

سورنای نوروزشون فوق العااااده است.

خواهش میکنم

ممنون از حضورت:icon_gol:

همین طوره:a030:

بارو بارو بارونه هِی ....... hapydancsmil.gif

سلام آقا مجتبی

دستته وِ دستم چش انتظارم هِی .... :hapydancsmil:

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

آغاز تورهای داخلی گروه رستاک از ساری/ تولید آلبوم جدید آغاز شد

IMG15272639.jpg

گروه موسیقی رستاک بعد از پایان ماه مبارک رمضان در تازه ترین اجرای زنده خود میزبان علاقه مندان موسیقی محلی در شهرستان ساری خواهد بود.

سپهر سعادتی مدیر هماهنگی گروه موسیقی "رستاک" در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلام این خبر گفت: کنسرت‌های داخلی گروه رستاک بعد از پایان ماه مبارک رمضان از شهرستان‌ها آغاز می‌شود و طبق برنامه‌ریزی هایی که انجام گرفته این کنسرت‌ها از شهر ساری استان مازندران آغاز و در شهرهای دیگری چون آمل، بندرانزلی و بندر عباس ادامه خواهد یافت.

وی ادامه داد: البته گروه اجراهایی را نیز در مرکز همایش های برج میلاد تهران خواهد داشت که به دلیل اینکه زمان دقیق برگزاری کنسرت مشخص نیست نمی‌توانم تاریخ دقیق برپایی آن را اعلام کنم. محتوای کنسرت‌های تهران و شهرستان بر اساس دو آلبوم "همه اقوام من" و "سرنای نوروز" خواهد بود که ساختار اصلی کنسرت های گروه رستاک را تشکیل می دهد.

نوازنده کنترباس در بخش دیگری از صحبت‌های خود به آغاز مراحل تولید آلبوم جدید این گروه اشاره کرد و گفت: مراحل پیش‌تولید آلبوم جدید گروه "رستاک" مدتی است که آغاز شده و گروه هم اینک تمرین‌های نهایی را برای ضبط اثر انجام می دهند. این آلبوم هم در سبک و سیاق آلبوم های قبلی گروه رستاک در حوزه موسیقی نواحی است که این بار سعی کردیم علاوه بر گنجاندن قطعات مشهور محلی به سراغ موسیقی مناطق بکر و مغفول مانده کشورمان برویم که به اعتقاد من برای علاقه مندان موسیقی جالب توجه خواهد بود.

گروه موسیقی "رستاک" از جمله گروه‌های فعال در حوزه موسیقی نواحی است که از سال 76 در قالب یک گروه موسیقی تجربی فعالیت خود را آغاز کرد. این گروه با الهام از عناصر شنیداری موسیقی بومی ایران در شکلی نوین تاکنون آلبوم های "همه اقوام من"، "رنگواره های کهن" و "سرنای نوروز" را روانه بازار موسیقی کشور کرده است.

گروه موسیقی رستاک از آغاز فعالیت‌های خود تا کنون در تهران، شهرستان ها و کشورهای مختلف اروپایی کنسرت های متعددی را برگزار کرده است.

منبع : خبرگزاری مهر

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

سیزدهم شهریور و در برج میلاد تهران

سفر به نواحی جدید ایران با موسیقی گروه «رستاک»

3_2_0.jpg

موسیقی ما – وحید لشکری: در حوزه موسیقی نواحی ایران طی چند سال گذشته فعالیت های بسیار خوبی صورت گرفته است تا این بخش پربار هنر کشور ما فقط مختص نسل های گذشته نباشد. گروه «رستاک» یکی از فعالان این حوزه است که تا کنون با سه آلبوم توانسته اند مخاطبان گسترده ای را نسبت به آثار خود جذب کنند. اجراهای زنده این گروه نیز همیشه با جذابیت های خاصی همراه بوده و قرار است روز سیزدهم شهریور سالن برج میلاد تهران در دو سانس میزبان دوستداران رستاک باشد.

