رفتن به مطلب

آقا امیر چرا رشته کشاورزی؟!

ارسال های توصیه شده

سلام دوستان

این تاپیک اختصاص داره به مهندس مکانیک کشاورزی یا کشاورز مکانیکی، آقای امیر آقا!

دوست عزیزی که دوران کارشناسی مشغول به تحصیل در علوم مهندسی مکانیک بودن و سال 88 هم این دوران رو با موفقیت پشت سر گذاشتن

یک سال بعد از اخذ مدرک مهندسی مکانیک تصمیم گرفتن علوم کشاورزی رو دنبال کنن

و الان هم دانشجوی ترم دوم علوم کشاورزی در دانشگاه پیام نور هستن ...

خب البته بنده جواب این سوال رو خودم متوجه شدم اما دوست دارم امیر آقا یه بار دیگه اینجا و واسه همه بگه که:

چرا رشته کشاورزی؟!

این شما و این هم amirgb :a030:

هر چقد دوست دارید سین جیمش کنید:whistle:

البته چون الان ایام امتحاناتش هست و همچنین در فعالیتهای احداث باغ هم مشغله دارن کمتر و دیر به دیر میان

تبریک میگیم امیرآقا ... انشالله که موفق باشی. :icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 46
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

دیگه امروزه هیچ رشته ای بی ارتباط با سایر رشته ها نیس...

حداقل در ریزترین مورد ها بهم مربوط میشن...

امیر منم تبریک میگم و امیدوارم تو هر دو رشته و بیشتر کشاورزی(ک میدونم درگیرشی) موفق باشی:icon_gol:

لینک به دیدگاه

موضوع تاپیک نشده بودم که به لطف حمید اقا شدم:ws3:

توضیح کلی بدم تاپیکت ختم به خیر بشه بره؟:ws28:

ولی گناه داری.زحمت کشیدی تاپیک زدی.صبر می کنم هر کس سوال کرد جواب می دم

توضیح اولیه اینکه:

رشته ی اول من :مکانیک طراحی جامدات

علت انتخاب این رشته:علاقه به طراحی و ساخت

کار در این زمینه:همکاری با وزارت دفاع در مهندسی معکوس 3 پروژه:whistle:

همکاری با یک شرکت قعطه ساز به مدت 2 ماه

همکاری با یک شرکت تاسیساتی به مدت 3 ماه

انجام پروژه های طراحی و مدل سازی برای شرکت های مختلف مخصوصا مرتبط با صنایع نفتی

سال ورود به دانشگاه:83

سال خروج از دانشگاه:88

معدل کل:نمیگم:ws3:

محل تحصیل :اصفهان/سراسری

نوع و میزان فعالیت من هم در تالار مکانیک مشخص هست.محدود و گزینش شده

اما در مورد کشاورزی و انتخاب این رشته به عنوان رشته ی دوم سوال بپرسید توضیح می دم

لینک به دیدگاه
موضوع تاپیک نشده بودم که به لطف حمید اقا شدم:ws3:

توضیح کلی بدم تاپیکت ختم به خیر بشه بره؟:ws28:

ولی گناه داری.زحمت کشیدی تاپیک زدی.صبر می کنم هر کس سوال کرد جواب می دم

توضیح اولیه اینکه:

رشته ی اول من :مکانیک طراحی جامدات

علت انتخاب این رشته:علاقه به طراحی و ساخت

کار در این زمینه:همکاری با وزارت دفاع در مهندسی معکوس 3 پروژه:whistle:

همکاری با یک شرکت قعطه ساز به مدت 2 ماه

همکاری با یک شرکت تاسیساتی به مدت 3 ماه

انجام پروژه های طراحی و مدل سازی برای شرکت های مختلف مخصوصا مرتبط با صنایع نفتی

سال ورود به دانشگاه:83

سال خروج از دانشگاه:88

معدل کل:نمیگم:ws3:

محل تحصیل :اصفهان/سراسری

نوع و میزان فعالیت من هم در تالار مکانیک مشخص هست.محدود و گزینش شده

اما در مورد کشاورزی و انتخاب این رشته به عنوان رشته ی دوم سوال بپرسید توضیح می دم

