رفتن به مطلب

آقا امیر چرا رشته کشاورزی؟!

ارسال های توصیه شده

کدوم قسمتش رو متوجه نشدی ؟

بعد از 10 بار خوندن ابهاماتم برطرف شد:ws3:

من فک کردم میگید تو ایران کسی ذهن خلاق نداره....کسی فکر مهندسی نداره:icon_pf (34):

حالا چیشد که فهمیدید تو ایران فکر و ذهن خلاق کشته میشه؟؟

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 46
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بعد از 10 بار خوندن ابهاماتم برطرف شد:ws3:

من فک کردم میگید تو ایران کسی ذهن خلاق نداره....کسی فکر مهندسی نداره:icon_pf (34):

حالا چیشد که فهمیدید تو ایران فکر و ذهن خلاق کشته میشه؟؟

اتفاقا تو ایران ذهن خلاق زیاد داریم

ولی محیط کار ایران خلاقیت کش هست.

مثال می زنم :

ما در ایران خودرو یکی از بزرگترین تیم های مهندسی جهان رو داریم.از نظر تعداد مهندس و تنوع مهندس

اما خروجی این تیم عظیم چی هست؟

به قطع و یقین می گویم هیچی

عوض کردن جلو پنجره و طراحی داخلی خودرو اسمش طراحی نیست.یا اینکه 4 تا ماشین رو سر هم کنیم تا سمند ازش در بیاد .شما یک مکعب بساز که حرکت کنه بسیار شرف داره به این کاری که ما داریم انجام می دیم.

محیط کار ایران چون یک محیط بالا به پایین هست و همیشه اون کسی که بالاتر هست فکر می کنه که بهتر هست یک محیط خلاقیت کش هست.خلاقیت و نو اوری خارج از حیطه ی وظایف حتی اگر به نفع محیط کار و پروژه باشه در ایران خریدار ندارد یا خریداران اندکی دارد.

یکی از علت های عمده ای که باعث میشه صنایع ما از گردونه ی رقابت خارج بشه همین هست.

ما یک صنعتی رو با تکنولوژی روز دنیا خریداری می کنیم و خط تولید رو به ایران منتقل می کنیم.و سال های سال همون رو ادامه می دیم و منتاژ می کنیم .بدون نو آوری بدون تغییر .

در صورتی که داریم میبینیم برند های مطرح دنیا در هر زمینه ای در سال 10 ها محصول جدید و یا بهبود یافته تولید می کنند.

اینها به خاطر بها دادن به خلاقیت هست

به خاطر حمایت هست

به خاطر تعریف پروژه های جسورانه و طراحی های نوین هست

چیزی که تو ایران نداریم

لینک به دیدگاه
اتفاقا تو ایران ذهن خلاق زیاد داریم

ولی محیط کار ایران خلاقیت کش هست.

مثال می زنم :

ما در ایران خودرو یکی از بزرگترین تیم های مهندسی جهان رو داریم.از نظر تعداد مهندس و تنوع مهندس

اما خروجی این تیم عظیم چی هست؟

به قطع و یقین می گویم هیچی

عوض کردن جلو پنجره و طراحی داخلی خودرو اسمش طراحی نیست.یا اینکه 4 تا ماشین رو سر هم کنیم تا سمند ازش در بیاد .شما یک مکعب بساز که حرکت کنه بسیار شرف داره به این کاری که ما داریم انجام می دیم.

محیط کار ایران چون یک محیط بالا به پایین هست و همیشه اون کسی که بالاتر هست فکر می کنه که بهتر هست یک محیط خلاقیت کش هست.خلاقیت و نو اوری خارج از حیطه ی وظایف حتی اگر به نفع محیط کار و پروژه باشه در ایران خریدار ندارد یا خریداران اندکی دارد.

یکی از علت های عمده ای که باعث میشه صنایع ما از گردونه ی رقابت خارج بشه همین هست.

ما یک صنعتی رو با تکنولوژی روز دنیا خریداری می کنیم و خط تولید رو به ایران منتقل می کنیم.و سال های سال همون رو ادامه می دیم و منتاژ می کنیم .بدون نو آوری بدون تغییر .

در صورتی که داریم میبینیم برند های مطرح دنیا در هر زمینه ای در سال 10 ها محصول جدید و یا بهبود یافته تولید می کنند.

