رفتن به مطلب

نقد پلان

* v e n o o s * مهمان

ارسال های توصیه شده

* v e n o o s * مهمان

سلاااااااااااااااااااااام سلااااااااااااااااااااااام:hapydancsmil:

خوش اومدید،:icon_gol:

این تاپیک تاپیکه نقد پلانه ؛ :hapydancsmil:

هر سری یه پلان گذاشته میشه و نقدش میکنیم و در مورد ایراداتش یا اینکه خوبه یا بد میگیم ؛اینکه چطور باشه بهتره و...کلا نقد میکنیم دیگه:ws3:

؛

نقدا میتونه از لحاظ معماری،

مبلمان ؛

سازه ؛

نور گیری و تهویه و.... باااشه :w16:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 233
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

* v e n o o s * مهمان

اولین پلان رو من میزارم؛:w02:

پلان چهارطبقه دو واحدی:

دانلود فایل کدی : http://ven0o0s.persiangig.com/other/4%20TABAGHE%202%20VAHEDI.rar

oi4388qtj9c2ukr84p4.jpg

خب؛ ببینیم چیکار میکنیدا، ماشالله کم کاریر معماری نداریم؛:gnugghender:

منتظر نقد همتون هستیم؛:hapydancsmil:

لینک به دیدگاه

خوب من اول :ws3:

واحد بالایی جای اشپزخونه ش خوب نیست معمولا خوبه اشپزخونه در نزدیکترین فاصله از ورودی باشه

سرویس هم همینطور سرویسو برده بخش خصوصی کنار اتاق خواب

واحد پایینی هم همینطوره جای آشپزخونه خوب نیست یه اتاق خوابم که درش به پذیرایی باز می شه بازم خوب نیست نشیمنش نور خوبی نمی گیره از گوشه فقط نور داره قسمت وسطش نورش کمه

واحد بالا چون فقط یه اتاق خوابه اشکال نداره حموم بره داخل اتاق خواب ولی واحد پایینی دو تا اتاقه نباید حموم داخل اتاق خواب باشه

لینک به دیدگاه

سلام....

به نظر ورودیش جاش مناسب نیست

و اینکه آشپزخونه خیلی توو حلق نشیمنه......فاصله آشپزخونه و راهروی تقسیم هم خیلی کمه.......hapydancsmil.gif

لینک به دیدگاه

دوستان بیشتر موارد رو گفتن...:icon_redface:

در طراحی واحد های آپارتمانی...ما همیشه مواجه با این هستیم که فضای قابل طراحی کم هست...

و انتظار کارفرما بالا...که بیشترین استفاده از فضا انجام بشه...

.

.

فک کنم جهت بالای نقشه شمال رو نشون می ده...

در طراحی بناهایی که در طبقات قرار می گیرن....اصولا کار اصلی طراح...پیدا کردن جای مناسب برای دسترسی های عمودی و افقی است...

در قدم اول در این قالب به نظرم باکس پله و آسانسور در جای درست جانمایی نشده....در واقع در قسمت شمالی طراحی شده که نور مطلوب رو اشغال می کنه....در حالی که این دسترسی ها نیاز به نور آنچنانی ندارند...

در واقع انتخاب درست باکس دسترسی..کلید تقسیم فضا به دو مکان است که بتوان برای آن طراحی کرد...

در تیجه این جانمایی نادرست...ما ورودی های نامطلوب..و در کنارش تقسیم فضاهای نا مطلوب رو داریم..که نورگیری خوبی هم ندارند...

.

.

.

نکته ی دوم اینکه در پلان تو چشم می زد...وجود بالکنها یا همون تراس هاست....که فضای زیادی رو گرفتن...

که می شد در واحد بالایی و واحد پایینی حداقل تراس هایی نشیمن رو حذف کرد....

احتمالا این تراس ها برای رسوندن نور به عمق فضا بوده که ایراد کم نور بودن فضا رو بپوشونه..

