رفتن به مطلب

*>>* کلوپ هواداران تیم پر طرفدار بارسلونا *<<*

ارسال های توصیه شده

تیمم فوتبال بارسلونا امشب در دیداری خانگی تیم منچستر سیتی را با نتیجه 4 بر صفر شکست داد , لیونل مسی در این بازی 3 گل زد و یک رکورد ویژه را خلق کرد.

14726254_1027882947334037_5803500414699569152_n.jpg

لیونل مسی با هتریک خود مقابل منچستر سیتی تعداد هتریک های خود را در این لیگ به عدد 7 رساند و بهترین بازیکن در تاریخ این لیگ شد, رونالدو با 5 هتریک در رده دوم قرار دارد.

• Like 3
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 496
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

لیونل مسی فوق ستاره بارسلونا امشب هم در دیدار مقابل منچستر سیتی خوش درخشید و با هتریک خود تعداد هتریک های خود را در تاریخ لالیگا به عدد 7 رساند و از این حیث بهترین بازیکن این رقابت ها شد , اما نکته جالب این است که در کل تاریخ این رقابت ها تیم رئال مادرید موفق به زدن9 هتریک شده است و بعد از آن لیونل مسی با 7 هتریک در رده دوم قرار دارد,

14624824_324880167887533_848877711706292224_n.jpg

بعد از مسی بایرن مونیخ نیز با7 هتریک در رده سوم است , باید گفت که از این به بعد باید امار های لئو را با تیم ها مقایسه کرد نه اشخاص.

• Like 3
لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

دنی آلوز مدافع راست وکهنه کار اسبق بارسلونا این تابستاان بارسلونا را ترک کرد وبه یووه رفت , بازیکنی که همیشه همکار و دوست صمیمی لیونل مسی بود , به گزارش موندو دنی آلوز با روزنامه ICON درباره لیونل مسی صحبت کرده است .

او گفت :

لیونل مسی برای من تنها هم تیمی نبود که فقط لباس هم رنگ و هم شکل من را پوشیده باشد او برای من مانند پدر و مادر بود , او علاوه در کار های داخل زمین در خارج زمین نیز هوای من را همیشه داشت او یک دوست صمیمی ودوست داشتنی است , مردی که برایش فرق نمی کند بهترین بازیکن تاریخ فوتبال است و هیچ گاه مغرور نشد.

g9luvrxc4hsmj68b6sw.jpg

وی ادامه داد :

وقتی پیرشوم و همراه با نوه هایم ویدیو ها وعکس های دوران بازی خود با مسی را تماشا کردم به آن ها خواهم گفت که این بهترین بازیکن تاریخ فوتبال است و من نیز در کنار او درحال بازی هستم , این بزرگترین افتخار ورزشی من بود.

او درباره تیم دوران گواردیولا گفت :

در دوران پپ ما احساس غرور بسیار جالبی داشتیم من بازی 5 بر صفر در برنابئو را یادم می آید این صحنه بسیار زیبای بود , تما جهان مبهوت کار ما شده بودند و لحظه غرور برانگیزی بود. ما کار بزرگی را انجام داده بودیم

• Like 3
لینک به دیدگاه

طبق گزارش های Koora ، رائول اسطوره محبوب باشگاه رئال مادرید در جدید ترین صحبت های خود در مورد برنده ی توپ طلای امسال صحبت کرده است .

hg4jlfjco87pz50cuzge.jpg

چه کسی باید برنده توپ طلا شود :

بازیکنان زیادی هستند که شانس دریافت این جایزه ی با ارزش رو دارن اما از نظر من باید به بهترین بازیکن جهان داده بشه این جایزه مخصوص لئو مسی است انتظار دارم که لئو مسی بزودی ششمین توپ طلای خود را کسب کند .

