رفتن به مطلب

انجام گروهی پروژه های تأسیساتی نمونه

ارسال های توصیه شده

مهندس رحیمی لطفا در مورد پروژه ات یه توضیح بده :a030:

که چیکار کردی...

مبنای محاسباتت چی بودند.

و از این دست توضیحات :ws3:

مبنای محاسبات در کریر :

طبقه اول یا همان طبقه همکف به علت فضای کاملا اداری فدر انتخاب نوع کاربری در کریر ساختمان اداری را انتخاب کردم چون در اینگونه فضاها بمانند منازل نیست که 24 ساعته استفاده بشه

پس وقتی از نوع کاربری اداری در کریر انتخاب میکنیم دیگه انتظار نباید داشته باشیم اب باهمان درجه حرارتی که تو منازل می باشد در اداری هم باشه

در طبقه دوم فضا کاملا مسکونی محاسبه شده است

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 119
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

i0n4txe1998nt1htdijs.jpg

مهندس منظورت از P.G چیه؟

منظورم اینه که چه سیستمی رو الان تعریف کردی؟

گرمایشی یا سرمایشی؟

و اینکه چرا همه اتاق های طبقه اول و دوم رو یک زون در نظر گرفتی؟ :ws38:

نیازی نبود که هر طبقه رو یک زون در نظر میگرفتی به نظرت؟ :ws38:

لینک به دیدگاه

p.g یعنی پکیج.

سیستم شوفاژ که باید 2-pipe fan coil تعریف بشه یا cav جفتشون ی عدد رو میدند موقع ریپرت گیری.

گرمایشی رو ما میخوایم، سرمایش روهم کریر حساب میکنه که میشه با اون وسیله مورد نظر که میخوایم استفاده کنیم بر سرمایش استفاده میکنیم

چرا میتونستم ی زون در نظر بگیرم اره اسماعیل درست میگی اشتباه شده ،طبقه دوم رو زون سوا بگیر

ولی مطمئنم تو انتخاب پره برای پره های های شوفاژ تو اتوکد درست انجام دادم چون معمولا من پره های فرد که درمیاند رو گرد میکنم به ی عدد زوج

ولی راسیتش من زیاد به جواب کریر مطمئن نیستم همیشه کارامو با فرمول تجربی برای سرمایش و گرمایش چک میکنم اگه درست دراومد با ی اختلاف کوچیک از کریر استفاده میکنم

لینک به دیدگاه
p.g یعنی پکیج.

سیستم شوفاژ که باید 2-pipe fan coil تعریف بشه یا cav جفتشون ی عدد رو میدند موقع ریپرت گیری.

گرمایشی رو ما میخوایم، سرمایش روهم کریر حساب میکنه که میشه با اون وسیله مورد نظر که میخوایم استفاده کنیم بر سرمایش استفاده میکنیم

چرا میتونستم ی زون در نظر بگیرم اره اسماعیل درست میگی اشتباه شده ،طبقه دوم رو زون سوا بگیر

ولی مطمئنم تو انتخاب پره برای پره های های شوفاژ تو اتوکد درست انجام دادم چون معمولا من پره های فرد که درمیاند رو گرد میکنم به ی عدد زوج

ولی راسیتش من زیاد به جواب کریر مطمئن نیستم همیشه کارامو با فرمول تجربی برای سرمایش و گرمایش چک میکنم اگه درست دراومد با ی اختلاف کوچیک از کریر استفاده میکنم

در مورد ضریب خطای نرم افزار کریر، چون نرم افزار کپی هستش و نسخه اصلی و ثبت شده نیست، جوابها با خطا کم بدست میاد ولی میشه روشن حساب کرد.

با این وجود، یه بار دیگه فایل کریر رو اصلاح کن و اینجا قرار بده.

ریپورتهایی هم که میده رو بصورت مجزا (گرمایشی و سرمایشی برای هر زون) واسه دانلود قرار بده که البته اگه نتونستی (چون نیاز به تبدیل PDF داری) من قرار میدم.

:a030:

لینک به دیدگاه

اسماعیل بخدا وقت دارم ،ولی به روی چشم وقت کردم اصلاح میکنم

اگه دیدی اشتباه داره بخاطر اینه که خدایش زیاد روش وقت نذاشتم

حتما اصلاحش میکنم

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

با سلام خدمت مهندسین آقا من این طراحی رو با یک نرم افزار دیگه انجام میدم ولی متاسفانه هنوز وارد نیستم زیاد حرفه ای نیستم :ws37: و به کمکتون احتیاج دارم :ws37: مطمئنم خیلی میتونید کمکم کنید:ws37:

شما احیانا پروژه ساختمون یک طبقه ندارین که ساده باشه خروجیش هم باشه ؟؟

لینک به دیدگاه
من تاحالا نشنیدم خوشحال میشم کمی توضیح دهی

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

این یک مسئله ساده با جئومتری اسون معرفی شده که توسط یک استاندارد معروف منتشر شده که نرم افزارا کارشون و درستی و دقیقی محاسباتشون رو با اون میسنجن که تو پیوست های آخر این پی دی اف مقایسه همه نرم افزارا انجام شده

کار من فعلا اینه که این مدل سازی رو با نرم افزار energy plus‌ انجام بدم و خروجی بگیرم که هنوز موندم توش :ws37: اونم به خاطر بحث های تخصصی که هنو نخوندمش :ws37:

لینک به دیدگاه

ببخشین یک سوال مجهولی که تو ذهنمه اینه که وقتی شما این پروژه تاسیساتی که تعریف کردین رو بوسیله کریر شبیه سازی میکنین نهایتا میخاین به چی برسین؟یعنی خروجیتون چیه؟؟دنبال چی هستین؟

