رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

ای بابا تو که همش گیر دادی به خروجی یه تقلب برسون :ws28:

از چه کسیم تقلب میخوای تو..!!!!!

آخه نمیتونم تصور کنم اون تو چه خبر میشه!! این آنزیما چی میشن!!!:ws52:

فقط میتونم تصور کنم که آخرش تبدیل به سیگنال میشن میپرن تو خروجی.. :دی

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 232
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

از چه کسیم تقلب میخوای تو..!!!!!

آخه نمیتونم تصور کنم اون تو چه خبر میشه!! این آنزیما چی میشن!!!:ws52:

فقط میتونم تصور کنم که آخرش تبدیل به سیگنال میشن میپرن تو خروجی.. :دی

کشتی منو با این خروجی :4564::4564: بذاریم خانم مدیر بیاد

لینک به دیدگاه
ببخشیدا!!!

میشه کمی پایین تر از تخصصی بحث کنین؟!!!:hanghead:

آخه اینایی که گفتین من هیچی نفهمیدم ازش!!!:w58::icon_redface:

فکر میکنی ما خودمون فهمیدیم چی گفتیم ؟؟ :ws28:

لینک به دیدگاه
اره ولی فعلا مشکل اون خروجی مورد علاقه ولنتینا حل نشده .. :ws28:

ایششش.. خو مهم همونه دیگهههه...:viannen_38:

ولی جدی یکی عملکرد این بیوسنسورا رو بگه..:ws52:

لینک به دیدگاه
ایششش.. خو مهم همونه دیگهههه...:viannen_38:

ولی جدی یکی عملکرد این بیوسنسورا رو بگه..:ws52:

خب اوریون باید بیاد بگه ما ته کشیدیم تموم شد :ws3:

لینک به دیدگاه
خب اوریون باید بیاد بگه ما ته کشیدیم تموم شد :ws3:

خب تا اری میاد ما اجزاشو بگیم ببینیم چی چی داره...:w16:

خب باتری که 100% داره..:ws37:

ی صفحه نمایش داره واس چییی؟؟؟ واس اینکه خروجی رو نشون بده..:w02:

ی پلیت هم داره که نمونه رو بریزیم..:ws37:

دیگه چیا داره؟؟:ws52:

لینک به دیدگاه
خب تا اری میاد ما اجزاشو بگیم ببینیم چی چی داره...:w16:

خب باتری که 100% داره..:ws37:

ی صفحه نمایش داره واس چییی؟؟؟ واس اینکه خروجی رو نشون بده..:w02:

ی پلیت هم داره که نمونه رو بریزیم..:ws37:

دیگه چیا داره؟؟:ws52:

خب اینا که چیزی نیست مثلا لابد یه دکمه برای ان و اف داره

مهم اینه که مکانیسم کار اون بیوسنسور را بهمون بگه .. که وقتی انزیم کار خودشو رو روی قند موجود در خون انجام داد و قند اکسیده شد بعدش چه اتفاقاتی میفته که سنسور نسبت به ان ماده سنتز شده واکنش نشون میده و چطوری این واکنش شیمییایی تبدیل به الکتریکی میشه و نهایتا بر روی مانیتور دستگاه نشون داده میشه .. این مهمه :ws37:

لینک به دیدگاه

با تشكر از دوستان :icon_gol:

بيوسنسور‌ها انواع مختلفي دارن و بر اساس واكنش‌هاي شيميايي كار ميكنن. كه البته يه الگوريتم كلي براشون وجود داره. و اگه يه ديد كلي در موردشون داشته باشيم ميتونيم بفهميم كه توي يه دستگاه خاص چجوري عمل ميكنه.

