رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

خواهش میکنم

:icon_gol::icon_gol:

در مورد گوشی که دوستی اشاره کرده بودند به میکروفن .. در داخل بعضی گوشی های یه سیستم تقویت کننده هم که الکترونیکی است گاهی تعبیه میشه . البته اینا گرون هستند و استاتید خوب و سختگیر اجازه استفاده از اونو به پزشکان نمیدن و معتقدن که خود گوش پزشک باید عادت کنه که صدا های خیلی ضعیف رو هم بشنود

كاملا درسته

منظور ما از دستگاهايي كه توي اين تاپيك مطرح ميكنيم اون هايي هستن كه به صورت معمول توي جامعه باشون مواجه بوديم و هستيم. البته عكس چنتا از نمونه هاي اين گوشي‌هاي جديد رو هم توي اون تاپيك آورديم كه دوستان با مدل هاي جديد هم آشنا بشن.

يه نكته‌ي ديگه هم اينكه اكثر اين گوشي‌هايي كه از سيستم‌ها الكتريكي استفاده ميكنن يا تك كاربرده هستن يا اينكه مود‌هاشون براي همون صفحه با استفاده از قطعات الكتريكي تغيير ميكنه وديگه دو صفحه ندارن :w16:

بازم ممنون :icon_gol:

اگه نظر، ايده يا سوالي ندارين ميتونيم بريم سراغ دستگاه بعدي. به نظرم دستگاه فشار سنج گرينه‌ي مناسبي باشه.

بگيم كه چه كارهايي باهاش انجام ميشه :ws38:

چه انواعي داره coloreyes.gif

چه ايده اي در مورد طرز كارش داريم ideasmiley.gif

و خلاصه هر چيزي كه به ذهنمون ميرسه :hapydancsmil:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 232
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

من هیچ وقت نفهمیدم این فشار سنج چجور کار میکنه؟ و خیلیم دوست دارم بدونم چجور با فشار دادن یه چیزی مثِ تلمبه و باد کردن اون پارچهه میشه فشار طرفُ اندازه گرفت!:ws38:

لینک به دیدگاه

اگه نظر، ايده يا سوالي ندارين ميتونيم بريم سراغ دستگاه بعدي. به نظرم دستگاه فشار سنج گرينه‌ي مناسبي باشه.

سلام :ws3:

خو براي اندازه گيري فشاره.

حالا يه براي كسايي كه فشارشون بالاس يا پايين فك كنم بايد هي فشارشون چك شه.

انواعشم من يه دونه ديدم كه تلمبه ميزنن يه دونه هم ديديم كه يه صفحه داره كه نشون ميده عددا رو ولي نميدونم چجوري فشارو پيدا ميكنه :ws52:

از گوشي پزشكيم استفاده ميكنن ولي نميدونم برا چي

يه چيزي مث دماسنجم هس كه جيوه توشه انگار بالا پايين ميشه

ديگه اينا رو بلد بودم :ws37:

لینک به دیدگاه

این دستگاه واسه اندازه گیری فشار خون به کار میره ...

تا جایی که می دونم دو نوع دستی و دیجیتالی داره ... ( حالا اسم علمیشون و انواع دیگش رو نمیدونم)

تا جایی که شنیدم ، ضریب خطای دیجیتالی بیشتر از دستی هستش ...

کار با دیجیتالی که خیلی راحته ، یه دکمه میزنی و خودش فشار رو میگیره ... حداقل من اینجوری استفاده می کنم ..:ws3:

ولی کار با نوع دستی به نظرم دقت بیشتری می خواد ... و کار باهاش رو بلد نیستم ...

