رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

خب اون واسه اینه که اگه بیمار خواست بره جایی لازم نباشه سرم رو دستش بگیره و احیانا جریان رو قطع کنه.

بتونه اونو با خودش ببره و سرم توی حالت مناسب باشه.

بعدم جابجا میشه و یوزر فرندلیه مثلا خیر سرش :دی

نیت اسپم ندارم باور کن:ws3: تو که منو میشناسی اسپم تو کار من نیست: دی

ولی گفتی واسه اینه که بیمار پایه رو با خودش بکشه اینور اونور؛

تابستون خواهرم رو ساعت 3:30 نصف شب از اتاق عمل بیرون آوردن وضع ناجوری داشت

باید بهش کیسه خون وصل میکردن

پرستاره گفت این پایه کوتاست برو یه بلندشو از اتاقای دیگه گیر بیار

منم بدو بدو رفتم

یدون از آخرین اتاق گیر آوردم

د بکش!!!

خییییلیییییییییی سنگین بود

ولی چاره ای نبود با بدبختی کشون کشون بردمش

از اون روز به بعد هروقت کوهنوردی میرم کمرم تیر میکشه:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 232
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

خو تا اینجا چی شد؟:ws3:

ی جمع بندی کوچیک کنیم و ادامه بدیم...

دو نو ع تخت داریم در حالت کلی: مکانیکی و برقی.. که همین تختها دارای شکن های مختلفی هستن ( دو شکن و سه شکن) تا اونحایی که میدونم اصولا تختهای CCU و ICU سه شکن هستن!

بحث بعدی که پیش اومده تشکهای روی این تختهاست.. ی مدلش تشکهای سادس..ی مدلشم تشکهای مواج هستن!

خود همین تشکهای مواج مدلاشون مختلفه ولی در حالت کلی ی کار میکنن.. ( میبرنت رو حالت ویبره و بندری :whistle: ) :ws3:

این که مریض نیاز به تشک مواج داره یا نه دکتر تشخیص میده.. ولی بازم تختهای CCU و ICU در حالت کلی دارای تشک مواج هستن!

ی چیز دیگه که فک کنم جای بحث داره انواع تختهاست.. مثل اطفال.. زنان.. تخت اتاق عمل و ....:ws37:

لینک به دیدگاه

تا جایی که من اطلاع دارم، تخت هـا چند نوع هستن:

1. ثابت:تعداد تخت های رسمی مصوب بیمارستان.

2. بیمارستانی: برای مراقبتهای تشخیص و درمانی از بیمار در تمام 24ساعت مجهز و دارای کارمندان مراقبت کننده و متخصص.

3. موقت: برای بستری شدن بطور موقت (حداکثر 24ساعت)

4. فعال: تختی که آماده برای پذیرش بیمار هست.

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

درود علكم :دي

ميبينم كه خاك خورده اساسي. :banel_smiley_4:

ببخشيد من مدت مديدي نت درست و درمون نداشتم. ممنون كه تا اينجا همراهي كردين. اميدوارم بقيه‌ شو هم بتونيم در كنار هم پيش ببريم.:icon_gol:

نیت اسپم ندارم باور کن:ws3: تو که منو میشناسی اسپم تو کار من نیست: دی

ولی گفتی واسه اینه که بیمار پایه رو با خودش بکشه اینور اونور؛

تابستون خواهرم رو ساعت 3:30 نصف شب از اتاق عمل بیرون آوردن وضع ناجوری داشت

باید بهش کیسه خون وصل میکردن

پرستاره گفت این پایه کوتاست برو یه بلندشو از اتاقای دیگه گیر بیار

منم بدو بدو رفتم

یدون از آخرین اتاق گیر آوردم

د بکش!!!

خییییلیییییییییی سنگین بود

ولی چاره ای نبود با بدبختی کشون کشون بردمش

از اون روز به بعد هروقت کوهنوردی میرم کمرم تیر میکشه:banel_smiley_4:

جدي؟ :ws38:

پايه هايي كه من تو ذهنمه چرا چرخ دارن؟! :ws3:

خب يادمون باشه پايه هاي ثابت رو جابجا نكنيم :-"

بعضي وقتا پيشرفت علم قرباني نياز داره ناراحت نباش :-" :ws3:

خو تا اینجا چی شد؟:ws3:

ی جمع بندی کوچیک کنیم و ادامه بدیم...

دو نو ع تخت داریم در حالت کلی: مکانیکی و برقی.. که همین تختها دارای شکن های مختلفی هستن ( دو شکن و سه شکن) تا اونحایی که میدونم اصولا تختهای CCU و ICU سه شکن هستن!

