رفتن به مطلب

گاهی احترام بد نیست!

ارسال های توصیه شده

ولی من چنین تعریفی از عقل برام قابل درک نیست متاسفانه...

ما هم منظورمون از عقل اون چیز گرد توی سر نیست... منظورمون واکنش ها و فعالیت های اون چیز گرد هست که توی سر ماست...

فکر نمیکنم لازم باشه هوشیاری (همون چیزی که ما رو از حیوانات دیگر جدا میکنه) رو به فراماده ربط داد... مکانیزمی که در مغز ما باعث میشه ما "هوشیار" باشیم هنوز شناخته نشده... ولی مثل تمام مسائل دیگه اون هم یک روز مشخص خواهد شد... من متوجه نمیشم که چرا باید هوشیاری رو که مسلما چیزی فرای فعالیت های مغزی نیست به فراماده ربط بدیم...

اگه زحمت نیست بیان تو اون تاپیک ادامه بدیم

http://www.noandishaan.com/forums/showthread.php?t=74687

• Like 2
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 420
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

حرف جالبی زدین خیلی عالیه

عقل قطعا از ماده نیست و یا واکنشهای مغز بلکه اون چیزی هست که بوسیله اون از دیگر حیوانات جدا میشه منظورم اون تیکه که شبیه گردو که تو سر هست نیست بلکه میشه گفت از جنس روح و فرا مادست که ما وقتی به درونمون نگاه کنیم میفهمیم و برای همه قابل فهمه و نمیشه تعریفی ازش ارائه داد

چیزی به نام عقل وجود خارجی نداره. عقل در واقع به قدرت تفکر و تصمیم گیری ما گفته میشه که توسط مغز (ناحیه ورنیکه) صورت میگیره. اگر عقل مستقل از ماده و جسم بود دلیلی برای نقصش در صورت آسیب مغزی وجود نداشت. اصلا وجود چیزی به نام روح ثابت نشده. (بیماریهای روانی میتونه نشاندهنده عدم وجود روح باشه)

• Like 5
لینک به دیدگاه
چیزی به نام عقل وجود خارجی نداره. عقل در واقع به قدرت تفکر و تصمیم گیری ما گفته میشه که توسط مغز (ناحیه ورنیکه) صورت میگیره. اگر عقل مستقل از ماده و جسم بود دلیلی برای نقصش در صورت آسیب مغزی وجود نداشت. اصلا وجود چیزی به نام روح ثابت نشده. (بیماریهای روانی میتونه نشاندهنده عدم وجود روح باشه)

یه تاپیک پایینتر همین پستو بزنید:ws3:

• Like 2
لینک به دیدگاه

اگه شما از یه نجار تمام ابزاراشو بگیری ایا اون دیگه نجار نیست؟ هرچند نمیتونه نجاری کنه چون ابزار نداره. روح هم همینه بیماری و صدمه های مغزی نشون میده که روح که تا زمان حیات تو این دنیاش به این ماده محتاجه اگه اون آسیب ببینه یه سری فعالیتاش ازش گرفته میشه مثل همون نجار. و این دلیل بر عدم وجودش نیست.

اگه میگین که همه چیز ماده است پس چطور شما میتونین دنیای به این بزرگی رو تو ذهنتون جا بدین؟در حالیکه شما از خیلی چیزا تصور دارین که عمرا تو ذهن شما جا بشه

• Like 3
لینک به دیدگاه
اگه شما از یه نجار تمام ابزاراشو بگیری ایا اون دیگه نجار نیست؟ هرچند نمیتونه نجاری کنه چون ابزار نداره. روح هم همینه بیماری و صدمه های مغزی نشون میده که روح که تا زمان حیات تو این دنیاش به این ماده محتاجه اگه اون آسیب ببینه یه سری فعالیتاش ازش گرفته میشه مثل همون نجار. و این دلیل بر عدم وجودش نیست.

