رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

گوشیم زنگ زد برداشتم دیدم منشی اموشگاهه بهم گفت خانوم xشماره شمارو میخوان میگن کار واجبی دارن اجازه میدین بدم؟منم گفتم اشکالی نداره بدین,

عصر دوباره گوشیم زنگ زد اینبار خانوم xبود بعد ازسلام و معذرتخواهی از بابت اینکه شمارمو گرفته ,گفت که جزومو لازم داره و به چندتا اشکال برخورد کرده که باید تا جلسه بعد که امتحانه رفعش کنه.اگه وقت دارین فردا ساعت 4 تو اموزشگاه نیم ساعت وقتتونو بگیرم ,گفتم من در خدمتم...

فردا شد و من زودتر از او در اموزشگاه توی کلاسی که خالی بود نشستم تا اینکه ایشون اومد ولی با کمی تحول,برخلاف همیشه که بدون ارایش بودن امروز آرایش مختصری توی صورتشون مشخص بود...دفترشونو باز کزدن و با شروع به سوالات اتفاقی از اینور و اونور جزوه کردن که متوجه شدم قضیه چیه...تا اینکه اخر سر با صورتی برافروخته رو بهم کرد و گفت آفای...اگه یکی ازتون خوشش بیاد چیکار میکنین و ... و من در سکوت تمام به حرفاشون گوش میکردم. نمیخواستم چیزی بگم که باعث ناراحتیش بشه و غرورش بشکنه...تا اینکه گفتم اگه اجازه بدین فردا حرف بزنبم,اخه من چندان ازش خوشم نمیومد تا اینکه فردا زنگ زدن و من با احترام کامل بهش فهموندم که اگه باهم رابطه ای داشته باشیم راه به جایی نخواهد برد...هرچند ناراحت شد ولی از این بابت که باهاش صادقانه رفتار کردم از خودم راضی بودم و ایشون هم ابراز خوشحالی کردن که صادقانه برخورد کردم...

به نظر من اگه طرفین باهم صادق باشن و ظرفیت داشته باشن و انسانیت رو کالایی برای مبادله با هوس و بازیهایشان ندونن مهم نیس چه کسی پیشنهاد رو میده...:icon_gol:

لینک به دیدگاه

سلام.

اول اینکه خیلی جالبه خانمها این همه برای غرورشون ارزش قائل هستند اما اسم مردها به عنوان موجودی مغرور بد در رفته!:whistles:

طبق نظر اریک فروم دختر ها راحتتر میتونن کسی رو که دوست دارند ترک کنند. چون در بچگی تجربه اش رو داشته اند. برای اطلاعات بیشتر به کتابهاش مراجعه کنید

به نظرم خانمهایی که از یک آقا خواستگاری کنند احتمال شنیدن جواب منفی بیشتر هست تا زمانی که یک آقا خواستگاری میکنه. چرا؟

چون خود من اگه دختری رو بشناسم و بدونم به درد ازدواج با من میخوره و از من هم خوشش میاد، اگر شرایط ازدواج رو داشته باشم خودم باهاش مطرح میکنم که با هم بیشتر آشنا بشیم و ...

دیگه وقتی برای خواستگاری اون خانم باقی نمیمونه.

اما اگه بهش نگم یعنی یکی از شروط بالا رو نداشته و خواستگاری هم که بکنه فایده نداره!:w02:

=================

کلن وقتی از آدم خواستگاری میشه حس خیلی خوبی به آدم دست میده، بنابراین در نهایت به عنوان عضوی از جامعه پسرها، نظر من اینه که خانمها تا میتونید از ما خواستگاری کنیدخواستگاری کنید. خیلی حال میده:gnugghender:

لینک به دیدگاه

چون خود من اگه دختری رو بشناسم و بدونم به درد ازدواج با من میخوره و از من هم خوشش میاد، اگر شرایط ازدواج رو داشته باشم خودم باهاش مطرح میکنم که با هم بیشتر آشنا بشیم و ...

دیگه وقتی برای خواستگاری اون خانم باقی نمیمونه.

