رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

درود...آموزش های زیادی در مورد PDMS در نت وجود داره و همه دوستان سیالاتی از اهمیت این نرم افزار مطلع هستند.اما مطالعه و یادگیری آن نیاز به اراده داره...با کمک هم در این تاپیک این نرم افزار را یاد خواهیم گرفت و رفع اشکال خواهیم کرد.

ابتدا جزوه رو از

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
دانلود کنید.

اولین جلسه دوشنبه، صفحات مورد مطالعه رو یکشنبه معرفی میکنم.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 114
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

مرسی مریم

ایده خیلی خوبیه، منم هستم:icon_gol:

فقط سایتی که گذاشتی برای دانلود، خود جزوه بارگیری میشه جایی برای دانلود نیست:ws38:

لینک به دیدگاه
مرسی مریم

ایده خیلی خوبیه، منم هستم:icon_gol:

فقط سایتی که گذاشتی برای دانلود، خود جزوه بارگیری میشه جایی برای دانلود نیست:ws38:

نرم افزار دانلود نصب کنین، بطور مثال IDM، دانلود میکنه

اگه نرم افزار دانلود دارین و اینکار رو نمی‌کنه، لینک رو در بخش add URL بزارین و از دانلود لذت ببرین

لینک به دیدگاه

در اولین جلسه تا انتهای صفحه 13 فایل pdf مطالعه شود و در صورت تمایل دیدگاه و برداشت خود را در اینجا بیان کنید.

بخش ابتدایی مقدمه و آشنایی با این نرم افزار است.

صفحات چهارشنبه را سه شنبه معرفی خواهم کرد.

لینک به دیدگاه

یه سوال

من نرم افزار رو قبلا روی ویندوز XP داشتم....اما الان دی وی دیم روی ویندوز 7 نصب نمیشه

شما روی چه ویندوزی دارید؟

توی نت سرچ کردم چن جا مثل پی سی دانلود هم تاکید کرده بودن که کرک نرم افزار برای 7 جواب نمیده:ws52:

لینک به دیدگاه
یه سوال

من نرم افزار رو قبلا روی ویندوز XP داشتم....اما الان دی وی دیم روی ویندوز 7 نصب نمیشه

توی نت سرچ کردم چن جا مثل پی سی دانلود هم تاکید کرده بودن که کرک نرم افزار برای 7 جواب نمیده:ws52:

مریم جان این تاپیک رو مطالعه کن

آموزش نصب pdms11.6 بروی 7

لینک به دیدگاه
یه سوال

نسخه 12.0 این نرم افزار رو نصب کنید روی 7 جواب میده

لینک به دیدگاه
در اولین جلسه تا انتهای صفحه 13 فایل pdf مطالعه شود و در صورت تمایل دیدگاه و برداشت خود را در اینجا بیان کنید.

بخش ابتدایی مقدمه و آشنایی با این نرم افزار است.

صفحات چهارشنبه را سه شنبه معرفی خواهم کرد.

مطالعه شد :ws3:

دیدگاه خاصی ندارم فقط صفحه 7 دسته بندی شرکت مهندسین مشاور رو این طوری هم میشه دسته بندی کرد:

PIPING :

DESIGN با نرم افزار PDMS

ساپورت و انالیز تنش با نرم افزار CAESAR

Matetial با PDMS

PROCESS:

HYSIS

PIPENET

PIPEPHASE

ELECTRICAL :

ETAP

EPLAN

INTOOLS

MECHANICAL :

1. FIX EQUIPMENT (مخازن تحت فشار/مبدل های حرارتی/تانک های ذخیره)

2. ROTARY EQUIPMENT (پمپ/ کمپرسور/توربین گاز/توربین بخار/فن )

لینک به دیدگاه

با تشکر از مریم عزیز:icon_gol: و بقیه دوستان که ما رو همراهی میکنند.

برای جلسه دوم صفحات 14-23 کافیست...معرفی مختصری از ماژول ها ...پس از آن وارد PDMS مقدماتی میشویم :hapydancsmil:که صفحات آن را جمعه میزارم.

لینک به دیدگاه
با تشکر از مریم عزیز:icon_gol: و بقیه دوستان که ما رو همراهی میکنند.

برای جلسه دوم صفحات 14-23 کافیست...معرفی مختصری از ماژول ها ...پس از آن وارد PDMS مقدماتی میشویم :hapydancsmil:که صفحات آن را جمعه میزارم.

خوانده شد:w16:

واژه SPOOL چن بار به کار برده شده بود و یکی از ماژول ها هم هست.

