رفتن به مطلب

خواستگاری دخترانه

sasan2007

ارسال های توصیه شده

1اتفاق جالب واسم افتاد که منو به فکر مشغول کرد

توی 1رستوران با دوستم بودیم که دوست دخترش با دوستش اومدن پیش ما

قبلا از دوستیشون مطلع بودم اما واقعا 1دوستی ساده بود بحث ازدواج مطرح نبود

این رفیق ما هم از اون آدمای مشتی و باحال هست اما در جمع پسرانه کمتر کسی از احساسش با خبر میشه به جز من خلاصه پسر خوبی هست

که سر میز بحث ازدواج پیش اومد و از این حرفا

که 1دفعد دیدم دختره از رفیقم رسما خواستگاری کرد:ws3:

بقیه اش بماند که چی شد

بنظر شما چرا باید همیشه پسر از دختر خواستگاری کنه؟

اگه دختری خواستگاری کنه یعنی دختر خودشو سبک کرده؟

حق انتخاب واسه ما کجاست؟

دخترا فقط باید صبر کنن 1کسی بیاد خواستگاری تا اونا انتخاب کنن این حق انتخاب درسته؟

کلا نظرتون چیه؟؟؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

اگه لطف کنین نتیجشم بگین تا بدونیم یه نمونه از این اقدام با چه برخورد و واکنشی مواجه شده ممنون میشم.اگه جواب منفی بوده حالت و واکنش اون دختر چی بوده؟

معمولا دخترها وقتی از طرف پسرها طرد میشن یا جواب منفی میشنون کنار اومدن با این موضوع براشون سخته و ممکنه دچار مشکل بشن.

واقعا سوال خوبیه کاش جوابشم میدونستم.:ws3:

خب دختر وقتی از یه نفر خوشش اومده و اونو انتخاب کرده میتونه یه جورایی بهش بفهمونه که دلش میخواد باهاش ازدواج کنه.هرچند ممکنه اون وقت پسره فکر کنه دختره خودشو سبک کرده یا از این کارش خوشش نیاد.

معمولا مرد درخواست میکنه و زن جواب میده.زن ناز میکنه و مرد نازشو میخره.

نمیدونم چقدر این کارها درسته اما واقعا باعث جذاب شدن یه رابطه برای دو طرف میشه چون این توی ذاتشونه.

البته با توجه به شرایط و تفکرات مردمی که باهاشون زندگی میکنیم خواستگاری دختر از پسر غلطه اما باید اینم در نظر بگیریم که در کل مردها از زنهایی که ساده بدست میان زود دلزده میشن مگه در موارد نادری که عشق و شناخت باعث خوشبختی و نادیده گرفته شدن و نوعی فراموش شدن درخواست زن بشن یا مواردی که مرد توش متوجه بشه که این زن ارزششو داره.

لینک به دیدگاه

میشه یه کم بیشتر توضیح بدین؟ بعدش دوستتون چه واکنشی نشون داد؟:ws52:

خب من فکر میکنم تو جامعه ی ماهمچین رفتاری زیاد با استقبال روبرو نشه

و اگر هم پسره نپذیره برای دختر خیلی گرون تموم میشه

مثلن اگر همکار یا همدانشکده ای چیزی باشن بعدن رو در رو شدنشون خیلی آزار دهنده خواهد بود تا زمانیکه مرد خواستگاری کنه و زن جواب منفی بده

ولی برا خودم هم همیشه این سوال بوده که واقعن پسرا خوششون میاد از اینکه یه دختر بهشون پیشنهاد ازدواج بده؟!:ws37:

لینک به دیدگاه

به نظر من اگه دختری این کار رو کنه اصلا ربطی به کوچیک کردن و این حرفا نداره.

برای خود من چند بار اتفاق افتاده که برای دوستی دختری پیشنهاد داده.

اتفاقا زمانی که دختری این کار رو میکنه عملش واقعا برام ارزشمنده چون احساس میکنم به خاطر طرف غرورش رو زیر پا گذاشته.