ولی در واقع نه نور خوبی رو وارد فضا می کنه...و نه کمکی به اون...بلکه فضای نشیمن رو اشغال می کنه...

.

.

.

نکته ی بعدی...ایجاد دیوارهایی به صورت مایل در اتاق خواب هاست...که معلومه برای ایجاد اتاق خواب در دو واحد جداگانه از این دیوار استفاده شده...

ولی وجود کنج در اتاق...یک ایراد بهداشتی است که تمیز کردن فضا رو مشکل می کنه.....و همچنین با زاویه ی بعد در واقع امکان استفاده مبلمان رو هم نمی ده...و باعث میشه عملا بخشی از فضا بلااستفاده بشه..

.

.

سرویس های عمومی در بدترین جای ممکن جا نمایی شدند...از لحاظ دسترسی....

و همچنین از نظر تاسیسات...داکت تاسیسات عموما بین دیوار حمام و دستشویی قرار می گیرد...و در واقع در عمق فضا بهداشتی....تا طول لوله های تاسیساتی که به آن وارد می شود کم و کمتر شود....و همچنین...صدای مزاحم هم نداشته باشد...ولی وقتی داکت تاسیسات در دیوار مستقیم با فضای داخلی قرار دارد...هم مشکل صدا هست...هم مشکل طولانی بودن لوله های تاسیساتی...

.

.

.

در واقع چون خشت اول نهد معمار کج....تا ثریا می رود دیوار کج....

در واقع اگه همون کلیدی اصلی که جانمایی درست دسترسی های عمودی می باشد درست می بود....تقسیم فضایی هم درست می شد...و سایر ایراد ها ایجاد نمی شد...

لینک به دیدگاه

بچه ها ایرادارو گفتن فقط من تکرار میکنم

اصلا چیدمانش خوب نیست

نه سرویساش جای خوبی قرار گرفته نه آشپزخونه

این داکته معلوم نیست واسه کجا در نظر گرفته شده

ورودی هم که دوستان گفتن

در کل طراحی بدی داره

لینک به دیدگاه
اولین پلان رو من میزارم؛:w02:

پلان چهارطبقه دو واحدی:

دانلود فایل کدی :

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
TABAGHE 2 VAHEDI.rar

oi4388qtj9c2ukr84p4.jpg

خب؛ ببینیم چیکار میکنیدا، ماشالله کم کاریر معماری نداریم؛:gnugghender:

منتظر نقد همتون هستیم؛:hapydancsmil:

به نظر من برای اینکه ورودیش دست نخوره میشه جای سرویس بهداشتی رو بانشیمن عوض کرد و آشپزخونه رو هم آورد پائین تر

تراسهاشم یکم زیادی داخل اومده فضا رو گرفته میشه همین اندازه رو فرستاد بیرون ساختمون که اتاقها بزرگ تر بشوند.

توی پلان پائینی هم اون کمد ورودی فکرکنم خیلی بزرگه ولی خب جای جابجایی همین خرده فضاها هست که بهتر میشه کار.......

ورودی هم دست نمیخوره:w02:

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان

ایول ؛، نظراتتون همتون عاااالییییییییی بود؛ (2326).gif مخصوصا سام که خیلییی کامل گفت،:w16: سفید برفی هم پیشنهادای خیلی خوبی داد،

منتظر نظرات بقیه دوستان هم هستیم ؛(422).gif

2 روز دیگه پلان جدید رو میزارم (2343).gif

(اگه هر کسی خواست پلان بزاره بگه که من نذارم )

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان
میشه پلان و براساس گفته هام درستش کنم بذارم ؟

یا فقط باید نظر داد؟:w02:

چه عااالییییییییییی و خیلییییی هم خوبه ، (2343).gif

پس درستش کن ببینیم چه میکنی:ws37:

لینک به دیدگاه
چه عااالییییییییییی و خیلییییی هم خوبه ، (2343).gif

پس درستش کن ببینیم چه میکنی:ws37:

حالا خیلی هم شاید درست نشه ولی خب یکم جایجاش میکنم بعد میذارم ببینیم چطور میشه........:w02:

بچه ها یکی بیاد پلان خودمو کامل کنهTAEL_SmileyCenter_Misc%20(305).gif

لینک به دیدگاه

این با یکم جا به جایی هست البته هنوز هم جای کار داره

عرض پله ها خیلی کم بود

و عرض درهای ورودی

و..........

