رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

سلام دوستان عزیز

فرض کنید دانشجویی در مقطع کارشناسی بسر میبرد و دستی در زبان های خارجی دارد و توانسته کتابی 700 صفحه ای رو به خوبی ترجمه کنه

راه هایی که برای چاپ و تکثیر این کتاب داره چیا هستند؟

لازم به توضیح است که توی جیبش یه قرون هم پیدا نمیشه

اصلا راهی هست؟

از طریق اساتید دانشگاهی

از طریق موسسات و الی ماشاا...

لطفا هر چی میدونید بگید

ممنون

لینک به دیدگاه

سهیل

من قبلا یکی مث همین تاپیک زدم.

بگرد پیداش کن. بزار اینجا هم .

شما سوالاتت رو موردی (با شماره بپرس، دوستان و استاتید زیاد هستن و پاسخگو) بپرس.

لینک به دیدگاه

از طریق یه واسطه ای باید با یه ناشری ارتباط برقرار کنی .. جوری که اون واسطه هه برای اون ناشر شناخته شده و مورد قبول باشه. (کار کرده باشه باهاش )

چون ناشر نمیاد روی یه دانشجو که نمیشناسش سرمایه گذاری کنه .:ws37:

اینو بهرام پوستی به یکی از دوستام گفت:ws3:

لینک به دیدگاه

بهتره با چندتا استاد مشورت كنه و اونها هم ترجمه اش را تاييد كنند و بعد به اسم اونها چاپ بشه چون مطمننا كمتر از يك دانشجوي كارشناسي كتاب خريد ميكنند تا يك استاد با تجربه ..البته مي تونه اسم خودش را هم گوشه هاي كتاب به عنوان كسي كه تو غلط گيري و تصيح كتاب كمك كرده بنويسه.

درضمن تو دنياي كتاب زياد دنبال ماديات نباشه كه چيزي ناچيزي هم گيرش نمياد يعني به زحمتش نميارزه بجاش بره تو كار سكه و عرض

لینک به دیدگاه

البته اگه كتاب حرفي براي گفتن داشته باشه و اگه مترجم همون تلاشي را كه براي ترجمه كرده ادامه بده حتمي راهي هست و راهي پيدا ميكنه يا راهي به و جود مياره .

لینک به دیدگاه

درود :icon_gol:

با فرض اينكه پول يا پارتي موجود نباشند.

اكثر مواردي كه من ديدم اين بوده كه حداقل توي كتاب اول، دانشجو زير لواي استاد قرار گرفته تا تحويلش بگيرن :hanghead:

از طرفي اعتبار استاد براي چاپ لازمه. از طرفي هم هزينه‌هاي چاپ رو بايد يكي بده ديگه! :hanghead:

البته ميشه همون اول صحبت كرد كه اسم نويسنده ها چطوريه يا پرداخت به چه شكلي هست.

من نوع ديگه اي نديدم كه بخوام بگم!

لینک به دیدگاه

باید ی انتشاراتی آشنا داشته باشی یا یکی معرفیت کنه ب انتشاراتی

اونا خودشون کتابو تصحیح میکنن و میفرستن وزارت ارشاد واسه مجوز

اگه پول داشته باشی میتونی خرج کاغذ و چاپو با انتشاراتی سهیم بشی ک بعد از چاپ کتابم ب خودت پول برسه

هم این ک انتشاراتی خودش هزینشو بده ( کاغذای دولتی ک بهشون میرسه ) و بعد از چاپ کتاب سهمی تو سود کتاب نداشته باشی

بعد از چاپ هم باید آشنا داشته باشی واسه پخش کتاب ک استادا و خوده انتشاراتی میتونن ب کتابخونه ها و کتابفروشی های معتبر سفارش کنن و کتابت فروش بره :ws37:

لینک به دیدگاه

در چاپ کردن کتاب به نظر من از استاید دانشگاه به شدت دوری کنید ، من که زخم خوردم از این موضوع