اگه میگین که همه چیز ماده است پس چطور شما میتونین دنیای به این بزرگی رو تو ذهنتون جا بدین؟در حالیکه شما از خیلی چیزا تصور دارین که عمرا تو ذهن شما جا بشه

تو همون تاپیک جواب بده:vahidrk:

• Like 1
لینک به دیدگاه

اگه فردی نجاری بلد باشه اما نجاری نکنه، دیگه نجار نیست فقط نجاری بلده. مثالتون بی ربط بود. کسی که دچار بیماری هانگتینگتون میشه به خاطر کاهش دوتا انتقال دهنده عصبی و افزایش یکی دیگه به مرور دچار زوال عقل و جنون میشه، آیا یک فرد مجنون از جنون خود آگاه است؟ عقل طبق نظر شما مادی نیست بنابراین نباید در صورت ایراد تو مسیر ارتباطیش دچار اشکال بشه. کسی که مبتلا به بیماری روانی هست طبق نظر شما باید از بیماری خودش اطلاع داشته باشه و بدونه که جسمش دچار مشکل شده و باید تعمیر بشه، و از وضعیت خودش در عذاب باشه. در حالی که مثلا یک فرد افسرده تا پزشک بهش نگه افسرده است متوجه نمیشه.

همونطور که یه cd کوچولو میتونه کل دنیا رو در خودش جا بده.

من خود دنیا رو تو ذهنم جا نمیدم بلکه تصویر اون رو در ذهنم جا میدم.

لینک به دیدگاه
جواب تمام این سوال هاتون من اینجوری میدم .....یه زمانی هست که وقتی آدم با تمام وجودش حرف میزنه هزاران نفر آماده ان که مسخره اش کنن و حرف شو تو یه تاپیک یا هرجای دیگه منفی برداشت کنن و بزن تو سرش بعد هم نزارن حرفشو بزنه:banel_smiley_4:

مثلا اگه تو همین تاپیک ها یه نفر بیاد و نظر شخصی خودش در مورد خدا بگه همه میریزن سرش ...هزاران بار تو همین انجمن هم دیدم ....پس کسی سکوت نمیکنه و معولا همه دوست دارن با حالت تمسخر جواب کسی رو بدن که خدا رو مثلا انکار میکنه ولی ته دلش بهش اعتقاد داره و نتیجه برعکسی رو به وجود می آرن ...........بعد از اون وقتی جامعه شرایطی رو ایجاد میکنه که آدم نمیتونه حرفش رو بزنه تو امضاش میزاره مثل خود من ...محدود به امضام هم نبوده قبلا تو پروفایل شخصیم هم گذاشتم .......چون هم من و هم تمام دنیا میدونن که این جمله غلط اما هرروز توسط بالا بالایی ها تکرار میشه :vahidrk:

من فکر میکنم دید باز خیلی مهم و وقتی میگین امضا شخص باید بهش احترام بزارین هرچی که میخواد باشه چون اگر امضا مال اون شخص حق نوشتن هم مال اون ..............:sigh:

دوست عزیز اگه چندتا از پستای دیگه ی منو میخوندین متوجه میشدین من قصد توهین نداشتم به کسیم نپریدم من گفتم من بعنوان یه مسلمون وقتی جمله ای رو که به مسخرس میبینم ناراحت میشم و چون تاحالا خودم توهینی به عقاید کسی نکردم از شخص دیگه هم همین انتظارو دارم که به عقایدم توهین نکنه

دوباره خلاصه ی حرفامو مینویسم:اینکه عقاید هر کس محترم یا امضای هر فرد به خودش مربوطه درسته اما همه ی اینا تا زمانی محترم شمرده میشه که برای عقاید دیگران هم احترام بگذاره در غیر این صورت...

لینک به دیدگاه
چرا ؟!

وقتی عقیده ی شما به نظرش مسخره س چرا نباید بیانش کنه ؟ :ws52:

همونطور که دوستان گفتن شما از به چالش کشیده شدن عقیده ت (که میتونه به شکل طنز یا به قول خودت تمسخر باشه) میترسی ، در واقع وقتی توانایی دفاع از عقیده ت رو در خودت نمیبینی ترجیح میدی دیدگاه مخالف رو توی نطفه خفه ش کنی! اینجا یه فرومه بارزترین ویژگی یه فروم هم عنوان شدن موضوعات و عقاید مختلف برای بحثه ، نمیشه به کسی خرده بگیرید که چرا تو امضاش به عقیده ی شما احترام نذاشته ، اگه اینجا مثلا مسجد بود و یکی پا میشد بریک دنس میزد اون موقع حرف شما درست بود که بهتون توهین شده ! :icon_gol:

قرار نیست چون از نظر یکی عقیده ی من مسخرس راحت توهین کنه این فقط عقیده ی اون شخصه پس حق اینکه راحت توهین کنه رو نداره!من زمانی دفاع میکنم که حرف طرفم از منطق باشه نه فقط اینکه چون فک میکنه عقیده ی من مسخرس توهین کنه من به کسی خرده نگرفتم فقط گفتم بعنوان یه کاربر وقتی امضای بعضی از کاربرارو میبینم وقتی توهین میکنن بهم بر میخوره قصدم از زدن تاپیکم این نبود که بخوام عقاید کسیو زیر سوال ببرم من فقط اینو میگم من تاحالا هیچ کسو بخاطر عقیدش مسخره نکردم پس از دوستان دیگه هم میخوام در رفتار متقابل من مثه خودم بامن رفتار کنه این درسته که همه حق دارن عقیدشونو راحت بیان کنن اما نه توهین کنن!:icon_gol:

لینک به دیدگاه
ببین عزیزم منم با اینکه توهین نباشه موافقم ولی‌ همونطور که تو پست قبلم گفتم هر حرفی‌ راجب ادیان یا شخصیت‌های دینی اسمش توهین نیست! اگر فحش داده بود حرف زشتی زده بود باز یه چیزی! ابراز عقیده راجب یه شخصیت یا حتی خدا که اسمش توهین نیست! هست؟ حتی اگه این ابراز عقیده یه کم بی‌ پروا بیان بشه! و خوب این ابراز عقیده میدونی‌ چرا تو امضای بچه‌ها هست؟؟ چون شرایط ما الان شرایطی نیست که هرکی‌ سرش به عقیده خودش گرم باشه و کاری به یه دین دیگه نداشته باشه!این نقد یا نظر مخالف تو امضا به خاطر اینه که اون فرد از جانب اون افرادی که عقیده مخالف اونو دارن تحت فشاره واسه پذیرش این عقیده! و اون سعی‌ داره بگه که چرا نمیخواد این عقیدهرو! چون این دین خودش به کسانی‌ که قبولش ندارن میگه کافر!!و.. این شخص هم عکس العمل نشون میده.. شرایط شرایطی نیست که همه به عقیده من نوعی احترام گذاشته باشن و توقع احترام متقابل داشته باشن!

عزیزم توهین یعنی حتما فحش بدی یا حرف زشت بزنی به نظرت کسی عقیده ی دیگری رو مسخره کنه توهین نیست؟ابراز عقیده با مسخره فرق داره مثلا یکی خدا رو قبول نداره قرار نیست مسخره کنه خدارو قبول نداره خب نداره دلیل منطقی برای تمسخر وجود نداره حرف اصلیه منم همینه!

• Like 1
لینک به دیدگاه

با توجه به اینکه افرادی پیدا میشوند و خود را از هر نظر فهمیده میدانند پس توهین اونا هم از روی قصد و اگاهی و عمد است ..

اینان را باید به روشهای خاصی جواب داد . . بیجواب گذاشتن انها ,انها را گستاخ تر میکنه

این در مورد توهین به عقاید و مقدسات دیگران

.

البته اکثر کسانی که به عقاید دیگران توهین میکنند افرادی (بی عقیده) هستند و در نتیجه چیزی ندارند که از مقابله به مثل بترسند انچه میفرمایند که دارند فقط یک (ضد عقیده) است ولاغیر

در مورد کسانی هم که میگویند که حتی استهزا عقیده ی خویش را میپذیرند البته اگه عقیده ای داشته باشند که ندارند اینان این رو بهانه میکنند تا توهین کنند همانطور که دیده ایم خیلی ها خود را به حیوانات تشبیه میکنند تا به این وسیله دیگران را حیوان بخوانند

اما در مورد توهین های شخصی هم باز باید با شدت بیشتری جوابشان را داد تا دیگه یادشون بمونه که توهین بده و بیخودی سراغ یکی نرن و بهش گیر ندن و توهین نکنند

• Like 1
لینک به دیدگاه

تو هین به مقدسات مسلمانان نیز در زمانهایی خاص شدت می یابد . و این کار بدو جهت صورت میگیرد یکی برای عصبی کردن اونا و دیگری چون جو اون روز ها حسابی خودشان را عصبی کرده واینان در فضای مجازی عصبانیت خویش نسبت به زمان خاص یه جوری خالی میکنند

مثلا در رمضان و در ایام محرم توهین ها بیشتر میشه . مزاحم تاپیکهای مربوطه هم میشن یا شده اند

جوابی که گفتم شیوه خاص داره اینه که مثلا یه عکس از مراسم محرم , تازه نه روز عاشورا مثلا روز 11 محرم یه روز بعد از عاشورا مال زنجان را بزارین این بهترین جوابه براش . خوب طفلک از محرم پارسال تا محرم امسال جوگیر فضای مجازی شده و فکر کرده ملت رو بی دین کرده حالا میبینه ای بابا امسال مردم میلیونی تر از پارسال برای حسین به سرو سینه میزنند اولا حق داره عصبانی بشه و توهین کنه دوم هم حق داره عکس رو ببینه تا جواب بگیره

• Like 1
لینک به دیدگاه
با توجه به اینکه افرادی پیدا میشوند و خود را از هر نظر فهمیده میدانند پس توهین اونا هم از روی قصد و اگاهی و عمد است ..