• Like 2
لینک به دیدگاه
طبق گزارش های Koora ، رائول اسطوره محبوب باشگاه رئال مادرید در جدید ترین صحبت های خود در مورد برنده ی توپ طلای امسال صحبت کرده است .

hg4jlfjco87pz50cuzge.jpg

چه کسی باید برنده توپ طلا شود :

بازیکنان زیادی هستند که شانس دریافت این جایزه ی با ارزش رو دارن اما از نظر من باید به بهترین بازیکن جهان داده بشه این جایزه مخصوص لئو مسی است انتظار دارم که لئو مسی بزودی ششمین توپ طلای خود را کسب کند .

ینی میشه؟

• Like 2
لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

لیونل مسی شب گذشته در عرض دو دقیقه دنیای فوتبال را مات و مبهوت کرد.

در شراطی که بارسلونا در نیمه دوم دیدار مقابل اسپانیول به دنبال گل دوم می گشت، مسی بس از هنرنمایی اینیستا گرم شد و در عرض دو دقیقه با از پیش رو برداشتن 4 بازیکن حریف در دو صحنه پایه گذار دو گل تیمش شد تا شبکه های اجتماعی و کارشناسان فوتبال اینگونه درخصوص مسی اظهارنظر کنند.

wz8m3hvf1t0ytyww30r.jpg

تنها مادرید فن ها و خود لیونل مسی بدشانس ترین مردم جهان هستند که هر دو نمی توانند بنشینند و از دیدن بازی مسی لذت ببرند.

می توان فوتبال را پس از بازنشستگی مسی، بازنشسته کرد.

مسی با مدل موهای مختلف نیز همان مسی همیشگی است. کلاس درس مجدد مسی!

لیونل مسی تنها بازیکن واقعی بهتر از بازیکنان بازی های ویدیویی است.

مسی یک بار دیگر جادو کرد.

مسی بهترین بازیکن تمامی ادوار است، با اختلاف بهترین است. او نابغه فوتبال است.

شرم آور است که بابت جایزه ای مردم اینگونه فکر کنند که کسی در نزدیکی سطح مسی قرار دارد.

تفاوت و فاصله سطح مسی و رونالدو در بازی امشب مشخص شد.

مفسر تلویزیون کاتالونیا:
ما باید از مادرانمان بابت به دنیا آوردنمان در دوره مسی قدردانی کنیم.

وابسته به هواداران رئال مادرید
: مسی باید بداند که فوتبالیست ها باید برای خانواده هایشان نان ببرند. از بین بردن نان مردم را تمام کن.

برای فهمیدن اینکه مسی بهترین است تنها باید بازی او را تماشا کنید.

• Like 2
لینک به دیدگاه

زلاتان ابراهیمویچ همیشه آدم رُکی برای حرف ها و مصاحبه های خود بوده است و همیشه نظرات جالبی داشته است حال movidita گزیده ای از حرف های زلاتان درباره توپ طلا را فاش کرده است.

j126qw94wgd36t53nw4.jpg

زلاتان درباره اینکه اگر توپ طلا را ببرد چه کار خواهد کرد گفت :

من اگر امروز توپ طلا را ببرم قطعا فردا به دیدار مسی خواهم رفت و آن را شخصا به او اهدا خواهم کرد چرا که همه میدانند بهترین بازیکن جهان چه کسی است !

• Like 2
لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

کارل ماچت مقاله نویس وبسایتBleacher Report نگاهی داشته است به آمار و ارقام دو بازیکن برتر فوتبال اروپا و جهان که آنرا از نظر خواهید گذراند.

سال ۲۰۱۶ سال خاصی برای کریستیانو رونالدو بود، او به همراه رئال مادرید و تیم ملی پرتغال به مقام قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا و یورو ۲۰۱۶ رسید با این حال بسیاری اعتقاد دارند حضور او در هیچ یک از دو فینال این مسابقات تاثیر گذار نبوده است.

ccnmewcyeqstqca8m547.jpg

عدم حضور پر رنگ او در دیدار فینال لیگ قهرمانان اروپا و همچنین ترک کردن زمین در فینال یورو ۲۰۱۶ در بیست و پنجمین دقیقه از آن دیدار باعث شده است تا بسیاری بر این اعتقاد باشند که این بازیکن پرتغالی نقش پر رنگی روی قهرمانی‌های رئال مادرید و تیم ملی پرتغال نداشته است.

