رفتن به مطلب

نمیدونم برای ارشد چه رشته ایی شرکت کنم...شما میدونین؟

ارسال های توصیه شده

نمی دونم ولی این ترم استادمون داشت با فوقای ورودی 90 مون حرف میزد سر کلاس ، همشون پایه شون معماری بود ، اومده بودن طراحی شهری ، بهشون گفت انتخاب هوشمندانه ای کردین ، 2 تا حق امضا دارین و ... . خودش توی نظام مهندسیه این استاده ، حتما یه چیزی حالیشه که گفته :ws52:

فکر کنم راس میگه استادتون

منم شنیدم:yes:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 44
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سوالت خیلی کلیه ها!:JC_thinking:

حداقل میگفتی به چه وادی هایی علاقه مندی...از رشته های یدی بیشتر خوشت میاد یا ذهنی

هنری یا فنی...خب اینجوری هرکی میاد یه چیزی میگه و میره....یه چارچوب بده بقیه بیان تو همون حیطه پیشنهاد بدن و راهنماییت کنن:ws37:

لینک به دیدگاه

منکه میگم همین معماری رو دادمه بده..زیاد موافق نیستم با اینکه یه دفعه تو این مقطع بخوای بری یه رشته جدید که ازش سر رشته ای نداری بخونی...فکرشو بکن مثلا یه نفر از مکانیک ،ارشد بیاد معماری !!! خب معلومه که پایش خیلی ضعیفه نسبت به بقیه...نظر من اینه که اگه می خوای ارشد بکیری ، همین معماری رو بخون :w16:

لینک به دیدگاه

کسی که میخواد از رشته اصلیش توی کارشناسی به یه رشته دیگه توی ارشد جا به جا بشه یکی از دلایلش میتونه عدم رضایت از رشته کارشناسیش باشه. اگر اصلا دوست نداری توی معماری ادامه بدی یه رشته ای رو ادامه بده که به رشته کارشناسیت بخوره.

اگر به کارهای فکری و ریاضیات و آمار و مسائل ذهنی علاقه داری برنامه ریزی شهری رو انتخاب کن و اگر دستت قویه و به کارهای هنری-علمی علاقه داری برو طراحی شهری. اگرم مثل خیلی ها میخوای توی این انجمن مدیر باشی برو مدیریت شهری!! :w16:

بعد از شهرسازی نزدیکترین رشته بهت عمران هست ولی اونم نه هر شاخه ایش. ضمنا مطمئن نیستم که از کارشناسی معماری میشه به ارشد عمران رفت یا نه. مخصوصا که ریاضیات عمران سنگینه.

لینک به دیدگاه
بستگی داره ارشد و برای چی بخوای؟ اگه رشتت و دوست داری فقط برای اینکه یه کم تغییر مسیر بدی و متنوع بشه میخوای بری رشته دیگه این اشتباه و نکن و تو رشته خودت بمون

اگر دوسش نداری یا مثلا از اسکیسش و اینا میترسی و نمیخوای معماری شرکت کنی اون بحثش فرق میکنه

هرچی میری مرمت نرو

من که میگم تا حالا معماری خوندی هر چی با شه یه چیزایی حالیت میشه پس میتونی ادامش بدی

بازار کارش هم که خوبه پس نیمه کارش نذار

ولی اگه میگی باید تغییر رشته بدم بیا کامپیوتر بخون که وقتی تموم کردی واسه کار رو هوا بزننت

چرا هر کی میاد نظر میده تبلیغ رشتهی خودشو میکنه؟

خوب تبلیغ میکنین یکم توضیح هم بدین تا بفهمیم چرا این رشته از نظر شما خوبه :ws52:

ممنونم......

اوری جونم حرفت دقیقا حرفِ من بود.....برای تنوع میخواستم برم رشته دیگه ایی رو...

ممنونم ازت.....:icon_gol:hapydancsmil.gif

امین عزیز ممنونم.......دقیقا میخواستم بگم همینو منتها نشد...پیجم باز نمیشد....:icon_gol:

من میخوام ببینم خودم باید چیکار کنم...چرا همه میگن رشته خودشونو برم؟hanghead.gif

یوسف عزیز از شما هم ممنونم.....:icon_gol:

لینک به دیدگاه

راستش من توو برچسبها هم نوشتم.....

