رفتن به مطلب

پرسش و پاسخ نرم افزار کریر

ارسال های توصیه شده

سلام به همه دوستان

درخواستی داشتم از همه اعضا که واقعن برام مهم و ضروریه و باید فورا انجامش بدم مربوط به نرم افزار کریر4.5 هست

در محاسبه بارها یا وارد کردن اطلاعات فضا اتاق ها را تک تک در نظر میگیریم یا کل واحد را یکspace میگیریم؟

ضریب هدایت گرمایی مصالح و ضخامت و وزن مصالح رو از کجا پیداکنیم؟

نوع دستگاه هارو چطور تعیین کنم؟یعنی در قسمت eqipment typ نمیدونم چه نوع سیستمی رو انتخاب کنم(خیلی با سیستم ها اشنا نیستم مثلا اینکه درکدوم نوع سقف کاذب لازمه یا کدوم نوع موتورخانه یا بخش مرکزی نیاز داره و...).پروژه من درمنطقه سردسیرشمال غربی ایران هستش

خواهش میکنم راهنماییم کنین خیلیی ضروری و فوریه

لطفا یک نمونه پروژه اماده برام بفرستین خیلی ضروریه

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 80
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام به همه دوستان

درخواستی داشتم از همه اعضا که واقعن برام مهم و ضروریه و باید فورا انجامش بدم مربوط به نرم افزار کریر4.5 هست

در محاسبه بارها یا وارد کردن اطلاعات فضا اتاق ها را تک تک در نظر میگیریم یا کل واحد را یکspace میگیریم؟

ضریب هدایت گرمایی مصالح و ضخامت و وزن مصالح رو از کجا پیداکنیم؟

نوع دستگاه هارو چطور تعیین کنم؟یعنی در قسمت eqipment typ نمیدونم چه نوع سیستمی رو انتخاب کنم(خیلی با سیستم ها اشنا نیستم مثلا اینکه درکدوم نوع سقف کاذب لازمه یا کدوم نوع موتورخانه یا بخش مرکزی نیاز داره و...).پروژه من درمنطقه سردسیرشمال غربی ایران هستش

خواهش میکنم راهنماییم کنین خیلیی ضروری و فوریه

لطفا یک نمونه پروژه اماده برام بفرستین خیلی ضروریه

سلام

معمولا تک تک فضاها رو جدا جدا میدن که مثلا بفهمن تو این اتاق چند پره رادیاتور لازمه یا چه قدر هوا بفرستیم. اگه جدا ندیم نمیشه این کارو کرد.

مشخصات مصالح یه راهش مبحث نوزده هست. مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان. داخلش مشخصات رو گفته.

نوع سیستم به شما بستگی داره که چه مدلی میخواهید اجرا کنید. اگه فضای مثلا بیمارستانی خاصی نیست، میتونید از فن کویل دو لوله ای استفاده کنید با هوای تازه ارسالی از هوارسان. برای این کار در سیستم ها بعد از انتخاب فن کویل یه گزینه بود که دقیق یادم نیست میبایست تیکشو بزنیم یا برداریم. همون صفحه اول انتخاب سیستم، فن کویل دو لوله ای انتخاب میکنیم و پایینش اون تیک رو درست میکنیم. یادم نیست حالا دقیقا اون تیک چی بود. فقط یادمه یه حالتش میشد این که هوای تازه از هوارسان بیاد، یه حالتش هم این که هوا از کنار همون اتاق بدون هوا رسان بیاد داخل. الان خونه نیستم که براتون نگاه کنم.

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

سلام میخواستم ببینم تو قسمت ارتفاع ، ارتفاع کف تا سقف اصلی رو باید وارد کرد یا تا سقف کاذب?