معنای لغویش قرقره هست، اما این جا فکر میکنم به معنی قطعات از پیش ساخته شده هست. مثل لوله، فلنج و .......... درسته؟

==============

این پی دی اف آموزشیه سکیور شده هست. راهی هست که یه فایل پی دی اف رو از حالت سکیور در آورد؟ :ws38:

=================

راستی نرم افزار خودم 11.6 بود. ورژن 12 رو دانلود کردم و نصب شد روی 7:hapydancsmil:

لینک به دیدگاه

معنای لغویش قرقره هست، اما این جا فکر میکنم به معنی قطعات از پیش ساخته شده هست. مثل لوله، فلنج و .......... درسته؟

==============

این پی دی اف آموزشیه سکیور شده هست. راهی هست که یه فایل پی دی اف رو از حالت سکیور در آورد؟ :ws38:

=================

راستی نرم افزار خودم 11.6 بود. ورژن 12 رو دانلود کردم و نصب شد روی 7:hapydancsmil:

آورین دوست همراه:icon_gol::hapydancsmil:

این معنی رو براش پیدا کردم:

A spool is an assembly of pipe and components that can be built in the workshop and then shipped to site for erection

لاینیش رو میشه اینجا بزاری؟دو نمونش رو دانلود کردم ولی دوسال پیش هیچ کرکی براش یافت نمیشد:icon_gol:

لینک به دیدگاه
آورین دوست همراه:icon_gol::hapydancsmil:

این معنی رو براش پیدا کردم:

A spool is an assembly of pipe and components that can be built in the workshop and then shipped to site for erection

لاینیش رو میشه اینجا بزاری؟دو نمونش رو دانلود کردم ولی دوسال پیش هیچ کرکی براش یافت نمیشد:icon_gol:

پس همون میشه فک کنم. قطعات از پیش ساخته شده:w16:

از

گرفتم. مشکلی نداشت. نرم افزار تو 6 بخش برا دانلود گذاشته.....نحوه نصب رو هم تو یه فایل اموزش داده + فایل patch و activation

لینک به دیدگاه

مرسی مریم خانم بابت این تاپیک مفید و خسته نباشید به سیندخت عزیز که همراهی میکنه.

من خیلی دوست دارم این نرم افزار رو یاد بگیرم و همراهی کنم ولی برنامه هام بد جور بهم ریخته.

در دنیای واقعی البته.

:hanghead:

شما ادامه بدید من هم دورادور هستم.

لینک به دیدگاه
مرسی مریم خانم بابت این تاپیک مفید و خسته نباشید به سیندخت عزیز که همراهی میکنه.

من خیلی دوست دارم این نرم افزار رو یاد بگیرم و همراهی کنم ولی برنامه هام بد جور بهم ریخته.

در دنیای واقعی البته.

:hanghead:

شما ادامه بدید من هم دورادور هستم.

خواهش میکنم:icon_gol: ولی تعداد صفحات انتخابی خیلی کمه ....بنحوی که اصلا زمان چندانی نمیبره...چون خودم از قبل میخونم و زمان میگیرم:w16: 30 دقیقه در روز و فقط هم سه روز خیلی زمان کمیه....ما که زمانی بیشتر از اون رو روزانه در رفت و آمد داریم از دست میدیم:icon_pf (34): مشکلی نیست، هر وقت تونستید به ما بپیوندید خوشحال میشیم:icon_gol:

لینک به دیدگاه

جلسه سوم:ابتدای صفحه 25 تا اواسط صفحه 34 پایان جلسه اول

یکشنبه نیز صفحات دوشنبه را معرفی خواهم کرد.

لینک به دیدگاه
پس همون میشه فک کنم. قطعات از پیش ساخته شده:w16: از
گرفتم. مشکلی نداشت. نرم افزار تو 6 بخش برا دانلود گذاشته.....نحوه نصب رو هم تو یه فایل اموزش داده + فایل patch و activation

سلام

اومدم دانلود کنم دیدم یک نفر نوشته:

its password protected...

Please give me its Password...plz

پسورد که نداشت؟کامل و بدون مشکل نصب شد؟

لینک به دیدگاه
جلسه سوم:ابتدای صفحه 25 تا اواسط صفحه 34 پایان جلسه اول

یکشنبه نیز صفحات دوشنبه را معرفی خواهم کرد.

خواندییییم:ws3:

در مورد این جزوه که از روی اون کار میکنیم، یه نظری دارم.من خیلی با این جزوه راحت نیستم:5c6ipag2mnshmsf5ju3 دلیلم هم اینه که به نظرم یادگیری نرم افزار بیشتر یه کار عملی هست تا تئوری. اما به نظرم میرسه سیستم آموزشی این جزوه بیشتر حالت تئوری داره....یعنی خیلی با محیط نرم افزار کاری نداره به صورت عملی، بلکه تک تک قسمت ها رو داره معرفی میکنه (یا نگاه به کل جزوه این حس رو داشتم )

نمیگم جزوه بدیه....سوء تفاوت!! نشه...........ولی به نظرم مدل جزوه کسی هست که سر کلاس آموزشی pdms رفته و محیط رو عملی کار کرده، بعد برای این که فراموشش نشه اون نکات رو یه خلاصه برداری هم کرده

پ.ن : این یک نظر شخصی بوده و دیگر هیچ :دی

یه جزوه دیگه هم من تو آرشیوم داشتم که البته نخوندمش اما یه نگاه کلی که کردم سیستم آموزشیش بر مبنای خود محیط نرم افزار و کار عملی آموزش داده.

