رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

سلام

درادامه تاپیک زیر

[h=3]کافه نقادی نقد کتاب داستان رمان شعر و ...[/h]وبرای اینکه بتونیم یه کار منسجم داشته باشیم وحداقل دلیلی باشه برای کتابخونی و مفید بودن زمانی که صرف خواندن کتاب میکنیم این تاپیک رو ایجاد کردم

تو این تاپیک دوستانی که علاقمند به نقد کتاب وکتابخونی باشند ده کتاب ایرانی وده کتاب از نویسندگان خارجی(موضوع میتونه داستان،رمان،شعر وهراثرادبی باشه) رو با ارائه توضیحی مختصر وشیوا درمورد مضمون وکلیت کتاب رو برای انتخاب از بین اونها ونقد هفتگی معرفی کنن

به این ترتیب میشه یه بحث منسجم وزمان بندی شده درمورد کارمون داشته باشیم

منتظر نوشته های شما درمعرفی کتابهاتون هستیم

موفق باشیم:icon_gol:

لینک به دیدگاه

سپاس...:icon_gol:

میشه بیشتر توضیح بدید؟؟؟؟؟؟؟

یعنی بگیم میخواییم در مورد چه کتابهایی بنویسیم؟؟اینجا بگیم؟؟؟:JC_thinking:

شاید یه کتاب رو بعدا خوندیم..20 تا خیلی زیاد نیست برای شروع تا بچه ها کم کم بیاند؟؟؟:ws3:

لینک به دیدگاه
سپاس...:icon_gol:

میشه بیشتر توضیح بدید؟؟؟؟؟؟؟

یعنی بگیم میخواییم در مورد چه کتابهایی بنویسیم؟؟اینجا بگیم؟؟؟:JC_thinking:

شاید یه کتاب رو بعدا خوندیم..20 تا خیلی زیاد نیست برای شروع تا بچه ها کم کم بیاند؟؟؟:ws3:

بله کتابهایی که به نظرتون برای استفاده بقیه وخونده شدن مفید هستند را برای بقیه دوستان هم معرفی کنین تا اگه دردسترس هست ومیشه بخریم وگرنه اگه میشه دانلودشون کنیم وگرنه بیخیال درمورد تعداد هم مطمئن باش حتی اگه استقبال بشه قضیه لانه کبوتری پیش میاد واخرش به 5 مورد اشتراک وتفاهم به زور میرسیم:ws3:

لینک به دیدگاه

سلام. کتاب خرمگش اثر اتل لیلیان وینیچ رو پیشنهاد میکنم.

کتاب بسیار معروفی که در زمان خودش بسیار سنت شکنی کرده و کتابی هست که اثر انقلابی های کشورهای مختلف اون رو خوندن. بسیار آموزنده ست. و شاید یه کمی (خیلی کم) هم سنگین باشه.

:icon_gol:

لینک به دیدگاه

پیشنهاد من اینه که کتابهایی رو بخونیم که پیشنهاد میدن هر کسی که کتاب خون هست حتما باید بخونه

تو اینترنت اگر جستجو کنیم لیست های متفاوتی رو میبینم.

من خودم این عبارات رو جستجو کردم و به نتایج متفاوتی رسیدم:

books need to read

books need to read before you die

و...

یکی از لینکهایی که بنظر کتابهای خوبی داره این بود:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

مهم اینه که سر یک کتاب به توافق برسیم و شروع کنیم.:ws3:

از رمان های جذاب شروع کنیم :hanghead:

من کتابهای سالینجر و ویرجینیا وولف رو سالها پیش خوندم و بسی لذت بردم. :w16:

لینک به دیدگاه

استقبالتون منو کشته

برنامه نقد رو میزاریم هرهفته پنجشنبه وجمعه!

از الان تا پنجشنبه وجمعه هفته اینده یکی از اثار ویرجینیا ولف رو برای نقد انتخاب میکنیم

درادامه هم اگر دوستان لطف کنن ولیستشون رو ارائه کنن به یه جمع بندی میرسیم وبا حسی از دموکراسی کارمون رو ادامه میدیم

داستان کوتاه یا شعر هم دوست داشتین معرفی کنید

اقا خانم بیا لیست بده

من الان بنویسم میشه حکایت اون یکی تاپیک که یه سری از دوستان رو ازنوشتن منصرف کرده:4564:

لینک به دیدگاه

من قبلا هم براى چندتا كتاب تاپيك گذاشتم كه دوستان بياند نقد كنند ولى استقبال نشد. يكيش هم جان كلام نوشته گراهام گرين بود.كتاب بسيار خوبيه براى نقد.نويسنده هاى خوب ديگه كه من پيشنهاد ميكنم سارتر, برشت,رومن گارى,هاينريش بل,اورول و نجيب محفوظ هستند.من با نظر دوستان موافقم كه كتاب كم حجم باشه.نمايشنامه معمولا كم حجم تره. يه كم هم زودتر انتخاب كنيد كه بتونيم كتاب رو تهيه كنيم.