به نظر من این کار اصلا مشکلی نداره.:ws3:

لینک به دیدگاه

من مخالف نیستم...ابراز علاقه الویت جنسی نداره...بحث غرورم که باشه واسه هردوطرف هست...بنظر من اونایی که میگن دختر بخاطر طبیعتش شنیدن جواب منفی واسش سختتره دچار نگاه صفرو یکی شدن...عمومیت همین تفکر که دختر نباید غرور و عزتشو زیر پا بذاره و بهتره منتظر ابراز علاقه از طرف پسر بمونه باعث میشه اگه احیانا دختری ساختارشکنی کنه و به پسری ابراز تمایل و علاقه مستقیم کنه و جواب منفی بشنوه، باورش بشه واقعا کوچیک شده و بیشتر بش فشار بیاد...اگه این قضیه بین مردم عادی بود اون فشار عاطفی هم کمتر بود مثل پسرا....می خوام بگم اون فشار عاطفی که میگین برا دخترا درصورت شکست سنگین تره بخش عمدش ذهنیه و تحت تاثیر عقاید عمومی

بخاطر همین عقاید غلط هم بعضی از آقایون ظرفیتشو ندارن ...خلاصه اوضاع بیخود پیچیده شده

جنسیت دلیلی واسه ازدست دادن فرصت واسه گفتن دوستت دارم نیست

لینک به دیدگاه
میشه یه کم بیشتر توضیح بدین؟ بعدش دوستتون چه واکنشی نشون داد؟:ws52:

خب دوستم :jawdrop:

منم خودم هم تعجب کرده بودم واسم جالب بود البته دوستم بنده خدا قرمز شده بود

دختره گفت اگه می خواهی فکر کنی حرفی ندارم:ws3:

بعد که با دوستم صحبت کردم گفت این که این جراتو به خودش داده واسم ارزش داره

بنظرم دختره واقعا نشون داد که چقدر دوستش داره

نظر دوستمم مثبت بود

لینک به دیدگاه
1

1. بنظر شما چرا باید همیشه پسر از دختر خواستگاری کنه؟

2. اگه دختری خواستگاری کنه یعنی دختر خودشو سبک کرده؟

3. حق انتخاب واسه ما کجاست؟

4. دخترا فقط باید صبر کنن 1کسی بیاد خواستگاری تا اونا انتخاب کنن این حق انتخاب درسته؟

کلا نظرتون چیه؟؟؟؟؟؟؟؟

قصد جسارت به پسران ایران زمین را ندارم ولی اگر یک عبارت "در ایران" به سوالاتتان اضافه میکردید راحت تر پاسخ میدادیم. :icon_gol:

1. چون (در ایران) پسران فرهنگ لازم را فرانگرفته اند.

2. خیر، ولی (در ایران) با توجه به باورهای پسر و خانواده اش ممکن است بعدها غرور و متانت دختر زیر سوال برود.

3. حق انتخاب تفکیک جنسیتی ندارد.

4. این مدل خواستگاری -در ایران- در زمان های خیلی قبل مرسوم بوده. در خواستگاری های سنتی الان، دختر هم اگر بخواهد به گونه ای پسر را انتخاب میکند یا بهتر بگویم قبول میکند.

در کل همه این موارد به عقاید و فرهنگ دو طرف بستگی دارد. چون هر دو طرف با هم زندگی خواهند کرد و هر دو به یک اندازه حق انتخاب دارند.

لینک به دیدگاه
به نظر من اگه دختری این کار رو کنه اصلا ربطی به کوچیک کردن و این حرفا نداره.

برای خود من چند بار اتفاق افتاده که برای دوستی دختری پیشنهاد داده.

اتفاقا زمانی که دختری این کار رو میکنه عملش واقعا برام ارزشمنده چون احساس میکنم به خاطر طرف غرورش رو زیر پا گذاشته.