اما اگه بهش نگم یعنی یکی از شروط بالا رو نداشته و خواستگاری هم که بکنه فایده نداره!:w02:

در این مورد به خصوص که گفتی، فقط به شرایط حال نگاه میکنی یا ممکنه شرایط احتمالی آینده رو هم در نظر بگیری و ببینی باید دنبال کسی بری یا نری؟ :ws38:

مثلا، شرایط مالیش رو اصلا نداری ولی امیدواری 3 سال دیگه شرایطت کاملا مساعد باشه، از طرفی کسی رو میبنی که به نظرت بسیار مناسب هست، فکرت اول از همه سمت چی میره؟

آینده نگری توی این مسئله جایی دارد یا نه؟

لینک به دیدگاه
در این مورد به خصوص که گفتی، فقط به شرایط حال نگاه میکنی یا ممکنه شرایط احتمالی آینده رو هم در نظر بگیری و ببینی باید دنبال کسی بری یا نری؟ :ws38:

مثلا، شرایط مالیش رو اصلا نداری ولی امیدواری 3 سال دیگه شرایطت کاملا مساعد باشه، از طرفی کسی رو میبنی که به نظرت بسیار مناسب هست، فکرت اول از همه سمت چی میره؟

آینده نگری توی این مسئله جایی دارد یا نه؟

وقتی کسی رو میبینم که سرایطش برای ازدواج، الان، در این لحظه خیلی مناسبه، ناراحت میشم که چرا شرایط ازدواج رو ندارم.

بعدش دو حالت پیش میاد.

برای 3 سال بعد که من آماده ازدواج هستم هنوز ایشون شرایط ازدواج رو داره، مثلن از نظر سنی یا در دسترس بودن و.... یا نداره.

اگه نداشت که هیچی

اگه داشت بررسی میکنم که میتونه و میخاد 3 سال توی رابطه ی آشنایی و نامزدیو ... بمونه یا اینکه نه دلش نمیخاد اون قدر صبر کنه.

اینجا هم اگه نه که هیچی. اگه اره که مبارکه:a030:

لینک به دیدگاه
به نظر من خواسگاری دختر از پسر ایرادی نداره ، به شرط اینکه دخترا بتونن جواب منفی رو تحمل کنن ، هر کسی حق انتخاب داره دختری که فک میکنه پسری میتونه شرایط مد نظر اونو داشته باشه خیلی بی فکری میکنه که خواستشو مطرح نکنه اگه خودش هم جرات نمیکنه میتونه از واسطه مطمئن استفاده کنه ، اگه پدر روشنفکر و منطقی داشته باشه بهترین واسطس:ws37:

دایی بزرگ من به این شیوه ازدواج کرده متاسفانه زندگی خوبی نداره.کلا واسطه گری برای ازدواج و متعاقب اون تحمیل و تعریف و تمجید برای اینکه طرف رو به زور تو دل اون یکی جا کنن جواب نمیده هر دوشون رو بد بخت میکنه.

چون از نزدیک چندین نمونه دیدم میگم البته تجربیات بالای 30 سال هستن اینا .این روزا که تقی به توقی میخوره میرن دادخواست طلاق میدن ولی اونا دارن به همون زندگی مشکل دارشون به خاطر بچه هاشون ادامه میدن.

لینک به دیدگاه

من خودم مخالف خواستگاری خانوم ها هستم

به خاطر آسیبی که متوجه دختر هست و تبعاتی که شاید در آینده اش هم تاثیر بذاره

ولی من خودم شاید به نوعی این کارو کردم (اگه بشه اسمشو خواستگاری گذاشت)

به دلیل ارزشی که اون فرد برای من داره و شناختی که توی دو سال دوستی ازش پیدا کردم

و همچنین اینکه بعد از اون نمیتونم به کس دیگه ای فکر کنم و انتخاب اول و آخرم خواهد بود

نمیدونمَم به هم میرسیم یا نه...

از نظر اینکه پشیمون شدم یا نه هم...

دو بعد داره

از خود عملش پشیمون نیستم. احساس کوچیک شدن و خرد شدن و اینارو هم ندارم. ولی بیانش برای من فوق العاده مشکل بود. با اینکه جزو معدود پسرهای باجنبه ایه که به عمرم دیدم

ولی از اینکه اونو به فکر ازدواج انداختم... راستش.... پشیمونم

لینک به دیدگاه

ااقایونی که خواستگار داشتن یا نداشتن نظراتتونو بگین.ما هم تکلیف خودمونو بدونیم:ws3:

الان بیشتر خانوما پست دادن اینجا

من فک میکنم زیاد دید مثبتی درینباره وجود نداره تو جامعه.چه میان پسرها چه دخترها!

