رفتن به مطلب

داری یا نداری؟

ارسال های توصیه شده

خب ... دفتر مشق کلاس اولم رو دارم. وقتی فقط خطوط ساده میکشیدیم و مهرهای هزارآفرین با اون طرح عقاب برامون میزد معلم . تماشا کردنش حالمو خوب میکنه

بجز اون فقط عکس . 

ولی خب آره شده یهو توی آلبوم دیگران یه عکس از بچگیم ببینم برام جدید باشه  و به قیافه ی خودم بخندم : ))

اتاق شلوغ پلوغ ؟ 

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
  • پاسخ 676
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

• 4 هفته بعد...
  • 2 هفته بعد...
در در 21 تیر 1399 در 22:02، نفحات گفته است :

دیگه مخاطب نخاله ی حرومزاده ندارم ... نه 

خار در چشم و استخوان در گلو ؟ 

هوم ، منظورتو نفهمیدم دقیقا ؟

خواب راحت 

لینک به دیدگاه
در 7 ساعت قبل، lexi 5n گفته است :

هوم ، منظورتو نفهمیدم دقیقا ؟

خواب راحت 

یه اصطلاحه : )

کنایه ست از شرایط سختی که داری تحمل میکنی و دَم نمیزنی 

خواب ندارم اینروزا اصلا ...

علاقه به بوی بنزین ؟ 

لینک به دیدگاه
در در 8 مرداد 1399 در 00:17، D.yates گفته است :

ساقه طلایی جون میده باهاش بوته کوپلاسیون بسازی ، عین شاموته گلو رو جر میده لامب ...علاقه ای به شیرینی و بیسکوئیت ندارم ...

پرونده قضایی ؟

سلام اقای مهندس  چه موادی به گلیسیرین اضافه بشه که واترپورف بشه منضورم اینه وقتی به دست بزنیم با اب شسته نشه ممنون میشم اگر جواب بدید متشکرم

لینک به دیدگاه
در 13 ساعت قبل، amir483 گفته است :

سلام اقای مهندس  چه موادی به گلیسیرین اضافه بشه که واترپورف بشه منضورم اینه وقتی به دست بزنیم با اب شسته نشه ممنون میشم اگر جواب بدید متشکرم

سلام دوست من ....

خیلی چیزا هست ، اترها ، وینیل استر ها ، استرهای سنگین و........من نمیدونم دقیقا میخوای چه شکلی بشه فقط به عنوان مثال با یک وینیل استر میتونی شروع کنی ، گلیسرول توش راحت حل میشه  اما وقتی بهش آب میزنی یک پلیمریزاسیون اتفاق میوفته و با آب واکنش میده گلیسیرین مثل خمیر نون بربری به دست میچسبه و حدود ده دقیقه بعد هم یک لاستیک میده مثل دنبه ، تو استخر هم بندازی عین بادکنک روی آب میمونه ....

من نمیدونم میخوای مثل لایه باشه ، شیشه ای بشه یا صرفا نامحلول باشه ؟

من متوجه سوالت نشدم راستش ....گلیسیرول که ضد آب نمیشه اما در کنار ترکیبات زیادی میته باقی بمونه و به قول خودت شسته نشه که اینم ساده هستش یک ترکیب یا حلالی که مانع نفوذ آب بشه میتونه این کارو بکنه .....

گلیسرول ذاتا سریشه هم آب دوسته رطوبت جذب میکنه هم استر دوسته هم اسید دوسته ...به سختی میتونی با کمی متانول تو بیتیل استات حلش کنی و صبح تا شب بگیرش زیر آب ...دو فاز میشه آب بالا میمونه و گلیسرول محلول تو بوتیل استات ته میمونه اما من نمیدونم هدفت چیه چون ممکنه حلاله یهو یک چیزی رو نابود کنه ...چمیدونم مثلا یک جسم پلاستیکی یا رنگی ، شیشه ای باشه یهو بوتیله بزنه اونو از بین ببره ....

راه های دیگه هم استفاده از استئارات های فلزیه ....مثلا گلیسیرین رو گرم کنی ولی نه به نقطه جوش برسه دودش بلند بشه آکرولئین بسازه خفه کنه ، حدود 150 درجه داغش کنی یک نوک قاشق بهش آلومینیوم استئارات بزنی بذاری با گرما حل بشه و وقتی حل شد با قاشق یک هم کوچولو بزن ولش کن سرد بشه ، بعد از سرد شدن ژل میشه و این ژل رو یکبار دیگه گرم کنی و دوباره بذاریش تو یخچال مثل روغن میشه .......تو آب هم نامحلوله و جانشینی استری هم نمیده

من سوالت رو درست متوجه نشدم ولی اگر پاسخ رو نگرفتی تو این تاپیک ادامه بده بذار اینجا ملت اسپمشونو بکنن :ws28:

https://www.noandishaan.com/forums/topic/49540-تاپیک-پرسش-و-پاسخ-علم-شیمی/page/2/#comments

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...