لینک به دیدگاه
ببخشین یک سوال مجهولی که تو ذهنمه اینه که وقتی شما این پروژه تاسیساتی که تعریف کردین رو بوسیله کریر شبیه سازی میکنین نهایتا میخاین به چی برسین؟یعنی خروجیتون چیه؟؟دنبال چی هستین؟

میخوام ساده حرف بزنیم ،تا حالا شده تو خونتون تواتاقت نشسته باشی بگی چرا الان تو اتاقت چرا مثلا 11 پره شوفاژه چرا بیشتر نیست چرا کمتر نیست اصلان برحسب چی این عدد انتخاب شده ،اینا همه محاسبات داره

ما میتونیم بیایم بادست محاسبه کنیم ولی با نرم افزار خیلی سریعتره

من خودم ی پروژه ساختمون مسکونی به همراه جکوزی استخری که داشت حدود 2 روز کشید بادست محاسبش کردم ولی با نرم افزار 4 ساعته

ببین زمان چقدر مهمه

در پایان و اصل هدفمون :

ما تو کریر میایم محاسبه میکنیم که باری که محاسبه کردیم برای اتاق 1 یا 2 یا هر تعداد اتاقی که بود چقدره ،براساس اون باری که کریر میده میریم وسایل و تجهیزات موتورخونه رو انتخاب میکنیم مثل دیگ مثل منبع انبساط و یا ........

مثلا کریر بار اتاق 12 متری رو حساب کرد 5000 btu/hr ما براساس این بار باتوجه به چیزی که تو کریر تعریف کردیم چه سیستمی رو انتخاب کردیم برای سرنایش یا گرنایش میریم اون وسیله مورد نظرمون رو از کاتالوگ مربوطه انتخاب میکنیم

مثال:

باتوجه به این بار 5000 میخوایم شوفاژ انتخاب کنیم ولی نمیدونیم چند پره نیاز داریم براساس نوع شوفاژی که از شرکت خاصی مد نظرمونه میریم بار هر پره رادیاتور رو از کاتالوگ در میاریم مثلا بار هر پزه رادیاتور سولار 350 هسا 512 بی تی یو

خوب باتوجه باه این بار برای هر پره 5000 را تقسیم به عدد 512 کرده تعداد پره حسای می شود عدد میشود 9.70 ولی ما گردش میکنیم به اولین عدد زوج میشه 10 پره

امیدوارم منظورمو رسونده باشم

برای انتخاب دیگ بستگی داره تو ی واحد یا واحد ها چند اتاق یا پذیرایی وجود داره بار همشونو جمع میکنیم به اضافه بار ناشی از اب گرم مصرفی ضربدر ی عدد به عنوان ضریب اطمینان 10 درصد و دیگ انتخاب میکنیم

لینک به دیدگاه

در پایان و اصل هدفمون :

ما تو کریر میایم محاسبه میکنیم که باری که محاسبه کردیم برای اتاق 1 یا 2 یا هر تعداد اتاقی که بود چقدره ،براساس اون باری که کریر میده میریم وسایل و تجهیزات موتورخونه رو انتخاب میکنیم مثل دیگ مثل منبع انبساط و یا ........

مثلا کریر بار اتاق 12 متری رو حساب کرد 5000 btu/hr ما براساس این بار باتوجه به چیزی که تو کریر تعریف کردیم چه سیستمی رو انتخاب کردیم برای سرنایش یا گرنایش میریم اون وسیله مورد نظرمون رو از کاتالوگ مربوطه انتخاب میکنیم

خیلی عالی ولی از این صحبت هاتون دوتا سوال برام پیش اومده

1- یعنی شما فقط بار ساختمون رومحاسبه میکنید نه چیز دیگه؟؟

2-منظورتون چیه که بار اتاق رو محاسبه کرد؟آخه تو شرایط مختلف میتونه این بار تغییر کنه

لینک به دیدگاه
خیلی عالی ولی از این صحبت هاتون دوتا سوال برام پیش اومده

1- یعنی شما فقط بار ساختمون رومحاسبه میکنید نه چیز دیگه؟؟

2-منظورتون چیه که بار اتاق رو محاسبه کرد؟آخه تو شرایط مختلف میتونه این بار تغییر کنه

وارد جزئیات باید بشم درکل برای طراحی ما باید بار ناشی از نفوذ هوا و بار ناشی از جداره ها که خودش به بار ناشی از در پنجره تقسیم میشه

بار ناشی از دیوار رو محاسبه کنیم و باهم جمع کنیم بار هر فضا بدست میاد این برای شرایط طراحی در زمستان بود تو تابستون که خود نرم افزار علاوه ب مواردی که گفته شد میاد گرمترین روز از سال رو در نظر میگیره و بار های ناشی از تابش سایه و ... محاسبه می کند و بار سرمایشی هم بدست میاد

در کریر فقط بدنبال بار گرمایشی و سرمایشی هستیم وبس

2.منظور از بار اتاق مثال بود باتوجه به نوع کاربریتون که بستگی داره چی باشه شما فضاهای مختلفی دارید واین شرایط مختلف شرایط خاص خودش رو ایجاب میکنه مثلا نباید نوع کاربری مسکونی رو با بیمارستان و هتل و صنعتی یکی گرفت هرنوع کاربری شرایط خاص خودش رو داره

بله

لینک به دیدگاه
پروژه نمونه یک ساختمان مسکونی

خوب چیکارش کنیم؟

باید طراحی بشه؟

یا قبلا طراحی شده؟

لینک به دیدگاه
پروژه نمونه یک ساختمان مسکونی

مهندس این فرمتش چیه؟نمیتونی با یک فرمت دیگه بزاری؟:ws37:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...