به شما دوستان هم توصیه می کنم به استاد مراجعه نکنید که کتاب به اسم اون تموم می شه و تمام زحمت شما هیچ و پوچ می شه

لینک به دیدگاه
سلام دوستان عزیز

فرض کنید دانشجویی در مقطع کارشناسی بسر میبرد و دستی در زبان های خارجی دارد و توانسته کتابی 700 صفحه ای رو به خوبی ترجمه کنه

راه هایی که برای چاپ و تکثیر این کتاب داره چیا هستند؟

لازم به توضیح است که توی جیبش یه قرون هم پیدا نمیشه

اصلا راهی هست؟

از طریق اساتید دانشگاهی

از طریق موسسات و الی ماشاا...

لطفا هر چی میدونید بگید

ممنون

آب در کوزه و شما تشنه لبان می گردی

دادا در خانه و شما گرد جهان می گردی

عزیزم مگه آقا داداش کتاب چاپ نکرده ؟ خوب از داداشت بپرس

لینک به دیدگاه
آب در کوزه و شما تشنه لبان می گردی

دادا در خانه و شما گرد جهان می گردی

عزیزم مگه آقا داداش کتاب چاپ نکرده ؟ خوب از داداشت بپرس

عرض کردم مستر که داش ما با هزینه خودش این کارو کرده من پول ندارم:sad0:

لینک به دیدگاه

قضیه پیاده شدن ما ربطی به کسر وکسورات نداشت

من باید زمان رو میخریدم وگرنه تو روال بوروکراسی دست وپاگیر ادریمون تا سال بعد هم کتاب چاپ نمیشد وچون ویرایش تازش درحال چاپ بود نمیصرفید منتظر بمونم

پس کتاب رو مشارکتی وبا هزینه شخصی چاپ کردم وبعدا جبران مافات شد تا حدودی

درزمینه چاپ کتاب بستگی به این داره که انتظار شما از این عمل چی باشه؟

ثبت به عنوان رزومه

درامد

ثبت به عنوان شغل مترجمی

ویا چیزای دیگه ای که میتونه مدنظر هرکسی باشه

بسته به نیازتون وفرصتی که میزارید باید اقدام کنید

ببینید مثلا دانشگاهها یا اساتید یا سازمان ها از چاپ کتاب به اسمشون استقبال میکنن به شرط اینکه اشنا داشته باشی

یعنی طرح های حمایتی همشون کشکه

ما تو شرکت گاز این مسئله رو به عینه دیدیم وکتاب سال جهان درزمینه گاز رو نتونستیم با حمایت اونا به چاپ برسونیم!

قضیه اساتید هم مثل این استاد ... این ترم ما میشه که مجبورمون کرده 17 نفر دریک کلاس مقالات رو به صورت اشتراکی درژورنالهای خارجی به ثبت برسونیم تا ایشون رزومشون از بابت مقالات ISI غنی بشه ودر یک کلاس 25 نفره دیگه سرفصل های یک رفرنس خارجی رو بهمون داده وهرچی مطلب مرتبط به صورت فارسی وانگلیسی هست رو براشون به صورت تفکیک شده ودر بیست وپنج فصل با سه فرمت Doc-Pdf-PPT گرداوری کردیم تا ایشون زحمت بکشن وادیتوری کنن وبا هزینه دانشگاه رفرنس وطنی بسازن

اگه استادی دمخورش هستین وباهاش مچین وقبول میکنه که با اشتراک اسم هزینه هارو ردیف کنه نترسین یکی دوتا ترجمه کنین ودستتون روان بشه برید پیش ناشرا(وتوصیه میکنم برین پیش ناشرای خوب تهرانی تو شهرستانا فقط سرتون بی کلاه میمونه مگر اینکه غول باشین که جوجه مترجم هم نیستین) خودشون کتاب معرفی میکنن بهتون وشما ترجمه میکنید وبا ارزانترین قیمت ممکن میشید مترجم کتابهای مختلف

یه نکته هم اینکه سعی نکنید درهربازاری دست ببرید چون اگه ارشاد اصلاحیه بزنه به ترجمتون پروندتون زودی سنگین میشه وباید درنوبت مجوز ویلان الدوله بشید

