رفتن به مطلب

بهترین عکاس عمران - 1 / موضوع : آزاد

عکس کدام کاربر مورد نظر شماست ؟  

34 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. عکس کدام کاربر مورد نظر شماست ؟

ارسال های توصیه شده

سری جدید مسابقه برترین عکس در زمینه عمران و سازه های ساختمانی کار خودش را شرو ع کرد.

قبل از قرار دادن عکس به نکات زیر توجه کنید :

(1 شرکت در مسابقه برای همه آزاد است ( چه عمرانی و چه غیر عمرانی)

(2 عکس باید از دوربین شخصی گرفته شده باشد ( اینترنتی و یا اسکن شده نباشد)

(3 هر فرد فقط میتواند یک عکس بفرستد .

(4تاریخ شروع مسابقه1389/2/1 وتاریخ پایان1389/2/22 می باشد.

(5برندگان نیز طبق نظر سنجی اعلام می شوند (زمان نظر سنجی : از1389/2/24 تا

1389/3/5میباشد.

(6 بعد پایان سری اول سری دوم با موضوع جدیدادامه پیدا میکند و همین طور ادامه پیدا میکند.

(7 موضوع سری دوم پیشنهادی است(موضوع خود را می توانید همزمان با قرار دادن عکس خود بیان نمایید)

(8لطفا از زدن پست ها و مطالب نامربوط خوداری کنید.

(9دوستان لطف کنن عکسهارو قبل از قرار دادن کوچیک کنن حداکثر ( 800*600 ) که برای کاربرانی که دایل آپ متصل میشن هم قابل استفاده باشه.

(10موضوع سری اول آزاد می باشد

(11 در سری های بعدی بسته به نوع موضوع قوانین متفاوت می شود.

توضیحاتی در مورد موضوع :

1) عکس ها باید مربوط به بخش عمران باشد

2) عکس ها باید از سازه ساختمان گرفته شده باشد و یا به عبارتی نباید غیره سازه ای باشد

3) عکس های که نباید از نما ی ساختمان باشد .

4) بعد از قرار دادن عکس ها تنها عکس های به مرحله نظر سنجی میرسند که مورد تایید باشند .

اگه سوالی بود در پست اتاق مدیر بیان کنید

((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((

با تشکر از شما .

• Like 18
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 69
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

خب اول از خودم شروع می کنم .

اینم از عکس من ؟

خب دوستان این یه تیر آماده شده اسکلت فلزی و روش هم ناودونی وصل شده برای کف سازی

برای مرحله بعد پیشنهادم اینه که موضوع اشتباهات مهندسی باشه ....

• Like 7
لینک به دیدگاه

خوب این یه نوع اتصال جدیده ابداع مهندسان غیور و توانای ایرانی دیگه چی بگم آخه

:ws44:

mosabeghe2.jpg

ممنون که در مسابقه شرکت کردین ...

ولی یه چیزی یادتون رفت و اون هم موضوع برای دوره بعدی .._____

در ضمن بابت اون اشتباهات هم شرمنده اصلاحشون کردم .

• Like 4
لینک به دیدگاه

برای مرحله بعد پیشنهادم اینه که موضوع اشتباهات مهندسی باشه ....

فکر کردی

موضوع سری اول رو مشخص کن بعد

الان از کجای سازه عکس بزاریم آخه:w00:

من که عکسم مربوط به سری دوم میشه پس سری اول چی

قوانین هم یکم سخته

• Like 4
لینک به دیدگاه

فکر کردی

موضوع سری اول رو مشخص کن بعد

الان از کجای سازه عکس بزاریم آخه:w00:

من که عکسم مربوط به سری دوم میشه پس سری اول چی

قوانین هم یکم سخته

خب من که اولش گفتم موضوع آزاد ....

از هر جا یه سازه

آخه چون بار اول بود و خواستیم همه شرکت کنن موضوع رو آزاد گذاشتیم

حالا شما زیاد نگران نباش موضوع مرحله بعد که هنوز تا یید نشد و عکستون هم مشکلی نداره ....