با این حال بنا بر اعتقاد بسیاری از افراد اگر کسب عناوین تیمی مد نظر باشد، جایزه توپ طلای اروپا به حق به این بازیکن پرتغالی اعطا شده است. سال ۲۰۱۷ نیز همانند گذشته آغاز شد و این بار جایزه بهترین بازیکن فیفا را برای این ستاره پرتغالی به ارمغان آورد اما سوالی که وجود دارد این است که آیا او بهترین انتخاب ممکن برای این عنوان بوده است؟

قطعا هواداران رئال مادرید و طرفداران کریستیانو رونالدو با این انتخاب موافق خواهند بود اما در فوتبال امروزی به نفر دوم هرگز توجهی همانند نفر نخست نمی‌شود حتی اگر دومین نفر شرایط بهتری داشته باشد. در این خصوص مشخصا در مورد لیونل مسی صحبت‌هایی می‌شود که او را به دلیل تاثیر گسترده اش – که شاید تا حدی بیش از رونالدو بوده است- مستحق دریافت جایزه بهترین بازیکن فیفا می‌دانند.

بارسلونا و رئال مادرید هر ساله برای کسب قهرمانی های متعدد تلاش می‌کنند و تا آنجایی که می‌توانند برای کسب مقام‌های قهرمانی از توانایی‌هایشان استفاده می‌کنند اما در نهایت تنها یک نوع نگاه به این دو تیم صورت می گیرد و آن هم این است که یکی از این دو تیم قهرمان شده است و دیگری خیر، حتی اگر تیمی تنها با یک امتیاز اختلاف نسبت به دیگری مقام قهرمانی را از دست داده باشد. مسئله تنها در مورد قهرمانی و عدم قهرمانی است، درست همانند رقابت مسی و رونالدو. تعدادی از کارشناسان اذعان دارند که تاثیرگذاری یک تیم یا یک بازیکن در طولانی مدت به اندازه کافی عامل مناسبی نیست تا عنوان بهترین را به آن تیم یا آن بازیکن نسبت داد در حالیکه بسیاری نظری متفاوت با این ایده را دارند.

91qlhvgahw2tzm6l65xi.jpg

مسی به مقام قهرمانی لالیگا دست یافت و کوپا دل ری را نیز فتح کرد، به همراه تیم ملی آرژانتین تا فینال کوپا آمریکا نیز رفت اما باز هم مقابل شیلی متوقف شد، او در سال ۲۰۱۶ موفق شد ۵۹ گل به ثمر برساند.

از سوی مقابل رونالدو لالیگا را با یک امتیاز کمتر از بارسلونا از دست داد و به دو فینال رسید و در هر دوی این فینال‌ها به مقام قهرمانی دست یافت و در این سال موفق شد ۵۵ بار گلزنی کند.

با این تفاسیر هر دو بازیکن شرایط نسبتا برابری دارند، مسی کوپا آمریکا را به واسطه موقعیت سوزی‌های هیگواین از دست داد اما رونالدو بدون حضور در فینال یورو به واسطه گل ادر به مقام قهرمانی دست یافت.

شاید نگاهی کلی به قهرمانی‌هایی که توسط این دو در سال ۲۰۱۶ به دست آمده است از نظر برخی از افراد گزینه مناسبی برای قیاس عملکرد آن‌ها باشد هرچند که به این ایده مشکلاتی وارد است، آیا حقیقتا قهرمانی های تیمی می‌توانند شخص مستحق برای کسب عناوین فردی را مشخص کند؟

قطعا جواب منفی است چرا که در این صورت په په، هم تیمی رونالدو در تیم ملی پرتغال و رئال مادرید نیز باید برای کسب عنوان بهترین بازیکن سال رقابت می‌کرد. بنابراین مسئله‌ای که دید بهتری برای انتخاب بهترین بازیکن سال در اختیار ما قرار خواهد داد آمار فردی هر بازیکن خواهد بود، به عبارت دیگر عملکرد و داستان هر بازیکن در طول فصل.