• گرافیک,
  • شهرسازی,
  • عمران

• گفتم اگه بشه یکی از اینا.....برا گرافیک که سوال کردم دیدم توو هیچ کدوم از قسمتهاش سر رشته ندارم

:ws3:

لینک به دیدگاه
راستش من توو برچسبها هم نوشتم.....

• گرافیک,
  • شهرسازی,
  • عمران

• گفتم اگه بشه یکی از اینا.....برا گرافیک که سوال کردم دیدم توو هیچ کدوم از قسمتهاش سر رشته ندارم

:ws3:

مینی جونم من فک میکنم برای ارشد رشته ای رو انتخاب کنی که سنگین نباشه بهتره

خود من وقتی میخواستم رشته ارشدم و انتخاب کنم فک کردم کمتر تئوری باشه بهتره چون کلا با درسای تئوری زیاد میونه ندارم بیشتر کارگاه و کارای عملی رو دوس دارم ولی الان پشیمونم

حجم کارا زیاده و هر استادیم از راه میرسه یه پروژه سنگین میخواد

دائم آواره این بنا و اون بنا واین ورو اون ورم

الان میبینم مقاله نوشتن و ترجمه کردن و پژوهش کتابخونه ای شاید بهتر بود

رشته ای مثل عمران فک میکنم خیلی برای کسی که معماری خونده سنگین میشه تو مقطع ارشد

مخصوصا که اگه قسمتای هنری معماری بیشتر جذبت میکنه تا کارای سازه ایش فک میکنم عمران اذیتت کنه چون خیلی خشک و محاسباتیه

البته خودت باید همه شرایط و در نظر بگیری فقط تنها پیشنهادم بهت اینه که دنبال رشته ای باش که نخوای تو دانشگاه دو برابره بقیه کار کنی تا تازه برسی به سطح کلاس ارشد به اندازه کافی سنگین هست که نخوای دیگه یه کار اضافیم خودت واسه خودت بتراشی

و در آخر یه چیز دیگه رو هم که باید بگم اینه که وقتی از یه رشته به رشته دیگه میری غیر مرتبط محسوب میشی

و بین 8 تا 14 واحد (یه چیزی تو این مقدار )دروس پیشنیاز داری که مجبوری پاسشون کنی پس هر ترم مجبور میشی تعداد واحد بیشتری برداری و این باز خودش حجم کارات و میبره بالا

لینک به دیدگاه
مینی جونم من فک میکنم برای ارشد رشته ای رو انتخاب کنی که سنگین نباشه بهتره

خود من وقتی میخواستم رشته ارشدم و انتخاب کنم فک کردم کمتر تئوری باشه بهتره چون کلا با درسای تئوری زیاد میونه ندارم بیشتر کارگاه و کارای عملی رو دوس دارم ولی الان پشیمونم

حجم کارا زیاده و هر استادیم از راه میرسه یه پروژه سنگین میخواد

دائم آواره این بنا و اون بنا واین ورو اون ورم

الان میبینم مقاله نوشتن و ترجمه کردن و پژوهش کتابخونه ای شاید بهتر بود

رشته ای مثل عمران فک میکنم خیلی برای کسی که معماری خونده سنگین میشه تو مقطع ارشد

مخصوصا که اگه قسمتای هنری معماری بیشتر جذبت میکنه تا کارای سازه ایش فک میکنم عمران اذیتت کنه چون خیلی خشک و محاسباتیه

البته خودت باید همه شرایط و در نظر بگیری فقط تنها پیشنهادم بهت اینه که دنبال رشته ای باش که نخوای تو دانشگاه دو برابره بقیه کار کنی تا تازه برسی به سطح کلاس ارشد به اندازه کافی سنگین هست که نخوای دیگه یه کار اضافیم خودت واسه خودت بتراشی

و در آخر یه چیز دیگه رو هم که باید بگم اینه که وقتی از یه رشته به رشته دیگه میری غیر مرتبط محسوب میشی

و بین 8 تا 14 واحد (یه چیزی تو این مقدار )دروس پیشنیاز داری که مجبوری پاسشون کنی پس هر ترم مجبور میشی تعداد واحد بیشتری برداری و این باز خودش حجم کارات و میبره بالا

مطمئنا کارای عملی رو به کارای تئوری ترجیح میدم....گرچه کمر شکنن......البته تئوری و عملی باهم به تناسب باشن

میسی اووری جونم.....hapydancsmil.gifhapydancsmil.gif

لینک به دیدگاه

البته اینم بگم که من الان حدود 6 سال هستش که دارم معماری میخونم.....hapydancsmil.gifhapydancsmil.gif

اما گفتم برای ارشد تغییر رشته بدم اما نمیدونم چی شرکت کنم.....