• Like 4
لینک به دیدگاه

سلام من یک زمانی توی یک شرکتی توی شهر نوشهر که فنداسیون یک نیروگاه تولید برق رو می ساختند کار می کردم یک سری عکس از فنونداسیون اون ها داشتم گفتم توی سایت بزارم ببینین

• Like 6
لینک به دیدگاه
سلام من یک زمانی توی یک شرکتی توی شهر نوشهر که فنداسیون یک نیروگاه تولید برق رو می ساختند کار می کردم یک سری عکس از فنونداسیون اون ها داشتم گفتم توی سایت بزارم ببینین

دوست من عکس خوبیه فقط اگه میشه یکیش رو برای مسابقه انتخاب کنید چون هر کاربر تنها میتونه یک عکس بفرسته ...

و در ضمن اگه بتونید در مودرش هم توضیح بدید عالی میشه اونوقت ما هم یه چیزی از شما یاد میگیریم..........

• Like 4
لینک به دیدگاه

دوست من عکس خوبیه فقط اگه میشه یکیش رو برای مسابقه انتخاب کنید چون هر کاربر تنها میتونه یک عکس بفرسته ...

و در ضمن اگه بتونید در مودرش هم توضیح بدید عالی میشه اونوقت ما هم یه چیزی از شما یاد میگیریم..........

منظورتون از توضیح در موردش رو متوجه نشدم یعنی مراحل ساختش رو توضیح بدم ؟

در ضمن عکس آخر که هم فنداسیون های تکمیل شده توی عکس وجود داره هم قالب بندی شده رو توی مسابقه شرکت می دم

• Like 4
لینک به دیدگاه
منظورتون از توضیح در موردش رو متوجه نشدم یعنی مراحل ساختش رو توضیح بدم ؟

در ضمن عکس آخر که هم فنداسیون های تکمیل شده توی عکس وجود داره هم قالب بندی شده رو توی مسابقه شرکت می دم

منون

.

خب توضیح در مورد عکس اجباری نیست ولی اگه می تونی یکی دو خطی در مودرش یا در مورد اجراش توضیح بدین بد نیست اینجوری در کنار مسابقه یه چیزهای هم یاد می گیریم

در ضمن پیشنهاد موضوع مسابقه بعدی یادتون رفته ؟؟؟؟؟/

• Like 4
لینک به دیدگاه

این مراحلی که توضیح می دهم مراحل ساخت فنداسیون برای تاسیسات تولید برق در یک نیروگاه در شهر نوشهر مازندران است:

پس از انجام خاکبرداری باید بستر خاک را برای اجرای پی آماده کنیم. ابتدا به تسطیح فضایی که می خواهیم فنداسیون را در آنجا درست کنیم می پردازیم پس این کارایتدا از بتن با سیمان کم که به بتن مِگر موسوم است استفاده می شود. به این ترتیب که روی خاک حداقل 10 سانتی متر بتن با سیمان کم می ریزیند و سپس روی آن را با ماله صاف می کنند تا برای بتن ریزی پی آماده شود. سپس شروع به بافتن آرماتور می کنیم سپس با قالب ها فنداسیون را در اندازه های تعیین شده قالب بندی می کنیم تا در داخل قالب ها بتن ریزی شود . پس از بتن ریزی و آمارده شدن فنداسیون زیرین شروع به بافتن آرماتورستون های فنداسیون می کنیم و سپس قالب ها رو بسته و پس از ساپورت کردن قالب ها (در عکس دوم نحوه ی ساپورت قالب ها کاملا مشخص است) شورع به بتن ریزی می کنی که در این مرحله بتون را به صورت آماده با دستگاه میکسر در داخل قالب ها می ریزی و پس از چند روز قالب ها را باز می کنی.