بارسلونای فعلی در قیاس با بارسلونای ۴یا ۵ سال قبل تفاوت‌های زیادی دارد، شاید این تفاوت در ترکیب بازیکنان این تیم باشد، شاید عدم وجود قساوت سابق این تیم برای عبور از سد حریفان باشد و شاید عدم وجود تاکتیک جایگزین در این تیم باشد. با این حال این تیم قدرت خود در خط حمله را با حضور و رهبری مسی حفظ کرده است.

با نگاهی دقیق‌تر به بازی‌های مسی متوجه خواهیم شد که او به عنوان بازی ساز اصلی این تیم شناخته می‌شود، بازیکنی که نقش انکار نشدنی در امر بازی سازی بارسلونا دارد تا به ریتم پاس‌های بارسلونا جهت بدهد و در میان دفاع پیوسته و متراکم حریف، کوچکترین فضاها را بیابد تا بازیکنان خودی را در موقعیت گلزنی قرار بدهد و یا با ایجاد موقعیت مناسب با شوت زنی شرایط بازی را تغییر بدهد. مسی بارها بارسلونا را به سطحی رسانده است که در غیاب وی هرگز چنان سطحی از بارسلونا را شاهد نبوده‌ایم. این به آن معنا نیست که بارسلونا تنها متکی به یک بازیکن است اما بارسلونا با حضور مسی تفاوت آشکاری دارد با بارسلونا در غیاب او.

ch1ndiy77yrizvcyg3j2.jpg

مسئله مهمی که وجود دارد این است که فوتبال بدون وجود رقابت بین تیم‌ها و بازیکنان بسیار خسته کننده خواهد بود، رقابتی که تعصب کورکوران، غرور و باورهای غیر منطقی هواداران فوتبال را در مورد بازیکن، تیم و حتی مربیان مورد علاقه خود به همراه خواهد داشت. اما بازی‌ها، آمار و ارقام و نمایش مسی و رونالدو به خوبی نشان دهنده عملکرد آن‌ها در طول سال هستند.

در این بین شاید به جرات بتوان گفت تاثیر مسی روی تیم‌هایی که در آن حضور دارد فراتر از تاثیر رقیب پرتغالی خود است. ضربه آزادی که مسی در دقیقه ۹۰ دیدار مقابل ویارئال به گل تساوی بارسلونا تبدیل کرد تنها آخرین مثال از تاثیر این بازیکن در بارسلونا است. با اینکه این گل در سال ۲۰۱۷ به ثمر رسیده است و قطعا تاثیری در جوایز فیفا در سال ۲۰۱۶ نخواهد داشت اما این مسئله را یادآوری می کند که مسی درست در مواقعی که بارسلونا به او نیاز داشته است حضور موثر داشته است.

عملکرد مسی در دیدارهای لالیگا و گل‌های حساسی که او در طول فصول مختلف لالیگا برای بارسلونا به ثمر رسانده است یکی از مهمترین دلایل قهرمانی‌های متوالی کاتالان‌ها در لیگ فوتبال کشور اسپانیا هستند.

ضربه والی دیدنی که مسی در خانه مالاگا در فصل گذشته به ثمر رساند برتری ۲-۱ را برای کاتالان‌ها به ارمغان آورد، علاوه بر این گل‌های پیروزی بخش مسی در دو دیدار رفت و برگشت مقابل اتلتیکو مادرید به خوبی نشان دهنده تاثیر این بازیکن در دیدارهای حساس بارسلونا هستند، دیدارهایی که اگر بارسلونا به جای برد در آن‌ها نتیجه تساوی را به دست می‌آورد در پایان فصل به عنوان تیم دوم لالیگا شناخته می‌شد.