ماشالا سابقه کاری:ws3:

تبریک میگم اقا امیر:ws3:

خب منم برام سوال شد، چرا کشاورزی؟:ws37:

حالا کشاورزی بهتره یا مکانیک؟:w02:

الاک که کشاورزی رو شروع کردی مکانیکو گذاشتی کنار یا هنوز هم تو زمینه مکانیک فعالیت میکنی؟

لینک به دیدگاه
ماشالا سابقه کاری:ws3:

تبریک میگم اقا امیر:ws3:

خب منم برام سوال شد، چرا کشاورزی؟:ws37:

حالا کشاورزی بهتره یا مکانیک؟:w02:

الان که کشاورزی رو شروع کردی مکانیکو گذاشتی کنار یا هنوز هم تو زمینه مکانیک فعالیت میکنی؟

علت بریدن من از دنیای مکانیک شرایط کاری توی ایران بود که بیشتر از اینکه تم مهندسی داشته باشد شبیه یک چکر هست

شما چیزی طراحی نمی کنید

چیز جدیدی نمی سازید

فکر مهندسی نمی کنید

و فکر و ذهن خلاق شما در محیط های کاری ایران کشته میشه و تبدیل میشید به یک ربات با یک کار خیلی خیلی مشخص و این با روحیه ی من ناسازگار بود.

اوج کار در ایران رو در وزارت دفاع دیدم که اون هم به نوعی مهندسی معکوس بود.ولی چون نقشه ها و عکس ها و مدل هایی که در اختیار بود ناقص بود نیاز به نوعی خلاقیت و ابتکار داشت.

البته با توجه به شرایط موجود ترجیح دادم در اون محیط نباشم.:a030:

بعد از سرخوردگی از مکانیک و دیدن تفاوت های فاحش چیزی که دوست دارم با چیزی که هست چند تا زمینه و رشته برام جذاب بود.بعضی ها از کودکی و بعضی ها در دوره های بعدی

ادبیات

هنر

موسیقی

کشاورزی

مهندسی پزشکی

شهرسازی(به واسطه ی آشنایی با محمد نوترون)

تاریخ

از بین اینها کشاورزی رو برای پیگیری آکادمیک انتخاب کردم

لینک به دیدگاه

منم تبریک میگم و موفق باشید :icon_gol:

چرا این بغل رشته کشاورزی رو اضافه نکردی ؟:girl_in_dreams:

واقعا چرا کشاورزی به نظرت بازار کار مکانیک بیشتر نیست؟ :JC_thinking:

خوب چرا از اول کشاورزی نخوندی ؟:164:

موقعیت کار تو هردو رشته کشاورزی و مکانیک داشته باشی کدوم رو برای کار انتخاب میکنی؟ :th_scratchhead:

لینک به دیدگاه
منم تبریک میگم و موفق باشید :icon_gol:

چرا این بغل رشته کشاورزی رو اضافه نکردی ؟:girl_in_dreams:

واقعا چرا کشاورزی به نظرت بازار کار مکانیک بیشتر نیست؟ :JC_thinking:

خوب چرا از اول کشاورزی نخوندی ؟:164:

موقعیت کار تو هردو رشته کشاورزی و مکانیک داشته باشی کدوم رو برای کار انتخاب میکنی؟ :th_scratchhead:

_اضافه نکردم چون هنوز مبتدی هستم و در حضور دوستانی همچون حمیدو الهه شرم دارم بگم من هم کشاورزی می خونم.هر وقت به نقطه ای رسیدم که خودم حس کنم مناسب هست این کار رو می کنم

_بازار کار بستگی داره که شما به چی بگی کار.توضیح دادم که من از بازار کار مکانیک در ایران فراری هستم و مطلوب روحیه ی من نیست.در زمینه ی کشاورزی هم چون امکانات اولیه رو دارم نمی تونم بگم بازار کار برای سایر دوستان مناسب هست یا نه.

_اینکه چرا از اول کشاورزی نخوندم مفصل هست.ولی تاکید می کنم که مکانیک رو در صورتی که کار طراحی و خلاقانه در پی داشته باشه خیلی خیلی دوست دارم.پشیمون نیستم از اینکه مکانیک خوندم.