امیدوارم تونسته باشم مطلب رو برسونم و بیان کنم

به نظر من مسابقه ی بعدی بهترین طراحی پلان های مسکونی در متراژی مشخص تا ببینیم بچه های عمران ما خلاقیت خودشون رو توی زمینی با عرض و طول مشخص و خصوصیات مشخص چگونه بروز میدن ؟

• Like 4
لینک به دیدگاه

امیدوارم تونسته باشم مطلب رو برسونم و بیان کنم

به نظر من مسابقه ی بعدی بهترین طراحی پلان های مسکونی در متراژی مشخص تا ببینیم بچه های عمران ما خلاقیت خودشون رو توی زمینی با عرض و طول مشخص و خصوصیات مشخص چگونه بروز میدن ؟

خوب بود مرسی از توضیحاتت

کاملا مخالفم

این طراحی پلان به ما عمرانی ها زیاد ربطی نداره باید بدی توی معماری که من و فقط من فکر نکنم بدون پول کسی پلان محدود رو طراحی بکنه!:banel_smiley_4:

پیشنهاد من سازه های خاص یا بتن پیش تنیده یا اتصالات سازه ها یا جدیدترین روش اجرای سقف ها یا .. .

• Like 2
لینک به دیدگاه

این یه عکس از دوران کارآموزیمه

اینجا آرماتوربندیه یک Baret بارِت ( به شمع های بزرگ برای نگهداری بدنه دیواره ی خاکبرداری و جلوگیری از ریزش خاک در طبقات زیر زمین گفته میشه که مستطیل شکل اند)

اینجا مشهد پروژه هتل قدس (آستان قدس رضوی) چسبیده به حرم مطهر

• Like 3
لینک به دیدگاه

1vvv.jpg

در این عکس قفسه ی آرماتور بندی شده در حال کارگذاریه که باید بگم عمق کار ما 26متر بود که برای آن آرماتور بندی به صورت قطعه های 12متری اجرا شد که آرماتور های انتظار رو میتونید ببینید

• Like 3
لینک به دیدگاه
2008052000.jpg

این یه عکس از دوران کارآموزیمه

اینجا آرماتوربندیه یک baret بارِت ( به شمع های بزرگ برای نگهداری بدنه دیواره ی خاکبرداری و جلوگیری از ریزش خاک در طبقات زیر زمین گفته میشه که مستطیل شکل اند)

اینجا مشهد پروژه هتل قدس (آستان قدس رضوی) چسبیده به حرم مطهر

1vvv.jpg

در این عکس قفسه ی آرماتور بندی شده در حال کارگذاریه که باید بگم عمق کار ما 26متر بود که برای آن آرماتور بندی به صورت قطعه های 12متری اجرا شد که آرماتور های انتظار رو میتونید ببینید

خب عکس قبلی شما از مسابقه خارج میشه و شما باید بین این دوعکس یکی رو انتخاب کنید تا طبق قانون فقط یک عکس از هر کاربر برای نظر سنجی شرکت دادی میشه

ممنون از اینکه شرکت کردید ولی هنوز منتظر پیشنهاد شما برای دوره بعدی هستیم ؟

بدلیل بزرگ بودن عکس ها و با لا رفتن حجم پست به ناچار سایز عکس ها رو تعقییر می دهم

• Like 3
لینک به دیدگاه

توضیحات داشت یادم میرفت :

خوب ما اینجا یه ماده ی نانو ساختار داریم که برای ضد آب کردن مصالح معدنی استفاده میشه

و میتونه بتن - موزاییک - ... - وحتی خاک رو واتر پروف کنه

عمق نفوذش 4 میلیمتره

• Like 4
لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

خب دوستان مسابقه تمام شد ...

البته مرحله اولش و بزودی مرحله بعدی با موضوع اشتباهات سازه آغاز میشه

دوستان از 24 اردیبهشت تا تاریخ 5 خرداد مهلت دارید یکی از 4 عکس شرکت داده شده را انتخاب بکنند و هر کاربری که عکسش اول بشه در نظر سنجی 20 امتیاز میگیره....

دوستانی که عکسشون در مسابقه هست می تونن تو همین پست تبلیغ کنند یعنی می تونند در مورد عکسشون توضیحات بیشتری قرار بدند تا نظر کاربران دیگر رو جذب کنند ....

چون موضوع مسابقه آزاد بود برای همین هیچ محدودیت در نظر سنجی نیست و دوستان می توانند به عکس ها از لحاظ جذابیت و توضیحاتی که داده شده برای هر عکس رای بدهند.