میشه شماها راهنماییم کنین؟:a030:

درود

چرا 6 سال ؟:w58:

من يه مدتي تو زمينه ساختمان مشغول بودم

كلا تو مجموعه عمران اينو فهميدم كه بازار كار برا بچه هاي معماري زياد نيست

ولي تا دلت بخواد عمراني ها بازار كار دارن فقط كافيه 2-3 سالي يه جا مشغول بشن تا پايه 3 رو بگيرن

ولي از اونجايي كه شما خانم هستيد بعيده تو عمران موفق بشيد مگر اينكه پارتي يا آشنا داشته باشيد

اونم به شرط اينكه محاسبات قوي داشته باشيد

اگه تو همون معماري هم پارتي داشته باشيد ميتونيد موفق باشيد:a030:

كه اين منطقي تر هست كه تو رشته خودتون شركت كنيد

راستي مگه مكانيك چشه ؟:whistle:

لینک به دیدگاه

از من میشنوی همون رشته معماری رو بخون.

البته طراحی شهری هم بد نیس.

اما واسه کار کردن با نظام مهندسی لازمه که رشته ات به صورت پیوسته یکی باشه.

همینطوریش نظام به ما بدبختا که کارشناسی ناپیوسته خوندیم مجوز طراحی نمیده لااقل ارشدمو تموم کردم میزنم تو دهنشون . چون با ارشد دیگه نمیتونن حرفی بزنن . البته اگه تا اون موقع هم باز آغایون از خواب پا نشن یه خواب دیگه واسه ما ببینن!!!!

هیییییییییییییی:sigh:

لینک به دیدگاه
درود

چرا 6 سال ؟:w58:

من يه مدتي تو زمينه ساختمان مشغول بودم

كلا تو مجموعه عمران اينو فهميدم كه بازار كار برا بچه هاي معماري زياد نيست

ولي تا دلت بخواد عمراني ها بازار كار دارن فقط كافيه 2-3 سالي يه جا مشغول بشن تا پايه 3 رو بگيرن

ولي از اونجايي كه شما خانم هستيد بعيده تو عمران موفق بشيد مگر اينكه پارتي يا آشنا داشته باشيد

اونم به شرط اينكه محاسبات قوي داشته باشيد

اگه تو همون معماري هم پارتي داشته باشيد ميتونيد موفق باشيد:a030:

كه اين منطقي تر هست كه تو رشته خودتون شركت كنيد

راستي مگه مكانيك چشه ؟:whistle:

چون من فنی بودم.......

عمران خیلی خشکه.....و همش هم محاسباتی.......سخته یکم..البته بازم یه جورایی با معماری مرتبط هست....

از من میشنوی همون رشته معماری رو بخون.

البته طراحی شهری هم بد نیس.

اما واسه کار کردن با نظام مهندسی لازمه که رشته ات به صورت پیوسته یکی باشه.

همینطوریش نظام به ما بدبختا که کارشناسی ناپیوسته خوندیم مجوز طراحی نمیده لااقل ارشدمو تموم کردم میزنم تو دهنشون . چون با ارشد دیگه نمیتونن حرفی بزنن . البته اگه تا اون موقع هم باز آغایون از خواب پا نشن یه خواب دیگه واسه ما ببینن!!!!

هیییییییییییییی:sigh:

دست راستت توو سرِ ما hanghead.gif

لینک به دیدگاه
بلـــــــــــــــی:w16:

اسکیس که کلا یه کم استرس اوره

البته بستگی داره به اینکه دستت در چه حدودیه و البته این که طراحای سوال روز قبلش با زنشون دعواشون نشده باشه :icon_razz:

خود من این ریسک و نکردم چون واسه کارشناسی از اسکیس ضربه سختی خورده بودم :icon_pf (34):

ماهان و نمیدونم اما چن جای دیگه رو میشناسم

اول اکادمی معماری که کلاسای اسکیس هم داره بدم کار نمیکنن باز برو خودت کارای بچه ها رو ببین

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

اینم سایتشونه

اگه آدمی هستی که دوست داری با چوب و چماق ازت کار بکشن و با توپ و تشر و بی محلی نسبت به کارات هی انگیزه بیشتر پیدا میکنی که کار کنی برو پیش صدیق

ولی اولا هزینش نسبتا بالاست دوما هر هفته پی این و به تنت بمال که 50 تا طرحت و که با بدبختی تو یه هفته زدی بریزه تو سطل آشغال ...یه جا...با خونسردی کامل!

