رفتن به مطلب

انجام گروهی پروژه های تأسیساتی نمونه

ارسال های توصیه شده

سلام به همه دوستان عزیز

در این تاپیک میخوایم هر دفعه یک پلان معماری قرار بدیم و در مورد تأسیسات گرمایشی و سرمایشی و فاضلاب و .... اون پلان با هم بحث و گفت و گو کنیم و به کسانی که در انجام این پروژه ها سهمی داشته باشند به پاس زحماتشان امتیازاتی داده خواهد شد.

روال کار اینطوریه که یک پلان معماری از فضایی گذاشته میشه و با منطقه آب و هوایی مشخص، نوع سیستم های گرمایشی و سرمایشی رو مشخص میکنیم و بر طبق اون طراحی میکنیم.:w02:

توجه: فقط باید عرض کنم که هر کسی مایل بود میتونه با نرم افزار کریر هم انجامش بده که امتیازی مجزا برای اون در نظر میگیرم. :a030:

هر کسی هم که طراحی کنه باید فایل اتوکد و یا احیانا فایل کریر پروژه رو اینجا قرار بده و در موردش بحث بشه و اینکه خودش توضیح بده که چطوری طراحی کرده است.:w16:

امیدوارم که با این روش شاهد پیشرفت تالار و پرورش مهندسانی با سواد علمی و عملی بالا باشیم.

موفق باشیم:icon_gol:

توجه: کپی برداری از مطالب این تاپیک تنها با درج نام "تالار تأسیسات انجمن نواندیشان" و با لینک تالار بلامانع می باشد.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 119
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

اولین پلان رو خودم قرار میدم.

کاربری: اداری - مسکونی

2 طبقه

منطقه جغرافیایی: تهران

سیستم گرمایشی: رادیاتور (پکیج)

سیستم سرمایشی: اسپیلت

فاضلاب

لوله کشی آب گرم و سرد

بسم الله. طراحی کنیم با هم

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

پاینم طراحی میکنیم ،کریر تحویلت میدم -فقط با چند بزنم 4.2 یا 4.5

نقشه شو بکشم ؟؟جمعه اتوکد گرمایشو سرمایششو با کریر بدم ،

لینک به دیدگاه
پاینم طراحی میکنیم ،کریر تحویلت میدم -فقط با چند بزنم 4.2 یا 4.5

نقشه شو بکشم ؟؟جمعه اتوکد گرمایشو سرمایششو با کریر بدم ،

مرسی

کریر 4.5 در صورت امکان.

نقشه رو بصورت کَد باید اینجا قرار بدی و توضیح هم بدی که چطوری محاسبات رو انجام دادی:a030:

جمعه تحویل بده مهندس

:a030:

لینک به دیدگاه

یعنی چی توضیح بدم چیکارکردم میدونی چقدر باید تایپ کنم !!!!!!!!!!!! تو انجمن

دفترچه محاسباتشو مینویسم میزارم باشه ؟؟

مهندس پس زحمت فاضلابو ،لوله کشی اب گرم و سردو خودت بکش میشه؟؟

لینک به دیدگاه
یعنی چی توضیح بدم چیکارکردم میدونی چقدر باید تایپ کنم !!!!!!!!!!!! تو انجمن

دفترچه محاسباتشو مینویسم میزارم باشه ؟؟

مهندس پس زحمت فاضلابو ،لوله کشی اب گرم و سردو خودت بکش میشه؟؟

دفترچه محاسبات بذاری هم قبوله.

منظورم از توضیح این نیست که محاسباتو توضیح بدی. مثلا توضیح بدی که به ازای هر فوت مربع مساحت مثلا من 30btu/hr بار سرمایشی در نظر گرفتم. منظورم اینه.

باشه. اونا با من.:a030:

تا جمعه میذارمشون:w02:

لینک به دیدگاه

مهندس طبقه همکف میخوام پکیج بزارم ، اون قسمت که بقل دستشوییه چیه تو نمای همکف چیه ؟نقشه لجند نداره معلوم نیست اونجا چیه؟

لینک به دیدگاه
مهندس طبقه همکف میخوام پکیج بزارم ، اون قسمت که بقل دستشوییه چیه تو نمای همکف چیه ؟نقشه لجند نداره معلوم نیست اونجا چیه؟

هر دو طبقه باید پکیج باشه.