نمونه هایی از این دست در مورد مسی فراوان هستند، او این عملکرد را تا حدودی در دیدارهای حساس آرژانتین نیز تکرار کرد، در هر یک از دیدارهای یک چهارم نهایی و نیمه نهایی کوپا آمریکا یک گل و دو پاس گل داد تا صعود آرژانتین به فینال این مسابقات ساده به نظر برسد هرچند که در دیدار فینال و با فرصت سوزی‌های دوباره هیگواین در نهایت این تیم در ضربات پنالتی مقابل حریف خود شکست خورد. تاثیرگذاری و تمام کنندگی مسی همانند قدرت دریبلینگ و ایجاد لحظات جادویی او بارها مورد تقدیر قرار گرفته اند اما نکته مهم این است که این لحظات خارق العاده - به دلیل شکست تیم، به دلیل چشمان اشکبار و نتیجه نا مناسب کسب شده و همچنین به دلیل حاشیه های ایجاد شده- نباید فراموش شوند.

vy2xiu7kzckphuo61n1p.jpg

نکته دیگری که عملکرد مسی را نسبت به سایرین متمایز می‌کند، ثبات او در نمایش‌های خیره کننده در طول سالیان متمادی است. مسی و رونالدو به دلیل عملکرد مکانیکیشان مشهور هستند، آن‌ها در تمامی ۹۰ دقیقه دیدارهای فصول مختلف به میدان می‌روند و این مسئله ای است که عموما در مورد سایر بازیکنان کمتر اتفاق می‌افتد. نکته ای که باید مورد توجه قرار داد این است که این دو نیز همانند سایر بازیکنان انسان هستند و ممکن است از نظر بدنی دچار افت بشوند با این حال مروری گذرا به سال ۲۰۱۶ نشان می‌دهد که مسی از لحاظ ثبات در این سال فوق العاده بوده است. پس از اینکه مسی دوران ریکاوری از مصدومیتی که در ابتدای فصل ۲۰۱۵-۱۶ گریبانگیرش شد را پشت سر گذاشت حتی یک بازی از دیدارهای لالیگا را از دست نداد، درواقع در نیم فصل دوم مسابقات لالیگا، بارسلونا ۱۸۹۰ دقیقه در این مسابقات به میدان رفت در حالیکه مسی تنها یک نیمه از این دیدارها را غایب بود و ۱۸۴۵ دقیقه برای کاتالان‌ها به میدان رفت. علاوه بر این، پس از سپری کردن دوران مصدومیت و تا شروع ماه آوریل، بیشترین مدتی که این بازیکن آرژانتینی در رقابت‌های لالیگا موفق به گلزنی نشد تنها یک بازی بود، این روند با شروع ماه آوریل و عدم گلزنی او به مدت ۳ دیدار پایان یافت، هرچند که در ۶ دیدار پایانی، با به ثمر رساندن چهار گل و ارسال ۶ پاس گل این وقفه را به خوبی جبران کرد.

acu65r2k3szvy7c3kiq.jpg

با این حال این بدان معنا نیست که رونالدو سال بدی را پشت سر گذاشته است و یا آماری بسیار ضعیفتر از مسی به ثبت رسانده است، همانطوری که می‌توان مشاهده کرد آمار این دو از نظر فردی تا حدی نزدیک به هم است. اما در نهایت اگر کسب مقام قهرمانی معیار اصلی باشد، رونالدو مستحق جوایزی است که کسب کرده است، اما جایزه بهترین بازیکن فیفا موقعیت مناسبی است که این معیار شکسته شود تا با نگاهی کلی تر به آمار هر بازیکن و توجه به تاثیرگذاری بازیکنان، بهترین فرد انتخاب شود. با این تفاسیر این مسی است که در دیدارهای پیاپی به جادوی خود ادامه داده است و با نمایش‌های فردی خود تاثیر غیر قابل انکاری در تیم های ملی و باشگاهی خود داشته است و مسی بازیکنی است که تیم ملی آرژانتین و بارسلونا بیش از سایرین به او متکی هستند. بنابراین این بازین آرژانتینی است که بیش از هر بازیکن دیگری مستحق دریافت جایزه بهترین بازیکن فیفا است.