یکی از دوستای من همین کارو کرد چند سال پیش.من موافق نبودم(ظرفیتها پایین بود اونموقع).الان با هم ازدواج کردن.جالبه دوستم مذهبی هم بود.توی کلاسم اسمش بهتر از ما دررفت!

لینک به دیدگاه
ااقایونی که خواستگار داشتن یا نداشتن نظراتتونو بگین.ما هم تکلیف خودمونو بدونیم:ws3:

من فک میکنم زیاد دید مثبتی درینباره وجود نداره تو جامعه.چه میان پسرها چه دخترها!

یکی از دوستای من همین کارو کرد چند سال پیش.من موافق نبودم(ظرفیتها پایین بود اونموقع).الان با هم ازدواج کردن.جالبه دوستم مذهبی هم بود.توی کلاسم اسمش بهتر از ما دررفت!

مگر در زمره برادران نیستی؟ :w58:

این دنیای مجازی هم واقعا حیرت انگیزه، متوجه نمیشی کی برادر هست کی خواهر !!!

B-neshan حرف درستی زد و من هم تاییدش میکنم.

که گفت اگر خواهری به برادری زودتر پیشنهاد دهد ولی برادر آمادگی اقتصادی یا استقلال فکری را نداشته باشد، معمولا جواب منفی میشنود.

در جامعه امروز مسلما هم مردان کار میکنند و هم زنان، اما در خانواده ای که هردو کار میکنند، مرد تعهد بیشتری برای خرج خانواده داره ولی هستند خانواده هایی که زنی همه مخارجشون رو میده بعد از بیماری شوهر یا طلاق یا فوتش و....

اما چون در نگاه اول خانه و اتومبیل و مهریه و... رو بر دوش مرد گذاشتن، پس طبیعی هست که اگر خودش احساس کنه کامل هست اقدام میکنه و اینطور هم نیست اگر کسی منفی شنید یعنی کار غیر عرف کرده !!!

تشخیص زمان و شرایط برای هر دو نفر مهم تر از همه چیزه، برای همین گفتم همزمانی بهتر است تا یکی پیشنهاد دهد عجولانه.

لینک به دیدگاه

به نظر من اگه دختری پسری رو میشناسه که مناسبه و از این رفتار بدش نمیاد (یعنی مثل خودش فکر میکنه) مشکلی نداره که ازش درخواست کنه کنار هم به زندگیشون ادامه بدن.

من همچین پسریو تا به حال ندیدم.

ولی به نظرم این کار اشتباه نیست.کار خلاف شرع که نیست.فقط خلاف عرفه.گاهی هم عرف زیادی دست و پای آدمو میبنده.

به هر حال پسرها ظاهرا بیشتر از دخترهایی خوششون میاد که یکم دست نیافتنی تر باشن یعنی زود به دست نیان.

حس میکنم وقتی یه دختر از یه پسر خواستگاری میکنه این حسو به وجود میاره که دست یافتنیه اونم خیلی راحت که باعث میشه پسرا در بیشتر موارد جوابشون منفی باشه.

شاید این تفکر اشتباه باشه.بهتره پسرا هم روی احساساتشون بیشتر کار کنن.البته اگه این حسو دارن.

لینک به دیدگاه

فک کنم اگه یه کم با دقت تر بخونی، میبینی همین آقایونی که جواب دادن هم میشه از توش جواب سوال شما رو در آورد.

:a030:

لینک به دیدگاه
به نظر من اگه دختری پسری رو میشناسه که مناسبه و از این رفتار بدش نمیاد (یعنی مثل خودش فکر میکنه) مشکلی نداره که ازش درخواست کنه کنار هم به زندگیشون ادامه بدن.

من همچین پسریو تا به حال ندیدم.

ولی به نظرم این کار اشتباه نیست.کار خلاف شرع که نیست.فقط خلاف عرفه.گاهی هم عرف زیادی دست و پای آدمو میبنده.

