رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

سلام...

خب همینجور که از تیتر تاپیک مشخصه میخوام بیایم اینجا و در مورد نحوه نوشتن پایان نامه با همدیگه صحبت کنیم...

ینی بیایم از دوستانی که با تجربه ترن استفاده کنیم و به دانشجوهای امثال من مشاوره بدین...

من خودم که اصلا نمیدونم پایان نامه چیه...واسه همین از همه دوستام میخوام که بیان اینجا تا در مورد این موضوع من و دوستامو راهنمایی کنید...

در اصل میخوام این تاپیک یه مرجع خوبی درست بشه تا دوستانی که هرگونه سوالی دارن این تاپیک پاسخگو باشه...

با تشکر فراوان...:icon_gol:

لینک به دیدگاه

فکر کنم اول باید عنوان پروژه رو انتخاب کنیم و اینکه میخوایم تو چه حیطه ای کار کنیم بعد براساس اون یک پروپزال ارائه بدیم و کلیات پروژه رو توش شرح بدیم. نیاز به طرح سوالات اولیه برای پروژه داریم بعد نیاز به جمع آوری اطلاعات از هرجایی برای موضوع پروژمون داریم که با کنار هم گذاشتن این اطلاعات بتونیم کارمون رو ارائه کنیم تئوریها و فرضیات خودمون رو هم با مستندات تو پروژه ارائه کنیم . نتیجه گیری هم از بخشهای مهم یک پروژه هست.

لینک به دیدگاه
فکر کنم اول باید عنوان پروژه رو انتخاب کنیم و اینکه میخوایم تو چه حیطه ای کار کنیم بعد براساس اون یک پروپزال ارائه بدیم و کلیات پروژه رو توش شرح بدیم. نیاز به طرح سوالات اولیه برای پروژه داریم بعد نیاز به جمع آوری اطلاعات از هرجایی برای موضوع پروژمون داریم که با کنار هم گذاشتن این اطلاعات بتونیم کارمون رو ارائه کنیم تئوریها و فرضیات خودمون رو هم با مستندات تو پروژه ارائه کنیم . نتیجه گیری هم از بخشهای مهم یک پروژه هست.

اول پایان نامه هم از چکیده میشه استفاده کرد؟

یکی از بچه ها تو پایان نامش نتیجه گیری کرده بود که استادمون تائید نمیکرد...میگفت تو پایان نامه نتیجه گیری نمیکنن...

لینک به دیدگاه

یکی از بچه ها تو پایان نامش نتیجه گیری کرده بود که استادمون تائید نمیکرد...میگفت تو پایان نامه نتیجه گیری نمیکنن...

نمیدونم والا واسه ما که اینجوری نبود:ws52:

لینک به دیدگاه

مهدی جان چکیده مهمترین قسمت پایان نامه ست!

چون همه که فرصت ندارن بیان کل پایان نامه رو بخونن، چکیده باید به بهترین نحو نوشته بشه، هم جامع باشه و هم خلاصه.

خلاصه اینکه کل کارت یه طرف، چکیده یه طرف(با یه کوچولو اغراق):ws37:

لینک به دیدگاه
مهدی جان چکیده مهمترین قسمت پایان نامه ست!

چون همه که فرصت ندارن بیان کل پایان نامه رو بخونن، چکیده باید به بهترین نحو نوشته بشه، هم جامع باشه و هم خلاصه.

خلاصه اینکه کل کارت یه طرف، چکیده یه طرف(با یه کوچولو اغراق):ws37:

از فهرست چی از فهرست هم باید استفاده کنم؟

چکیده رو بعد از فهرست بزارم؟

لینک به دیدگاه
از فهرست چی از فهرست هم باید استفاده کنم؟

چکیده رو بعد از فهرست بزارم؟

حتما فهرست میخواد، حتی اگه از شکلی هم استفاده میکنی باید یه فهرست اشکالم داشته باشی

فرم پایان نامه هر مقطعی کمی فرق میکنه با هم و هر دانشگاهی هم یه فرمتی رو معرفی میکنه به دانشجوهاش هر چند که نهایتا فرم کلی یکی هست

چکیده رو الآن که پرسیدی تو شک افتادم ولی فکر میکنم قبل فهرسته و اصن جز صفحات محسوب نمیشه.