اینها به خاطر بها دادن به خلاقیت هست

به خاطر حمایت هست

به خاطر تعریف پروژه های جسورانه و طراحی های نوین هست

چیزی که تو ایران نداریم

من با چند تا ماشین ساز کار میکنم و خداییش هر کدومشون اسم و رسمی تو ایران دارن......فقط در این حد بهت بگم که دوتاشون بی سوادن ولی دستگاهایی میسازن که تو ایران تا به حال کسی نساخته(البته نمونه خارجیش هست ولی اینا کاراییشو خیلی بهتر کردن بدون اینکه نمونه خارجیشو دیده باشن)......ولی متاسفانه هیچ حمایتی ازشون نمیشه.....

یکی دیگه که باهاش کار میکنم یه انسان فوق العاده با سواد و مسلط سه زبان هست...... یه دستگاه ساخته بود که فک میکنم بر دستگیره ال90 تولید میکرد..... وقتی از ایران خودرو و فرانسه اومدن دیدن واقعا داشتن شاخ در میاوردن ولی چه فایده که هنوز یک دونه هم تولید نشده!

و و و .........

جای تاسف داره واقعا

لینک به دیدگاه

امیرخان سلام

ماشالا به این رزومه قوی و علاقه ای که به رشتت داری:w16:

یه سوال:ws3: تو که رشتت مکانیک بود بهتر نبود میومدی رشته های مکانیک ماشین های کشاورزی یا مکانیزاسیون که مرتبط باشه و سلایق هر دورشته کشاورزی و مکانیک را پوشش بده:ws38:

لینک به دیدگاه

مطالعه این:

N256E-Mechanic.jpg

و بعد این:

qhvhypvx83702oybuwe.jpg

جالب انگیزه!!!:ws37:

پ.ن: مهم این که در هر رشته ای تحصیل میکنی یا کار میکنی و.... موفق باشی...:a030:

امیدوارم با موفقیت این مسیر رو هم طی کنین...:ws37:

لینک به دیدگاه
امیرخان سلام

ماشالا به این رزومه قوی و علاقه ای که به رشتت داری:w16:

یه سوال:ws3: تو که رشتت مکانیک بود بهتر نبود میومدی رشته های مکانیک ماشین های کشاورزی یا مکانیزاسیون که مرتبط باشه و سلایق هر دورشته کشاورزی و مکانیک را پوشش بده:ws38:

نه:ws3:

ماشین های کشاورزی همون مکانیک طراحی جامدات هست با دید به کشاورزی

ضمن اینکه همون مشکلات در این بخش هست

من هنوز نگفتم چی شد که کشاورزی رو انتخاب کردم از بین این همه موضوعات مورد علاقه:ws3:

تاپیک های من رو ببینید

ادبیات

موسیقی

تاریخ

اجتماعی

مردم شناسی

و....

در کنارش مباحث مهندسی در رشته های تقریبا متفاوت

اینها رو باید یک جا جمع می کردم و از نظر من کشاورزی این قابلیت رو داشت

لینک به دیدگاه
مطالعه این:

N256E-Mechanic.jpg

و بعد این:

qhvhypvx83702oybuwe.jpg

جالب انگیزه!!!:ws37:

پ.ن: مهم این که در هر رشته ای تحصیل میکنی یا کار میکنی و.... موفق باشی...:a030:

امیدوارم با موفقیت این مسیر رو هم طی کنین...:ws37:

ممنونم

عکس دومی که گذاشتید دقیقا گویای حرف های من هست

کشاورزی همراه با علم

این یک سیستم آبکشت (هیدروفونیک هست) که اجازه ی کشت عمودی رو میده

ما به این سمت و سو باید بریم.