برای درامد هم فکرنکنم گزینه خوبی باشه ولی برای گذران بدک نیست

تو یه کتاب 300-400 صفحه ای بهتون 600-700 تومن بیشتر نمیدن والبته تو قرارداد بستن چشم وگوشتون رو هم باز کنید تا کلاه میرزا قاسم سرتون نره

بازم اگه سوالی درزمینه چاپ کتاب دارید من درخدمتم:icon_gol:

لینک به دیدگاه
قضیه پیاده شدن ما ربطی به کسر وکسورات نداشت

من باید زمان رو میخریدم وگرنه تو روال بوروکراسی دست وپاگیر ادریمون تا سال بعد هم کتاب چاپ نمیشد وچون ویرایش تازش درحال چاپ بود نمیصرفید منتظر بمونم

پس کتاب رو مشارکتی وبا هزینه شخصی چاپ کردم وبعدا جبران مافات شد تا حدودی

درزمینه چاپ کتاب بستگی به این داره که انتظار شما از این عمل چی باشه؟

ثبت به عنوان رزومه

درامد

ثبت به عنوان شغل مترجمی

ویا چیزای دیگه ای که میتونه مدنظر هرکسی باشه

بسته به نیازتون وفرصتی که میزارید باید اقدام کنید

ببینید مثلا دانشگاهها یا اساتید یا سازمان ها از چاپ کتاب به اسمشون استقبال میکنن به شرط اینکه اشنا داشته باشی

یعنی طرح های حمایتی همشون کشکه

ما تو شرکت گاز این مسئله رو به عینه دیدیم وکتاب سال جهان درزمینه گاز رو نتونستیم با حمایت اونا به چاپ برسونیم!

قضیه اساتید هم مثل این استاد ... این ترم ما میشه که مجبورمون کرده 17 نفر دریک کلاس مقالات رو به صورت اشتراکی درژورنالهای خارجی به ثبت برسونیم تا ایشون رزومشون از بابت مقالات ISI غنی بشه ودر یک کلاس 25 نفره دیگه سرفصل های یک رفرنس خارجی رو بهمون داده وهرچی مطلب مرتبط به صورت فارسی وانگلیسی هست رو براشون به صورت تفکیک شده ودر بیست وپنج فصل با سه فرمت Doc-Pdf-PPT گرداوری کردیم تا ایشون زحمت بکشن وادیتوری کنن وبا هزینه دانشگاه رفرنس وطنی بسازن

اگه استادی دمخورش هستین وباهاش مچین وقبول میکنه که با اشتراک اسم هزینه هارو ردیف کنه نترسین یکی دوتا ترجمه کنین ودستتون روان بشه برید پیش ناشرا(وتوصیه میکنم برین پیش ناشرای خوب تهرانی تو شهرستانا فقط سرتون بی کلاه میمونه مگر اینکه غول باشین که جوجه مترجم هم نیستین) خودشون کتاب معرفی میکنن بهتون وشما ترجمه میکنید وبا ارزانترین قیمت ممکن میشید مترجم کتابهای مختلف

یه نکته هم اینکه سعی نکنید درهربازاری دست ببرید چون اگه ارشاد اصلاحیه بزنه به ترجمتون پروندتون زودی سنگین میشه وباید درنوبت مجوز ویلان الدوله بشید

برای درامد هم فکرنکنم گزینه خوبی باشه ولی برای گذران بدک نیست

تو یه کتاب 300-400 صفحه ای بهتون 600-700 تومن بیشتر نمیدن والبته تو قرارداد بستن چشم وگوشتون رو هم باز کنید تا کلاه میرزا قاسم سرتون نره

بازم اگه سوالی درزمینه چاپ کتاب دارید من درخدمتم:icon_gol:

واقعا پرمحتوا بود راهنماییت استاد

ایشالا اگه خواستم همچین اقدامی بکنم، ازت کمک میگیرم !!!!:a030:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...