ولی دیگه حسابی قوی میشی

امیر شقاقی هم خوب کار میکنه اتلیشم تو سیدخندانه اگه درست یادم باشه

شمارشم دارم اگه خواستی پخ بده بهت بدمش با خودش صحبت کن

لینک به دیدگاه
اسکیس که کلا یه کم استرس اوره

البته بستگی داره به اینکه دستت در چه حدودیه و البته این که طراحای سوال روز قبلش با زنشون دعواشون نشده باشه :icon_razz:

خود من این ریسک و نکردم چون واسه کارشناسی از اسکیس ضربه سختی خورده بودم :icon_pf (34):

ماهان و نمیدونم اما چن جای دیگه رو میشناسم

اول اکادمی معماری که کلاسای اسکیس هم داره بدم کار نمیکنن باز برو خودت کارای بچه ها رو ببین

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

اینم سایتشونه

اگه آدمی هستی که دوست داری با چوب و چماق ازت کار بکشن و با توپ و تشر و بی محلی نسبت به کارات هی انگیزه بیشتر پیدا میکنی که کار کنی برو پیش صدیق

ولی اولا هزینش نسبتا بالاست دوما هر هفته پی این و به تنت بمال که 50 تا طرحت و که با بدبختی تو یه هفته زدی بریزه تو سطل آشغال ...یه جا...با خونسردی کامل!

ولی دیگه حسابی قوی میشی

امیر شقاقی هم خوب کار میکنه اتلیشم تو سیدخندانه اگه درست یادم باشه

شمارشم دارم اگه خواستی پخ بده بهت بدمش با خودش صحبت کن

w58.gifw58.gifw58.gif آخه مگه آزار داره که میریزه سطل زباله؟icon_pf%20(34).gif

اکادمی معماری رو آره...کاراشونو دیدم....به نظرم خووبه کاراشون.....

دستم خوبه.......اما جای تمرین و کار داره....ینی برای کنکور خووب نیست......چند تا از کارای طراحی با دست آزاد ترم پیشمو بعدا اگه بشه میزارم اینجا که ببینین همگی:ws3:

لینک به دیدگاه
w58.gifw58.gifw58.gif آخه مگه آزار داره که میریزه سطل زباله؟icon_pf%20%2834%29.gif

اکادمی معماری رو آره...کاراشونو دیدم....به نظرم خووبه کاراشون.....

دستم خوبه.......اما جای تمرین و کار داره....ینی برای کنکور خووب نیست......چند تا از کارای طراحی با دست آزاد ترم پیشمو بعدا اگه بشه میزارم اینجا که ببینین همگی:ws3:

نمیدونم چی چی داره :ws3:

یکی از دوستای من پیشش میرفت سه جلسه رفت دیگه نرفت

جلسه اولی که کاراشون و دیده بود چن تاشون و حسابی ضایع کرده بود و کلا اعتماد به نفس همه رفته بود زیر صفر :w02: جلسه های بعدیم کارا رو ورق میزده یهو همه رو میریخته تو سطل ! میگفته به درد نمیخوره!

بذار بفینیممممممممممم:hapydancsmil:

لینک به دیدگاه
نمیدونم چی چی داره :ws3:

یکی از دوستای من پیشش میرفت سه جلسه رفت دیگه نرفت

جلسه اولی که کاراشون و دیده بود چن تاشون و حسابی ضایع کرده بود و کلا اعتماد به نفس همه رفته بود زیر صفر :w02: جلسه های بعدیم کارا رو ورق میزده یهو همه رو میریخته تو سطل ! میگفته به درد نمیخوره!

بذار بفینیممممممممممم:hapydancsmil:

چشششششششششششششششمhapydancsmil.gif

لینک به دیدگاه

اینا کارای ترم پیشم هستن........دستم هنوز جا داره تا درست حسابی قوی شه:ws3:

اگه بدن دیگه شرمنده:icon_redface:

flu6n1g32iqyd5q5cq.jpg

mg05962zmwkhhoh9giw1.jpg

e5hcqbl96h7g0h9c5upx.jpg

اینا چند تا از کارا هستن.....زیادن....:ws3:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...