کشاورزی علمی

لینک به دیدگاه

درسته که رشته مهندسی مکانیک یه جورایی تو ایران داره توسری میخوره اما جدا ورای اسم خود رشته مسلما کار براش بیشتر هست

مگر اینکه آقا امیر ما سرمایه داشته باشن که یه کار توپ کشاورزی راه بندازن (کارگر نمیخواییییی؟؟؟:w02:)

کسی که از مکانیک به کشاورزی اومده باشه، مخصوصا گرایش سیالات، دید بازی تو این رشته خواهد داشت

البته اصلا منظور من پایین آوردن رشته مهندسی دیگری اصلا و ابدا نیست! حتی فکرشم نکنین:vahidrk: چرا که به هر حال هر رشته ای سختی های خاص خودشو داره

به هر حال موفق باشین:icon_gol:

لینک به دیدگاه
درسته که رشته مهندسی مکانیک یه جورایی تو ایران داره توسری میخوره اما جدا ورای اسم خود رشته مسلما کار براش بیشتر هست

مگر اینکه آقا امیر ما سرمایه داشته باشن که یه کار توپ کشاورزی راه بندازن (کارگر نمیخواییییی؟؟؟:w02:)

کسی که از مکانیک به کشاورزی اومده باشه، مخصوصا گرایش سیالات، دید بازی تو این رشته خواهد داشت

البته اصلا منظور من پایین آوردن رشته مهندسی دیگری اصلا و ابدا نیست! حتی فکرشم نکنین:vahidrk: چرا که به هر حال هر رشته ای سختی های خاص خودشو داره

به هر حال موفق باشین:icon_gol:

علی جان کلا مهندسی تو ایران داره تو سری می خوره

خیلی از کارهایی که الان براش دنبال فوق لیسانس رشته های مهندسی هستند در اصل کار تکنیسین ها هست.وقتی کی چیزی زیاد بشه بی ارزش میشه.

متاسفانه ما بسیار بسیار بیشتر از ظرفیت صنعت کشور مهندس داریم.در نتیجه مهندسی لوس می شه .

(نقشه های یکی از موشک های ساخت ایران رو من اصلاح کردم.یکسری نقشه ی فله ای بود که از یک کشور واسطه گرفته بودند و باید از بین اون همه نقشه نقشه های اصلی و همخوان شناسایی می شد و اصلاح میشد.یادش بخیر.اونجا با برخی مباحث هوافضایی آشنا شدم.رشته ی قشنگی دارید ولی محیط کار محدود )

لینک به دیدگاه
نه:ws3:

ماشین های کشاورزی همون مکانیک طراحی جامدات هست با دید به کشاورزی

ضمن اینکه همون مشکلات در این بخش هست

من هنوز نگفتم چی شد که کشاورزی رو انتخاب کردم از بین این همه موضوعات مورد علاقه:ws3:

تاپیک های من رو ببینید

ادبیات

موسیقی

تاریخ

اجتماعی

مردم شناسی

و....

در کنارش مباحث مهندسی در رشته های تقریبا متفاوت

اینها رو باید یک جا جمع می کردم و از نظر من کشاورزی این قابلیت رو داشت

یعنی تو کشاورزی همه اینا جمع شده؟ :ws38:

اینو نگرفتم، میشه بیشتر توضیح بدی دربارش که چطوری هست :ws3:

مثلاً تاریخ و اجتماعی و مردم شناسی و اینا چطوری تو کشاورزی استفاده میشه؟ به خصوص تاریخ

لینک به دیدگاه

من یک رشته می خواستم که هم حس هنریه من رو اغنا کنه هم حس علوم انسانی من رو

وقتی سر زمین کشاورزی قرار می گیری ویا مزرعه و باغ:

صدای موسیقی طبیعت رو به وضوح می شونی و نوای طبیعت بر تارهای درونی آدم منطبق میشه و حس پرواز بهت دست میده.

اینجاست که زمزمه ی دستگاه های موسیقی ایرانی نا خودآگاه بر لبانم جاری میشه

جلوه های هنر خدا در ترکیب رنگ ها و نقش ها در غالب انواع گیاهان و موجودات و آسمان و زمین چشم آدمی رو از هنر های تصنعی مردم شهر نشین بیزار میکنه.

تعامل و رو در رویی با مردم مختلف به بهانه های مختلف(کارگر /راننده/دلال/اداره ی کشاورزی/امور آب /اداره برق/بذر فروش/سلف خر/مهندس ترویج /شورا و...از سطح روستا بگیر تا ادارات استان و کشور) بخش مردم شناختی و علوم اجتماعی رو در بر می گیره.اینکه در عین حال مجبوری با آدم های مختلف با سطح درک و بینش های بسیار متنوع برخورد کنی و برای پیشبرد درست اهدافت باید بتونی در تمام این برخورد ها موفق ظاهر بشی باعث میشه انسان شناختی و مردم شناسی درون آدم تقویت بشه.