به نظر من این کار اصلا مشکلی نداره.:ws3:

ولی خیلی از مردها مثل شما فکر نمی کنن.....میگن دختر با این کار ارزشه خودشو آورده پایین....که فکر میکنم کاملا غلطه

لینک به دیدگاه

دقیقا به طرز تفکر برمیگرده ، در ایران هم هنوز جا نیوفتاده :ws37:

موردی که victoria_r اشاره کردند:

معمولا مرد درخواست میکنه و زن جواب میده.زن ناز میکنه و مرد نازشو میخره.

و من هم قبول دارم.:ws37:

نه ، سبک کردن بحثش نیست، شاید ازدواج شکل بگیره ، تا مدت ها هم خوب پیش بره ، اما بعدها احتمالش میره سر کوچیکترین دعوا پسره بگه : تو پیشنهاد ازدواج به من دادی:banel_smiley_4:

و این حرف مدام که تکرار بشه ، تحمل و ظرفیت دختر هم به شدت کم میشه و ممکنه به طلاق بکشه(البته موارد نادر هم هست)

حق انتخاب واسه ما کجاست؟

همه حق انتخاب دارند.:ws37:

اینکه گفته میشه دختر حق انتخابش شاید کمتر باشه،خوب پسر هم با شنیدن جواب نه یه دختر باید نا امید بشه!!:ws3:

اما درکل مردا حق انتخاب بیشتری دارند:banel_smiley_4:

دخترا فقط باید صبر کنن 1کسی بیاد خواستگاری تا اونا انتخاب کنن این حق انتخاب درسته؟

الان با گذشت زمان ، دیگه دخترا هم صبر نمیکنن ، اغلب خودشون انتخاب میکنن.....(حالا درست و غلط ،بستگی به نگاه و معیارهای فرد مقابل داره)

:icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه
ولی خیلی از مردها مثل شما فکر نمی کنن.....میگن دختر با این کار ارزشه خودشو آورده پایین....که فکر میکنم کاملا غلطه

به نظر من مرد و زن باهم تفاوت های زیادی دارن و اینکه بعضا گفته میشه که این دو جنس تفاوتی باهم ندارن غلطه.

شما تفاوت رو تو تک تک سلول های این دو جنس میتونی ببینی: از اخلاق و تفکر گرفته تا ظاهر این دو جنس.اصلا ذات خلقت این دو متفاوته.

اما به نظرم تو این مورد هیچ تفاوتی ندارن.

آخه چه اشکالی داره دختری به خاطر از دست ندادن کسیکه دوسش داره بره و از طرف خواستگاری کنه؟

مگه وقتی مردی این کار رو میکنه کوچیک میشه؟

اتفاقا این کار نشون از میزان علاقه طرفه که به خاطر شخص مورد علاقش غرورش رو زیر پا میذاره که این کار اصلا کار آسونی نیست....به خصوص برای جنس زن....

لینک به دیدگاه

اگر پسره باشعور باشه و شعورش برسه به نظر من مشکلی نیست.

ولی متاسفانه خیلی از آقایون ممکنه به حساب ضعف دختره بذارن اینو یا بعداً بخوان سوء استفاده کنن.

خیلی راحت از زیر خیلی مسئولیت ها فرار کنن و بهانه جویی کنن.

لینک به دیدگاه

سلام به همه دوستان ....

واقعیت ها رو بهتره که بپذیریم و کمتر آرمان گرایی کنیم ...

من مشابه این اتفاقات رو چند بار دیگه دیدم اونهایی که قبلو کردند و ازدواج کردند مشکلی که برای دختر ایجاد شده میدونید چی بوده ؟ خود جناب آقا به دختر بارها بارها گفتند تو افتادی دنبالم خرم کردی اگه نه من که زن نمیخواستم !!!!! این از معایبش هست ... در ایران مردها نمیتونند بپذیرند این جور موارد رو حتی کسانی که ادعای روشنفکری دارند هم در پایان بعد از چند سال به روی زنشون میارند و این موضوع بسیار آزار دهنده هست ....