منتظر كسي هستيم كه بتونه توضيح كوتاه و ساده‌اي در مورد بيوسنسور‌هاي مورد استفاده تو سنجش قند خون بهمون بده كه بهش جايزه بديم:gnugghender:

خداي را سپاس كه ابزاري نظير اينترنت را در اختيار ما قرار داده‌اند. :w02:

من اينجا در نقش بك‌گراند هستم پس خيلي منتظر من نمونيد. :w16:

لینک به دیدگاه
منتظر كسي هستيم كه بتونه توضيح كوتاه و ساده‌اي در مورد بيوسنسور‌هاي مورد استفاده تو سنجش قند خون

من اينجا در نقش بك‌گراند هستم پس خيلي منتظر من نمونيد. :w16:

البته ساختمان کلی حسگر های زیستی تا بخوای توی انترنت هست و توی همین سایت هم فکر کنم قبلا نوشتین و فکر نمیکنم توضیح دوباره ان ضروری باشه اگه نیست اونم میشه تهیه کرد

یک بیو سنسور مورد استفاده در اندازه گیری قند خون معمولا از نظر تقسیم بندی جز حسگر های زیستی بیوکاتالیتیک است که از طریق انزیم کار میکنه یعنی جز اساسی حسگر باید انزیمی مث گلوکودهیدروژناز یا گلو کو اکسیذاز داشته باشه .

ماده مورد ازمایش هم که خون حاوی قنده به عنوان انالیت در اختیار سنسور دستگاه قرار میگیره تا با انزیم های تعبیه شده در ان واکنش نشون بدن

پس ما یک واکنش شیمیایی داریم که در ان قند پس از برخورد با الکترود انزیمی , اکسیده یا دهیدرژنه میشه و پس از فعل و انفعالات شیمیایی لازم جریانی الکترونیکی تولید میشه که شدت ان بستگی به مقدار قند خون داره .. این جیران الکتریکی هم پس از وارد کار شدن قسمت دیگه سنسور یعنی مبدل و اشکار ساز به فرکانسهای قابل روئیت تبدیل میشه و میاد روی صفحه ی نمایش .

یکی دو تا عکس هم میذارم ببینید

لینک به دیدگاه

توجه بفرمایید که همیشه سه بخش اصلی در بیوسنوسر ها هست

بیوسنسورها مرکب از سه بخش 1)بیورسپتور یا پذیرنده زیستی 2) آشکار ساز و 3) مبدل می باشند

52w06cnr59h1pqdk2822.gif

لینک به دیدگاه
البته ساختمان کلی حسگر های زیستی تا بخوای توی انترنت هست و توی همین سایت هم فکر کنم قبلا نوشتین و فکر نمیکنم توضیح دوباره ان ضروری باشه اگه نیست اونم میشه تهیه کرد

یک بیو سنسور مورد استفاده در اندازه گیری قند خون معمولا از نظر تقسیم بندی جز حسگر های زیستی بیوکاتالیتیک است که از طریق انزیم کار میکنه یعنی جز اساسی حسگر باید انزیمی مث گلوکودهیدروژناز یا گلو کو اکسیذاز داشته باشه .

ماده مورد ازمایش هم که خون حاوی قنده به عنوان انالیت در اختیار سنسور دستگاه قرار میگیره تا با انزیم های تعبیه شده در ان واکنش نشون بدن

پس ما یک واکنش شیمیایی داریم که در ان قند پس از برخورد با الکترود انزیمی , اکسیده یا دهیدرژنه میشه و پس از فعل و انفعالات شیمیایی لازم جریانی الکترونیکی تولید میشه که شدت ان بستگی به مقدار قند خون داره .. این جیران الکتریکی هم پس از وارد کار شدن قسمت دیگه سنسور یعنی مبدل و اشکار ساز به فرکانسهای قابل روئیت تبدیل میشه و میاد روی صفحه ی نمایش .

یکی دو تا عکس هم میذارم ببینید

خیلی جالب بووووووود...:hapydancsmil:

مرسییی..:icon_gol:

فک کنم چیزی دیگه واسه بحث رو این دستگاه نمونده باشه..:ws38:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...