اما در مورد تاریخ توضیح دادم که ترکیب تاریخ و کشاورزی به عطاری و طب سنتی می رسه

و اینکه می ری به سمت گیاهان دارویی و مطالعه ی خواص دارویی و آشنایی با اطبای قدیم و اعتقادات مردم مختلف در مورد گیاهان مختلف و...

ادبیات هم که گفتن نداره.

به قول سهراب سر سوزن ذوقی و لب آب جویی و ...

لینک به دیدگاه

درود.....

این که تاپیک زدن نداشت، از خودم میپرسیدید، جواب میدادم...امیر آقا بعد از اینکه لیسانس مکانیک گرفت با یک معدل مجهول:whistle: دید دیگه نمیتونه در رشته مکانیک ادامه تحصیل بده، مخصوصا اینکه هر روز استاداشون رو میدید که در مقابل استاد خانمشون سر تعظیم فرود می آوردن و متوجه شده بودن که در این رشته چقدر خانم ها توانمند هستن:w16: تصمیم گرفت به کوه و بیابون بزنه ...یک مدتی در خارج از شهر بود که دید برای تامین معاش نیاز به فعالیت هست و غذا که از آسمون نمیاد، به شیوه کاملا بدوی شروع به کاشت سبزیجات، صیفی جات و نهایتا درخت نمود...آب چاه هم که بود ..پزشک در دسترسشون نبود...واسه همین مجبور شد طب سنتی هم یاد بگیره....صدای نی چوپان رو که شنیدن تصمیم گرفت ایشون هم بخونه....

-----------

ایران سرزمینی است که سرتاسر خاک آن طلاست ، مسلما مسائلی که مربوط با معاش مردم هست هیچگاه راکد نخواهد بود و هر چقدر در این زمینه بروزتر بود، بیشتر می توان پیشرفت کرد..در خیلی از زمینه ها هنوز بخش کشاورزی ما جای کار داره، مخصوصا گیاهان دارویی و نحوه بسته بندی آنها، پرورش میوه های جدید و پیوندی و خیلی موارد دیگه و همه دوستان دیگر با هر گرایشی که وارد این حیطه شوند ، اگر به شیوه اصولی و صحیح کار کنند مطمئنا موفق خواهند بود...ولی خب همیشه مکانیک ها درجه ریسک پذیریشون بالا میره:ws3: تقریبا مرزهای بین رشته ها برداشته شده و میان رشته ایها در حال حاضر، به سرعت در حال توسعه است..

بهتون تبریک میگم که توانستید با جسارت مسیر زندگی خودتون رو مشخص کنید و هر آنچه را که دوست دارید انجام دهید..موفق باشی:icon_gol:

لینک به دیدگاه
درود.....

این که تاپیک زدن نداشت، از خودم میپرسیدید، جواب میدادم...امیر آقا بعد از اینکه لیسانس مکانیک گرفت با یک معدل مجهول:whistle: دید دیگه نمیتونه در رشته مکانیک ادامه تحصیل بده، مخصوصا اینکه هر روز استاداشون رو میدید که در مقابل استاد خانمشون سر تعظیم فرود می آوردن و متوجه شده بودن که در این رشته چقدر خانم ها توانمند هستن:w16: تصمیم گرفت به کوه و بیابون بزنه ...یک مدتی در خارج از شهر بود که دید برای تامین معاش نیاز به فعالیت هست و غذا که از آسمون نمیاد، به شیوه کاملا بدوی شروع به کاشت سبزیجات، صیفی جات و نهایتا درخت نمود...آب چاه هم که بود ..پزشک در دسترسشون نبود...واسه همین مجبور شد طب سنتی هم یاد بگیره....صدای نی چوپان رو که شنیدن تصمیم گرفت ایشون هم بخونه....

-----------

ایران سرزمینی است که سرتاسر خاک آن طلاست ، مسلما مسائلی که مربوط با معاش مردم هست هیچگاه راکد نخواهد بود و هر چقدر در این زمینه بروزتر بود، بیشتر می توان پیشرفت کرد..در خیلی از زمینه ها هنوز بخش کشاورزی ما جای کار داره، مخصوصا گیاهان دارویی و نحوه بسته بندی آنها، پرورش میوه های جدید و پیوندی و خیلی موارد دیگه و همه دوستان دیگر با هر گرایشی که وارد این حیطه شوند ، اگر به شیوه اصولی و صحیح کار کنند مطمئنا موفق خواهند بود...ولی خب همیشه مکانیک ها درجه ریسک پذیریشون بالا میره:ws3: تقریبا مرزهای بین رشته ها برداشته شده و میان رشته ایها در حال حاضر، به سرعت در حال توسعه است..