به هر حال پسرها ظاهرا بیشتر از دخترهایی خوششون میاد که یکم دست نیافتنی تر باشن یعنی زود به دست نیان.

حس میکنم وقتی یه دختر از یه پسر خواستگاری میکنه این حسو به وجود میاره که دست یافتنیه اونم خیلی راحت که باعث میشه پسرا در بیشتر موارد جوابشون منفی باشه.

شاید این تفکر اشتباه باشه.بهتره پسرا هم روی احساساتشون بیشتر کار کنن.البته اگه این حسو دارن.

ببین قضیه اینه آدما دقیقا اونی نیستن که نشون میدن:w16: بعد اینکه خانم ها چون احساساتی تصمیم میگیرن معمولا همه جوانب سنجیده نمیشه و یک هو فرض میکنه که این آقا دقیقا همونیه که میخواد ولی بعد آشنایی کامل ,متوجه میشه نه همچینم....:icon_redface:اونوقت احساساتش بر عقلش حاکم میشه و گند میزنه تو زندگیش.

لینک به دیدگاه
حکایت دست زدن به فیل در تاریکی و برداشت هرکسی از زندگی به عنوان قانون جهان هست.

یکی میگه زن ذاتا نه بشنوه داغون میشه، یکی هم میگه عین خیالمم نیست و واقعا هم حقیقت همین هست.

تمامی نظرات ما برگرفته از عینکی هست که بر چشم خودمون داریم.

من فقط واسه گذاشتن این عکس، تاپیک رو آپ کردم تا بگم هردوتاش اشتباه هست.

بهترین حالتش دو نفر ایستاده روبروی هم هست با چشمانی باز..... :icon_razz: (البته از عینک اسی)

من تنها از دید خودم نگفتم

این ذاتِ یک زن هست

شما شاید یه دختر رو نشناسین، حق هم دارین، اما من یه دخترم و هم جنس هامو خیلی خوب میشناسم

دختری که میگه عین خیالم نیس، مطمئن باشین حرف دلش نیس

خدا ذاتاً زن و مرد رو متفاوت آفریده

و ذات زن همیشه اینطور بوده که دوس داشته نازش رو بکشن! بعد ابراز محبت میکنه...

توی مباحث دینی هم بریم، بازم این اثبات میشه که زن اگه پا پیش بذاره ضربه میخوره، که البته میدونم من و شما توی خیلی مباحث تفاهم نداریم، پس تاهمینجا کافیه :ws3:

لینک به دیدگاه

خوب خواستگاری کردن مسئله ی مهمیه چه از طرف آقا پسر باشه چه دختر خانوم.باید حسابی فکراشو کرده باشه که این فرد مناسبشه یا نه.

ولی از طرف دختر خانوم کمی حساستره چون احساساتش ممکنه جریحه دار بشه.

لینک به دیدگاه
من تنها از دید خودم نگفتم

این ذاتِ یک زن هست

شما شاید یه دختر رو نشناسین، حق هم دارین، اما من یه دخترم و هم جنس هامو خیلی خوب میشناسم

دختری که میگه عین خیالم نیس، مطمئن باشین حرف دلش نیس

خدا ذاتاً زن و مرد رو متفاوت آفریده

و ذات زن همیشه اینطور بوده که دوس داشته نازش رو بکشن! بعد ابراز محبت میکنه...

توی مباحث دینی هم بریم، بازم این اثبات میشه که زن اگه پا پیش بذاره ضربه میخوره، که البته میدونم من و شما توی خیلی مباحث تفاهم نداریم، پس تاهمینجا کافیه :ws3:

نه اصلا بحث دینی ندارم بابا، چیکار به دین داشتم ... :zadan:

تا چند بار نازش رو باید بکشند؟

اینکه مثلا بار اول کتکت بزنه و بار دوم بگه برو گمشو و بار سوم اخم کنه و بار چهارم چشمک بزنه و....

شاید یک عده مصر باشند، اما خیلی ها اینطوری نیستند، تا یک مرحله ای ممکنه تلاش کنند ناز کشیدن رو.

مخصوصا تو این عصر که بخوای دنبال کسی هم بیوفتی برای منت کشی.