یه سوال دیگه اینکه گفتین پارتیشن ها فقط مربوط به دیوارهاییه که پشتشون فضای تهویه نشدس پس تو قسمت expose باید دیوار هایی که بین دو مکان مورد تهویه هست رو هم وارد کرد یا فقط خارجی ها? بعد اینکه تو قسمت مصالح چگالی و گرمای ویژه هم میخواد اونارو از کجا بیاریم با تشکر خواهشا هرچه زودتر جواب بدین ممنون میشم

لینک به دیدگاه

سلام دوتا سوال داشتم

در محاسبات بار سرمایی و گرمایی ساخنمان مسکونی باید بار حمام و یا احیانا توالت رو در نظر بگیریم یا نه؟ اگه حمام رو در نظر نگیریم تو محاسبات بار گرمایی احتمالا عدد بدست اومده واسه کل سیستم کم میاد چون تو حمام حوله خشک کن داریم که چون حمام رو ندید گرفتیم به نسبت بار کل حوله خشک کنها عددمون کوچیک میشه اگه هم در نظر بگیریم تو محاسبات بار سرمایی که حمام و توالت احتیاج به سرمایش ندارن عددمون زیاد میشه همینطور حجم هوادهیمون

سوال بعدی هم اینه که وقتی میخوایم فضاها رو زون بندی کنیم راهروها که نزدیک اتاق قرار میگیرن رو جزء مساحت سالن در نظر بگیریم یا جزء اتاقها و یا اصلا در نظر نگیریم چون اگه مثلا بخوایم از اسپیلیت چند تکه استفاده کنیم احتمالا اسپیلیتی که تو سالن قرار میگیره نمیتونه راهرو ها رو خنک کنه و شاید الکی ظرفیتش زیاد شه اتاقها هم که موقعی که درشون بسته میشه نمیتونن اون قسمت رو خنک کنن

ممنون میشم اگه جواب بدید

لینک به دیدگاه

سلام دوتا سوال داشتم

در محاسبات بار سرمایی و گرمایی ساخنمان مسکونی باید بار حمام و یا احیانا توالت رو در نظر بگیریم یا نه؟ اگه حمام رو در نظر نگیریم تو محاسبات بار گرمایی احتمالا عدد بدست اومده واسه کل سیستم کم میاد چون تو حمام حوله خشک کن داریم که چون حمام رو ندید گرفتیم به نسبت بار کل حوله خشک کنها عددمون کوچیک میشه اگه هم در نظر بگیریم تو محاسبات بار سرمایی که حمام و توالت احتیاج به سرمایش ندارن عددمون زیاد میشه همینطور حجم هوادهیمون

سوال بعدی هم اینه که وقتی میخوایم فضاها رو زون بندی کنیم راهروها که نزدیک اتاق قرار میگیرن رو جزء مساحت سالن در نظر بگیریم یا جزء اتاقها و یا اصلا در نظر نگیریم چون اگه مثلا بخوایم از اسپیلیت چند تکه استفاده کنیم احتمالا اسپیلیتی که تو سالن قرار میگیره نمیتونه راهرو ها رو خنک کنه و شاید الکی ظرفیتش زیاد شه اتاقها هم که موقعی که درشون بسته میشه نمیتونن اون قسمت رو خنک کنن

ممنون میشم اگه جواب بدید

لینک به دیدگاه
سلام میخواستم ببینم تو قسمت ارتفاع ، ارتفاع کف تا سقف اصلی رو باید وارد کرد یا تا سقف کاذب?

یه سوال دیگه اینکه گفتین پارتیشن ها فقط مربوط به دیوارهاییه که پشتشون فضای تهویه نشدس پس تو قسمت expose باید دیوار هایی که بین دو مکان مورد تهویه هست رو هم وارد کرد یا فقط خارجی ها? بعد اینکه تو قسمت مصالح چگالی و گرمای ویژه هم میخواد اونارو از کجا بیاریم با تشکر خواهشا هرچه زودتر جواب بدین ممنون میشم

سلام

سوال اول: اگه میخواهید دقیق بدونید: جستجو کنید False ceiling hvac calculation. مثلا شاید بشه فضای بین سقف و سقف کاذب رو فاصله هوایی گرفت و مقاومتشو تاثیر داد. اگر هم نه، من هر وقت خواستم ساده کنم، تا سقف اصلی رو گرفتم. انگار سقف کاذب نیست.

سوال دوم: پارتیشن مربوط به دیواریه که پشتش فضای تهویه نشده است (داخلی) و یا تهویه شده ولی اختلاف دمای زیادی داره. تو راهنمای نرم افزار گفته بود چه قدر اختلاف دما. یه نگاه بندازید. فکر کنم شش درجه فارنهایت بود. فکر کنم!

