رفتن به مطلب

ویژگی های مناطق مختلف تهران برای زندگی

ارسال های توصیه شده

سلام دوستای خوبم

این تاپیک و زدم تا با کمک همدیگه ویژگی های مناطق مختلف تهران و بررسی کنیم برای زندگی کردن می خواهیم نقاط مثبت و منفی هر منطقه ای رو که درش زندگی می کنید رو بیاین بگین تا کسایی که دنبال خونه خریدن و زندگی در تهران هستن بدونن کدوم منطقه با شرایطش جور هست.

می خوام که بچه های تهران هم کمک کنن و تو این تاپیک شرکت کنن که آخر سر به یه بانک اطلاعاتی خوبی دست پیدا کنیم.:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 58
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

من دیباجی میشینم و نقاط مثبتش تقریبا پیچ در پیچ بودنشه که من دوست دارم..............

منفیشم اینه که کسی بیاد تو کوچهاش احتمالا اگه نخواد خلاف بره گم میشه...........

لینک به دیدگاه

توانیر

معایب : بسیار ترافیک سنگین و تو محدوده طرح ترافیک هم واقع شده (زوج و فرد) وجود موسسه پارسه جای پارک و ترافیک رو هم بدتر کرده

مزایا : خیلی خوش اب و هوا و پر درخت خصوصا قسمت دره مانند توانیر که انگار قبلا یه دریاچه بوده . جای دنج وجود پارک های زیاد(جا پارک نه ها!!) دسترسی به خیابان ولیعصر و ونک . تره بار توانیر

خلاصه بدش ترافیک و خوبش تو دره توانیر خوش اب و هواییش هست که جون میده بره پیاده روی و دوچرخه سواری

لینک به دیدگاه

به نظر من میزان دسترسی خیلی مهمه:ws3:

از اونجایی که من یکی از پارامترهای مهم در دسترسی رو خیابون ولیعصر میدونم، هر چه به خ ولیعصر نزدیک تر زندگی بهتر:ws3:

لینک به دیدگاه
من دیباجی میشینم و نقاط مثبتش تقریبا پیچ در پیچ بودنشه که من دوست دارم..............

منفیشم اینه که کسی بیاد تو کوچهاش احتمالا اگه نخواد خلاف بره گم میشه...........

من خودمم اون مناطق و خیلی دوست دارم مخصوصا یخچال و هدایت و اطرافشو چون خیابوناش خیلی عریض نیست و دو طرفش درخته و سرسبز

در مورد مسیر هم خوبه و به بزرگراه های بزرگ راه داره که خودش خیلی موثره توی رفت و آمد.

نکات منفیش هم گران بودنشه اگر در امد بالا باشه برای زندگی خوبه به نظر من

لینک به دیدگاه
بحث اصلی ما بررسی مناطق شهریشه ولی اگر بچه ها قیمت ها رو میدونستن و بگن که خیلی خوب میشه:a030:

نه بحث اصلی شما باید همین مسائل اقتصادی باشه:w000:

لینک به دیدگاه

بهترين جا برا زندگي شمال و شمال غربه

2 سال از مسير همت - توانير تا افريقا هنرستان ميرفتم - ترافيك افتضاح - به واسطه بزرگراه و ترافيك هواشم

هم آلودس - البته قيمت خونه هاش بالاس

شهرك غرب و پونك و مرزداران و شهران به نظرم خوبه چون دسترسيش به همت - آبشناسان(و نيايش)

و آزادگان و اتوبان و جاده كرج نزديكه - اون جاده شمال هم كه 40 ساله دارن كار ميكنن اگه 20 سال ديگه

افتتاح بشه بازم به شهران نزديكه - آب و هواشم عاليه

لینک به دیدگاه

چقدر پایتخت نشینا تعدادشون کمه:w02:

مرکز شهر هم مزایاش اینه که نزدیکه به بازار و مراکز اصلی خرید و بورس وسایل

کوتاهی راه باعث میشه هزینه رفت و آمد و وقت پایین بیاد و صرفه جویی بشه از لحاظ قیمتی هم مناسب تره نسبت به شمال شهر

معایبش هم میشه به ترافیک اشاره کرد همینطور داخل مناطق طرح ترافیکی هست و از لحاظ آلودگی هوا و آلودگی صوتی هم مشکبلاتی رو میتونه ایجاد کنه.

لینک به دیدگاه
چقدر پایتخت نشینا تعدادشون کمه:w02:

مرکز شهر هم مزایاش اینه که نزدیکه به بازار و مراکز اصلی خرید و بورس وسایل

کوتاهی راه باعث میشه هزینه رفت و آمد و وقت پایین بیاد و صرفه جویی بشه از لحاظ قیمتی هم مناسب تره نسبت به شمال شهر

معایبش هم میشه به ترافیک اشاره کرد همینطور داخل مناطق طرح ترافیکی هست و از لحاظ آلودگی هوا و آلودگی صوتی هم مشکبلاتی رو میتونه ایجاد کنه.