بحث بعدی که پیش اومده تشکهای روی این تختهاست.. ی مدلش تشکهای سادس..ی مدلشم تشکهای مواج هستن!

خود همین تشکهای مواج مدلاشون مختلفه ولی در حالت کلی ی کار میکنن.. ( میبرنت رو حالت ویبره و بندری :whistle: ) :ws3:

این که مریض نیاز به تشک مواج داره یا نه دکتر تشخیص میده.. ولی بازم تختهای CCU و ICU در حالت کلی دارای تشک مواج هستن!

ی چیز دیگه که فک کنم جای بحث داره انواع تختهاست.. مثل اطفال.. زنان.. تخت اتاق عمل و ....:ws37:

ممنون فرانه.

خب اين شكن‌ها و مواج بودنشون بر اساس اينه كه بيمار چقدر بتونه خودش حركت ايجاد كنه و چقدر نياز به جابجايي داشته باشه.

از طرفي براي جلوگيري از ابتلاي بيمار به زخم بستر هم هست كه متاسفانه به خاطر رسيدگي نامناسب، اكثر بيماراني كه توانايي تكون خوردن ندارن، با اين مشكل روبرو ميشن. sigh.gif

من يه بار رفته بودم يه بيمارستاني كه تشك مواجش فقط بود. هوا توش نبود تكونم نميخورد!

چك كرديم ديديم سالمه فقط پرسنل محترم حواسشون نبوده بايد روشن شه!!!

بيمار بيچاره hanghead.gif

تا جایی که من اطلاع دارم، تخت هـا چند نوع هستن:

1. ثابت:تعداد تخت های رسمی مصوب بیمارستان.

2. بیمارستانی: برای مراقبتهای تشخیص و درمانی از بیمار در تمام 24ساعت مجهز و دارای کارمندان مراقبت کننده و متخصص.

3. موقت: برای بستری شدن بطور موقت (حداکثر 24ساعت)

4. فعال: تختی که آماده برای پذیرش بیمار هست.

درود :icon_gol:

ممنون. كاملا درسته.

بر اساس اينكه پزشك چه تشخيصي براي بيمار ميده. يا در حالت استراحت معمولي هستن. يا در حالت complete bed rest كه توي حالت دوم، بيمار حتي اگر تواناييش رو داشته باشه، حق نداره تحت هيچ شرايطي تخت رو ترك كنه. :|

كه اينم خودش معضليه.

يه مشكلي كه اكثر بيماراني كه اين تجويز براشون شده دارن، نحوه‌ي استفاده از لگن روي همون تخت هست!

به نظر شما چه راه حلي ميشه پيشنهاد داد؟

به نظرتون ميشه اصلاحاتي توي خود ساختار تخت ايجاد كرد كه اين افراد بتونن راحت تر اين كارو انجام بدن؟ :ws38:

لینک به دیدگاه

در ادامه‌ي بحث تختا، فك كردم بد نيست چنتا عكسم بذاريم. :w16:

13nupt3h8hl1husy7nr.jpg

اينم اون سه شكني كه در موردش صحبت كرديم.

فقط بعضي تختا براي فعاليت‌هاي آكروباتيك هم مورد استفاده قرار ميگيرن :-" :دي

fce8zfps4h74vu8tmjov.jpg

در واقع تخت‌هاي اين شكلي كه اكثر مواقع توي بخش‌هاي مراقبت‌هاي ويژه مورد استفاده قرار مي‌گيرن، با توجه به نياز بيمار و براي انجام بعضي آزمايشات، 5 حالت رو ميتونن داشته باشن:

j0a1luscbvnxiqflzog6.jpg

اين تختا زيرشون مشبكه. اگه گفتين چرا؟ :w02:

يه مسئله‌ي مهم ديگه هم چرخاي اين تختا هست كه بايد طوري طراحي بشن كه كمترين احتمال خرابي يا گير كردن آشغال توشون وجود داشته باشه. چون خيلي مورد استفاده قرار ميگيرن و اگه چرخ حركت نكنه ميتونه كلي مشكل‌زا باشه.

لینک به دیدگاه

يه موجودات ديگه‌اي هم توي بيمارستان مشاهده مي‌شن كه تكليفشون با خودشون مشخص نيست :persiana__hahaha:

"تخت / صندلي" كه براي همراه بيمار گذاشته ميشه.