اینان را باید به روشهای خاصی جواب داد . . بیجواب گذاشتن انها ,انها را گستاخ تر میکنه

این در مورد توهین به عقاید و مفدسات دیگران

.

البته اکثر کسانی که به عقاید دیگران توهین میکنند افرادی (بی عقیده) هستند و در نتیجه چیزی ندارند که از مقابله به مثل بترسند انچه میفرمایند که دارند فقط یک (ضد عقیده) است ولاغیر

در مورد کسانی هم که میگویند که حتی استهزا عقیده ی خویش را میپذیرند البته اگه عقیده ای داشته باشند که ندارند اینان این رو بهانه میکنند تا توهین کنند همانطور که دیده ایم خیلی ها خود را به حیوانات تشبیه میکنند تا به این وسیله دیگران را حیوان بخوانند

اما در مورد توهین های شخصی هم باز باید با شدت بیشتری جوابشان را داد تا دیگه یادشون بمونه که توهین بده و بیخودی سراغ یکی نرن و بهش گیر ندن و توهین نکنند

خب به نظر شما بهتر نیست بجای اینکه جوابشو با توهین بدی ازش محترمانه بخوای که به توهیناش ادامه نده ؟!البته منظورم این نیست که از خودت دفاع نکنی ولی دفاع با اینکه مثه طرف مقابل توهین کنی فرق داره!

لینک به دیدگاه
خب به نظر شما بهتر نیست بجای اینکه جوابشو با توهین بدی ازش محترمانه بخوای که به توهیناش ادامه نده ؟!البته منظورم این نیست که از خودت دفاع نکنی ولی دفاع با اینکه مثه طرف مقابل توهین کنی فرق داره!

اگه بار اولش باشه میشه در غیر اینصورت خیر .. نباید خواهش تمنا کرد. من نگفتم در مورد توهین به عقیده بهش توهین کنی .. گفتم ؟؟

خودش خوب میدونه که>>> ( رگ خواب یار منو رقیب من میدونه ):ws3:

• Like 1
لینک به دیدگاه
اگه بار اولش باشه میشه در غیر اینصورت خیر .. نباید خواهش تمنا کرد. من نگفتم در مورد توهین به عقیده بهش توهین کنی .. گفتم ؟؟

خودش خوب میدونه که>>> ( رگ خواب یار منو رقیب من میدونه ):ws3:

شما گفتی اگه مستقیما به خودت توهین کنن به شدت بیشتری جوابشونو میدم منم منظورم به این حرفت بود!

من که نگفتم خواهشو تمنا گفتم درخواست کنی به نظر من اینطوری هم طرف از کارش پشیمون میشه هم اینکه میتونی دلیلشو واسه توهین بفهمی!

• Like 1
لینک به دیدگاه
شما گفتی اگه مستقیما به خودت توهین کنن به شدت بیشتری جوابشونو میدم منم منظورم به این حرفت بود!

من که نگفتم خواهشو تمنا گفتم درخواست کنی به نظر من اینطوری هم طرف از کارش پشیمون میشه هم اینکه میتونی دلیلشو واسه توهین بفهمی!

در موارد شخصی معمولا پیش نمیاد . و اگه پیش بیاد اونم در یه محیط روشنفکری مث اینجا که خیلی بده که یکی با کسی یا کسانی کاری نداشته باشه اونا برن سراغش اونم واسه توهین و دعوا .. مگه نه ؟؟؟

خوب جوابم با توجه به این دلایل محیط روشنفکری و اگاهی انها که این کار رو میکنند گفتم .. جواب سلام علیکه .. به هر حال تو میگی پشیمون بشن منم منظورم همینه .. هر کس روشی داره ... دلیلا رو لازم نیست بفهمم . خودم دلیلشو میدونم ..