بهتون تبریک میگم که توانستید با جسارت مسیر زندگی خودتون رو مشخص کنید و هر آنچه را که دوست دارید انجام دهید..موفق باشی:icon_gol:

:ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28:
لینک به دیدگاه
:ws28:

نخند w000.gif

به سوالا جواب بده!!!!

فکر کردی تالار کشاورزی خونه خاله است!؟ یا مثل تالار مکانیک عطوفت برقراره!

خیر آقا! (87).gif

اینجا حکومت نظامیه!

پاشو خودتو جمع کن! برپا! بشمار یک بشمار دو بشمار سه ... بلندشدیا! :167:

لینک به دیدگاه

چه جالب !!

من ترجیح میدم سوال نپرسم و فقط به حمید و امیر و الهه تبریک بگم به خاطر حسن سلیقشون !!:ws3:

امیدوارم موفق باشین:icon_gol:

همیـــــــــــــن:ws37:

لینک به دیدگاه

تبریک:a030:

منم معتقد هستم آدم نباید خیلی پایبند یه رشته باشه و بهتره اطلاعاتشو در چند رشته مورد علاقه اش جستجو کنه..

یه وقتهایی بازار کار ، یه زمانی اسم رشته ، و در اصل علاقه به یادگیری هست که باعث میشه ذهن فعال بشه و چندتا رشته رو ساپورت کنه..

ورای ایران که هیچ کسی توی رشته خودش تقریبا مشغول نیست در جاهای دیگه دنیا هم محدودیتی برای داشتند چند تخصص نیست..

بدی که اینجا داره هرکسی میره سراغ علاقه اش همه ازش میپرسند بازار کار چطوره ؟ و به همین علت هم هست که خیل عظیمی مهندس و دکتر داریم که واقعا نه علاقه ای به رشتشون دارند نه در اون رشته کارآرایی خوبی و صرفا بخاطر دهن پرکنی مردم سوق پیدا کردند به اون رشته هاالبته غیر از بازارکارش!!!

سؤال خاصی ندارم فقط یه چیزی:

بخاطر اطلاعات و علاقه خاصتون به گیاهان دارویی جای بسط دارید که به پرورش گیاهان دارویی که در علم پزشکی ازشون استفاده میشه بپردازید؟

یعنی تخصصتون رو تمرکز بدهید به کاشت گیاهان با خواص خاصشون..

لینک به دیدگاه
تبریک:a030:

منم معتقد هستم آدم نباید خیلی پایبند یه رشته باشه و بهتره اطلاعاتشو در چند رشته مورد علاقه اش جستجو کنه..

یه وقتهایی بازار کار ، یه زمانی اسم رشته ، و در اصل علاقه به یادگیری هست که باعث میشه ذهن فعال بشه و چندتا رشته رو ساپورت کنه..

ورای ایران که هیچ کسی توی رشته خودش تقریبا مشغول نیست در جاهای دیگه دنیا هم محدودیتی برای داشتند چند تخصص نیست..

بدی که اینجا داره هرکسی میره سراغ علاقه اش همه ازش میپرسند بازار کار چطوره ؟ و به همین علت هم هست که خیل عظیمی مهندس و دکتر داریم که واقعا نه علاقه ای به رشتشون دارند نه در اون رشته کارآرایی خوبی و صرفا بخاطر دهن پرکنی مردم سوق پیدا کردند به اون رشته هاالبته غیر از بازارکارش!!!

سؤال خاصی ندارم فقط یه چیزی:

بخاطر اطلاعات و علاقه خاصتون به گیاهان دارویی جای بسط دارید که به پرورش گیاهان دارویی که در علم پزشکی ازشون استفاده میشه بپردازید؟

یعنی تخصصتون رو تمرکز بدهید به کاشت گیاهان با خواص خاصشون..