یه بازی داشتیم توی بچگی، یکی اونور دیوار میاستاد یکی اینور به اسم بازی مادام.

یکی قدم فیل برمیداشت یکی قدم مورچه ولی هر دو برای رسیدن به هم قدم رو باید بر میداشتند.

به نظر من منطق بازی مادام بهترین حالت در آشنایی هست تا یکی کنج دیوار بایسته اون یکی هی به سمتش بپره که دوست داره نازش رو بکشند. :ws38:

لینک به دیدگاه
مگر در زمره برادران نیستی؟ :w58:

این دنیای مجازی هم واقعا حیرت انگیزه، متوجه نمیشی کی برادر هست کی خواهر !!!

.

اسی ینی منو نشناختی:banel_smiley_4:اتوسای قدیم انویل جدید

برای من سواله اگه پسرها به دختری علاقمند بشن که قبلا خواستگاری کرده احساسشون بشدت قبل باقی میمونه؟

خودشون پیش قدم میشن یا منتظر دختر میمونن؟:ws38:

لینک به دیدگاه
اسی ینی منو نشناختی:banel_smiley_4:اتوسای قدیم انویل جدید

برای من سواله اگه پسرها به دختری علاقمند بشن که قبلا خواستگاری کرده احساسشون بشدت قبل باقی میمونه؟

خودشون پیش قدم میشن یا منتظر دختر میمونن؟:ws38:

واقعا، اونی. :w58:

چقدر لحن نوشته هات تغییر کرده، خیلی خشن بود آخه. :icon_pf (34):این تغییر نام بدون اجازه گیری از عالم محل چه کاریه آخه. :zadan:

دقت نکردی چی گفتم، نوشتم این پروسه آشنایی باید مثل بازی مادام باشه، یعنی قدم به قدم نزدیک نشوند.

نه روی یکی دو معیار مشترک.

وقتی پیشنهادی خیلی زود مطرح میشه، احتمال رد شدنش از سوی هر دو طرف زیاده و از سوی پسرها هم بیشتر رد میشه، چون پسرها یا از روی هوس عاشق میشن یا از روی منطق و عقل.

اونیکه از روی هوس عاشق میشه، اصلا فکر ازدواج نیست، وقتی دختری زودتر پیشنهاد رو میده، میبینه به هدفش نمیرسه پس زودتر سعی میکنه دختر رو از سر خودش باز کنه.

اونیکه از روی منطق و پختگی عاشق میشه، اگر هر دو گام به گام نزدیک شده باشند واقعا فرقی نمیکنه کی پیشنهاد رو زودتر بده.

لینک به دیدگاه

نه اصلا بحث دینی ندارم بابا، چیکار به دین داشتم ... :zadan:

تا چند بار نازش رو باید بکشند؟

اینکه مثلا بار اول کتکت بزنه و بار دوم بگه برو گمشو و بار سوم اخم کنه و بار چهارم چشمک بزنه و....

شاید یک عده مصر باشند، اما خیلی ها اینطوری نیستند، تا یک مرحله ای ممکنه تلاش کنند ناز کشیدن رو.

مخصوصا تو این عصر که بخوای دنبال کسی هم بیوفتی برای منت کشی.

یه بازی داشتیم توی بچگی، یکی اونور دیوار میاستاد یکی اینور به اسم بازی مادام.

یکی قدم فیل برمیداشت یکی قدم مورچه ولی هر دو برای رسیدن به هم قدم رو باید بر میداشتند.

به نظر من منطق بازی مادام بهترین حالت در آشنایی هست تا یکی کنج دیوار بایسته اون یکی هی به سمتش بپره که دوست داره نازش رو بکشند. :ws38:

نه بابا اسی چرا قاطی میکنی

کی گفتم این مدلی؟

گفتم مرد بیاد جلو، اما این نازی که گفتم منظورم اینا نبود که تو گفتی!! :w58: اینا جنگولک بازیای دوس دختر دوس پسراس که گفتی!!!!

این لوس بازیا چیه که با دست پس بزنن با پا پیش بکشن! منت کشی کدومه بابااا

گفتم آقایون مثل آدم برن جلو، خانمها هم مث آدم جواب بدن :hanghead:

والسلام علیکم :ws3:

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...