اون فضا رو به عنوان انبار یا جایی که میشه پکیج رو قرار داد در نظر بگیر. چون چیزی مشخص نشده. :a030:

راستی، من در سفر هستم و تا روز دوشنبه نقشه رو تمام میکنم.:a030:

لینک به دیدگاه

نقشه اتوکد ساختمان اداری (شوفاژ)

به همراه محاسبات کریر 4.5

اتوکد

http://www.4shared.com/photo/gsHQExqG/sakhteman_edari.html

کریر 4.5

لینک به دیدگاه

همنطور که قول داده بودیم نقشه ساختمان اداری رو شروع کردیم با مهندس بوستانی

امیدوارم دوستان بیاند جلو تا بتونیم از افکار شما دوستان هم استفاده کنیم

قبل اینکه بیایم نقشه رو بکشیم محاسباتو انجام بدیم اول در ابتدا باید بدونیم هر ساختمانی یا هر پروژه ای چه نوع سیستمی برای ان مناسب است ،یادمان باشد طراح hvac همیشه بهترین طرحو میده فارغ از هزینه اون بعد باتوجه به شرایط پروژه ی سری تغییرات دران ایجاد میشه

این پروژه که برای ساختمان اداری می باشد باتوجه به اینکه در ساختمان اداری 24 ساعت کار نمیکنند و معمولا از ساعت 8 تا 7 غروب کار میکنند باید بیایم ی نوع سیستمی استفاده کنیم که به نفع این ساختمان باشه ،مثلا نمیایم از هواساز و یا فن کویل استفاده کنیم ،میایم از شوفاژ برای گرمایش ان استفاده میکنیم

و برای سرمایش یا برودت بهتره از کولر ابی استفاده بشه ،چون اگه قرار باشه از اسپیلیت استفاده کنیم دیگه نیازی نبود از شوفاژ استفاده کنیم

پس با این دیدمیریم جلو گرمایش شوفاژ

سرمایش کولر ابی

در درجه اول برای هر پروژه ای باید محاسبه بشه میزان بار گرمایش مناسب این فضا چقدر می باشد ،میشه از فرمول تجربی استفاده کرد ولی همینطور که میگیم تجربیه پس لازم داریم دقیقتر کار کنیم ،میایم از نرم افزار کریر استفاده میکنیم و بار گرمایش و سرمایش فضا رو محاسبه میکنیم

بعد از ریپورت گرفتن از کریر با مقداری باری که برای هر فضا کریر به ما تحویل میده نمیتونیم بریم انتخاب تجهیزات کنیم باید اب گرم مصرفی رو با اون جمع کرده و در ضریب اطمینان 10 درصد ضرب کنیم و بعد انتخاب تجهیزات کینم

.دوستان نقشه اتوکد باز کنند محاسبه بار فضا و انتخاب شوفاژ و پکیج در ان قرار داده شده است،

لینک به دیدگاه

این هم قولی که من دادم

اسپیلت سرمایشی است.

به همین دلیل برای گرمایش از رادیاتور استفاده کردیم. :a030:

لینک به دیدگاه

مهندس ی سوال چرا نیایم از کولر گازی استفاده کنیم ؟اخه اینجوری قسمت گرمایش اسپیلیت بی فایده میشه قبول دارم راندمان اسپیلیت و همینطور بازدهی بالاتری داره ولی اینجوری بی فایده میشه گرمایش اسپیلیت

فاضلابشو میتونی انجام بدی ؟من دارم مقدمات طراحی فاضلابو میخونم امیدوارم بتونم تا چندروز اینده ابو فاضلابشو طراحی کنم

لینک به دیدگاه
مهندس ی سوال چرا نیایم از کولر گازی استفاده کنیم ؟اخه اینجوری قسمت گرمایش اسپیلیت بی فایده میشه قبول دارم راندمان اسپیلیت و همینطور بازدهی بالاتری داره ولی اینجوری بی فایده میشه گرمایش اسپیلیت

فاضلابشو میتونی انجام بدی ؟من دارم مقدمات طراحی فاضلابو میخونم امیدوارم بتونم تا چندروز اینده ابو فاضلابشو طراحی کنم

مصرف کولر گازی بیشتر از اسپیلیته.

فاضلابشو هم کار کردم

توی فایل هست:a030:

لینک به دیدگاه
راستی اسماعیل اون سوالو پرسیدی فواره رو میگم نتونستم جوابشو پیدا کنم؟

پرسیدم. گفت مثل بقیه چیزا. مثل سیستم لوله کشی آب.

هد و دبی پمپ از همون روابط معمولی بدست میاد:icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...