رفتن به مطلب

حشره‌گرافی

Hamid Ghobadi

ارسال های توصیه شده

و قول عکاسی از شته رو هم داده بودم!

شته سیاه باقلا Aphis fabae (البته با احتمال 90٪ گونه اش رو مشخص کردم) البته به شته اقاقیا هم معروفه! توی فضای شهری روی درختای بید و اقاقیا بشدت دیده میشه .... البته آخرای بهار یواش یواش جمعیتش کم میشه و آخرای تابستون دوباره زیاد میشه (توی استان تهران)

این فرم بالدارشه ... پوره ها چون بال نداشتن هی فرار میکردن!

اون جسم سفید رنگ هم پوسته شته است (شته ای که پوست اندازی کرده)

fg70vvutjkqj7sfljj1i.jpg

لینک به دیدگاه

محمود جان اجازه ندادی پستها تموم بشن! عجله کردی گلم! :banel_smiley_4:

شته بالاست ...

:(87):

من عکاس آماتورم ... زبون عکاسی سرم نمیشه ... دوربینم (البته قرض گرفتم) دیجیتاله 12 مگاپیکسلیه! ... لنزی رو سوار نمیشه!

لینک به دیدگاه
محمود جان اجازه ندادی پستها تموم بشن! عجله کردی گلم! :banel_smiley_4:

شته بالاست ...

:(87):

من عکاس آماتورم ... زبون عکاسی سرم نمیشه ... دوربینم (البته قرض گرفتم) دیجیتاله 12 مگاپیکسلیه! ... لنزی رو سوار نمیشه!

ببخشید :icon_redface:

بله دیدم:w16:

خواهش میکنم اتفاقا عکس های خیلی خوبی شده عرض کردم با این دوربین پاناسونیک زوم کردی و عکس گرفتی و بعد مثلا در فوتوشاپ Actual size زدی و کراپ کردی ؟

لینک به دیدگاه

نه دیگه در این حد گیج نیستم! بله که کراپ کردم! (یادم رفت توضیح بدم! :ws3:)

کراپ کردم و بعد کمی سایز رو کوچیکتر کردم تا حجمش بیاد پایین و راحت آپ بشه!

لینک به دیدگاه

راستی محمود جان یادمه پرسیده بودی سنجاقکی که نیش بزنه وجود داره یا نه!

تصویر زیر به بعضی سنجاقکها شبیه ... توی منابع علمی هم قید شده بعضی ها این مگس رو سنجاقک میدونن ...

شاید منظورت همین بوده!

عکس از پهلوش هم هست که فرداشب خواهم گذاشت.!

و مواظب باشید لولو نخوردتون!

بزرگ شده این جونور رو تصور کنید! آیا با چهره وحشتناک این موجود انسانی روی کره خاکی باقی میموند!؟

این حشرات شکارگرهای هوایی هستن! یعنی در حال پرواز شکار میکنن! (مثل عقابی که یک پرنده در حال پرواز رو شکار کنه!)

البته بعضی ها هم به شکار ساکن هجوم میبرن ....

بعشی از این مگسها اگر آدم رو نیش بزنن درد شدیدی احساس خواهد شد! :ws50:

این هم یک مگس هست ... از راسته دوبالان (عکس پست قبلی هم از راسته دوبالان بود)

مگسی از خانواده Asilidae

ozq7mvp27yxf62tti.jpg

لینک به دیدگاه
نه دیگه در این حد گیج نیستم! بله که کراپ کردم! (یادم رفت توضیح بدم! :ws3:)

کراپ کردم و بعد کمی سایز رو کوچیکتر کردم تا حجمش بیاد پایین و راحت آپ بشه!

این حرفا چیه میزنی داش حمید؟ این کنجکاوی من بود میخواستم ببینم این دوربین چنین زومی داره یا اینکه کراپ شدش به اینصورت :icon_redface: جسارت نکردیم خدمت شما:sad0::sigh:

لینک به دیدگاه
راستی محمود جان یادمه پرسیده بودی سنجاقکی که نیش بزنه وجود داره یا نه!

تصویر زیر به بعضی سنجاقکها شبیه ... توی منابع علمی هم قید شده بعضی ها این مگس رو سنجاقک میدونن ...

شاید منظورت همین بوده!

عکس از پهلوش هم هست که فرداشب خواهم گذاشت.!

نه داش حمید اون سنجاقکه و نیش دار بودنش هم از این جهت گفتم چون وقتی این حشره رو با پنس گرفتم مانند عقرب نیشش به سمت پنس میاورد و پنس نیش میزد البته کیسه ای پشتش نداره نگذاشتن عکس هم دلیلش نداشتن کیفیت لازم بود اما با این شرایط آپلودش میکنم :ws3:

لینک به دیدگاه

محمودی من

من اگر گاها 4 تا لفظ گیج و خنگ و شوت و ... بکار میبرم نشون دهنده ناراحتیم نیست که!

نشون دهنده رفاقت و صمیمیته! لفظه دیگه میاد!

منتظر حشره نیش دارت هستم!