Wall دیوار خارجیه فقط.

سوال سوم: مبحث نوزده که چگالی رو داره. اما Specific heat مثلا شاید بتونید ماده مشابهش رو توی مصالح آماده خود نرم افزار نگاه کنید و همون عدد رو بذارید. الآن این راه به ذهنم میرسه.

لینک به دیدگاه
سلام دوتا سوال داشتم

ممنون میشم اگه جواب بدید

سلام

سوال اول: برای منازل مسکونی من نظر خودمو میگم (برای بیمارستان و ... فرق داره). اگه هدف شبیه سازی مصرف انرژی باشه باید بگیریم با تعریف schedule. اگر برای به دست آوردن بار (load) باشه، فکر نمیکنم نیازی باشه. این نظر منه.

سوال دوم: با توجه به تعریف زون تصمیم بگیرید. فضاهایی که رفتار حرارتی مشابهی دارند. یعنی تقریبا همزمان میرن تو اوج بار، همزمان میرن بار جزئی و ... . ضمنا باید حواسمون به طراحی کانال و غیره هم باشه. مثلا اگه سیستم تمام هواست و هوارسان چند منطقه ای داریم، وقتی یه زون تعریف میکنیم، برای تمام فضاهای این زون فقط یه کانال از هوارسان میاد. بحث هنرمندانه ای هست.

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

سلام

خدمت همگی واقعا خوشحالم که اینجارو پیدا کردم

من یه ساختمون میخام طراحی کنم

با سیستم سرمایشی کولر ابی

و سیستم گرمایشی موتورخانه-رادیاتور

کمک کنید خواهشا که چه جوری سیستم رو وارد کنم

و یه سوال دیگهیه ساختمان 8 طبقه داریم مثلا

طیقه اول رو وارد میکنیم میمونه طبقه های بعدی

چون طبقات تیپ هستند ایا میشه کاری کرد؟؟؟

لینک به دیدگاه
  • 9 ماه بعد...

با سلام

از بزرگان سوالی داشتم

میخوام برای یک هتل چیلر و دیگ انتخاب کنم باید چکار کنم ؟

از کدام صفحه گزارشگیری و از چه عددی باید تناژ چیلر و کیلو کالری دیگ را انتخاب کنم ؟

خواهش میکنم یک نفر پیدا بشه جواب بده واقعا ممنونم:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...
سلام دوستان

winter coincident wb رو از چه جدولی باید بدست بیاریم؟تو همه جداول فقط دمای خشک رو داره و مرطوب رو ننوشته

:ws38:

از نمودار سایکرومتریک

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...
  • 6 ماه بعد...

سلام

می‌خواستم بپرسم میشه با کریر بدون توجه به اینکه دستگاه گرمایش/سرمایش یا تهویه مطبوع ما چی باشه فقط نیاز به انرژی ساختمان رو برای تامین یک دمای مشخص در داخل و با درنظر گرفتن تاثیر تبادل جدار ساختمان، حضور انسان، لوازم منزل، تابش خورشید و غیره محاسبه کرد؟ یعنی بگه مثلا در ساعات مختلف روز برای اینکه دمای داخل حفظ بشه به این میزان گرمایش یا سرمایش نیاز داریم، یعنی اصلا برای برنامه نوع دستگاه های مکانیکیمونو تعریف نکنیم؟

ممنون میشم هر چه زودتر پاسخ رو بذارید چون خیلی بهش نیاز دارم. پروژه درسی ام هست که نمره ش فقط کار عملی درباره همین موضوع است که انتخاب کردم :yes::icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 5 ماه بعد...