مکانیک بهم کمک می کنه که با منطق بسیار خوبی استدلال کنم و مسایل رو تحلیل کنم.

_من موقعیت کار توی هر دو رشته رو در حال حاضر دارم اما ترجیح دادم و می دم که تو زمینه ی کشاورزی کار کنم و در حال حاضر دارم کار می کنم.

لینک به دیدگاه
علت بریدن من از دنیای مکانیک شرایط کاری توی ایران بود که بیشتر از اینکه تم مهندسی داشته باشد شبیه یک چکر هست

شما چیزی طراحی نمی کنید

چیز جدیدی نمی سازید

فکر مهندسی نمی کنید

و فکر و ذهن خلاق شما در محیط های کاری ایران کشته میشه و تبدیل میشید به یک ربات با یک کار خیلی خیلی مشخص و این با روحیه ی من ناسازگار بود.

اوج کار در ایران رو در وزارت دفاع دیدم که اون هم به نوعی مهندسی معکوس بود.ولی چون نقشه ها و عکس ها و مدل هایی که در اختیار بود ناقص بود نیاز به نوعی خلاقیت و ابتکار داشت.

البته با توجه به شرایط موجود ترجیح دادم در اون محیط نباشم.:a030:

بعد از سرخوردگی از مکانیک و دیدن تفاوت های فاحش چیزی که دوست دارم با چیزی که هست چند تا زمینه و رشته برام جذاب بود.بعضی ها از کودکی و بعضی ها در دوره های بعدی

ادبیات

هنر

موسیقی

کشاورزی

مهندسی پزشکی

شهرسازی(به واسطه ی آشنایی با محمد نوترون)

تاریخ

از بین اینها کشاورزی رو برای پیگیری آکادمیک انتخاب کردم

اول از همه منم بهتون تبریک میگم ایشالا که توی این راه موفق باشین:icon_gol:

من با توجه به شناختی که ازتون پیدا کردم متوجه شدم که اطلاعات خیلی خوبیم تو زمینه پزشکی دارین

برام خیلی جالبه که یک نفر توی رشته هایی که این قد از هم متفاوتن توانایی داشته باشه

اگر دوباره به شرایط بعد از کنکور لیسانس برگردین و بخاین انتخاب رشته کنین با توجه به دیدی که دارین چیو انتخاب میکنین؟

به نظرتون بهتر نبود رشته مکانیکو به طور تخصصی تری دنبال می کردین به جای اینکه تمرکزتون توی 2 تا رشته ی مختلف تقسیم شه؟

لینک به دیدگاه
_اضافه نکردم چون هنوز مبتدی هستم و در حضور دوستانی همچون حمیدو الهه شرم دارم بگم من هم کشاورزی می خونم.هر وقت به نقطه ای رسیدم که خودم حس کنم مناسب هست این کار رو می کنم

_.

در مورد من که مطمئنم اطلاعاتت خیلی بیشتر از منه.

و به شخصه همیشه از پست هایی ک تو این تالار دادی استفاده کردم:w16:

راستی گرایشت چی هست؟:ws38:

لینک به دیدگاه
اول از همه منم بهتون تبریک میگم ایشالا که توی این راه موفق باشین:icon_gol:

من با توجه به شناختی که ازتون پیدا کردم متوجه شدم که اطلاعات خیلی خوبیم تو زمینه پزشکی دارین

برام خیلی جالبه که یک نفر توی رشته هایی که این قد از هم متفاوتن توانایی داشته باشه

اگر دوباره به شرایط بعد از کنکور لیسانس برگردین و بخاین انتخاب رشته کنین با توجه به دیدی که دارین چیو انتخاب میکنین؟

به نظرتون بهتر نبود رشته مکانیکو به طور تخصصی تری دنبال می کردین به جای اینکه تمرکزتون توی 2 تا رشته ی مختلف تقسیم شه؟

من تخصصی توی پزشکی ندارم دوست من

پزشکی در وهله ی اول تشخیص هست و در وهله ی دوم درمان.من اطلاعات کمی در مورد درمان های سنتی و گیاهی دارم.این هم مربوط میشه به علاقه ی من به کشاورزی و تاریخ.