مبلمانش هم جای سینک نمای کابینت گذاشته دیگه حسش نبود عوضش کنم

5hvu8905pon0smdlkpus.jpg

oi4388qtj9c2ukr84p4.jpg

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان
این با یکم جا به جایی هست البته هنوز هم جای کار داره

عرض پله ها خیلی کم بود

و عرض درهای ورودی

و..........

مبلمانش هم جای سینک نمای کابینت گذاشته دیگه حسش نبود عوضش کنم

5hvu8905pon0smdlkpus.jpg

خیلیییی بهتر شد, نشیمنش خوبه:hapydancsmil:

جالبه برام؛ خونه به این کوچیکی چرا اونهمه تراس گذاشتن براش!!!!!

فقط الان ایرادش اینه که در سرویس بهداشتی مستقیم تو پذیرایی باز میشه؛ اما خوبیش اینه که نزدیک ورودی؛ اما از خواب فاصله داره؛ شاید جاش با آشپزخونه عوض شه بهتر شه؛:ws38:

آشپزخونش هم نورگیری نداره که دیگه اکثر آپارتمانا بیخیال نورگیری آشپزخونه میشن!!!:ws37:

واحد پایینی خیلیی خیلییی بهتر شد، ایول خانوم مهندس (279).gif

لینک به دیدگاه
خیلیییی بهتر شد, نشیمنش خوبه:hapydancsmil:

جالبه برام؛ خونه به این کوچیکی چرا اونهمه تراس گذاشتن براش!!!!!

فقط الان ایرادش اینه که در سرویس بهداشتی مستقیم تو پذیرایی باز میشه؛ اما خوبیش اینه که نزدیک ورودی؛ اما از خواب فاصله داره؛ شاید جاش با آشپزخونه عوض شه بهتر شه؛:ws38:

آشپزخونش هم نورگیری نداره که دیگه اکثر آپارتمانا بیخیال نورگیری آشپزخونه میشن!!!:ws37:

واحد پایینی خیلیی خیلییی بهتر شد، ایول خانوم مهندس (279).gif

اه راست میگیهاw58.gif خوب میشه جای درش و با کمد ورودیه عوض کرد از دید خارج میشه:ws38:

یک خوابه دیگه میشه توی حمومش هم سرویس گذاشت ولی نیازی نداره اونچنان....... عوض بشه میشه همون قبلی تقریبا:banel_smiley_4:

خب ورودی باید سرویس بهداشتی باشه دیگه مهندس هم خودتی:w02:

آشپزخونه هم نور درجه 2 یا 3 میخواد که از پذیرایی داره میگیره دیگه.....

تمام پذیرایی پنجره هست.:w02:

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان
اه راست میگیها:w58: خوب میشه جای درش و با کمد ورودیه عوض کرد از دید خارج میشه:ws38:

یک خوابه دیگه میشه توی حمومش هم سرویس گذاشت ولی نیازی نداره اونچنان....... عوض بشه میشه همون قبلی تقریبا:banel_smiley_4:

خب ورودی باید سرویس بهداشتی باشه دیگه مهندس هم خودتی:w02:

آشپزخونه هم نور درجه 2 یا 3 میخواد که از پذیرایی داره میگیره دیگه.....

تمام پذیرایی پنجره هست.:w02:

همین که درست کردی بهتره، اگه سرویس بره تو حموم مهمون بیاد ؛خوب نیست که از اتاق بره وارد سرویس بشه(279).gif

لینک به دیدگاه

درود ....به همه معمارها...

