رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

موضوعی انتخاب کردی بالاخره ؟؟؟ :ws37:

منم درگیرم با خودم vahidrk.gif

هنوز درگیرم با خودم.موزه خودرو و خانه مد

البته با خودم که کنار بیام و شکایتمو پش بگیرم از خودم تازه بایدبه استاد جواب پس بدم:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 63
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

هنوز درگیرم با خودم.موزه خودرو و خانه مد

البته با خودم که کنار بیام و شکایتمو پش بگیرم از خودم تازه بایدبه استاد جواب پس بدم:icon_pf (34):

منظور از خانه مد دقیقا چیه؟؟

اصلا تو ایران جای کار داره؟؟ من نمی فهممش 5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gif

لینک به دیدگاه

به قول استادمون چرا همیشه دنبال چیز خاص هستید؟

منم مثل شما تو دوره کارشناسی دنبال یه چیز خاص بودم و آسایشگاه معلولین ذهنی رو انتخاب کردم.

که متاسفانه نمونه موردی که نداشت و فقط یه مورد از پایان نامه ها بود که نسبتا با موضوع من منطبق بود.

و واقعا از این انتخابم پشیمون شدم. چون واقعا دوندگیش زیاد بود اما آخرشم یکی یه نگاه هم بهش نکرد...

الان تو ارشد هم همین معضل رو دارم.

فردا هم باید پروپزالم رو تحویل بدم اما هنوز کاری نکردم.

لینک به دیدگاه
منظور از خانه مد دقیقا چیه؟؟

اصلا تو ایران جای کار داره؟؟ من نمی فهممش 5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gif

شما دیگه چرا مهندس؟

اگه بخایم اینطوری نگاه کنیم که فقط باید مسکونی طراحی کنیم.:4564:

لینک به دیدگاه
به قول استادمون چرا همیشه دنبال چیز خاص هستید؟

منم مثل شما تو دوره کارشناسی دنبال یه چیز خاص بودم و آسایشگاه معلولین ذهنی رو انتخاب کردم.

که متاسفانه نمونه موردی که نداشت و فقط یه مورد از پایان نامه ها بود که نسبتا با موضوع من منطبق بود.

و واقعا از این انتخابم پشیمون شدم. چون واقعا دوندگیش زیاد بود اما آخرشم یکی یه نگاه هم بهش نکرد...

الان تو ارشد هم همین معضل رو دارم.

فردا هم باید پروپزالم رو تحویل بدم اما هنوز کاری نکردم.

ببینید اخه موضوع شما به شدت عملکردیه.من نمیخام عملکردی کار کنم چون میدونم دقیقا همینی میشه که شما میگین.کسی بهش نگاه هم نمیکنه.واسه همسن دنبال یک موضوعی هستم که فرمال باشه

لینک به دیدگاه
شما دیگه چرا مهندس؟

اگه بخایم اینطوری نگاه کنیم که فقط باید مسکونی طراحی کنیم.:4564:

منظورم اینه که به هر حال نمی شه جایی رو طراحی کنیم که هیچ ذهنیتی ازش نداریم !! حداقل باید بریم ببینیم ، بپرسیم ، منبع برای مطالعاتش داشته باشیم...غیر از اینه؟؟؟؟

مثلا کسی که بخواد یه مهدکودک یا آسایشگاه طراحی کنه ، می تونه بدون اینکه حتی یک بار یه همچین جاهایی رو ببینه و نیازهای کاربراشو بفهمه ، دست به طراحی بزنه؟؟؟؟

با دیدن و ذهنیت داشتنه که می شه مثلا بفهمیم کجای کار ایراد داره ؟؟ کاربرای اون بنا چه نیازهایی دارن که تو طراحیش رعایت نشده و .... که بتونیم توی کارمون لحاظ کنیم...منظورم این نبود که حتما چیزی طراحی کنیم که بعدا تو آینده به پستمون بخوره :a030:

اینم برای حسن ختام vahidrk.gif

:ws3:

لینک به دیدگاه
منظورم اینه که به هر حال نمی شه جایی رو طراحی کنیم که هیچ ذهنیتی ازش نداریم !! حداقل باید بریم ببینیم ، بپرسیم ، منبع برای مطالعاتش داشته باشیم...غیر از اینه؟؟؟؟

مثلا کسی که بخواد یه مهدکودک یا آسایشگاه طراحی کنه ، می تونه بدون اینکه حتی یک بار یه همچین جاهایی رو ببینه و نیازهای کاربراشو بفهمه ، دست به طراحی بزنه؟؟؟؟

با دیدن و ذهنیت داشتنه که می شه مثلا بفهمیم کجای کار ایراد داره ؟؟ کاربرای اون بنا چه نیازهایی دارن که تو طراحیش رعایت نشده و .... که بتونیم توی کارمون لحاظ کنیم...منظورم این نبود که حتما چیزی طراحی کنیم که بعدا تو آینده به پستمون بخوره :a030:

اینم برای حسن ختام vahidrk.gif

:ws3:

هیجانیش کردی ها:w16:

موافقم.خوب من هم به خاطر اینکه تا حالا به این موضوع پرداخته نشده یا کمتر شده مجبورم فقط عکس بببینمو یه سری چیزاشو مثلا ابعاد و اندازشو با پرس و جو بدست بیارم.

لینک به دیدگاه
ببینید اخه موضوع شما به شدت عملکردیه.من نمیخام عملکردی کار کنم چون میدونم دقیقا همینی میشه که شما میگین.کسی بهش نگاه هم نمیکنه.واسه همسن دنبال یک موضوعی هستم که فرمال باشه

شما هر چیز عملکردی رو میتونید فرمال هم طراحی کنید!

درسته که برخی موضوعات هستند مثل موضوعات من یک سری محدودیتها داره اونم بخاطر استفاده کننده هاش!

اما میشه طرحهایی چون مجتمع مسکونی و تجاری و اقامتی و ... رو هم فرمال طراحی کرد.

البته اینها همش سلیقه ایه و بیشترش هم برمیگرده متاسفانه در کشور ما به سلیقه استاد!!!

لینک به دیدگاه
شما هر چیز عملکردی رو میتونید فرمال هم طراحی کنید!درسته که برخی موضوعات هستند مثل موضوعات من یک سری محدودیتها داره اونم بخاطر استفاده کننده هاش!اما میشه طرحهایی چون مجتمع مسکونی و تجاری و اقامتی و ... رو هم فرمال طراحی کرد.البته اینها همش سلیقه ایه و بیشترش هم برمیگرده متاسفانه در کشور ما به سلیقه استاد!!!
درسته میشه فرکال کار کرد ولی اگه بخای به فرمش بپردازی باید عملکرد هاشو تحت تاثیر قرار بدی.و متاسفانه همونطور که گفتید اکثر استادا بسته فکر میکنند و نتیجه خوبی نمیگیری.
لینک به دیدگاه
درسته میشه فرکال کار کرد ولی اگه بخای به فرمش بپردازی باید عملکرد هاشو تحت تاثیر قرار بدی.و متاسفانه همونطور که گفتید اکثر استادا بسته فکر میکنند و نتیجه خوبی نمیگیری.

اگه پشت طرح و فرمت منطقی وجود داشته باشه نه اینکه واسه خودت الکی فلسفه ببافی( البته ببخشیدا) بلکه از نظر بصری طرف مقابلتو به خودش جذب بکنه و در عین حال بتونی برای هر سوالی که احتمال میدی ازت بپرسن یک جواب منطقی ای پیدا کنی اونوقت هیچکس نمیتونه طرحت رو تحت الشعاع قرار بده.

لینک به دیدگاه
اگه پشت طرح و فرمت منطقی وجود داشته باشه نه اینکه واسه خودت الکی فلسفه ببافی( البته ببخشیدا) بلکه از نظر بصری طرف مقابلتو به خودش جذب بکنه و در عین حال بتونی برای هر سوالی که احتمال میدی ازت بپرسن یک جواب منطقی ای پیدا کنی اونوقت هیچکس نمیتونه طرحت رو تحت الشعاع قرار بده.