کشت گیاهان دارویی چند زمینه لازم داره:

تخصص و شناخت

قرارداد تولید و فروش

امکان کشت

خیلی از گیاهان که به عنوان گیاه دارویی استفاده میشن گیاهان وحشی هستند و کشت صنعتی ندارند و خیلی روی این قضیه کار نشده.اما تعداد زیادی هم هستند که به کشت صنعتی رسیدند و تولید انبوه می شوند

برای شروع این چند گیاه رو کشت کردم که منتظر جواب دهی تو منطقه ی خودمون هستم:

به لیمو

استویا

عروسک پشت پرده

انگشت دانه هلندی

گوجه فرنگی سیاه

گوجه فرنگی بنفش

سعی کردم قرار داد کشت وسیع برای زیره ی سبز ببندم که نشد و فعلا همین ها رو در ابعاد چند متر مربع کشت کردم

لینک به دیدگاه

تخصص و شناخت

قرارداد تولید و فروش

امکان کشت

خیلی از گیاهان که به عنوان گیاه دارویی استفاده میشن گیاهان وحشی هستند و کشت صنعتی ندارند و خیلی روی این قضیه کار نشده.اما تعداد زیادی هم هستند که به کشت صنعتی رسیدند و تولید انبوه می شوند

به لیمو

استویا

عروسک پشت پرده

انگشت دانه هلندی

گوجه فرنگی سیاه

گوجه فرنگی بنفش

سعی کردم قرار داد کشت وسیع برای زیره ی سبز ببندم که نشد و فعلا همین ها رو در ابعاد چند متر مربع کشت کردم

چرا تو ایران مردم فکر میکنن داروهای گیاهی معجزه میکنن به نسبت دارو؟ در حالیکه گیاهان دارویی برای اثربخشی باید به مقدار زیاد مصرف بشن و داروها همون مواد گیاهان رو جمع کردن تو یه حجم کم.

منم کشاورزی رو خیلی دوست دارم. خیلی هم سودآوره تا جایی که من اطلاع دارم، البته در صورت مهیا بودن تمام شرایط آب و هوایی.

تبریک میگم برای اینهمه بُعد. :دی

لینک به دیدگاه

تخصص و شناخت

قرارداد تولید و فروش

امکان کشت

به لیمو

استویا

عروسک پشت پرده

انگشت دانه هلندی

گوجه فرنگی سیاه

گوجه فرنگی بنفش

ایشالا که به ثمر بشینند.

البته غیر از عروسک پشت پرده

به لیمو

اسم باقیشون رو نشنیدم و از خواصشون اطلاعی ندارم.

اینها کشت صنعتی نداشتند دیگه ؟ درسته طبق گفته شما:whistle:

مسلما یه عده از گیاهان دارویی هستند که ازشون در داروهای شیمیایی هم استفاده میشه یا خودشون خاصیت دارویی دارند که تقریبا سنتیه یا بعضا نمیشه ازشون به راحتی استفاده کرد و با فرآوری به داروهای قابل استفاده تبدیل میشوند و استفاده عام تر دارند ..

(مثل

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
که برای درد معده هست و واقعا بخاطر طعم تندش نمیشه ازش استفاده کرد (خودم نمیتونم) با کشت یا معرفیشون به مراکز دارویی بشه تولید کرد ازشون)

کلا منظورم گیاهان یکم شناخته شده تر بود ..

لینک به دیدگاه
چرا تو ایران مردم فکر میکنن داروهای گیاهی معجزه میکنن به نسبت دارو؟ در حالیکه گیاهان دارویی برای اثربخشی باید به مقدار زیاد مصرف بشن و داروها همون مواد گیاهان رو جمع کردن تو یه حجم کم.

منم کشاورزی رو خیلی دوست دارم. خیلی هم سودآوره تا جایی که من اطلاع دارم، البته در صورت مهیا بودن تمام شرایط آب و هوایی.

تبریک میگم برای اینهمه بُعد. :دی

عاطفه عزیز منم خودم با استفاده مستقیم از گیاهان دارویی مشکل دارم ..

ولی منظور کشت اونها برای استفاده در داروهای شیمایی بود چرا که حتما ازشون استفاده میکنند.. ولی میزانشون کمه .

وقتی یه قرص معده که تولید داخل هست گیر نمیاد آدم مجبور میشه به همه چی رجوع کنه!! شاید اگر همین مواد اولیه اش توی کشور بیشتر تولید بشه دیگه محتاج واردات نباشیم..

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...