یا دیدم مردی رو که هز جا نشست گفت زنم ازم خواسگاری کرده.... ماشالا کشته مرده زیاد داشتم زنم برنده شد !!!!! دخترها میفهمند که این قبیل صحبتها حتی به شوخی در جمع چقدر آزار دهنده هست !!!!

و نتیجه بعدی که داره اصولا اگر پسر هم اوکی باشه و مشکلی نداشته باشه خانواده پسر مشکل سازی میکنه و اصولا بیان میکنند که پسر مارو گول زدند یا دختره معلوم نبود چه عیب و ایردی داشت خودش رو به پسر ما غالب کرد .... به گمانم در ایران اینجور ازدواجها با ریسک بالای 80 درصد مواجهه هست .... مرد ایرانی نمیتونه این مسایل رو بپذیره واقع بین باشید .....:ws37:

لینک به دیدگاه
به نظر من مرد و زن باهم تفاوت های زیادی دارن و اینکه بعضا گفته میشه که این دو جنس تفاوتی باهم ندارن غلطه.

شما تفاوت رو تو تک تک سلول های این دو جنس میتونی ببینی: از اخلاق و تفکر گرفته تا ظاهر این دو جنس.اصلا ذات خلقت این دو متفاوته.

اما به نظرم تو این مورد هیچ تفاوتی ندارن.

آخه چه اشکالی داره دختری به خاطر از دست ندادن کسیکه دوسش داره بره و از طرف خواستگاری کنه؟

مگه وقتی مردی این کار رو میکنه کوچیک میشه؟

اتفاقا این کار نشون از میزان علاقه طرفه که به خاطر شخص مورد علاقش غرورش رو زیر پا میذاره که این کار اصلا کار آسونی نیست....به خصوص برای جنس زن....

من ی دخترو میشناسم که به خاطر این که عشقشو از دست نده غرورشو زیر پاش گذاشت........اما طرف به جای اینکه ی کم درک کنه،عشقشو باور کنه بیشتر تنهاش گذاشت....

لینک به دیدگاه
من ی دخترو میشناسم که به خاطر این که عشقشو از دست نده غرورشو زیر پاش گذاشت........اما طرف به جای اینکه ی کم درک کنه،عشقشو باور کنه بیشتر تنهاش گذاشت....

بفرما اینم نتیجش !!!! مرد ایرانی وقتی دختری بهش ابراز علاقه کنه دوحالت براش ایجاد میشه :

1- گمان میکنه خیللی دیگه کسی شده پس همه میمیرند براش پس شاید مورد بهترم باشه در نتبجه دختری که ابراز علاقه کرده بره کنار بهتره بیاد !!!!!

2- میترسه گمان میکنه دختره یا خله یا یه چیزیش هست میخواد خودش رو آویزون کنه پس فرار میکنه !!!!

واقعیت هست پسرای ما از پذیرش مسولیت میترسند :a030:

لینک به دیدگاه
بفرما اینم نتیجش !!!! مرد ایرانی وقتی دختری بهش ابراز علاقه کنه دوحالت براش ایجاد میشه :

1- گمان میکنه خیللی دیگه کسی شده پس همه میمیرند براش پس شاید مورد بهترم باشه در نتبجه دختری که ابراز علاقه کرده بره کنار بهتره بیاد !!!!!

2- میترسه گمان میکنه دختره یا خله یا یه چیزیش هست میخواد خودش رو آویزون کنه پس فرار میکنه !!!!