اگه استادامونو نمیشناختم شاید این کارو میکردم ولی چون میدونم جقدر بسته و سنتی فکر میکنن این ریسکو نمیکنم.

من دوس داشتم مسجد کار کنم ولی چون یه جورایی نمادین شده نمیشه توش دست برد

خیلی از اتفاقاتی که تو مسجد میوفته دلایل سازه ای داشته که امروز تبدیل به نماد شده و خیلی از معماران ما هنوز نمیخان قبول کنند که یکی باید این نماد های بی استفاده رو تغییر بده.

اگه به من باشه مسجد رو طبق نیاز های امروز طراحی میکنم ولی میدونم اگه این کارو بکنم گور خودمو کندم.

پس یه طرح فرمال کار میکنم که اساتید سنتی هم نتونن ازش ایراد بگیرن.

تو طرح 3 به خاطر اینکه سر حرفم وایسادم و مخالف با سلیقه استاد کار کردم چوبشو خوردم.دیگه نمیخام این کارو بکنم

لینک به دیدگاه
اگه استادامونو نمیشناختم شاید این کارو میکردم ولی چون میدونم جقدر بسته و سنتی فکر میکنن این ریسکو نمیکنم.

من دوس داشتم مسجد کار کنم ولی چون یه جورایی نمادین شده نمیشه توش دست برد

خیلی از اتفاقاتی که تو مسجد میوفته دلایل سازه ای داشته که امروز تبدیل به نماد شده و خیلی از معماران ما هنوز نمیخان قبول کنند که یکی باید این نماد های بی استفاده رو تغییر بده.

اگه به من باشه مسجد رو طبق نیاز های امروز طراحی میکنم ولی میدونم اگه این کارو بکنم گور خودمو کندم.

پس یه طرح فرمال کار میکنم که اساتید سنتی هم نتونن ازش ایراد بگیرن.

تو طرح 3 به خاطر اینکه سر حرفم وایسادم و مخالف با سلیقه استاد کار کردم چوبشو خوردم.دیگه نمیخام این کارو بکنم

خب پس اینم مشکل بزرگیه که اکثر دانشجوها و اساتید دارن.

امیدوارم موفق باشی.

:icon_gol:

لینک به دیدگاه

بالاخره موضوع پایان نامم داره تائید میشه:hapydancsmil:

مجموعه رسانه ای یا مرکز رسانه یا مرکز رسانه های مجازی ....مخلاصه یه چیزی تو این مایه ها

حالا از تمام دوستان کمک میخام هر کس هر چیزی میدونه لطف کنه تا بتونم با دست پر برم پیش استادم

واسه برنامه فیزیکی یه چیزایی دارم .هرکسی هر چیز جدیدی یا فضای خاصی به نظرش میرسه لطفا بگه

یا اینکه اگر برنامه فیزیکی کاملی کسی داره بزاره لطفا:icon_gol:

لینک به دیدگاه
منم شاید مجتمع تجاری یا خانه سالمندان رو انتخاب کنم,:ws37:

چقدر ترم آخری داره تالارمونا؛ اکثرا این ترم ترم آخرن و پایانامه دارن:w58:

http://www.noandishaan.com/forums/thread77750.html

این به چشم خورد گذاشتم شاید به دردت بخوره

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

منم این ترم پایان نامه دارم ،استادمون توصیه کرده که برا کارشناسی موضوعاتی رو ورداریم که قبلا کار شده و نمونه ازش باشه خودم بیشتر دوس دارم موزه کار کنم یا باغ موزه،نمونه هایی که هدی گفت هم خیلی خوب بود مثل خانه مد اما هنوز نمیدونم موزه رو با چه کارکردی انتخاب کنم شاید موزه فیلم شاید.... نمیدونم:ws52:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...