رفتن به مطلب

گفتگوی هفته یازدهم: نحوه ارتباط پست های فشار قوی و انتقال اطلاعات به مرکز کنترل

ارسال های توصیه شده

جالبه

ایا امکانش هست که با سیستمهای مخابراتی این ارتباط انجام بشه؟

تمام این کارا تازگی ها با خطوط فیبر نوری هم انجام میشه:w16:

اگه تا حالا دقت کرده باشین روی نوک بعضی از دکل ها فیبرهای نوری هست که توی کابلهایی به اسم OPGW قرار داره. این فیبر دقیقا همون اطلاعاتو انتقال میده توی بعضی جاها تنها استفاده میشه توی بعضی جاها از هر دوتاش( PLC و فیبر نوری) استفاده میشه:a030:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 46
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

دیکدر دقیقا کار عکس انکدرو انجام میده:a030:

انکدری که من میگم کارش فرق میکنه ها...

انکدری که من میگم به ازای ولتاژی که میگیره خروجیش یه سری پالسا میده که من از اون پالسا استفاده میکنم.... که هر چی پالس بیشتری بده تو یه دور چرخشش کار من دقیق تر میشه....

حالا دیکدر پالس میگیره به جاش ولتاژ میده ینی؟

لینک به دیدگاه

انکدری که من میگم به ازای ولتاژی که میگیره خروجیش یه سری پالسا میده که من از اون پالسا استفاده میکنم.... که هر چی پالس بیشتری بده تو یه دور چرخشش کار من دقیق تر میشه....

حالا دیکدر شمارو من دقیق نمیدونم:ws38:

دیکدر و انکدر توی دیجیتال کاربرد دارن یه جورایی میشه گفت که یه همچین چیزیه که میگین!!!!

انکدر کد گذاری میکنه دیکدر اونو دوباره به حالت اول بر میگردونه:a030:

البته توی بحث انتقال اطلاعات، دیکدر رو برای این گفتم که مفهوم مدولاسیون و دمودولاسیون توی این بحث راحتتر بیان بشه وگر نه اصل کار توی PLC همون مدولاسیون و دمودولاسیون:w16:

لینک به دیدگاه
حالا دیکدر شمارو من دقیق نمیدونم:ws38:

دیکدر و انکدر توی دیجیتال کاربرد دارن یه جورایی میشه گفت که یه همچین چیزیه که میگین!!!!

انکدر کد گذاری میکنه دیکدر اونو دوباره به حالت اول بر میگردونه:a030:

البته توی بحث انتقال اطلاعات، دیکدر رو برای این گفتم که مفهوم مدولاسیون و دمودولاسیون توی این بحث راحتتر بیان بشه وگر نه اصل کار توی PLC همون مدولاسیون و دمودولاسیون:w16:

دیکدر نه انکدر:vahidrk:

اون دیکدر و انکدر که تو دیجیتال بودو که ولش کن اصلا کاربرد نداره تو صنعت...اگرم داشته باشه من ندیدم ولی شنیدم که تو کشتیرانی کاربرد زیادی داره

لینک به دیدگاه

:banel_smiley_4::whistle:

دیکدر نه انکدر:vahidrk:

اون دیکدر و انکدر که تو دیجیتال بودو که ولش کن اصلا کاربرد نداره تو صنعت...اگرم داشته باشه من ندیدم ولی شنیدم که تو کشتیرانی کاربرد زیادی داره

من که همون اول گفتم برای توضیح مدولاسیون و دمدولاسیون گفتم انکدر و دیکدر!!!!!!!:banel_smiley_4::coffee:

در واقع توی این ارتباطات از مدولاسیون و دمدولاسیون استفاده میشه تا اونجا هم که میدونم از نوع مدولاسیون دامنه استفاده میشه:a030:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...