پیوند زدن بین موضوعات مورد علاقه باعث میشه در برخی زمینه ها آدم اطلاعات بیشتری داشته باشه.

من عاشق :

طبیعت و طبیعت گردی

هنر و عکاسی

موسیقی

ادبیات

هستم

پیوند اینها با هم من رو به کشاورزی سوق داده

از طرفی عاشق :

تاریخ

ایران

و مردمم هستم

پیوند اینها با کشاورزی میشه عطاری و گیاهان دارویی

از طرفی در زمینه ی فنی و فهم مطلب سیستم مغزم کاملا مکانیکی هست و از درک مسایل برق و الکترونیک عاجزم.این هم باعث میشه علاقه مند به مکانیک و رشته هایی مثل مهندسی پزشکی باشم.

در کل تک بعدی بودن و در کمال یک رشته بودن و غافل بودن از سایر رشته ها رو زیاد دوست ندارم.

ترجیح میدم یک سطح گسترده با عمق ایمن باشم تا یک چاله با سطح کم و عمق زیاد:ws37:

لینک به دیدگاه
در مورد من که مطمئنم اطلاعاتت خیلی بیشتر از منه.

و به شخصه همیشه از پست هایی ک تو این تالار دادی استفاده کردم:w16:

راستی گرایشت چی هست؟:ws38:

چیزی که تو کارتم نوشته این هست:

مهندسی کشاورزی(چند بخشی)

در واقع گرایش عام هست.با توجه به اینکه دارم کشاورزی می کنم فکر می کنم این گرایش بهتر هست برام و بهم کمک می کنه بهتر مزرعه رو اداره کنم

لینک به دیدگاه
من تخصصی توی پزشکی ندارم دوست من

پزشکی در وهله ی اول تشخیص هست و در وهله ی دوم درمان.من اطلاعات کمی در مورد درمان های سنتی و گیاهی دارم.این هم مربوط میشه به علاقه ی من به کشاورزی و تاریخ.

پیوند زدن بین موضوعات مورد علاقه باعث میشه در برخی زمینه ها آدم اطلاعات بیشتری داشته باشه.

من عاشق :

طبیعت و طبیعت گردی

هنر و عکاسی

موسیقی

ادبیات

هستم

پیوند اینها با هم من رو به کشاورزی سوق داده

از طرفی عاشق :

تاریخ

ایران

و مردمم هستم

پیوند اینها با کشاورزی میشه عطاری و گیاهان دارویی

از طرفی در زمینه ی فنی و فهم مطلب سیستم مغزم کاملا مکانیکی هست و از درک مسایل برق و الکترونیک عاجزم.این هم باعث میشه علاقه مند به مکانیک و رشته هایی مثل مهندسی پزشکی باشم.

در کل تک بعدی بودن و در کمال یک رشته بودن و غافل بودن از سایر رشته ها رو زیاد دوست ندارم.

ترجیح میدم یک سطح گسترده با عمق ایمن باشم تا یک چاله با سطح کم و عمق زیاد:ws37:

منم معتقدم که آدمایی که چند بعدین بهتر میتونن از امکاناتی که دارن استفاده کنن اما در مورد خودم (به کسی هم تعمیم نمیدم) این شرایط

کاملا صادقه که وختی ذهنم به سمت چن تا چیز مختلف می ره نمیتونم کارآیی بالایی رو داشته باشم

به همین علت گفتم که شاید بهتر بود یک گرایشو تخصصی ادامه میدادین

در رابطه با پزشکیم والا اون دفه تو تاپیک بهداری شما ماشالا چیزی کم از آرام جون نداشتی:ws3:

هر چی اون می گفت یه دو سه تام شما اضافه می کردی همچین تکمیل می شد:ws28:

حالا یک سوال جدی! الان بازار کار کشاورزی واقعن بهتر از مکانیکه؟ من فکر می کردم شرایط کاری برای بچه هایی که کشاورزی می خونن سختر باشه:ws52:

لینک به دیدگاه
منم معتقدم که آدمایی که چند بعدین بهتر میتونن از امکاناتی که دارن استفاده کنن اما در مورد خودم (به کسی هم تعمیم نمیدم) این شرایط

کاملا صادقه که وختی ذهنم به سمت چن تا چیز مختلف می ره نمیتونم کارآیی بالایی رو داشته باشم

به همین علت گفتم که شاید بهتر بود یک گرایشو تخصصی ادامه میدادین

در رابطه با پزشکیم والا اون دفه تو تاپیک بهداری شما ماشالا چیزی کم از آرام جون نداشتی:ws3:

هر چی اون می گفت یه دو سه تام شما اضافه می کردی همچین تکمیل می شد:ws28:

حالا یک سوال جدی! الان بازار کار کشاورزی واقعن بهتر از مکانیکه؟ من فکر می کردم شرایط کاری برای بچه هایی که کشاورزی می خونن سختر باشه:ws52:

من نگفتم شرایط کاری بهتر هست

گفتم من امکاناتش رو دارم به همین دلیل نمی تونم بگم شرایط برای سایرین خوب هست یا نه

اما چیزی که متوجه شدم و به یقین رسیدم این هست:

کشاورزی بدون علم یعنی کار پر زحمت و درآمد کم

کشاورزی به همراه علم یعنی کار زیبا و در آمد بالا

هر دو رشته ی مورد بحث از رشته های پر رونق در بازار کار جهان هست و هر دو نقش اساسی در پیشرفت و توسعه ی جوامع انسانی دارند.اما دید من در ایران(تاکید می کنم درایران) این هست که مکانیک جایگاه واقعی و متناسب با خود را ندارد و اکثریت کارهایی را که مهندسین مکانیک انجام می دهند را تکنیسین ها نیز می توانند انجام بدهند و نیازی به گذراندن 140 واحد درسی ندارد.

لینک به دیدگاه
من نگفتم شرایط کاری بهتر هست

گفتم من امکاناتش رو دارم به همین دلیل نمی تونم بگم شرایط برای سایرین خوب هست یا نه

اما چیزی که متوجه شدم و به یقین رسیدم این هست:

کشاورزی بدون علم یعنی کار پر زحمت و درآمد کم

کشاورزی به همراه علم یعنی کار زیبا و در آمد بالا

هر دو رشته ی مورد بحث از رشته های پر رونق در بازار کار جهان هست و هر دو نقش اساسی در پیشرفت و توسعه ی جوامع انسانی دارند.اما دید من در ایران(تاکید می کنم درایران) این هست که مکانیک جایگاه واقعی و متناسب با خود را ندارد و اکثریت کارهایی را که مهندسین مکانیک انجام می دهند را تکنیسین ها نیز می توانند انجام بدهند و نیازی به گذراندن 140 واحد درسی ندارد.

آهان که اینطور!

خیلی خوبه که تونستین رشته ای که مورد علاقتون هست و با شرایطتون تطبیق داره رو پیدا کنین

باز هم جای شکرش باقیه

من خودم به شخصه رشتمو خیلی دوس دارم

و امیدوارم بتونم کار خوبی هم پیدا کنم:ws37: اما کاملن با این حرفتون که گفتین

نیازی به گذراندن 140 واحد درسی ندارد
موافقم:icon_pf (34):
لینک به دیدگاه
آهان که اینطور!

خیلی خوبه که تونستین رشته ای که مورد علاقتون هست و با شرایطتون تطبیق داره رو پیدا کنین

باز هم جای شکرش باقیه

من خودم به شخصه رشتمو خیلی دوس دارم

و امیدوارم بتونم کار خوبی هم پیدا کنم:ws37: اما کاملن با این حرفتون که گفتین موافقم:icon_pf (34):

رشته ی شما که عالیههههههههههههههه

شاید بعد از کشاورزی.....:ws3:

لینک به دیدگاه

شما چیزی طراحی نمی کنید

چیز جدیدی نمی سازید

فکر مهندسی نمی کنید

امیر جان متوجه منظورت نشدم؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...