واقعیت هست پسرای ما از پذیرش مسولیت میترسند :a030:

ضمن احترام به نظر همه ی دوستان

این رو اصلا" قبول ندارم که کار یه نفر رو به همه ی مردهای ایران تعمیم داد

من خیلی از این موارد دیدم که باهم ازدواج کردن و خیلی بهتر از کسایی زندگی میکنن که پسره رفته خواستگاری دختره

لینک به دیدگاه
1اتفاق جالب واسم افتاد که منو به فکر مشغول کرد

توی 1رستوران با دوستم بودیم که دوست دخترش با دوستش اومدن پیش ما

قبلا از دوستیشون مطلع بودم اما واقعا 1دوستی ساده بود بحث ازدواج مطرح نبود

این رفیق ما هم از اون آدمای مشتی و باحال هست اما در جمع پسرانه کمتر کسی از احساسش با خبر میشه به جز من خلاصه پسر خوبی هست

که سر میز بحث ازدواج پیش اومد و از این حرفا

که 1دفعد دیدم دختره از رفیقم رسما خواستگاری کرد:ws3:

بقیه اش بماند که چی شد

حق انتخاب واسه ما کجاست؟

کلا نظرتون چیه؟؟؟؟؟؟؟؟

هیچ بایدی تو خواستگاری پسر از دختر وجود نداره دوست عزیز این یه رسمه که متاسفانه خلافش تو جامعه هنوز جا نیوفتاده:icon_razz:

سنگین بودنو عفت یه دختر با خواستگاری کردن از بین نمیره...ولی بعضی از اقایون یا حتی خانمها از نظرشون این یعنی کوچیک شدن...سبک بودن ...جلف بودن...

الان دقیقا منظورت از حق انتخاب چیه؟واضح تر بگو خب:ws3:

نه...به هیچ وجه!!!!همونطور که یه پسر میتونه حق انتخاب داشته باشه یه دختر هم میتونه...فقط باید چشمو گوششو ببنده به همه ی حرفهای مفت اطرافیانش...یا حتی خودشو اماده کنه برای شنیدنه نه!!!

این یه چیز ثابت شدست که یه خانم نه شنیدن خیلی بیشتر از یه اقا براش سنگینه به همین دلیله اکثریت این کارو نمیکنن...مثلا خود من هیچ وقت اینکارو نمیکنم ...نه بخاطر اینکه سبک بشم یا بقیه حرف مفت بزنن بخاطر اینکه میترسم غرورم بدجور لطمه بخوره...وقتیم غرور کسی لطمه بخور سخت میشه درستش کرد:w16:

لینک به دیدگاه
ضمن احترام به نظر همه ی دوستان

این رو اصلا" قبول ندارم که کار یه نفر رو به همه ی مردهای ایران تعمیم داد

من خیلی از این موارد دیدم که باهم ازدواج کردن و خیلی بهتر از کسایی زندگی میکنن که پسره رفته خواستگاری دختره

سلام

وقتی برای 99 درصد جامعه صادق هست بهش میگند تعمیم ! ما با استثنا سر و کار نداریم بعضی ها هم هستند که بر سرطان قائق اومدند اما اکثرا از بین رفتند ! بنابراین اگر دقت کنید میبینید که نوشته شده ازدواج پر خطر بالای 80 درصد ریسک داره !:ws37:

لینک به دیدگاه
سلام

وقتی برای 99 درصد جامعه صادق هست بهش میگند تعمیم ! ما با استثنا سر و کار نداریم بعضی ها هم هستند که بر سرطان قائق اومدند اما اکثرا از بین رفتند ! بنابراین اگر دقت کنید میبینید که نوشته شده ازدواج پر خطر بالای 80 درصد ریسک داره !:ws37:

kldn,kl ahdn alh nvsj نمیدونم شاید شما درست میگید و همه ی اونایی که من دیدم +خودم جز اون 1% درصدی هستیم که شما میگید

ولی این رو هم قبول دارم اغلب اینجوری هستن و به خاطر اینه که هنوز فکرشون بسته هستش و زن رو به عنوان شریک زندگی قبول نکردن

باشد که این عده ی اکثر(بنا به فرموده ی شما) به راه اعتدال هدایت گردند:ws3:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...