سلام

من مشکلی در انتخاب فن کوئل دارم- آیا برای انتخاب فن کوئل میشه از ظرفیتی که نرم فزار میده برای هر فضا استفاده کرد؟ معملا" اون عدد زیاده و مثلا"اگه یه فضا از روی با برودتی یه فن کوئل 400 سی اف ام میخاد از روی خروجی نرم افزر 1000میده یا حتی تو طبقات اخر و اول بیشتر - سوال من اینه که چرا تو همه آموزش ها راه نتخاب فن کوئل رو ازطریق بار محسوس زده ؟ چرا هواسازو میشه از خروجی نرم افزار استناد کرد ولی برای فن کوئل نه- دوم اینکه در قسمت common data در انتخاب ف کوئل چرا دمای اب ورودی به فن کوئل 58 درجه فارنهایت و دمای دیگ 95 درجه است؟ در صوتی که اگه مثل کاتالو گ این دما ها 46 و 140 باشه ظرفیت هوادهی خروجی نرم افزار با حدود کاتالوگ فن کوئل ها تطبیق پیدا می کنه- ممنون

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

من مشکلی در انتخاب فن کوئل دارم- آیا برای انتخاب فن کوئل میشه از ظرفیتی که نرم فزار میده برای هر فضا استفاده کرد؟ معملا" اون عدد زیاده و مثلا"اگه یه فضا از روی با برودتی یه فن کوئل 400 سی اف ام میخاد از روی خروجی نرم افزر 1000میده یا حتی تو طبقات اخر و اول بیشتر - سوال من اینه که چرا تو همه آموزش ها راه نتخاب فن کوئل رو ازطریق بار محسوس زده ؟ چرا هواسازو میشه از خروجی نرم افزار استناد کرد ولی برای فن کوئل نه- دوم اینکه در قسمت common data در انتخاب ف کوئل چرا دمای اب ورودی به فن کوئل 58 درجه فارنهایت و دمای دیگ 95 درجه است؟ در صوتی که اگه مثل کاتالو گ این دما ها 46 و 140 باشه ظرفیت هوادهی خروجی نرم افزار با حدود کاتالوگ فن کوئل ها تطبیق پیدا می کنه- ممنون

لینک به دیدگاه

میشه توی کریر سردخونه رو مدل کرد؟ من فضارو تعریف کردم و اطلاعات درو دیوارو دادم ولی جایی که خواستم دمای طرح زمستان و تابستانو بدم برای سردخانه بالای صفر و زیر صفر قبول نکرد کمتر از 73 درجه :ws52:

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

سلام ببخشید میخواستم بدونم که برای فضایی که در طبقه دوم و سوم واقع شده در قسمت general ارتفاع فضا رو به چه شکلی لحاظ کنم از کف طبقه همکف تا سقف طبقه دوم سوم ؟ینی باید ارتفاع طبقه لحاظ بشه ؟

و اینکه پاسیو رو هم در قسمت پارتیشن در نظر بگیرم ؟؟ واصلا لازم هستش که بار حرارتی برای پاسیو و راه پله محاسبه بشه

لینک به دیدگاه
  • 5 ماه بعد...

سلام
کسی یه پروژه منظم و مرتب در مورد کریر داره؟ چیزی که مد نظر منه خود فایل کریر پروژه نیس بیشتر میخوام نحوه انجام کار و وارد کردن اطلاعات در قسمت سیستم رو بدونم به عنوان مثال اگه سیستم سرمایش کولر آبی باشه واسه همین یه پروژه که حالت گزارش داشته باشه رو میخوام. ممنون میشم اگه کسی داره قرار بده

لینک به دیدگاه
  • 7 ماه بعد...

سلام 

ببخشید میخواستم ببینم که برای وارد کردن پارتیشنها به نرم افزار اگر قسمتی از اتاق کمد دیواری باشد کمد به عنوان پارتیشن حساب میشود؟

اگر دیواری از اتاق به سمت خارج باشد و دقیقا روی همان دیوار کمد دیواری نصب شده باشد در قسمت wall باید ان دیوار را وارد کنیم ؟

لینک به دیدگاه
  • 7 ماه بعد...

سلام و عرض ادب

ببخشید چند سوال داشتم در مورد نرم افزار کریر، که دقیق متوجه نشدم و مزاحم شما عزیزان شدم

ما در نوار منو spaces بخش spaces properties در سربرگ Internal

3 بخش زیر را داریم:

Overhead lighting و Task lighting و Electrical equipment

که هر یک از این 3 بخش دارای تنظیمات Wattage و Schedule هستند، لطفا به بنده راهنمایی کنید که این بخش ها چگونه محاسبه و مقدار گذاری میشوند

و لطف کنید با یک مثال عددی نحوه محاسبه دقیق و ورود اعداد را بفرمایید.

ممنون

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...