• Like 2
لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

دیگو مارادونا، اسطوره فوتبال آرژانتین مصمم است که لیونل مسی فارغ از اینکه کشور خود را به قهرمانی جام جهانی برساند یا نه، یک پدیده است.

ckw2yf0l9np9v1j6ak2.jpg

ستاره تیم بارسلونا در طول کارنامه درخشان خود پنج توپ طلا کسب کرده و به عنوان یکی از بزرگترین بازیکنان تاریخ شناخته می شود. مارادونا در مصاحبه ای که با TyC Sports انجام داد، در مورد این بازیکن و دستاورد هایش گفت:

نمی خواهم با کسانی که می گویند مسی به خاطر عدم قهرمانی در جام جهانی پدیده نیست مدارا کنم چون او یک پدیده است. مسی فارغ از اینکه فاتح جام جهانی شود یا نه، بازیکن بزرگی است. در سن ۵۶ سالگی، می توانم بگویم که هرگز بازیکنی مثل مسی ندیده ام. خدا را شکر می کنم که او آرژانتینی است. ما مسی، من و پاپ را داریم...

چرا ما با ادعای اینکه اگر او فاتح جام جهانی نشود، پدیده نیست، بار مسئولیتی اضافی روی شانه اش قرار می دهیم؟ من قهرمان جهان شدم چون در کنار بازیکنانی مثل ریکاردو گیستی، خورخه بوروچاگا، نری پومپیدو، اسکار روجری و خیلی های دیگر بازی می کردم...

• Like 1
لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

کی، دو ماه پیش با تیری آنری مصاحبیه می‌کردم. وقتی بحث به مسی رسید فوتبالیست فوق‌العاده‌ فرانسوی هم مثل اغلب ما برای پیدا کردن واژه‌هایی مناسب برای توصیف همبازی سابقش دچار دردسر شد. آنری داستانی درباره‌ مسی تعریف کرد. او گفت که چطور مسی همین جادویی که در بازی‌ها از او می‌بینیم را در تمرینات تیم هم به نمایش می‌گذارد و چطور با همین شور و انگیزه و قدرت انفجاری، چیزی که نمونه‌اش را در ال کلاسیکوی دیشب دیدیم، در تک تک دقایق تک تک جلسات تمرین حضور دارد.

نتیجه‌ اخلاقی‌ای که من از داستان آنری گرفتم شباهت مسی با بروس بنر (هالک شگفت‌انگیز) بود:

بهتره خشمگینش نکنید، چون باورتون نمیشه وقتی خشمگین میشه بدل به چه موجودی میشه.

t7cuq68xbtvfyti5xyn.jpg

تعداد مسابقه‌ها نسبت به تعداد جلسه‌های تمرین حدودا یک به سه است. پس برای مسی‌ که نزدیک به ۶۰۰ بازی برای بارسا انجام داده، می‌توان حدودا ۳۰۰۰ جلسه‌ تمرین در نظر گرفت؛ زمانی که به اندازه‌ کافی برای عادی شدن طولانی است، برای تکراری شدن و برای اینکه به خودت بگویی: تا وقتی ۷۵ درصد قدرتت را به نمایش می‌گذاری نیازی به تلاش بیشتر نیست"؛ مسی اما این‌طور نیست.

آنری به من گفت وقتی در یک جلسه تمرین، داور بازی (حالا هر کسی که بود) یک آفساید نادرست اعلام می‌کرد یا یک سوت اشتباه به ضرر مسی می‌زد او به قدری خشمگین می‌شد که این ناعدالتی را با دویدن های دیوانه وار در زمین با پس گرفتن توپ و دریبل زدن کل بازیکن‌های حریف و کوبیدن توپ به تور دروازه ‌آن‌ها پاسخ می‌داد؛ و آن‌قدر این کار را تکرار می‌کرد تا بالاخره آرام شود. چنین لحظه‌هایی معمولا از چشم رسانه‌ها دور است اما هم‌تیمی‌های مسی بارها مشابقه آن را دیده‌اند و حالا که تکلیف یک ال‌کلاسیکوی دیگر توسط او روشن شده رئالی‌ها با خودشان می‌گویند شاید بد نبود مارسلو هم یک بار در تمرینات مسی را می‌دید و درسی از او می‌گرفت.