مطمئن نیستم:ws3: بگو زحمت کشیدی:ws3:

لینک به دیدگاه
حتما فهرست میخواد، حتی اگه از شکلی هم استفاده میکنی باید یه فهرست اشکالم داشته باشی

فرم پایان نامه هر مقطعی کمی فرق میکنه با هم و هر دانشگاهی هم یه فرمتی رو معرفی میکنه به دانشجوهاش هر چند که نهایتا فرم کلی یکی هست

چکیده رو الآن که پرسیدی تو شک افتادم ولی فکر میکنم قبل فهرسته و اصن جز صفحات محسوب نمیشه.

مطمئن نیستم:ws3: بگو زحمت کشیدی:ws3:

لطف کردی...:a030:ممنون که اومدی...:a030:

منم فک کنم قبل فهرست باشه...

آخه میدونی چیه...یه پسر اومده بود دانشگاه کارشو تحویل بده دقیقا مدیر گروهمون به چکیده و نتیجه گیریش گیر داد گفت نباید اینارو داشته باشه...منم خیلی تعجب کردم...دیگه چون وقت نداشتم نتونستم از پسره بپرسم قضیه چی به چیه...شایدم من اشتباه متوجه شدم...

لینک به دیدگاه

ممنون از دوستانی که اودن

اما میخوایم ریز بشیم رو موضوع

فعلا این پشت رو به عنوان چراغ راه قرار میدیم

خب منظور از حیطه کاری چیه

دوستان بیان و بگن

از چند نظر میشه بررسی کرد

1 - اگر موضوع انتخابی با رشته مون مرتبت باشه

2 - اگر موضوع انتخابی با رشته مون مرتبط نباشه

در مورد شماره یک و دو دوستان حثی حرفی دارن بیان کنن

و بگن باید چیکار کنن مخصوصا اگر در ارتباط زیاد با رشته و گرایش نباشه موضوع پایان نامه:w02:

لینک به دیدگاه

سلام...من چند تا فایل دارم که برای نوشتن پایان نامه م از اونها استفاده کردم به مرور در اینجا قرار میدم تا دوستان هم بتونن استفاده کنن...:w16:

با آرزوی موفقیت:a030:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

اولین مرحله انتخاب موضوع پروژه هست که دو شیوه برای آن وجود داره. 1- حضور مستقیم به استاد و بحث در مورد موضوع های پیشنهادی ایشون 2- مطالعه پایان نامه ها و مقالات موجود در زمینه مورد علاقه

شما این مراحل رو طی کردید؟

لینک به دیدگاه
ممنون از دوستانی که اودن

اما میخوایم ریز بشیم رو موضوع

فعلا این پشت رو به عنوان چراغ راه قرار میدیم

خب منظور از حیطه کاری چیه

دوستان بیان و بگن

از چند نظر میشه بررسی کرد

1 - اگر موضوع انتخابی با رشته مون مرتبت باشه

2 - اگر موضوع انتخابی با رشته مون مرتبط نباشه

در مورد شماره یک و دو دوستان حثی حرفی دارن بیان کنن

و بگن باید چیکار کنن مخصوصا اگر در ارتباط زیاد با رشته و گرایش نباشه موضوع پایان نامه:w02:

چه طوری میشه که رشته با موضوع پایان نامه مرتبط نباشه؟:ws38: یعنی پایان نامه در یه زمینه کاملا جدا باشه؟:ws52:

لینک به دیدگاه
چه طوری میشه که رشته با موضوع پایان نامه مرتبط نباشه؟:ws38: یعنی پایان نامه در یه زمینه کاملا جدا باشه؟:ws52:

نه این که پایان نامه با رشته مرتبت نباشه

راستش یه شرکت داره تعمیرات کلی انجام میده (میشه گفت دوباره از نو ساخته میشه)

میخوام ببینم از دل این تعمیرات چطور میشه یه پایان نامه مرتبت با رشته خود ادم در اورد:ws38:

این مشکل فکر کنم برا خیلی ها هم باشه ه

که یه جا کار میکنند یه پروزه ای انجام میشه تو اون شرکت که اون فرد هم م م خواه و ناخواه باید سهیم باشه تو اون پروزه چطور میتونه از دل پروژ بهترین استفاده رو ببره:icon_redface:

لینک به دیدگاه
اولین مرحله انتخاب موضوع پروژه هست که دو شیوه برای آن وجود داره. 1- حضور مستقیم به استاد و بحث در مورد موضوع های پیشنهادی ایشون 2- مطالعه پایان نامه ها و مقالات موجود در زمینه مورد علاقه

شما این مراحل رو طی کردید؟

مرحله 1 رو امروز انجام دادم و با دو تا استاد صحبت کردم کسی نتونست کمکی بکنه :icon_razz:

مرحله دو هنوززز انجام نشده

چون واقعا نمیدونم کاری که میخوام انجام بدم میشه یا نه

به نظر شما میشه یه پایان نامه رو هم به صورت یه گزارش کار اموزی اماده کرد :ws38:

ک مجموعه کار های انجام شده رو به صورت مفصل توضیح داد:ws38:

لینک به دیدگاه

هدف از این تاپیک هم این هستش که به کمک دوستان با تجربه بتونیم به دوستان صفر کیلومتر نحوه نوشته پایان نامه ای قوی رو یاد بدیم

تمام ریزه کاری هایی که باید ر نظر بگیرم و.......

لینک به دیدگاه
نه این که پایان نامه با رشته مرتبت نباشه

راستش یه شرکت داره تعمیرات کلی انجام میده (میشه گفت دوباره از نو ساخته میشه)

میخوام ببینم از دل این تعمیرات چطور میشه یه پایان نامه مرتبت با رشته خود ادم در اورد:ws38:

این مشکل فکر کنم برا خیلی ها هم باشه ه

که یه جا کار میکنند یه پروزه ای انجام میشه تو اون شرکت که اون فرد هم م م خواه و ناخواه باید سهیم باشه تو اون پروزه چطور میتونه از دل پروژ بهترین استفاده رو ببره:icon_redface:

در مورد اصول کلی پایان نامه که قضیه فرقی نمیکنه.....یعنی در مورد ترتیب فصل بندی و محتواش منظورم هست......این فصل بندی های رساله ارشد و دکترا یه سری اصول کلی دارن (تقریبا شبیه فایل پی دی افی که هستی ضمیمه کرده بود چند پست قبل ) + یه سری نکات خاصی که دانشگاه به دانشگاه فکر کنم فرق کنه (مثلا جلد پایان نامه و مندرجات روش)

اما در مورد اینی که گفتی، موضوع و مشکل اصلیت در واقع فک کنم انتخاب موضوع هست. یه موضوعی که یه جوری دانشگاه رو به محیط کار لینک کنی. به نظرم اولین کار اینه که خب ببینی تو زمینه کاری که شرکت انجام میده کدوم یک از اساتید دانشگاتون زمینه کاریش و ریز تخصصش بیشتر مرتبط هست......یعنی اول مناسب ترین فردی که میتونه به عنوان استاد راهنما کمکت بکنه انتخاب کنی بعد بشینین تو یه جلسه همین موضوع که راجع به شرکت گفتی رو مطرح کنی و در واقع به استادت پیشنهاد بدی، اونم با توجه به تجربیاتی که خودش داره یکم بالا پایینش میکنه . میتونه یه چیز خوب از توش دربیاره.....انتخاب موضوع بیشتر یه کار مشورتی هست، حتما تحمیل نمیکنن اساتید.

بعد که کار رو شروع کردی (وقتی موضوع کلی پروژه معلوم شد) نمیدونم شاید این امکان باشه که یکی از کله گنده های اون شرکت رو به موضوع پایان نامت لینک کنی. این که میشه یا نه رو نمیدونم. چون فک کنم یه کار توافقی هست. ببین مثلا برای رشته ما ، از خارج از دانشگاه ما با یه پزشک هم در ارتباطیم. حالا برای رشته شما هم شاید با یه مهندس برق توی اون شرکت بشه در ارتباط بود که داده ها رو زیر نظر اون آدم جمع آوری کنی. که البته به احتمال زیاد روز جلسه دفاعت هم حضور خواهد داشت....

اینا رو اصن مطمئن نیستم:ws3:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...