رفتن به مطلب

بابا جون من بريد زود ازدواج كنيد تا حسش نرفته

ارسال های توصیه شده

به نظر من که خوب موقعی ازدواج کرده

آدم هر چی پخته تر بشه،بهتر میتونه با مشکلات و مسائل دست و پنجه نرم کنه،تا اینکه جوون و خام باشه

بعدشم،به نظر من ازدواج شرایطی داره،الکی نیست که...باید در آمد کافی باشه،دستت تو جیب خودت باشه نه پدر

حالااینا نباشه،اون جوونی بهش زهر مار میشه،هر چی هم که بخواد خوشی کنه باز این مسائل اگر فراهم نباشه بهش مزه نمیده...

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 53
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

ازدواج نه زود خوبه و نه دیر :a030:

خصوصیات روحی به طرف بستگی داره نه به سن.دایی من 36 سالگی ازدواج کرد.دایی دیگم 33 سالشه هنوز جرات نداریم برای زن بهش بگیم.

ازدواج زود طرف زود درگیر مشکلات زندگی میشه و بعد از یه مدتی خسته میشه .خسته میشه وقتی به جوونای هم سن خودش نگاه می کنه که درگیر مشکلات زندگی و بچه داری نیستن.

ازدواج دیر طرف پخته تر هست و احتمال اینکه سر مسائل الکی با طرفش بحث کنه کمتره.

لینک به دیدگاه
tina-arch مهمان

منم بابقیه موافقم 28 نه تنها براپسرا دیر نسیت بلکه زودم هست:w16:

تازه عقل وشعور به سن و سال نیس بعضیارو میبینی 30سالشونه اما عین بچه ها رفتار میکنن مثلا موقع گرسنگی پاهاشونو به زمین میکوبن:ws28:

ازدواجم باید موقعیتش پیش بیاد زورکی که نمیشه:ws3:

لینک به دیدگاه

فكر كنم تو اين زمونه اگر كسي پشتوانه مالي نداشته باشه بالاي 30 - 35 بتونه:ws37:

اگه كسي بخواد يه عروسي با خرج بالا بگيره و زندگيش بريزو بپاش داشته باشه 50 سالگي هم نمي تونه

يكي از دوستام مي گفت عجب غلطي كردم هفت ميليون دادم فقط شب عروسي ايم مهمونا امدن حالشونو كردن آخرشم گفتن اين عروسي بود گرفتي پول بي زبونو به خاطر عروسي دادم به باد هوا همونو مي تونستم يه ماشين بگيرم

یعنی چی 28 پیر شدمw58.gif

پسر زیر 30 زن بگیره توی 90 درصد موارد اشتباه کرده

اگر مسایل جنسی باشه هدفش خوب 18 زمان مناسبیه دیگه فکرکنم

مگه قراره خاله بازی کنند

اولا 28 پير نيست ولي زود ترم مي تونه

دوما كي مي گه پسر زیر 30 زن بگیره توی 90 درصد موارد اشتباه کرده...؟

سوما مگه سي ساله ها خاله بازي نمي كنن؟

لینک به دیدگاه

ببینین من با اینکه ازدواج خاله بازی نیست موافقم و اینکه مرد باید پخته باشه

و مطمئن هم هستم که تو رویا حرف نمیزنم و افراد موفقی رو اطرافم دیدم که الان نظرم اینجوریه

به نظر من پختگی به سن نیست . تو این که حرفی نیست

اما موضوع اصلی اینه که تعریف ما ادما از زندگی و خوشبختی چیه ؟

اینکه راحت باشیم و یه بچه دکتر پرورش بدیم و ماشین اخرین مدل و ...

و اینکه واقعا تعریفمون از خوش بودن چیه و چه مواقعی خوشحالیم . مثلا من به شخصه وقتی کنار پدر و مادرم هستم زیباترین احساس رو دارم و این رو هیچوقت با یه مسافرت مجردی عوض نمیکنم . البته اینم بگم که هر2تاش خوبه و باید باشه ولی در مقام مقایسه گفتم.

خوشبختی رو چی میدونین ؟ اکثر شماها خوشبختی واستون یه هدفه این در حالیه که به نظر من خوشبختی یه مسیره . واقعا همین مسیر زندگیه که میشه در تک تک لحظاتش خوشبخت بود. نه صبر برای اینکه در اخر به این خوشبختی برسی

به نظر من زندگی یه بناس . و زمانی که تو با همسرت این بنا رو طراحی میکنی و دیزاین میکنی و میچینی و میسازی داری به معنای واقعی خوشبختی رو تجبه میکنی و این یعنی زندگی.