nno2czm01hctqq4wag1y.jpg

مارسلو فوتبالیستی فوق‌العاده است اما من فقط چیزی را می‌گویم که چشم‌هایم دیده‌اند؛ این‌که او دقیقا وقتی با آرنج به صورت مسی ضربه زد، می‌دانست چه کار می‌کند. این اتفاق‌ها در هر بازی‌ ممکن است پیش بیایند. مارسلو با این ضربه تبدیل به یک جنایتکار نمی‌شود و تیم داوری هم احتمالا صحنه را درست ندیدند که واکنشی نداشتند اما اتفاقی که بعد از این ضربه‌ مارسلو افتاد همان لحظه‌ای بود که دکتر بنر به هالک تبدیل می‌شود؛ لحظه‌ای که مسی زنده شد و رئال بهای خشم او را پرداخت.

8h4wvvv51pu3eulvt8c.jpg

وقتی او با دهان پاره شده روی زمین افتاده بود و خون از صورتش می‌چکید؛ وقتی مجبور شد با گاز استریلی در دهان به بازی ادامه دهد تا شدت خونریزی مجبورش نکند از زمین بیرون برود، مسی چه واکنشی نشان داد؟ سر داور فریاد کشید؟ سراغ کمک داور رفت؟ دنبال انتقام از مارسلو رفت؟ نه، نه و نه. وقتی سرخیو راموس بروس لی‌وار روی پایش رفت و با خطر مصدومیتی جدی تهدیدش کرد، او به سمت مدافع رئال حمله‌ور شد؟ به تیم داوری کنار خط اعتراض کرد و ازشان پرسید "مگه کورید؟ چند بار؟! نکنه طرف اونا هستین؟"

این‌ها همه واکنش‌هایی هستند که بارها و بارها از بازیکنان مختلف دیده‌ایم اما از مسی نه. مسی خشمش را درونش انبار کرد و بعد به یک‌باره رهایش کرد.

اولین باری که من با مسی مصاحبه کردم سال ۲۰۰۶ بود. به عنوان یک اسکاتلند تند مزاج، یکی از اولین سوال‌هایی که پرسیدم واکنش او به خطاهای پرتعدادی که رویش انجام می‌شود بود. من از او پرسیدم چرا دنبال انتقام در زمین نمی‌رود و با بازیکنانی که لگدمالش می‌کنند همان‌جا تسویه حساب نمی‌کند؟ مسی جواب داد اگر در دقایق اولیه‌ بازی ضربه‌ محکمی بخورد، دردش را تا پایان بازی احساس خواهد کرد. از این منظر مسی هم مثل ما یک انسان است اما چیزی که در ادامه گفت تفاوت او را تعیین می‌کند:

من انقدر درگیر بازی هستم که خیلی سخت چیزی حس می‌کنم؛ فقط و فقط به این فکر می‌کنم که توپ را پس بگیرم و اینجوری از آن‌ها انتقام بگیرم.

دیشب پاسخ مسی به ضربه‌ آرنج مارسلو یکی از زیباترین گل‌هایش در تاریخ کلاسیکو بود؛ جدالی که حالا او را به عنوان بهترین گلزن تاریخش می‌بیند.

qhdkuh9lot6wealc8ll.jpg

آن‌چه مسلم است راموس و مارسلو سعی کردند در این بازی با خشونت مسی را مهار کنند. اما رویکرد آن‌ها باعث شد مسی از نابغه‌ای ریزنقش به ابرقهرمانی شکست‌ناپذیر بدل شود؛ ابرقهرمانی که بعد از گل دومش پیراهنش را در آورد و نامش را به تمام سانتیاگو برنابئو نشان داد؛ لحظه‌ای که در تاریخ لالیگا جاودانه خواهد شد.

نتیجه‌گیری کلی این‌که:

هرگز مسی را خشمگین نکنید، چون مسی خشمگین عاقبت خوبی برایتان نخواهد داشت.

.