خب حالا اینم از عکس ها ی شرکت کننده

شماره 1 :

نام کاربر :sarbaz121

توضیح اولیه عکس :خب دوستان این یه تیر آماده شده اسکلت فلزی و روش هم ناودونی وصل شده برای کف سازی

عکس :

attachment.php?attachmentid=549&d=1272046287

شماره 2

نام کاربری: hamid_hisystem

توضیح اولیه عکس : این مراحلی که توضیح می دهم مراحل ساخت فنداسیون برای تاسیسات تولید برق در یک نیروگاه در شهر نوشهر مازندران است:

پس از انجام خاکبرداری باید بستر خاک را برای اجرای پی آماده کنیم. ابتدا به تسطیح فضایی که می خواهیم فنداسیون را در آنجا درست کنیم می پردازیم پس این کارایتدا از بتن با سیمان کم که به بتن مِگر موسوم است استفاده می شود. به این ترتیب که روی خاک حداقل 10 سانتی متر بتن با سیمان کم می ریزیند و سپس روی آن را با ماله صاف می کنند تا برای بتن ریزی پی آماده شود. سپس شروع به بافتن آرماتور می کنیم سپس با قالب ها فنداسیون را در اندازه های تعیین شده قالب بندی می کنیم تا در داخل قالب ها بتن ریزی شود . پس از بتن ریزی و آمارده شدن فنداسیون زیرین شروع به بافتن آرماتورستون های فنداسیون می کنیم و سپس قالب ها رو بسته و پس از ساپورت کردن قالب ها (در عکس دوم نحوه ی ساپورت قالب ها کاملا مشخص است) شورع به بتن ریزی می کنی که در این مرحله بتون را به صورت آماده با دستگاه میکسر در داخل قالب ها می ریزی و پس از چند روز قالب ها را باز می کنی.

عکس :

attachment.php?attachmentid=546&d=1271923086

شماره 3 :

نام کاربری : civilEngineer

توضیح اولیه عکس :خوب ما اینجا یه ماده ی نانو ساختار داریم که برای ضد آب کردن مصالح معدنی استفاده میشه

و میتونه بتن - موزاییک - ... - وحتی خاک رو واتر پروف کنه

عمق نفوذش 4 میلیمتره

عکس :

phocathumb.jpg

شماره 4

نام کاربری: bahram_first007

توضیح اولیه عکس : (ابتدایی ترین و یکی از مهمترین مراحل برای اجرای هر سازه ای ساختن پی برای آن سازه است. در گفتگوی عامیانه بین مردم بارها اصطلاح "کندن پی" را شنیده ایم که اصولاً بکار بردن این اصطلاح اشتباه می باشد چرا که ساختن پی مد نظر بوده و تمامی تنش هایی که قرار است از طرف سازه به زمین انتقال یابد، از طریق پی صورت میگیرد. فی الواقع زمین طبیعی بدون اجرای پی، تحمل تنشهای وارده از طرف سازه را نداشته و گسیخته خواهد شد. آرماتورها یا همان میلگردها برای افزایش تاب کششی( و تنشهای دیگر نظیر برش) در پی ها تعبیه میشوند . در این تصویر زیبا کارگران در کمال آرامش مشغول بستن آرماتورهای فنداسیون برای دانشکده جدید معماری در دانشگاه گیلان هستند)

عکس :

DSC00885.JPG?rnd=0.8173272883400362&sizeM=3

در پایان هم می خوام یه گلایه بکنم :

من در این مسابقه انتظار بیشتری داشتم که دوستان عمرانی ما شرکت کنند و یه جورایی سطح مسابقه و اطلاعات دوستان رو بالا ببرند.....

• Like 4
لینک به دیدگاه

پست تا زمان شروع نظر سنجی بسته می شود ( 24 اردیبهشت)

دوستانی شرکت کننده هم که می خواهند کارشون تکمیل کنند از طریق پیغام خصوصی اطلاعات ارسال کنند...

• Like 4
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...