لینک به دیدگاه

با اجازه خانم مدیر مختصری توضیح میدم که جریان کار چجوریه یعنی با چه مکانیسمی ما با این دستگاها ها خواهد عقربه ای خواه دیژیتال خواه جیوه ای . فشار خون رو اندزه میگیریم

فشاری که با این دستگاه اندازه میگیریم فشار شریانی است چون شریان های ما بر اثر فشاری که ناشی از پمپ کردن خون از قلب درون ائورت و سپس انتقال این خون به داخل همه شریان های بدن داارای یک فشاری میشود درست مث اینکه شما یه شیلنگ نازک رو که روی هم تا شده در نظر بگیرین که وقتی به یه شیر اب وصلش میکنین تا اب رو باز کنین از اون حالت در میاد و پر میشه از اب . در حقیقت ان اب با فشار خودش به همه جوانب شیلنگ فشار میاره واین را هم میدانیم که این فشار در ابتدای کار و انتهای کار یکسان نیست . جریان خون در داخل رگها هم همینگونه است . حالا چگونه میشود که ما اندازه اش میگیریم ؟؟

وقتی که توسط پمپ زدن یا اتوماتیک هوا را به داخل Cuff کاف دستگاه یعنی اون قسمتی که دور بازو پیچیده میشه وارد میکنیم رفته رفته این به بازو از همه جهت فشار میاره و این فشار باد انقدر بالا میره که تمام شریان ها و ورید های ناحیه فشار تحت تاثیر قرار میگیرن و به حدی میرسه که دیگه خونی از انجا روانه اندام در قسمت پایین تر کاف نمیشه .. حتما دیدین که وقتی اندامی خونریزی میکنه بالای اون رو با یه پاچه ای یا طنابی محکم میبنندند واسه اینکه خونریزی نکنه .. شما هم با باد کردن دستگاه همین کار رو میکنین ..

اگه شما در این حالت که دستگاه باد شده نبض مچ دست رو بگیرین دیگه نبضی حس نمیکنین و این درسته ...

بعدش که خیلی ارام باد را خالی کردین به حدی میرسین که فشار رو از روی شریان مثلا بازو بر میدارین و خون با شدت زیاد شروع میکنه به جریان . در این لحظه شما حد اکثر فشار را از طرف خون به داخل شریان میرانید این خون که داخل میشه ضربه ای به شریان میزنه و خودش هم مث سیل صدایی داره که اینا با هم میشه اون صدایی که دنبالش هستین همانوقت به دستگاه نگاه میکنین عددی رو نشون میده که شما دنبال اون هستین یعنی فشار ماکزیمم یا فشار سیستول بر حسب میلیمتر جیوه که واحد اندازه گیریه بعدش بازم صدا رو میشنوین تا وقتی که دیگه بستر شریان کاملا پر از خون میشه تا جایی که دیگه صدا ی جریان خون قطع میشه واخرین صدای قبل از قطع شدن میشه فشار خون مینیمم یا دیاستول .. اینک عرض کردم میشنوید البته ازطریق گوشی که روی شریان گذاشتین در محل داخل و بالای ارنج میشنوید ...

ازیین کلاسیک تر نمیشد شرحش داد:ws3:

. هر جا متوجه نشدین بپرسین . البته نکات دیگه هم هست بعدا میگم .

لینک به دیدگاه

بچه های طالب علم

یه سوال در همین رابطه

جوابش هم اگه غلط بود نترسین نمره منفی نداره :ws3:

اگه یه دستگاه فشار خون عادی ( نه دیژیتال ) داشته باشین اما گوشی پزشکی نداشته باشین چطوری میتونین فشار خون رو اندازه بگیرین ؟؟؟ :ws37: میشه یا نمیشه ؟؟؟

لینک به دیدگاه
بچه های طالب علم

یه سوال در همین رابطه

اگه یه دستگاه فشار خون عادی ( نه دیژیتال ) داشته باشین اما گوشی پزشکی نداشته باشین چطوری میتونین فشار خون رو اندازه بگیرین ؟؟؟ :ws37: میشه یا نمیشه ؟؟؟

نمیشه دیگه ...

باید صدا رو بشنویم ... مگه نه؟ :ws52:

لینک به دیدگاه

به بههههههههههه جواباي دوستان خيلي خوب بود

ممنون :ws3:

بچه های طالب علم

یه سوال در همین رابطه

بعله ميشه بدون گوشي هم گرفت. wassat.gif

ولي بذاريم بقيه بگن چجوري باشد كه بيشتر ياد بگيريم. 4fvfcja.gif

هر كسي هر ايده اي داره بگه. :hapydancsmil:

بر اساس توضيحي كه هيملر عزيز دادن ميشه فهميد جوابو :w16:

لینک به دیدگاه
نمیشه دیگه ...