ببخشید وقت کلاسم دیر شد وگرنه خیلی با همتون ، دوستای خوبم حرف داشتم :icon_gol:

لینک به دیدگاه
من تازه کودک درون بیدار شده :ws3:

جدیدا علاقه عجیبی به عروسک پیدا کردم :ws3:

یه خارپشت گرفتم

یه سگ گرفتم

:ws3:

این یکیشه

i6sp9fp0ndzqh6l3pn8.jpg

منم همین جوری شدم جدیدا فقط ماشین میخرم ارومکی باهاشون بازی میکنمw58.gif

من كه كلا ديد خوبي نسبت به ازدواج ندارم!سوباي ليخ سولتانيخ مگه نشنيدين كه ميگن:ws3:واقعا من از مسئوليتهاي يك خانواده كه مسبب تشكيلش منم!گريزان خواهم بود چون دارم ميبينم اطرافم چه خبره برادرم 31 سالش بود ازدواج كرد!الان اين با اوني كه بود فرق داره نه ميريم كوه نه ميريم تو پارك شطرنج بازي كنيم نه پلي استيشن بازي ميكنه نه قارچ خور بازي ميكنه هر چي هم زنش ميگه چشم!البته ميرن گردش و پارك و سينما ولي زنش مخش رو زده عنانش رو گرفته دستش حرف حرف اونه!يه دختر كپل مپل ژيگولي داره كه شيرينه البته هر چه بزرگتر بشه تلخ تر خواهد شد الان بچه بزرگ كردن كار اسوني نيست كه!

زنش عنانشو گرفته چه حرفیه؟:banel_smiley_4:مطمئن باش تا مردی نخواد کاری رو انجام بده چشم نمیگهicon_razz.gif

لینک به دیدگاه

خدا خفه ت کنه امید:w74:

این عکس چیه گذاشتی یه ساعته نشستم صفحه لود بشه ...بابا همه اینترنت پرسرعت که ندارندw000.gif

فکر ما باشید که با کم سرعتش میایمTAEL_SmileyCenter_Misc%20(305).gif

نمیدونم این بحث سن ازدواج چندبار باید بحث بشه و نتیجه ای گرفته نشه:banel_smiley_4:

این تاپیک هم دقیقا همین موضوع رو مطرح کرده

اولا :

به نظر من حس داشتن به این نیست که حوصله ی پارک و سینما رو داشته بشی خود من 22 سالمه اما یکی از خسته کننده ترین کارها برام پارک رفتنه!یا وقت گذاشتن برا دیدن ادا اطفار(ادوار:ws52:) های محمد رضا گلزار:icon_pf (34):

دوما:

هرچند نمیشه آدمها رو فرمولبندی کرد و همیشه استثناعاتی وجود داره اما تو 99 درصد مواردی که من دیدم مرد کم سن تو رابطه ی زناشویی خیلی نپخته و احساسی عمل میکنه و این تصور زن رو نسبت به 1 مرد واقعی خدشه دار میکنه

مثلا من 1 دوستی دارم که خودش و شوهرش 25 سالشونه میگه هروقت با من دعواش میشه یا مشکلی پیش میاد این میزنه زیر گریه:icon_pf (34):

و همین رفتارش و این که از نظر احساسی قوی نیست واقعا رو اعصاب این دختره...

البته این یکی از 100 مثالی بود گواه بر نوشته ی بالا!مشکلات مالی و... هم بهش اضافه کن

درمورد قسمت اولا:

این قضیه و مشکل اینکه تفریحاتشون با هم سازگار نیست و بعد ازدواج متوجه میشند و اون موقع هم دیره واسه پشیمونی...صحبتها وتوافقهای پیش ازازدواج از خود ازدواج مهمتره چون شالوده وبنیان یک رابطه رو میخواد بسازه ..:w16:این خودش یه تاپیک جدا میخواد توضیحاتش

دوما:

شما از کجا دیدی؟:ws3:

رابطه زناشویی با اینکه بیشترش غریزی هست ولی باز نیاز به آموزش داره و اینکه قبل ازدواج آیا راجع به توافقهای زناشویی حرفی زده شده یانه؟گاهی اصلا طبع جنسی دو نفر بهم نمیخوره خوب مسلمه ازدواج اینگونه منجر به شکست میشه...

