رفتن به مطلب

سوالاتی در مورد علم انرژی و آنتروپی،علم تعادل ها:ترمودینامیک

ارسال های توصیه شده

درود

سوال اول از من:

فرق یخچال و پمپ گرمایی؟

امیدوارم دوستان همکاری کنن و تاپیک پربار بشه:icon_gol:

لینک به دیدگاه
درود

سوال اول از من:

فرق یخچال و پمپ گرمایی؟

امیدوارم دوستان همکاری کنن و تاپیک پربار بشه:icon_gol:

یخچال با مصرف کار حرارت رو از دمای پایین تر به دمای بالاتر منتقل میکنه..یعنی گرمای گرفته شده از منبع سرد برامون مهمه

ولی در پمپ حرارتی گرما رو از محیط سرد به محیط گرمتر منتقل میکنیم یعنی گرمای گرفته شده از منبع گرم برامون مهمه.

لینک به دیدگاه

با تشکر از خانم مهندس:icon_gol:

سوال بعدی:

ما دو تا یخچال داریم یکی داخل آشپزخونه و دومی رو ایوان خونه. کدوم کار بیشتری لازم داره.(فرضیات با شما:دمای اتاق؟تابستون؟علی کدوم یخچال رو زیاد باز و بسته می کنه؟ تراز انرژی ووو)

لینک به دیدگاه
یخچال با مصرف کار حرارت رو از دمای پایین تر به دمای بالاتر منتقل میکنه..یعنی گرمای گرفته شده از منبع سرد برامون مهمه

ولی در پمپ حرارتی گرما رو از محیط سرد به محیط گرمتر منتقل میکنیم یعنی گرمای گرفته شده از منبع گرم برامون مهمه.

من متوجه جوابت نشدم

ميگي در پمپ حرارتي گرما رو از محيط سرد به محيط گرم منتقل مي كنيم بعد ميگي گرماي گرفته شده از منبع گرم برامون مهمه؟

اين يعني چي الان؟

كمي توضيح بده برام

ممنونم

لینک به دیدگاه
من متوجه جوابت نشدم

ميگي در پمپ حرارتي گرما رو از محيط سرد به محيط گرم منتقل مي كنيم بعد ميگي گرماي گرفته شده از منبع گرم برامون مهمه؟

اين يعني چي الان؟

كمي توضيح بده برام

ممنونم

منشورشون بازده هست آخه بازده مهمه تو هر دستگاهی. برای بازده پمپ گرمایی داریم qh بر روی کار و این qh است که مهمه. Qh هم گرمایی هست که پمپ داخل خونه از محیط سرد بیرون خونه می گیره تا داخل خونه رو گرم کنه در واقع بازی با کلمات و اصطلاحات کمی ادم رو گیج می کنه. این qh سرمایی هست که از اطاق خارج میشه یا گرمایی هست که وارد اتاق میشه. مهم انتقال حرارت هست..

لینک به دیدگاه
با تشکر از خانم مهندس

سوال بعدی:

ما دو تا یخچال داریم یکی داخل آشپزخونه و دومی رو ایوان خونه. کدوم کار بیشتری لازم داره.(فرضیات با شما:دمای اتاق؟تابستون؟علی کدوم یخچال رو زیاد باز و بسته می کنه؟ تراز انرژی ووو)

وابسته به دمای محیط اطراف است...هر چه دمای محیط اطراف بیشتر باشه انتقال حرارت بیشتری باید صورت بگیره....چون دادن گرما به یک محیط گرم بسیار دشوارتر است، کار بیشتری لازم است..

من متوجه جوابت نشدم

اين يعني چي الان؟

كمي توضيح بده برام

ممنونم

مثلا مرکز زمین رو در نظر بگیرید ، در انرژی زمین گرمایی ، انرژی رو از عمق زمین استخراج میکنیم (زمستان) و یا به زمین تخلیه کنیم (تابستان)....پس بنظرم میتونه یک شیوه استفاده از پمپ گرمایی باشه.....به همین دلیل گفتم گرمای گرفته شده از محیط گرم مهمه....یعنی مقدار گرمایی که از منبع گرم برای گرمایش میتونیم به دست بیاریم...و میخواستم تفاوتش با یخچال رو نشون بدم ولی خب گفتن این جمله درست نبود

البته علی آقا هم توضیحات خوبی رو فرمودن

لینک به دیدگاه
وابسته به دمای محیط اطراف است...هر چه دمای محیط اطراف بیشتر باشه انتقال حرارت بیشتری باید صورت بگیره....چون دادن گرما به یک محیط گرم بسیار دشوارتر است، کار بیشتری لازم است..