.

bh1kfz9ibvbc3xgtz8vp.jpg

گراهام هانتر - ساکرنت

• Like 1
لینک به دیدگاه

بارسلونا موفق شد در سانتیاگو برنابئو با نتیجه 3-2 رئال مادرید را شکست دهد. این بازی از هفته سی و سوم لالیگا برگزار شد. برخی از واکنش های توییتری نسبت به این بازی را مرور می کنیم.

Angelo Mangiante‏

هر کاری لازم بود انجام دادند تا مسی را متوقف کنند اما این بازیکن آسمانی است.

shino

آفرین به مسی. از طرف یک هوادار رئال مادرید

K.S.Ghosh Roy‏

نگاه کنید مسی چکار می کند. خدای فوتبال!

Chee_nae_dou

سرخیو راموس بریده بود و تنها راه استراحت کردن را دریافت کارت قرمز می دید.

کاریزما

اشتباهات داوری قبلا جزئی از بازی بود الان کلا اشتباه داوری گاهی‌ام بازی میکنن !

Mahnaz

‏حالا نام نمی برم ولی در طی همین چهل و پنج دیقه آخر چند نفر چند بار تیمشونو عوض کردن.

*یاسر حسن زاده*

از اینکه هنوزم مسی رو با رونالدو مقایسه میکنین تنم داره میلرزه

Messiologist‏

همین تصویر همه چیز را در مورد الکلاسیکو می گوید.

2_61.jpg

Gourav Ranjan Sinha

مسی باعث شد ال کلاسیکوی امشب یک بازی بی نظیر شود. بارسلونا به حق برنده شد و رقابت به لالیگا بازگشت.

Raghav Kapoor‏

امشب گل آفساید در ال کلاسیکو ندیدیم. یک روز غیرعادی در اسپانیا

TCA‏

هیچگاه ناامید نشوید. در 30 ثانیه ممکن است سرنوشتتان عوض شود.

Abdullah

پدیده ای در فوتبال است به نام خطای مصلحتی. چر مادریدی ها در دقیقه آخر با خطا بارسلونا را متوقف نکردند؟

Ventsiri

ده سال است که هوادار مسی هستم و هر روز یک پدیده جدید به من نشان می دهد.

shivaprasad‏

اگر مسی در کشور من هند زندگی می کرد آرامگاهش تبدیل به زیارتگاه می شد. مسی، مسی، مسی...

Govinda Gindodia‏

رسمی: رئال مادرید نام استادیومش را از برنابئو به برنالئو تغییر داد!

juan cervantes

هر از چند گاهی شیر سلطان جنگل قدرتش را نشان می دهد تا همه بدانند چه کسی رئیس است! لیونل مسی!

Sanket Jain

رئال مادرید از بارسلونا شکست نخورد. از پدیده ای به نام مسی شکست خورد.

sajad

تصمیم به برد از اینجا شروع شد!

3_55.jpg

• Like 1
لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

498e8px9oxakdin2pr.jpg

رئال مادرید در این فصل لالیگا :

۹ گل آفساید

۸ پنالتی اشتباه که واسشون گرفتن

۱۴ پنالتی علیهشون که گرفته نشدن

۲۵ امتیاز در مجموع از داوری گرفتن

• Like 1
لینک به دیدگاه

1tep9gfsqktl7gon73l.jpg

دیوید بکهام:

▫️مسی بهترین در جهان است،

او بازیکنی ست که وقتی هر کودکی او را میبیند میخواهد مانند مسی باشد!

• Like 1
لینک به دیدگاه

22r89obl0gnykx8jw1n3.jpg

? #آمار | لیونل مسی تا الان 33 گل از خارج از محوطه از فصل 2012/13 به ثمر رسانده است،

که بیشتر از هر بازیکن دیگه ای در 5 لیگ معتبر اروپا است!

• Like 1
لینک به دیدگاه

• بیشترین ایجاد موقعیت این فصل لالیگا!

j9t56jsdans61fcrm7i.jpg

• بهترین گلزن لالیگا

• بهترین گلزن سال 2017

• بهترین گلزن كوپا

• بهترین گلزن چمپیونزلیگ

• بهترین گلزن اروپا

• كفش طلای فصل 2016/17

• Like 1
لینک به دیدگاه