خودمون که نمیخوایم گول بزنیم...آیا غیر اینه که یکی از مهمترین دلایل ازدواج ارضای صحیح و انسانی میل جنسی هست؟پس بهتره واسه این قضیه هم قبل ازدواج و داشتن رابطه کمی صحیت بشه،مطالعه بشه و در آخر ،(توی پست قبلیم گفتم:«قرارنیست همه چیز زندگی از اول مطابق میل آدم باشه»)اینم جزئ همون بعد قضیه میشه اگه دقت کنید یه زن وشوهر چندسالی که از زندگیشون میگذره روابط زناشویی بهتری باهم دارند وبیشتر از این رابطه لذت میبرندچرا؟چون به عادات جنسی هم واقف شده اندو به نحوی بهتر میتوانند همدیگر را در یک رابطه ارضا کنند

تنها مشکل جوونای الان عجله است..صبر ندارند...گاهی فراموش میکنند لحظات خوش زندگی رو باید ساخت داشتنی نیست:a030:

در قضیه جنسی هم اگه دوطرف کلیت جسمانی هم رو قبول کرده باشند جزئیات رو باید باهم بسازند..در این زمینه غیرممکنه کسی بدون داشتن رابطه جنسی قبلی به پختگی برسه تازه اونم با اشخاصی متفاوت این رابطه رو داشته لزوما نمیتونه همسرش رو به صرف تجربه ارضا کنه:a030:

این قضیه هم خیلی مفصله

از حوصله این تاپیک خارجه با موضوع تاپیک هم همخوانی نداره:ws3:

ازدواج نه زود خوبه و نه دیر :a030:

خصوصیات روحی به طرف بستگی داره نه به سن.دایی من 36 سالگی ازدواج کرد.دایی دیگم 33 سالشه هنوز جرات نداریم برای زن بهش بگیم.

ازدواج زود طرف زود درگیر مشکلات زندگی میشه و بعد از یه مدتی خسته میشه .خسته میشه وقتی به جوونای هم سن خودش نگاه می کنه که درگیر مشکلات زندگی و بچه داری نیستن.

ازدواج دیر طرف پخته تر هست و احتمال اینکه سر مسائل الکی با طرفش بحث کنه کمتره.

ببینین من با اینکه ازدواج خاله بازی نیست موافقم و اینکه مرد باید پخته باشه

و مطمئن هم هستم که تو رویا حرف نمیزنم و افراد موفقی رو اطرافم دیدم که الان نظرم اینجوریه

به نظر من پختگی به سن نیست . تو این که حرفی نیست

اما موضوع اصلی اینه که تعریف ما ادما از زندگی و خوشبختی چیه ؟

اینکه راحت باشیم و یه بچه دکتر پرورش بدیم و ماشین اخرین مدل و ...

و اینکه واقعا تعریفمون از خوش بودن چیه و چه مواقعی خوشحالیم . مثلا من به شخصه وقتی کنار پدر و مادرم هستم زیباترین احساس رو دارم و این رو هیچوقت با یه مسافرت مجردی عوض نمیکنم . البته اینم بگم که هر2تاش خوبه و باید باشه ولی در مقام مقایسه گفتم.

خوشبختی رو چی میدونین ؟ اکثر شماها خوشبختی واستون یه هدفه این در حالیه که به نظر من خوشبختی یه مسیره . واقعا همین مسیر زندگیه که میشه در تک تک لحظاتش خوشبخت بود. نه صبر برای اینکه در اخر به این خوشبختی برسی

به نظر من زندگی یه بناس . و زمانی که تو با همسرت این بنا رو طراحی میکنی و دیزاین میکنی و میچینی و میسازی داری به معنای واقعی خوشبختی رو تجبه میکنی و این یعنی زندگی.

ببخشید وقت کلاسم دیر شد وگرنه خیلی با همتون ، دوستای خوبم حرف داشتم :icon_gol:

نظرات خوبی بود این روهم اضافه میکنم

سن ازدواج ، سن مشخص و از پیش تعیین شده ای نیست که بخواهیم بگوییم مثلا یه پسر23 24 ساله دیگه وقت ازدواجش هست یا یه خانوم 20 22 ساله دیگه پیر دختر شده و......