راستی از بس منو جو عکاسی از حشرات گرفته وقتی میرم بازدید همش فکر عکس گرفتن از حشرات و جمع آوریشونم! :ws3:

لینک به دیدگاه
محمودی من

من اگر گاها 4 تا لفظ گیج و خنگ و شوت و ... بکار میبرم نشون دهنده ناراحتیم نیست که!

نشون دهنده رفاقت و صمیمیته! لفظه دیگه میاد!

منتظر حشره نیش دارت هستم!

راستی از بس منو جو عکاسی از حشرات گرفته وقتی میرم بازدید همش فکر عکس گرفتن از حشرات و جمع آوریشونم! :ws3:

:icon_redface:

چشم میفرستم :icon_gol:

کجا میری بازدید شیطون منم با خودت ببر :w02: خوب اشکال نداره جمع آوری کن کلا جمع آوری کار خیلی خوبیه:ws28:

لینک به دیدگاه
و اینم یه سوسک هلو!

kx5bytx8mqfbf8qwk2uq.jpg

از کجا پیداش کردی اینو؟:w58:چ جالبناکه داره آماده ی پرواز میشه :ws3:هلو پسوند اسم سوسکه هست یا میوه مورد علاقش هلو هست ؟:ws3:

جریان این یک سانت سمت راست عکس چیه :ws52:ببخشید برام سوال پیش اومده :icon_redface:احیانا برای نشان دادن اندازه سوسکه نیست؟

لینک به دیدگاه
و اینم یه سوسک هلو!

kx5bytx8mqfbf8qwk2uq.jpg

Camera

DMC-FP8

Focal Length

5mm

Aperture

f/3.3

Exposure

1/40s

ISO

80

سلام حمید جان

عجب سوسک خوشکلیه یه دونه برا ما بزار کنار :ws3:

خیلی عکس قشنگی شده مرسی:icon_gol:

لطفا در مورد اسمش به انگلیسی و از اینجور چیزا هم یه مختصر توضیحی بفرما:icon_gol:

لینک به دیدگاه

خوبه که میپرسی ... خیلی خوبه ...

نه دیگه هلو تیکه کلامه!

هلو یعنی خیلی خوشگل و مشتی!

اون یک سانت واسه اندازه حقیقی سوسکه که بیننده بفهمه سوسکه اندازش چقدره!

همه سوسکها لحظه پرواز قاب بالشون رو باز میکنن! بعد جفت بال دوم رو باز میکنن و با جفت بال دوم پرواز میکنن!

اون جفت بال اول که سخت و اسکلروتیزه هست وظیفه حفظ بالهای عقبی رو داره و هنگام پرواز هم تعادل رو حفظ میکنه!

پرواز خیلی قشنگی دارن :hapydancsmil:

لینک به دیدگاه

محمود جان مثلا ایام امتحاناتت بودا!

خب این یک نوع سوسک از سوسکهای اسکارابید هست ... سوسکهای خانواده Scarabaeidae به کرم های سفید ریشه معروف اند ... به سوسک دقت کنید ... کرم سفید رو میبینید!!!!

لارو این سوسکها (کرمهای سفید) معمولا از ریشه گیاها تغذیه میکنن و گاها هم خسارت جدی ای میزنن و گاها باهاشون مبارزه هم میشه! معمولا هر سال یک نسل دارند ... حشره کامل معمولا تغذیه کمی از برگها داره و وظیفه اصلیش جفتگیری و تولید مثله ...

لینک به دیدگاه
محمود جان مثلا ایام امتحاناتت بودا!

خب این یک نوع سوسک از سوسکهای اسکارابید هست ... سوسکهای خانواده Scarabaeidae به کرم های سفید ریشه معروف اند ... به سوسک دقت کنید ... کرم سفید رو میبینید!!!!

لارو این سوسکها (کرمهای سفید) معمولا از ریشه گیاها تغذیه میکنن و گاها هم خسارت جدی ای میزنن و گاها باهاشون مبارزه هم میشه! معمولا هر سال یک نسل دارند ... حشره کامل معمولا تغذیه کمی از برگها داره و وظیفه اصلیش جفتگیری و تولید مثله ...

بله امتحان دارم شیطون گولمون میزنه نمیزاره نیایم اینترنت:4564:

بابت توضیحات سپاس:icon_gol:

راستی این سوسکه زنده است؟:ws52:

لینک به دیدگاه
بله تا الان که فعلا زنده است ... ! :ws3:

هنوز در بند شما هست این سوسک هلو؟:banel_smiley_4:

مگر اینجا پرواز نکرد بره ...مانور بود ؟:w02:

منم یه سوکس پیدا کردم ازش عکس گرفتم یه توضیحاتی راجع بهش بدید لفن:ws3:16_7_204.gifعکسش متحرک هم هست:whistle:

لینک به دیدگاه

یکتا جان بله هنوز در بند بنده است!

عکس برداری از حشرات در حین پرواز کار من نیست! (و فکر کنم دوربین فوق العاده ای بخواد) چون در کسری از ثانیه باید عکاسی کنی (البته من عکس انداختما اما جالب در نیومد)

زیباترین صعود و بال گشایی لحظه شروع پرواز رو ، سوسکها دارن!

اینجا من کمی بیهوشش کردم! و با کلی التماس و خواهش ازش خواستم بالاش رو باز کنه!:ws3:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...