لینک به دیدگاه

من هم موافقم با گراهام گرین

میتونیم از هر نویسنده چند اثر بخونیم.

اول هم با جان کلام شروع کنیم.

:w16:

بعد

(مأمور ما در هاوانا)

(مرد دهم)

لینک به دیدگاه
من هم موافقم با گراهام گرین

میتونیم از هر نویسنده چند اثر بخونیم.

اول هم با جان کلام شروع کنیم.

:w16:

بعد

(مأمور ما در هاوانا)

(مرد دهم)

بسیار عالی..البته من فقط جان کلام رو ازش خوندم...عالی بود..یه تاپیکم ازش که دوستان استقبال نکردن!!!

http://www.noandishaan.com/forums/thread87884.html

لینک به دیدگاه

الان کتاب 330 صفحه ای کتاب سبکه دیگه؟

من مشکلی ندارما ولی با این اوضاع استقبال فکری هم به حال بقیه خوانندگان بکنین:ws3:

با سپاس از فرناز وستاره عزیز وکسب اجازه از محضر اساتیدی که این همه کتاب معرفی کردن تا بخونیم!:banel_smiley_4: این هفته برنامه نقد رو کتاب : داستان کوتاه باغ ارواح نوشته ویرجینیاوولف میزاریم تا پنجشنبه بعد با هماهنگی دوستان اقدام به مطالعه ونقد کتاب کنیم:whistle:

ویرجینیا ولف شاید جزو معدود آدم‌های دنیای ادبیات باشد که نیاز به معرفی خاصی ندارد. زنده است:‌هنوز زنده است در کتاب‌ها و مقالات مختلفی که هر سال از او، و درباره‌ی او، منتشر و تجدید چاپ می‌شود. جزو بزرگ‌ترین‌های قرن بیستم بود و خوب جای خودش را باز کرد و هنوز جایگاه رفیع و دست نیافتنی‌اش را در اختیار خود دارد: جزو کلاسیک‌ها شده است و در المپ ادبیات زندگی می‌کند. حالا این مسئله که حدود شش دهه از مرگ‌اش گذشته، چه اهمیت خاصی می‌تواند داشته باشد؟

ویرجینیا ولف را بیشتر به خاطر دو چیز ستایش می‌کنند:‌

یکی گفت‌و‌گو‌های درونی خیره‌کننده‌اش که از تفکرات شخصیت‌های آثار‌اش بیرون می‌کشد و یکی هم به خاطر نثر فوق‌العاده‌اش که خواندن آن، حتا در متن ترجمه شده‌ی او نیز آسان نیست، نفس‌ات را بند می‌آورد تا تمام شود. نفس‌گیر است: ‌اما زیبا است و جذاب و واقعی. درونت جا خوش می‌کند. با تو یکی می‌شود. طوری که ویرجینیا ولف را دوست داری. نوشته‌هایش اذیتت می‌کنند،‌ اما دوستش داری.

ولف دو نوع کلی داستان در این کتاب دارد:

یکی داستان‌های صرفا درون‌گرای او هستند. در اوجش «لکه‌ی روی دیوار» جایی که بیشتر داستان به بازگویی لحظه، و آن چه در لحظه درون راوی هست می‌پردازد. دیگری، داستان‌های ماجرایی هستند. باز هم درون راوی‌ها هستیم. اما بازی زمانی بلند است (گاه تا چند سال) و در آن، بیشتر بازگویی ماجرایی مد نظر است.

در این دو نوع کلی روایت، ولف با تکیه بر رئالیسم، سمبلیسم و دایالوگ‌های درونی، اعجاز خویش را پیش می‌برد:‌ لذت بردن از نوشته‌های ولف بی‌پایان است، انگار در زیبایی کل جهان غرق شده باشی.

داستان کوتاه باغ ارواح نوشته ویرجینیاوولف را دانلود نمایید

http://www.noandishaan.com/forums/thread88911.html

منتظر نظرات دوستان عزیز هستیم

کسانی که میخوان تو برنامه نقد این هفته حضورداشته باشند لطفا اعلام امادگی هم بنمایند:sigh::icon_gol:

لینک به دیدگاه
آره اگر بقیه موافق بودن اونجا اعلام کنیم که همه جمع بشن

سارا تو همین تالار بزنین تاپیکشو خب

اینجوری هی ترانسفرمون نمیکنن بین دوتالار:w02:

لینک به دیدگاه
ممنون

هفت صفحست کلا

هرکی زحمتشو بکشه تاپیکشو استارت کنه ممنون میشم(البته نقدشم بزاره:ws3:)

همون تاپیکی که دانلود کردیم که هست..اون خوب نیست؟؟؟؟

:ws38:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...