سن ازدواج بسته اقلیم زندگی، آیین وسنن محلی ، طرز تربیت خانوادگی ، محیط اجتماعی پیرامون و ...تغییر میکنه.

برای ازدواج یه حداقلهایی باید وجود داشته باشه که این حداقلها در هر سنی باشه ، شخص رو مهیای تشکیل یک زندگی مشترک میکنه...

حداقلهادززمینه های بلوغ:

• جسمی
  • فکر
  • اجتماعی
  • عاطفی
  • مالی
میباشد که شخص حداقل در این زمینه ها باید به بلوغ رسیده باشد

بلوغ جسمی:

این قضیه زیاد نیاز به توضیح نداره چون اغلب باهاش آشنایی دارید اینکه گفتم محل سکونت واقلیم وآب وهوا تآثیرداره در این قسمت تأثیرش مشخص میشه ..در نواحی گرمسیری معمولا به خاطر آب وهوا ونحوه تغذیه افراد ،زودتر به سن بلوغ جسمی میرسند و طبع گرمی هم در زمینه جنسی دارند به عبارتی خیلی آتیشی هستند..ودرنقطه مقابلش افرادی که در منطق سردسیری زندگی میکنند دیرتر به بلوغ جسمی وجنسی میرسند وطبع سردتری نسبت به مناطق گرمسیریها دارند.

بلوغ فکری :

اینکه شخص از نظر فکری آنقدر رشد وتعالی پیدا کرده باشد که بتواند مفاهیم اولیه تشکیل یک زندگی مشترک را تشخیص دهد و بتواند به تنهایی از پس مشکلات موجود برآید . درک درستی لاز پیرامون خود داشته باشد ودارای ضریب هوشی مناسبی باشد

بلوغ اجتماعی:

یعنی اینکه شخص آنقدر از اجتماع پیرامونش شناخت داشته باشد که بتواند در جامعه به قول معروف سری تو سرها در بیاره ودارای اعتبار اجتماعی مناسبی باشه و شخصیت اجتماعی خوبی رو نسبتا داشته باشه

بلوغ عاطفی:

بلوغ عاطفی در زمینه های احساسی هست که شخص آنقدر احساساتش رشد پیداکرده باشه که بتونه هم نسبت به احساسات خودش شناخت وکنترل داشته باشه و هم بتونه به نیازهای عاطفی طرف مقابل پاسخ مناسبی بده....

بلوغ مالی:

کاملا مشخصه دیگه..حداقل درآمدی برای تشکیل یک زندگی مشترک رو داشته باشه ،هرچندکم، شغلی مناسب داشته باشه واز نظر مالی به خانواده اش وابستگی نداشته باشد

زنش عنانشو گرفته چه حرفیه؟:banel_smiley_4:مطمئن باش تا مردی نخواد کاری رو انجام بده چشم نمیگه:icon_razz:

ببینید توی یه زندگی مشترک ،همونطور که از اسمش پیداست باید همه چیز مشترک باشه گاهی حرف شنوی آقا از خانوم بیشتر توی چشم میاد و این خانوم هست که اغلب بر افکار و رفتار مرد نفوذ داره که این اصطلاح واسه اش به کار میره

حالا مگه زنها نخواهند کار رو خلاف میلیشون انجام میدن؟:ws52:

در مورد اون قضیه که گفته شده بود مرد هنگام ناراحتی گریه میکنه و این رفتار دختر رو آزار میده یه بحث مشاوره ای هست که نه به تاپیک مربوط میشه نه میشه بدون شنیدن حرفها دوطرف راجع بهش قضاوت کرد:a030:

لینک به دیدگاه

مرد 28 سن خوبیه برای ازدواج

ولی من اصلا به مردها اعتمادی ندارم

اتقدر جامعه فساد داره آدم از ازدواج میترسه

پس بهتره مجرد بمونی خونه بابات زندگی کنی

لینک به دیدگاه

جناب037 شما که اینقد در زمینه روانشناسی صاحبنظر هستید برای کسایی که زیر 28 هستن و حس و حالشو ندارن چه راهکاری دارید؟:ws38:

ازدواجی که درست باشه ادم تو هر سنی سر شور و شوق میاره.

لینک به دیدگاه

سلام / برای آقایون اگه به 30 برسه دیره...زودتر از 25 هم اشتباهه

من 27 سالمه و پس از 4 سال که موقعیتشو داشتم همین عید عقد کردم..البته همسرم ایرانی نیست .