لینک به دیدگاه
عزیزم توهین یعنی حتما فحش بدی یا حرف زشت بزنی به نظرت کسی عقیده ی دیگری رو مسخره کنه توهین نیست؟ابراز عقیده با مسخره فرق داره مثلا یکی خدا رو قبول نداره قرار نیست مسخره کنه خدارو قبول نداره خب نداره دلیل منطقی برای تمسخر وجود نداره حرف اصلیه منم همینه!
خدا که فقط مال تو نیست عزیزم. اگه خدا به اون معنی که رایجه وجود داشته باشه پس نیازی به مراقبت یا دلسوزی بنده هاش نداره و خدای همه آدم هاست پس همه حق دارن راجبش اظهار نظر کنن! حتی به مسخره! خدا انسان نیست که اگه مسخرش بکنیم بهش بر بخوره! اظهار نظر در مورد خدا با اظهار نظر در مورد انسان‌ها فرق داره..
  • Like 2
لینک به دیدگاه
تو هین به مقدسات مسلمانان نیز در زمانهایی خاص شدت می یابد . و این کار بدو جهت صورت میگیرد یکی برای عصبی کردن اونا و دیگری چون جو اون روز ها حسابی خودشان را عصبی کرده واینان در فضای مجازی عصبانیت خویش نسبت به زمان خاص یه جوری خالی میکنند

مثلا در رمضان و در ایام محرم توهین ها بیشتر میشه . مزاحم تاپیکهای مربوطه هم میشن یا شده اند

جوابی که گفتم شیوه خاص داره اینه که مثلا یه عکس از مراسم محرم , تازه نه روز عاشورا مثلا روز 11 محرم یه روز بعد از عاشورا مال زنجان را بزارین این بهترین جوابه براش . خوب طفلک از محرم پارسال تا محرم امسال جوگیر فضای مجازی شده و فکر کرده ملت رو بی دین کرده حالا میبینه ای بابا امسال مردم میلیونی تر از پارسال برای حسین به سرو سینه میزنند اولا حق داره عصبانی بشه و توهین کنه دوم هم حق داره عکس رو ببینه تا جواب بگیره

یکبار نشده که نام ابوافضل و یا حسین را بشنوم و محزون نباشم. حالا هر کی هر چی میخواد بگه.

حکایت دیندارا و بی دینان مثل این میمونه که یکی همه چی داره و یکی هیچی. حالا اونی که هیچی نداره اومده به اونی که همه چی داره ایراد میگیره. این کار در اصل خودش بیانگر واقعیت و توهمات هست.

البته من مخالف رفتار های بظاهر دینی اونایی هستم که بنام دین اعمال ضد دینی انجام میدن. این عقیده من بحثش جداست.

• Like 1
لینک به دیدگاه
یکبار نشده که نام ابوافضل و یا حسین را بشنوم و محزون نباشم. حالا هر کی هر چی میخواد بگه.

حکایت دیندارا و بی دینان مثل این میمونه که یکی همه چی داره و یکی هیچی. حالا اونی که هیچی نداره اومده به اونی که همه چی داره ایراد میگیره. این کار در اصل خودش بیانگر واقعیت و توهمات هست.

البته من مخالف رفتار های بظاهر دینی اونایی هستم که بنام دین اعمال ضد دینی انجام میدن. این عقیده من بحثش جداست.

اینکه شما با شنیدن اسامی کسانی محزون باشی، کاملا حق طبیعی شماست.

اما اینکه در ذهن خودتون فکر کنین کسیکه دین نداره ، هیچی نداره از همون توهمات معروفه. :banel_smiley_4:

اولا اون چیزی که بهش میگن دین کلا سه تاست و اجباری هم هست اگر طبق همون باورها بخواهی رستگار بشی حداقل باید یکیشو داشته باشی، که اونهم همه از هم تقلید میکنن.

از نظر خود من به عنوان یک انسان، انسانیت و اخلاقیات و شرافت از همه دین ها بالاتره، اینکه به هیچ مکتبی وابسته نباشی اما توی جامعه، اسباب آزار دیگران را فراهم نکنی یعنی همه چیز.

شما تعریفتون را از چیز عوض کنین، خیلی از مشکلاتتون حل میشه.

اتفاقا با اخلاق زندگی کردن بدون وابستگی به یک مکتبی، آرامش روانی خیلی بیشتری واسه من به همراه داشته، شما بدون مکتبت هیچی نداری، فکر نکنم بتونی برای دیگران هم نسخه بپیچی که هیچی ندارند. :a030:

بنده برای درست بودن و آدم بودن در زندگی نیاز به مکتب ندارم، اما چون انسانیت و آزادگی و استقلال خودم را دارم همه چیز دارم.

موفق باشید دوست هم رشته ای .:icon_gol:

• Like 4
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...