رفتن به مطلب

خوردن لبنیات براتون مهمه؟کدوم نوعشو ترجیح میدین؟

mim-shimi

ارسال های توصیه شده

سلام بچه ها

روزانه چقد لبنیات مصرف می کنین؟

من قدیما که پاهام درد میکرد، رفتم دکتر و اوشون این سوالو ازم پرسید. گفتم ماست زیاد می خورم. گفت هیچی جای شیر رو نمیگیره. بالاخره ما نفهمیدیم کلسیم لبنیات به جز شیر بالاست یا نه

از اون موقع به بعد، سعی می کنم هحتما شیر و ماست رو بخورم

شما چطور؟ اطلاعاتتون تو این زمینه چقدره که کدوم بهترن؟

لینک به دیدگاه

متاسفانه من زیاد اهل لبنیات نیستم...ماست و پنیر رو در حد معمولی ( نه کم نه زیاد) مصرف می کنم.

بازم متاسفانه به خاطر مشکل معده یکی دو سال از خوردن شیر محروم بودم و شیر بدون آنزیم به زور می خوردمvahidrk.gif

الان می تونم شیر بخورم ولی کلا میلم به خوردن لبنیات کمه icon_razz.gif

لینک به دیدگاه

من بیشتر از همه ماست میخورم...اصلا بدون ماست غذا از گلوم پایین نمیره!!:دی

بعدش شیر بعدش هم پنیر و کره....ماست و دوغ از همه بیشتر

درسته که لبنیات خیلییییییییییییی مفیدن ولی زیاده روی نکنییییییییییین زیادیش خونو غلیظ میکنه و رگها رو سنگین :ws3::a030:

لینک به دیدگاه

من خودم،شیر،ماست و خامه؛به همین ترتیبی هم که نوشتم؛ خیلی میخورم،من تو روز کمه کم 2 لیوان شیر نخورم، احساس میکنم یه چیزی همش یادم رفته،کم دارم یه چیزی:ws37:

نظرا خیلی متفاوته در این رابطه،اما بعضی از دکترها به این معتقدند که شیر خیلی موثره،اما بعضیاشونم این اعتقاد رو دارن که کلسیم فقط به استفاده از لبنیات نیست،استفاده از مواد غذایی سالم مثل حبوبات،سبزیجات یا حتی میوه،که داخل خودشون ماده ی کلسیم رو دارن،میتونه به جبران کمبود کلسیم بدن خیلی کمک کنه

نمیدونم واقعا کدوم درست تره،اما من یکی که نمیتونم شیر و ماست رو از زندگیم حذف کنم:icon_redface: و سعی میکنم موادی که کلسیم دارن رو علاوه بر شیر و ماست هم بخورم:w16:

لینک به دیدگاه

بیشتر ماست ...تا جاییکه ممکنه باید ماست کنار غذام باشه با بیشتر غذا ها ماست میخورم

بعدش دوغ

پنیر گاهی

کره که اصلا نمیخورم تقریبا

شیر هم خالیش و دوست ندارم شیر کاکائو یا شیرای طعم دار دیگه میخورم

لینک به دیدگاه

کره اصلا نمیخورم...به جاش پنیر خیلی میخورم...

دوغ و ماست خیلی میخورم...راسش به جای آب دوغ میخورم خیلی حال میکنم با دوغ...

شیر هم هر از گاهی...

لینک به دیدگاه

من اصولا ماست زیاد میخورم فقطم سون دوست دارم

زمانایی که میرم خونمون چون مامان بابام شیر زیاد میخورن منم جو گیر میشم :ws3:شیر زیاد میخورم

دوغم رابطم باش خوبه

از زمان دانشجوییم چون کم پیش میاد صبحانه بخورم برا همینم پنیر کم میخورم

کلا برنامه من وقتی میرم خونمون فرق میکنه اونجا صبحونه حتما میخورم مصرف شیرو شیر موزو شیر نسکافم میزنه بالا

لینک به دیدگاه

زمانایی که میرم خونمون چون مامان بابام شیر زیاد میخورن منم جو گیر میشم :ws3:شیر زیاد میخورم

دوغم رابطم باش خوبه

کلا برنامه من وقتی میرم خونمون فرق میکنه اونجا صبحونه حتما میخورم مصرف شیرو شیر موزو شیر نسکافم میزنه بالا

آره سون پرچرب 5%

خیلی حال میده:ws3:

لینک به دیدگاه

دوغم رابطم باش خوبه

ماست سونو خوب اومدی...خداییش حرف نداره...:w16:

ماست دست سازم خیلی خوشمزه س...از وقتی که شیر گرون شده دیگه مامانم درست نمیکنه،آخه به صرفه نیست دیگه...:sigh:

لینک به دیدگاه
ماست سونو خوب اومدی...خداییش حرف نداره...:w16:

ماست دست سازم خیلی خوشمزه س...از وقتی که شیر گرون شده دیگه مامانم درست نمیکنه،آخه به صرفه نیست دیگه...:sigh:

نه ماست خونگی رو دوست ندارم

آره خوش مزست ولی من شنیدم که غلظتش به خاطر نشاستست

توش نشاسته میزنن که اونجوری میشه

خو نشاسته که بد نیست فقط یکم چاق میکنه:w02:

مامان منم درست میکنه هنوز

خیلی حال میده

7 رو فعلا ترک کردیم. چاق شدیم اساسی.کردیمش کم چرب

چاق میشی چله میشی خوردنی میشی:ws3:

لینک به دیدگاه
تازه ماه رمضون اوردمنو رو فرم

تصمیم گرفتم از این به بعد هفته ای یه روز روزه بگیرم!

اقا نکنید تو روخدا ازین رژیما نگیرید من 10کیلو لاغر کردم به چه قیمتی؟به قیمت داغون شدنم

به قیمت اینکه امسال بدنم توان روزه نداشت

به قیمت پایین اومدم اکسیژن خونم

پایین اومدن اکسیژن خون میدونید یعنی چی؟یعنی من داغون شدم

لینک به دیدگاه

اسمشو جلو من نیارین :icon_pf (34):شاید باورتون نشه چقدر با این لبنیات مشکل دارم:icon_pf (34)::icon_razz:

شیر که اصلا اسمشو نیارین یعنی لیوان شیری هم نمی شورم :icon_razz:از بچگی نتونستم شیر بخورم خیلی هم تلاش کردم نشد فقط یکبار با کلی تلاش 3 قاشق شیرسویا خوردم :5c6ipag2mnshmsf5ju3

کره که دیگه بدتر :icon_razz:خامه که اصلا هیچی :icon_razz:خامه کیک هم گاهی وقتا جدا میکنم نمی خورم :icon_razz:

دست گذاشتین رو حساسیاتام:icon_pf (34):

می دونم برای بدنم لازمه بخاطر همین ماست و دوغ و پنیر زیاد می خورم.ماست پرچربم دوست ندارم:icon_razz:

ماست پروبیوتیک خیلی دوست دارم:ws37:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...