رفتن به مطلب

با خوک بیشتر آشنا شویم.

Ehsan

ارسال های توصیه شده

خوک پستانداری از خانواده گرازسانان (Suidae) و راسته جُفت‌ سُمان است.

خوک ها شامل خوک های اهلی و وحشی می شوند، که جد نوع اهلی آن ها گراز وحشی می باشد.

خوک ها حیواناتی همه چیزخوار، به شدت اجتماعی و باهوش هستند. :ws37:

یک خوک معمولی دارای یک سر بزرگ با پوزه دراز است که با استخوان های ویژه پیش‌دماغی و یک دیسک غضروفی در نوک تقویت شده است.

پوزه برای جستجوی خاک به منظور یافتن غذا مورد استفاده قرار می گیرد و عضو بسیار حساسی است. :boos:

در هر پا چهار انگشت سم دار وجود دارد.

بیشتر وزن حیوان روی دو انگشت بزرگتر میانی تحمل می شود؛ اما دو انگشت بیرونی نیز در زمین های نرم مورد استفاده قرار می گیرند.

فرمول دندان خوک های بالغ ۳،۴،۱،۳ در هر فک است، که در مجموع ۴۴ دندان می دهد. :w58:

دندان های عقب برای خرد کردن سازگاری یافته اند.در نرها دندان ها به شکل عاج بوده و به طور مداوم رشد می کنند و در اثر اصطکاک با زمین دائما تیز می شوند.

خوک همچنین همانند خرگوش و خوکچه هندی از حیوانات پیخال‌خوار (مدفوع‌خوار) به حساب می آید .:icon_razz:

گرچه خوک هایی که جهت تغذیه از آنها استفاده می شود، اجازه خوردن مدفوع را پیدا نمی کنند، از آنجا که این عمل خطر ابتلا به بیماری را در آنها افزایش می دهد. :w16:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 125
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

روایات متعدد و صحیحی از ائمه معصومین علیهم السلام آمده است که در آن به نجاست خوک تصریح گردیده است.

در باب 13 جلد 3 کتاب شریف وسائل الشیعه روایات صحیح در این زمینه جمع آوری شده است. حکم نجاست خوک بین تمامی فقها اعم از شیعه و سنی اجماعی است. :ws37:

در آیه 60 سوره مائده پلیدی کسانی که از رحمت خدا دور می شوند (بت پرستان) به خوک تشبیه گردیده است.:a030:

و شباهت به خوک به عنوان ضرب المثلی قرانی برای نشان دادن پلیدی اشخاص ملعون می باشد. :icon_gol:

«قُلْ هَلْ أُنَبِّئُکُمْ بِشَرٍّ مِنْ ذلِکَ مَثُوبَهً عِنْدَ اللَّهِ مَنْ لَعَنَهُ اللَّهُ وَ غَضِبَ عَلَیْهِ وَ جَعَلَ مِنْهُمُ الْقِرَدَهَ وَ الْخَنازیرَ وَ عَبَدَ الطَّاغُوتَ أُولئِکَ شَرٌّ مَکاناً وَ أَضَلُّ عَنْ سَواءِ السَّبیلِ ؛

بگو: «آیا شما را از کسانى که موقعیّت و پاداششان نزد خدا برتر از این است، با خبر کنم؟

کسانى که خداوند آنها را از رحمت خود دور ساخته، و مورد خشم قرار داده، (و مسخ کرده،) و از آنها، میمونها و خوکهایى قرار داده، و پرستش بت کرده‏اند موقعیّت و محل آنها، بدتر است و از راه راست، گمراهترند.» (مائده:60)

لینک به دیدگاه
چندش آور ترین حیوون ولی جالبه که گفتین باهوش و اجتماعی من تو هر کارتون که دیدم خوکها خنگ بودن

اتفاقا هرچی کارتون بوده خوک ها خیلی هم باهوش هستند.

مثلا توی قلعه حیوانات خوک ها دقیقا میتونن به جای دوپاها بر حیوانات حکم فرمانی کنن. :w16:

اونیکه کتاب رو نوشته، میدونسته نباید خوک رو دست کم گرفت.

لینک به دیدگاه
من عاشق ژانبونش هستش:whistle::sigh:

خیلی مزه داره، خوک مصب.:ws37:

مخصوصا سوسیس و همبرگرش، آدم رو خوکی میکنه و خوک میزنه به احساساتت.

q60btp4zgbvz5ayomqeh.jpg

لینک به دیدگاه
از نظر اقتصادي براي پرورش بسيار به صرفه هست

تعداد زاداوري بالا و پريب تبديل بسيار بالايي دارد

به همين دليل صرفه ي اقتصادي زيادي دارد

آره خوک ها خیلی مرد هستند.

امیدوارم مثل نسل انسان ها که مردان بی عرضه شدند، خوک ها بی عرضه نشوند.

لینک به دیدگاه
من نمیدونستم که تو جانور شناسی بحث از خدا و قران و برای لقب دادن به انسانها نسبت به حیوانات مطرح میشه

این دایره المعارف رو ببینین.

توضیحاتی در مورد خوک هست و نجاست هم به عنوان یکی از ویژگی های خوک باید مطرح بشه.

در بخش ادیانش هم توضیحاتی آمده.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

اگه تالاری به عنوان دایره المعارف داشتیم حتما خوک شناسی را آنجا ارائه میدادیم. :a030:

لینک به دیدگاه
اسی ما یه بار یه گراز شکار کردیم.لامصب سگ جونن.تو نمیدونی چقده سنگینن این حیوونا

با چی شکار کردی؟

با اسلحه سرد یا گرم؟

در کدام منطقه جغرافیایی؟

لینک به دیدگاه
با چی شکار کردی؟

با اسلحه سرد یا گرم؟

در کدام منطقه جغرافیایی؟

میفرمایی سرخ پوست بودیم اخه که میگی اسلحه سرد؟:banel_smiley_4:

با دولول ترک.دو تا پاره زدیم بهش.وحشتناک بود بابا.تو همین خوزستان خودمون.البته با یه دونه هم از پا در میان.اولی خوب بهش نخورد و فقط بیشتر عصبانیش کرد.

لینک به دیدگاه

حیوون نجس وجود نداره! ولی انسان نجس چرا:w16:

من با دیدن نشنال جوگرافی خیلی دلم میخواست حیوون باشم چون هرچی با انسان مقایسه اش میکنم میبینم کارای مسخره ای که ما میکنیم اونا ندارن!

پس کلا مخلص خوک هم هستیم

حالا شما تو موقعیتش قرار بگیرین مثلا دم در مک دونالد باشین :ws3: گوشت خوک میخورین؟این سواله برام:ws38:

لینک به دیدگاه

در مک دونالد باشین :ws3: گوشت خوک میخورین؟این سواله برام:ws38:

نه من از ترس عذاب میترسم بخورم. :sad0:

اتفاقا بسی خوشمزه هست،مخصوصا سوسیس اون چرب و آبداره.

مثل نبات توی گلو بازی میکنه.

لینک به دیدگاه
از نظر من همه گوشتخوارا باید اعدام بشن تا تقاص حیوونایی که خوردن ازشون گرفته بشه:w16:

بابا جوگیر نشین دیگه.شما ایرادتون اینه که انسان رو جدای حیوانات میبینید

نظرتون راجع به سنگسار کردن تمساح ها چیه؟:ws38:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...