تا الان همه دوستان ایرادهای معماری رو گفتن...که همه هم درست بود...:a030:

من یه ذره ترسیم فنی و اجرایی رو میگم...

ابعاد آسانسور اشتباه هست....باید 1.80*1.90 باشه....ضمن اینکه باید داکت تاسیساتی داشته باشه که دیده نشده ....بهتره در این داکت تو محوطه پله ها باز بشه...

درب وردوی خونه هیچ وقت 1 متر نیست....1.2 تا 1.3 هست اون هم دو لنگه....

زاویه 45 درجه بدترین زاویه شکست تو پلان هست....خیلی تیز میشه....حس بدی رو منتقل میکنه....:icon_pf (34):

در مورد تراسها که میگید زیاده فکر کنم کم هم هست...

طبق استانداردهای نظام مهندسی تراس و نورگیر یه سری فرمول داره من حدودی و چشمی میگم طبق فرمول کمه این مقدار...حالا بعد فرمولش رو هم میذارم....

چرا هیچ راه ورودی به تراس وجود نداره؟:ws3:

اگر خواستید در بذارید درب تراس رو کشویی بذارید...

درهای سرویسها هم 1 متر نیست .8 یا .7 هست...

کمدها از آسمون نمیوفتن باید جرز دیوار اطرافشون رو حتما بکشید...

طراحی داخلی هم اصلن انجام نداده بودن....:ws37:

با توجه به به اینکه نور گیری فضاها خیلی مهم هست...نیازی نبوده راه پله تو نمای نورگیر باشه میتونست اون قسمت رو اضافه کنه روی عرض خونه و در نتیجه نور بیشتر و تهویه بهتر...

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان
درود ....به همه معمارها...

تا الان همه دوستان ایرادهای معماری رو گفتن...که همه هم درست بود...:a030:

من یه ذره ترسیم فنی و اجرایی رو میگم...

ابعاد آسانسور اشتباه هست....باید 1.80*1.90 باشه....ضمن اینکه باید داکت تاسیساتی داشته باشه که دیده نشده ....بهتره در این داکت تو محوطه پله ها باز بشه...

درب وردوی خونه هیچ وقت 1 متر نیست....1.2 تا 1.3 هست اون هم دو لنگه....

زاویه 45 درجه بدترین زاویه شکست تو پلان هست....خیلی تیز میشه....حس بدی رو منتقل میکنه....:icon_pf (34):

در مورد تراسها که میگید زیاده فکر کنم کم هم هست...

طبق استانداردهای نظام مهندسی تراس و نورگیر یه سری فرمول داره من حدودی و چشمی میگم طبق فرمول کمه این مقدار...حالا بعد فرمولش رو هم میذارم....

چرا هیچ راه ورودی به تراس وجود نداره؟:ws3:

اگر خواستید در بذارید درب تراس رو کشویی بذارید...

درهای سرویسها هم 1 متر نیست .8 یا .7 هست...

کمدها از آسمون نمیوفتن باید جرز دیوار اطرافشون رو حتما بکشید...

طراحی داخلی هم اصلن انجام نداده بودن....:ws37:

با توجه به به اینکه نور گیری فضاها خیلی مهم هست...نیازی نبوده راه پله تو نمای نورگیر باشه میتونست اون قسمت رو اضافه کنه روی عرض خونه و در نتیجه نور بیشتر و تهویه بهتر...

دروووووووووووود؛

چقدر ایرااااد داشت:w58:خیلی موردای خوبی رو گفتی؛ درب سرویس و کمد و....

واسه تراس دراش کشوییه(279).gif

راه پله رو هم خیلی خوب گفتی؛کاملا موافقم؛ (2343).gif

اما تراس رو متوجه نشدم؛ یعنی تاحالا نشنیده بودم ضریبی داره و باید باشه ،جالب بود؛ میسی که گفتی:icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...