آپ کردم براتون که اگه خواستین از این جزوه هم استفاده کنین

========================

اما در مورد این صفحات :

صفحه 26 توی اون شمای کلی که کشیده، لغت WORD اشتباهه، WORLD درسته.

واژه CE در قسمت تولبار نرم افزار زیاد به کار برده میشه، مخفف کلمه Current Element هست.

========================

صفحه 27 کلمه USC کسی میدونه معنیش چی میشه؟

سلام

اومدم دانلود کنم دیدم یک نفر نوشته:

پسورد که نداشت؟کامل و بدون مشکل نصب شد؟

سلام

کجا نوشته بود؟ تو نظراتش که خوندم نبود همچین چیزی:w127:

تمام فایل هایی که گذاشته (خود نرم افزار و فایل های کرکش) rar هستن و برای extract کردنشون پسوورد میخواد که همون طور که خودش گفته آدرس وبلاگش پسووردشون هست. به جز این مورد جای دیگه ای پسوورد نمیخواست.

حتما برای نصب طبق فایل آموزشی پی دی افی که گذاشته عمل کن.

ویندوز من 7، 64 بیتی هست و علی رغم پیش بینی قبلیلم که امید نداشتم به نصبش، اما راحت نصب شد. ولی گاهی ممکنه سیستم به سیستم داستان نصب نرم افزار فرق کنه، برا همین من هیچ مسئولیتی قبول نمیکنم!!:ws17:

لینک به دیدگاه

سلام دوستان . قبل از هر چیز از دست اندرکاران این تاپیک و زحماتشون متشکرم

منم به pdms علاقه دارم و مطالب این تاپیکو دنبال کردم . اما اونجور که انتظار داشتم از اب در نیومد . اینجوری ما داریم یه جزوه رو با همدیگه میخونیم ! . تنهایی هم میشد اینکارو کرد . کاش مباحث عملی تر میشد . کار با نرم افزار انجام میدادیم . مثال حل میکردیم . تمرین برای انجام دادن میذاشتین . تا عملی کار نکنیم متوجه اشکالاتمون نمیشیم . بازم ممنون

لینک به دیدگاه
خواندییییم:ws3:

در مورد این جزوه که از روی اون کار میکنیم، یه نظری دارم.من خیلی با این جزوه راحت نیستم:5c6ipag2mnshmsf5ju3 دلیلم هم اینه که به نظرم یادگیری نرم افزار بیشتر یه کار عملی هست تا تئوری. اما به نظرم میرسه سیستم آموزشی این جزوه بیشتر حالت تئوری داره....یعنی خیلی با محیط نرم افزار کاری نداره به صورت عملی، بلکه تک تک قسمت ها رو داره معرفی میکنه (یا نگاه به کل جزوه این حس رو داشتم )

نمیگم جزوه بدیه....سوء تفاوت!! نشه...........ولی به نظرم مدل جزوه کسی هست که سر کلاس آموزشی pdms رفته و محیط رو عملی کار کرده، بعد برای این که فراموشش نشه اون نکات رو یه خلاصه برداری هم کرده

پ.ن : این یک نظر شخصی بوده و دیگر هیچ :دی

یه جزوه دیگه هم من تو آرشیوم داشتم که البته نخوندمش اما یه نگاه کلی که کردم سیستم آموزشیش بر مبنای خود محیط نرم افزار و کار عملی آموزش داده.

آپ کردم براتون که اگه خواستین از این جزوه هم استفاده کنین

========================

اما در مورد این صفحات :

صفحه 26 توی اون شمای کلی که کشیده، لغت WORD اشتباهه، WORLD درسته.

واژه CE در قسمت تولبار نرم افزار زیاد به کار برده میشه، مخفف کلمه Current Element هست.

========================

صفحه 27 کلمه USC کسی میدونه معنیش چی میشه؟

سلام

کجا نوشته بود؟ تو نظراتش که خوندم نبود همچین چیزی:w127:

تمام فایل هایی که گذاشته (خود نرم افزار و فایل های کرکش) rar هستن و برای extract کردنشون پسوورد میخواد که همون طور که خودش گفته آدرس وبلاگش پسووردشون هست. به جز این مورد جای دیگه ای پسوورد نمیخواست.

حتما برای نصب طبق فایل آموزشی پی دی افی که گذاشته عمل کن.

ویندوز من 7، 64 بیتی هست و علی رغم پیش بینی قبلیلم که امید نداشتم به نصبش، اما راحت نصب شد. ولی گاهی ممکنه سیستم به سیستم داستان نصب نرم افزار فرق کنه، برا همین من هیچ مسئولیتی قبول نمیکنم!!:ws17:

در اولین پارت دانلودی از 4shared که میخواستم دانلود کنم توی کامنت نوشته بودند.البته پسورد همونی بود که گفته بود در سایتش و مشکلی نبود.

==============

=================

اگر به بدون قفل اون خیلی نیاز دارید بگید تا روش کار کنم و از بین ببرم قفلش رو...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...