اینایی هم که میگن مجرد بمونین اشتباه میکنن...یا ترسو هستن یا بی عرضه یا فاسد...اگرم از نظر مالی مشکل دارن یا به اصطلاح شرایطشو ندارن بازم همون گزینه وسطه!

تا 30 سالگی 1000 کار میشه کرد

ازدواج لازمه...تکامل انسانه و بهاری داره که اگه توش انجام نشه مشکلات بعدی خواهد داشت

به امید خوشبختی همه جوونای ایران زمین

لینک به دیدگاه
زمانی که عشق و صفا هستش

پول نیست

زمانی که پول هست

عشق و صفا نیست

خوابی که توش بوس و بغل نباشه خواب نیس کفه مرگه:sigh:

به افتخار همه جوان هایی که امشب کفه مرگشون رو زمین میزارن :ws3:

من با این بهانه های آقایون کاملا مخالفم! یعنی چی پول نیست؟

یعنی یه مرد انقد باید بی عرضه باشه که بشینه تا شرایط یه روووووزی درست بشه؟؟

هر چی بگذره اوضاع بدتر یمشه، همه هم میدونن، پس باید بیخیال ازدواج بشن همه؟

مگه همه ی پسرا ارث باد آورده بهش میرسه یا بابای پولدار دارن؟؟

خیلی ها از صفر شروع کردن...

متاسفانه این جملات "پول ندارم" ... "شرایطم مناسب نیست" و ... بهانه ای شده برای پسرها تا ازدواجشون رو به تعویق بندازن

کاش حالا همه توی سن 28سالگی ازدواج میکردن... این که خیلی عالی بود.. الان متاسفانه خیلی بد شدن پسرها (ببخشید انقد واضح میگم)

یه مسئله ای مدتیه منو خیلی آزار میده، دوس داشتم در موردش بحث بشه، شاید اینجا مناسب باشه

همین پسرهایی که با هزار و یک بهانه ازدواجشون رو به تعویق میندازن، دارن با زندگی یه عده دختری که آمادگی ازدواج رو دارن بازی میکنن

دور و برم پر شده از دخترهایی که واقعا آمادگی ازدواج دارن، اما پسرها جرأت ندارن پا پیش بذارن

برام یه سوال خیلی بزرگ شده، چرا پسرها و خانواده هاشون انقد بیرحم شدن؟؟

شاید خیلیهاتون اینی که میگم رو دیده باشین (قطعا دیدین) این روزا باب شده که پسرها (در واقع خانواده هاشون) با خانواده دختر تماس میگیرن و زیر و بم دختر رو میکشن بیرون، و این به همین یه تماس ختم میشه! میدونین شما با یه دختر چیکار میکنید؟؟

یکی از این دخترهایی که این شرایط براش پیش اومده از اطرافیانم هست، الان آمادگی کامل برای ازدواج داره، دختر خیلی خوبیه، تحصیل کرده، هیچ عیبی نداره، ولی هر کس تماس میگیره دیگه پشتشم نمیگیره!

امثال این خانم زیادن..

چرا با احساس یه دختر بازی میکنین؟ اگه نمیخواین ازدواج کنین چرا الکی تماس میگیرید؟؟؟

من خودم توی این شرایط نبودم، اما عمیقا اینارو درک میکنم

خیلی دوس دارم بدونم هدف این خانواده ها چیه! برای وقت تلف کنی تماس میگیرن؟؟؟ اونم دختری که واقعا هیچ عیب و نقصی نداره!

شاید شما پسرها نفهمین یه دختر چه آسیبی میخوره با این تماسهای بی حاصل...

اما .. :sigh:

لینک به دیدگاه

شاید خیلیهاتون اینی که میگم رو دیده باشین (قطعا دیدین) این روزا باب شده که پسرها (در واقع خانواده هاشون) با خانواده دختر تماس میگیرن و زیر و بم دختر رو میکشن بیرون، و این به همین یه تماس ختم میشه! میدونین شما با یه دختر چیکار میکنید؟؟

:sigh:

یعنی زنگ میزنند امار دختر رو از خود خانواده دختر میگیرن :w58:

این دختر همسایه و فامیل نداره که امار رو از خود دختر میگیرن

به حق چیزای نشنیده :w58:

برا بقیه صحبت هات هم کلی حرف دارم م م م م

صبح اگر زنده موندم میام میحرفم :sigh:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...