فرزاد مرادی خواننده گروه «رستاک» درباره قطعاتی که قرار است در این کنسرت اجرا شوند گفت: «در حال حاضر مشغول انجام تمرینات نهایی هستیم و کار بر روی قطعات جدید ادامه دارد. گلچینی از سه آلبوم «رنگواره های کهن» ، «همه اقوام من» و «سرنای نوروز» را مدنظر داریم که این قطعات از مناطق گوناگون ایران می باشد. قطعات جدیدی هم که در حال آماده سازی آنها هستیم مربوط به مناطق «فارس» ، «آذربایجان» و «دزفول» است که تا کنون اجرا نکرده ایم و قصد داریم با یک برنامه متفاوت پذیرای مخاطبان گروه «رستاک» باشیم. روال کاری رستاک به این صورت است که ابتدا آثار جدید را در کنسرت ها اجرا می کنیم و براساس میزان استقبالی که صورت می گیرد تصمیم می گیرم که آیا در آلبوم بعد هم قرار داشته باشد یا خیر. نظرات مردم و کارشناسان را بررسی می کنیم و احتمال تغییر در بخشهایی نظیر تنظیم این قبیل آثار نیز وجود دارد. به طور کل ترجیح می دهیم که قطعات را به صورت یک مجموعه و آلبوم منتشر کنیم».

او درباره اعضای گروه و نوازندگان نیز افزود: « ترکیب گروه همان اعضای همیشگی هستند که در آلبوم «سرنای نوروز» حضور داشتند و تنها یک نوازنده «کمانچه آلتو» به جمع ما اضافه شده است. سعی می کنیم به مانند کنسرت های قبلی از حضور چند تن از اساتید مهمان نیز بهره ببریم که در قطعات مربوط به منطقه خود با ما همکاری داشته باشند و تا این لحظه هنوز دقیقا مشخص نیست که کدام یک از عزیزان حضور خواهند داشت.»

وی همچنین درباره اجراهای زنده برای سایر شهرستانها و خارج از کشور خاطرنشان کرد: «برنامه هایی هست ولی تا زمانی که به قطعیت نرسیم امکان اطلاع رسانی وجود ندارد. کنسرت «ساری» و «بندر انزلی» تا حد زیادی مشخص شده که به زودی تاریخ و جزئیات آن اعلام خواهد شد. برای خارج کشور نیز فعلا برنامه ای نداریم. البته درخواست ها برای اجراهای خارج از کشور زیاد بوده ولی چون ما می خواهیم که با تمام اعضای گروه برویم یک مقدار کار را سخت کرده است. باید با برنامه گذارهایی همکاری کنیم که بتوانند شرایط همراهی تمامی اعضای گروه را فراهم کنند. درخواست های زیادی داشتیم مبنی بر اینکه پنج یا شش نفر از اعضا نسبت به اجرای برنامه اقدام کنند اما می خواهیم که کیفیت کار حفظ شود و اصراری برای اجراهای خارج از ایران نداریم».

این خواننده گروه «رستاک» درباره پروسه تولید آلبوم جدید گروه نیز گفت: «آلبوم های ما معمولا با آلبوم های سایر گروه های موسیقی تفاوت های زیادی دارد. در گروه های دیگر آثار خواننده محور است وهر خواننده با آهنگسازهای مختلف کار می کند. در گروه «رستاک» ما تمامی کارها را با هم و به صورت گروهی انجام می دهیم و طبیعتا هر چقدر هم تلاش کنیم زودتر از دو تا سه سال نمی توانیم یک آلبوم را به مرحله انتشار برسانیم. البته باید این موضوع را در نظر گرفت که ما برای ساخت هر آهنگ مراحل پژوهشی مربوط به آن ناحیه را نیز انجام می دهیم. آلبوم «رنگواره های کهن» چهار سال زمان برد و «همه اقوام من» و «سرنای نوروز» نیز هر کدام سه سال زمان بردند. سعی می کنیم که این فاصله کمتر شود ولی خیلی بعید است که بتوانیم حداقل زودتر از دو سال آینده آلبومی را منتشر کنیم. کارها یک به یک ساخته می شوند، در اجراهای داخلی و خارجی تست می شوند و سپس وارد مرحله ضبط و فیلمبرداری می شویم و کلا نمی خواهیم که از کیفیت آثار کاسته شود.»