هادی جان یکی مثل شما که تا الان 2 روز تو هوای آلوده نفس نکشیدی - نمیتونی آلودگی هوای بعضی مناطق تهران رو تحمل کنی

بعد یک ماه زده میشی

من حداقل هفته 3-4 بار میرم بازار و اون سمتها - شاید اونجاها برا یه بازاری خوب باشه ولی برا کسی که میخواد "زندگی" کنه خوب نیست

حالا اگه جدی جدی میخوای بیای تهران - شرایطتو بگو بهترین جا رو بهت پیشنهاد کنم

دقیقا مشخص کن چه پارامترهای برا انتخاب مکان زندگیت مهمه - دوستان هم نظر میدن

لینک به دیدگاه

من هیچ جاایی رو به شرق تهران ترجیح نمیدم ( دلیل شخصی):ws3:

ولی اگه قرار بود تغییرجا بدم و پولش هم داشتم فقط و فقط نیاوران: از هر حیث عالی به خصوص اینکه ساکنان اصیل داره و نه تازه به دوران رسیده :whistle:

لینک به دیدگاه

ولی اگه قرار بود تغییرجا بدم و پولش هم داشتم فقط و فقط نیاوران: از هر حیث عالی به خصوص اینکه ساکنان اصیل داره و نه تازه به دوران رسیده :whistle:

اون موقع تو یه ساکن غیر اصیل نیستی اونجا؟

لینک به دیدگاه
هادی جان یکی مثل شما که تا الان 2 روز تو هوای آلوده نفس نکشیدی - نمیتونی آلودگی هوای بعضی مناطق تهران رو تحمل کنی

بعد یک ماه زده میشی

من حداقل هفته 3-4 بار میرم بازار و اون سمتها - شاید اونجاها برا یه بازاری خوب باشه ولی برا کسی که میخواد "زندگی" کنه خوب نیست

حالا اگه جدی جدی میخوای بیای تهران - شرایطتو بگو بهترین جا رو بهت پیشنهاد کنم

دقیقا مشخص کن چه پارامترهای برا انتخاب مکان زندگیت مهمه - دوستان هم نظر میدن

خوب من ابوسعید به دنیا اومدم و میدونم شرایط مرکز شهر چطوریه از وقتی که اومدم کاشان هر موقع میرم تهران واسه انجام کارام چشمام شروع می کنه به سوزش و واقعا عادت ندارم به هواش درست میگی!

ولی این تاپیک و زدم که اگر کسی می خواد بیاد تهران تو اینتر نت که سرچ می کنه حداقل بتونه یه اندک اطلاعاتی پیدا کنه.

دوستان که نظر نمیدن بابا این که تاپیکش تخصصی نیست همه میتونید بیاین نظرتونو بدین ولی انگار جمعیت تهران کم شده خبر نداریم:ws3:

لینک به دیدگاه

خوب شرق یعنی کدوم مطقه دقیقا؟

چرا دلیل نمی گی اخه؟مزایا و معایب بگو:4564:

لینک به دیدگاه

فروغ بیا بگو کدوم محله های نیاوران می خوای بری؟

تا اونجایی که من میدونم نیاوران دمای هوای پایین تری نسبت به بقیه جاهای تهران داره و برای کسایی که سرمایی هستن فکر نمی کنم جای مناسبی باشه

لینک به دیدگاه

من که زندگی در تهران رو نه به تو نه کس دیگری توصیه نمیکنم.

خودمون چندسالی سمت زرگنده و قلهک و اینا بودیم، آب و هواش خوبه، آدم هاش هم تقریبا خوب بودن و زندگی سطحش بالاتر بود.

استان البرز مناطق خیلی بهتری داره که هم از تهران مدرن تره، هم آب و هواش بهتره هم امکانات رفاهیش و تفریحیش بیشتر و نزدیک تره. :whistle:

لینک به دیدگاه

خب سلام .من اومدم. غرب تهران چون ترافیک داره خیلی ادم اذیت میشه و همیشه ترافیک غرب از شرق بیشتر بوده.

محدوده ی ونک به دلیل وجود مرکز خریدهای بسیار و مراکز اداری تقریبا همیشه شلوغه و پر ترافیک.

سمت بازار و حوالی چهارراه استانبول و اون طرفا فقط واسه تجارتخوبه نه برای زندگی. من به شخصه دیدم که بسیاری از خانمها تو حوالی منطقه 12 امنیت ندارن.

شرق تهرانم محله ی تهرانپارس خوبه چون تقریبا همه اصالتا همونجایی ان بر عکس غرب تهران به خطوط منطقه ی شهرک غرب و جنت اباد.

اما خوب شمال تهران بهتره. هم اب و هواش ، هم دسترسیش. اما خوب مثلا تگه یه برف بیاد جمشیدیه یا خیابون ثارالله و کاشونک مصیبت میشه اگه ماشین نداشته باشی.

لینک به دیدگاه
اون موقع تو یه ساکن غیر اصیل نیستی اونجا؟

اصالت منظورم زندگی کردن صرفا تو یه محله نیست که!!

اونایی رو گفتم تازه به دوران رسیده که گاو و گوسپند میفروشن میان یه سری جاهای معلوم الحال خونه میخرن! چرا منو وادار میکنین باز کنم اخه!!

لینک به دیدگاه

تو اول بگو واسه چی‌ می‌خوای بیای تهران، چه جور منطقه‌ای دوس داری ، چه قیمتی، چه جور آدمایی؟(مذهبی‌ قاطی‌! مذهبی نرمال، غیر مذهبی‌ میانه!! غیر مذهبی تازه ب دوران رسیده، غیر مذهبیه اصیل!، نه این وری نه اون وری!! بچه با مرامه ناف تهرونی! محله خلاف بازار! محل حاجی بازاری لوتی!، محله خلوت یا یه جایه شلوغ و........) چه جور جایی‌ دوس داری؟

در کلّ جا قحطه می‌خوای بیای تهران؟ :| :w02:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...