البته معمولا پرسنل ميان تذكر ميدن كه سريع جمعش كنين. اصن نميذارن همراه يه دل سير بخوابه :mornincoffee: :دي (ياد متين بخير! :| )

اينم از عكساي اين گونه‌ي صندلي/ تختي، براي اينكه بيشتر باهاش آشنا شيم:

lkyff38n5d40d9zau8zh.jpg

5hmiwim9ykl6bivc020q.jpg

لینک به دیدگاه

در مورد این صندلیهای تخت شو اینم بگم که همیشه هم اینقدر خشک و به حالت انسانهای اولیه طراحی نمیشن چون راحتی همراه بیمار هم به اندازه خود بیمار مهمه مثل این مدل که محفظه وسایل همراه بیمار , چرخهای جابجایی آسان و قفل چرخ و... داره... :w16:

SleeperChair.jpg

لینک به دیدگاه

دهه!

چرا من سوال ميپرسم جواب نميدين؟ :viannen_38:

اينا واسه اينه كه بحث پيش بره و يه ذره با ايده‌هاي ناب شما جذاب بشه.

قرار نيست بيخودي يه سري دستگاهو اسم ببريم كه. قراره نظر خودتونو بگين حتما هم نبايد درست و كامل باشه.

حدس، پيشنهاد، ايده!

به هر حال يه چيزي بگين

يني در مورد مسائلي كه روزانه كلي بيمار باهاش درگيرن هيچ ايده اي ندارين؟ 179.gif

لینک به دیدگاه

راستی خیلی خوب میشه که بشه از لگن استفاده کرد برای بیمار مخصوصا خانمها ...

واقعا معضلیه ...اگر اون فضا رو سوراخ کنیم بعدش مشکل پیش نمیاد برای بیمار که در حال دراز کش هست ؟

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

واقعا چرا این تختا زیرشون مشبکه؟:ws52:

خب چیزی که در نگاه اول بنظر میرسه اینه که مشبک بودن باعث میشه راحتتر تمیزش کرد... همینطور تختو از وجود فنر بی نیاز میکنه (چرو؟! :14k8gag: ) اینطور که از شکل پیداست تشک هم بهتر روش جا میوفته هرچی باشه یک سطح صاف روی یه سطح مشبک بهتر از سطح صاف دیگه ثابت میشه...

چه دلایل دیگه ای میتونه داشته باشه؟ :ws38:

لینک به دیدگاه
واقعا چرا این تختا زیرشون مشبکه؟:ws52:

خب چیزی که در نگاه اول بنظر میرسه اینه که مشبک بودن باعث میشه راحتتر تمیزش کرد... همینطور تختو از وجود فنر بی نیاز میکنه (چرو؟! :14k8gag: ) اینطور که از شکل پیداست تشک هم بهتر روش جا میوفته هرچی باشه یک سطح صاف روی یه سطح مشبک بهتر از سطح صاف دیگه ثابت میشه...

چه دلایل دیگه ای میتونه داشته باشه؟ :ws38:

سلام

تخت مشبک نیست بلکه تشک روش مشبک هست. بیمار هایی که به مدّت زیاد بستری هستند کمر و پشتشون بخاطر زیاد خوابیدن دچار کوفتگی و زخم میشه. برای همین موضوع از تشک های بادی مشبک استفاده میکنند. اولا بادی هست چون راحت قابل استفاده است و هزینه کم و حالت ارتجاعی خوبی داره و مشبک هست تا بعضی از قسمت های بدن روی تشک قرار بگیره و بعضی دیگه رو هوا باشه تا هوا پشت بدن جریان داشته باشه تا جلوی زخم شدن رو بگیره. معمولا برای افرادی که دچار سکته میشن از این تشک ها استفاده میشه که توسط پمپ کوچکی باد میشه.

لینک به دیدگاه
سلام

تخت مشبک نیست بلکه تشک روش مشبک هست. بیمار هایی که به مدّت زیاد بستری هستند کمر و پشتشون بخاطر زیاد خوابیدن دچار کوفتگی و زخم میشه. برای همین موضوع از تشک های بادی مشبک استفاده میکنند. اولا بادی هست چون راحت قابل استفاده است و هزینه کم و حالت ارتجاعی خوبی داره و مشبک هست تا بعضی از قسمت های بدن روی تشک قرار بگیره و بعضی دیگه رو هوا باشه تا هوا پشت بدن جریان داشته باشه تا جلوی زخم شدن رو بگیره. معمولا برای افرادی که دچار سکته میشن از این تشک ها استفاده میشه که توسط پمپ کوچکی باد میشه.

بله ممنون از توضیحتون در مورد تشکهای طبی کاملا حق با شماست... اما وقتی به شکل تختها نگاه میکنیم میبینیم کفی خود تخت هم کاملا مسطح نیست و به صورت شبکه شبکه هست :

13nupt3h8hl1husy7nr.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...