گفتنی ست این اجرا به همت موسسه «آوای هنر» بروی صحنه می رود.

منبع:اختصاصی موسیقی ما

لینک به دیدگاه

سیزدهم شهریور و در برج میلاد تهران

گروه «رستاک» با قطعات جدید روی صحنه رفت

x%20%2817%29_14.jpg

موسیقی ما – امید شایان: سیزدهم شهریور و در برج میلاد تهران باز هم نوای موسیقی نواحی ایران به گوش رسید. گروه «رستاک» در میان استقبال خوب دوستداران خود با دست پر به روی صحنه رفت. قطعات این کنسرت گلچینی از سه آلبوم «رنگواره های کهن» ، «همه اقوام من» و «سرنای نوروز» بودند و البته سه قطعه جدید از مناطق «فارس» و «آذربایجان» و «دزفول» برای نخستین بار در این برنامه شنیده شد.

گروه رستاک معمولا از قطعات جدید خود در اجراهای زنده رونمایی می کند و میزان استقبال مخاطبان خود را بررسی می کند. در این کنسرت هم نوازندگان مهمانان از نقاط مختلف کشور حضور داشتند و در قطعات مربوط به منطقه خود اعضای گروه را یاری می کردند

که در این بین حضور «محسن شریفیان» موزیسین بوشهری حضار را به وجد آورد.

سیامک سپهری (سرپرست و تار)، فرزاد مرادی (خواننده و نوازنده)، بهزاد مرادی (خواننده و نوازنده)، اکبر اسماعیلی پور (تار)، محمد مظهری (کمانچه)، یاور احمدی فر (دف و دایره)، سارا نادری (تنبک و دوتار)، نگار اعزازی (دف و دایره)، پیران مهاجری (عود)، نیما نیک طب (دف و دایره)، امیر مصطفوی (ضرب، تیمپو و تمبک)، داریوش اسدپور (سنتور)، یاسر نوازنده گرجی (سازهای بادی)، حسنی پارسا (کمانچه)، دینا دوستی (کمانچه) و سپهر سعادتی (کنتراباس)

اعضای اصلی گروه رستاک هستند.

x%20%2819%29_11.jpg

این برنامه به همت موسسه «آوای هنر» روی صحنه رفت.

منبع:اختصاصی سایت موسیقی ما

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

کنسرت گروه رستاک در گرگان برگزار می شود

29 و 30 مهر ماه

Rastaak%20IMG_6337-s.jpg

موسیقی ما - گروه موسیقی رستاک که امسال مشغول برگزاری تور کنسرتهای خود در نقاط مختلف کشور است، در روزهای پایانی مهر ماه در استان گلستان کنسرت برگزار می کند.

این گروه در روزهای 29 و 30 مهر 1392، در سالن گلدشت شهرستان گرگان روی صحنه می رود تا برای هوادارانش در این منطقه از شمال کشور هم به اجرای برنامه بپردازد. این کنسرت هر روز دو سانس (18 و 20:30) برگزار خواهد شد. موسسه مهر ایرانیان این برنامه را برگزار می کند.

گروه رستاک از نخستین جشن سالانه سایت «موسیقی ما» موفق به دریافت تندیس زرین و لوح تقدیر «بهترین آلبوم موسیقی نواحی در سال 91» از نگاه مردمی و کارشناسی و لوح تقدیر «بهترین اجرای زنده موسیقی تلفیقی در سال 91» از نگاه مردمی گردید.

منبع: موسیقی ما

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...