باید صدا رو بشنویم ... مگه نه؟ :ws52:

میشه . اگه اون مکانیسمی که در پست قبلی توضیح دادم خوب بدونید و اون عکس رو هم خوب ببینید احتمالا میتونه کمکت کنه :icon_gol:

لینک به دیدگاه
به بههههههههههه جواباي دوستان خيلي خوب بود

ممنون :ws3:

بعله ميشه بدون گوشي هم گرفت. wassat.gif

ولي بذاريم بقيه بگن چجوري باشد كه بيشتر ياد بگيريم. 4fvfcja.gif

هر كسي هر ايده اي داره بگه. :hapydancsmil:

بر اساس توضيحي كه هيملر عزيز دادن ميشه فهميد جوابو :w16:

باشه

بذار ببینیم نظرات چیه . تو نمره بهت نمیدم حتی اگه درست بگی. چون رییس شرکتی .. :ws3:

لینک به دیدگاه
باشه

بذار ببینیم نظرات چیه . تو نمره بهت نمیدم حتی اگه درست بگی. چون رییس شرکتی .. :ws3:

ميدِنَم وظيفمه بدونم :ws3:

به همين خاطر گفتم به جَووونا فرصت بديم :w02:

لینک به دیدگاه
میشه . اگه اون مکانیسمی که در پست قبلی توضیح دادم خوب بدونید و اون عکس رو هم خوب ببینید احتمالا میتونه کمکت کنه :icon_gol:

بازم کمکم نکرد ... بر اساس این قسمت گفتم ... :ws37:

در این لحظه شما حد اکثر فشار را از طرف خون به داخل شریان میرانید این خون که داخل میشه ضربه ای به شریان میزنه و خودش هم مث سیل صدایی داره که اینا با هم میشه اون صدایی که دنبالش هستین همانوقت به دستگاه نگاه میکنین عددی رو نشون میده

واسه همین چیزا بود ، تجربی نخوندم ...با این رشتتون ... :ws3:

لینک به دیدگاه

بابا خوب جايي رو قرمز كردي، يه ذره اين ور اونورشم نيگا كن :whistle:

البته هيملر اينجا بايد راهنمايي كنه من ممكنه فقط نكته انحرافي باشم :gnugghender:

پ.ن: به جان بچه كوچيكم من رياضي خوندم. والا! :ws3:

لینک به دیدگاه

خب در عوض میگن رایضی فیزیکیا استعدادشون بیشتره .. :ws3:

اونجایی که قرمز کردی که مال صدا بود و گوشی میخواست . یه خرده بالاتررو بخون :icon_pf (34):

البته هيملر اينجا بايد راهنمايي كنه من ممكنه فقط نكته انحرافي باشم :gnugghender:

خوب اومدی . :ws3:

لینک به دیدگاه

آها .. پس شما از خودمونی ...

هیملر هم با این رشتش ... :whistles:

خب در عوض میگن رایضی فیزیکیا استعدادشون بیشتره .. :ws3:

اونجایی که قرمز کردی که مال صدا بود و گوشی میخواست . یه خرده بالاتررو بخون :icon_pf (34):

خوب اومدی . :ws3:

پیداش کردم ...

اگه شما در این حالت که دستگاه باد شده نبض مچ دست رو بگیرین دیگه نبضی حس نمیکنین و این درسته ...

اگر نبض نزد یعنی باید باد کاف رو خالی کنیم ... :hapydancsmil:

لینک به دیدگاه
آها .. پس شما از خودمونی ...

هیملر هم با این رشتش ... :whistles:

پیداش کردم ...

اگر نبض نزد یعنی باید باد کاف رو خالی کنیم ... :hapydancsmil:

خب اره . کمی بشتر هم میشه بادش کنید

.. ولی جواب سوال چی میشه ؟ چطوری میتونی فشار خون رو حساب کنی ؟؟

شما الان در محل جواب هستی ولی جواب رو هنوز نگفتی :ws37:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...