یعنی کنتور سریعتر می چرخه(برق بیشتری مصرف میشه؟

دوستان دیگه هم پاسخ بدن بحث شیرینیه..

لینک به دیدگاه
یعنی کنتور سریعتر می چرخه(برق بیشتری مصرف میشه؟

دوستان دیگه هم پاسخ بدن بحث شیرینیه..

انرجی مصرفی یخچال برق هست.یعنی به ولتاج و جریان بستگی داره.توی محیط گرم موتور یخچال فقط زودتر داغ میکنه.نمیدونم گرما روی جریان که تاثیر میگذاره توان موتور میاد پایین ولی برق مصرفی همون هست:ws38:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
انرجی مصرفی یخچال برق هست.یعنی به ولتاج و جریان بستگی داره.توی محیط گرم موتور یخچال فقط زودتر داغ میکنه.نمیدونم گرما روی جریان که تاثیر میگذاره توان موتور میاد پایین ولی برق مصرفی همون هست:ws38:

خوب وقتی موتور داغ میکنه یعنی اینکه انرژی بیشتری میخواد تا به حد مطلوبی که ما میخوایم برسه پس میتونیم نتیجه بگیریم موتور اگه انرژی بیشتری بگیره که به قول شما همون برقه پس برق بیشتری مصرف میکنه...:a030:

و به نظرم اگه انرژی که لازم داره فراهم نشه ممکنه موتور بسوزه...

لینک به دیدگاه
خوب وقتی موتور داغ میکنه یعنی اینکه انرژی بیشتری میخواد تا به حد مطلوبی که ما میخوایم برسه پس میتونیم نتیجه بگیریم موتور اگه انرژی بیشتری بگیره که به قول شما همون برقه پس برق بیشتری مصرف میکنه...:a030:

و به نظرم اگه انرژی که لازم داره فراهم نشه ممکنه موتور بسوزه...

ولتاجی که موتور میگیره یک حد معین هست(220 ولت).جریان هم به ولتاج و مقاومت اجزای خود موتور بستگی داره.

اینجا توان میاد پایین یعنی اون مقدار کاری که برای سرد کردن لازم هست کاهش پیدا میکنه.راندمانش میاد پایین و نمیتونه خوب سرد کنه.سوختن دستگاه هم به ولتاج بستگی داره اگه بیشتر بگیره میسوزه.

افزیش مقاومتم ممکنه باعث ذوب قسمتهایی از موتور بشه که باز منجر به سوختن بشه.

لینک به دیدگاه
:ws3:

زماني كه ما درس مي خونديم ولتاژ مي گفتيم نه ولتاج:a030:

فک میکردم فقط زمان ما اینجوری بوده:ws3:این کیبورد من عربیه این حرف نمی تایپه.درست بشو نیست

لینک به دیدگاه
فک میکردم فقط زمان ما اینجوری بوده:ws3:این کیبورد من عربیه این حرف نمی تایپه.درست بشو نیست

All programs>Accessories>Accessibility>On-Screen keyboard

bdpllle0bg03ba3wtzj.png

so lets listen to ur excuses:whistle::whistle::whistle:

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

دانشمندان با كم كردن انرژي جنبشي الكترون ها تونستن به دمايي كمتر از صفر كلوين برسند، از این جمله چه برداشت هایی میشه کرد؟ چه عواقب و تاثیراتی خواهد داشت؟

برداشتی آزاد از سوال آقا امیر

لینک به دیدگاه
دانشمندان با كم كردن انرژي جنبشي الكترون ها تونستن به دمايي كمتر از صفر كلوين برسند، از این جمله چه برداشت هایی میشه کرد؟ چه عواقب و تاثیراتی خواهد داشت؟

برداشتی آزاد از سوال آقا امیر

تا جایی که من میدونم بشر به همچین دمایی نرسیده.

به 0 مطلق نرسیده بودند :ws38:

حالا برداشت من اینه که هیچ حرکتی نیست. دنیای سکون.

لینک به دیدگاه
اين خبر رو من خودم از خبر bbc شنيدم.خيلي خيلي جديد.در همين 1 هفته ي پيش تقريبا

مرسی

بگردم ببینم لینک معتبری پیدا میکنم یا خیر.

حالا برداشت خودتون چیه از اینکه بشر تونسته به صفر مطلق دست پیدا کنه؟ :ws38:

لینک به دیدگاه
بازده 100%

منظورتون اینه که فرآیندها، آنتروپی ثابت، برگشت پذیر و در نتیجه بازده 100 درصد. اما انرژی جنبشی مولکول ها کم میشه و این یعنی افزایش زمان واکنش و از دست دادن زمان و کند شدن واکنش ها که اصلا مقرون به صرفه نیست؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...