رفتن به مطلب

گاهی احترام بد نیست!

ارسال های توصیه شده

به نظر من ما هیچ وقت نمیتونیم همه رو درست کنیم ... پس همیشه یه عده ای هستن که اونجوری که ما دوست نداریم باهامون رفتار میکنن و حتی توهین و تمسخر میکنن!

اما راهی که برای خودم انتخاب کردم و مدت هاست توش حرکت میکنم .. بالا بردن آستانه ی تحمل خودمه ..

برای خودم جا انداختم که اصلا هیچ دلیلی نداره که همه چی گل و بلبل باشه تو دیدم ...

این باعث شده که هیچ وقت تحت تاثیر قرار نگیرم .. و خیلی راحت و منطقی بتونم خودم رو با نظرات خلاف خودم مقایسه کنم ... و مردونه ببینم حق با کیه... این همیشه به نفعم بوده .. خیلی وقتها به تغییر تفکرم منجر شده و خیلی وقت ها هم به عمیق تر شدن اعتقاداتم

:icon_gol:

• Like 7
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 420
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

میشه توضیح بدین عقیده چه ملاکهایی باید داشته باشه؟؟؟:ws52:
میشه تو بگی‌ عقیده چه ملاکهایی باید داشته باشه؟؟؟:ws37:
  • Like 1
لینک به دیدگاه
نه میخوام بدونم خودتون خوندید یا نه ؟

گرچه ربطش رو به بحث نمیدونم ولی بله!

فکر کنم درذهن شما چیزی به نام توهین وجود نداره!!:banel_smiley_4:

• Like 1
لینک به دیدگاه
به نظر من ما هیچ وقت نمیتونیم همه رو درست کنیم ... پس همیشه یه عده ای هستن که اونجوری که ما دوست نداریم باهامون رفتار میکنن و حتی توهین و تمسخر میکنن!

اما راهی که برای خودم انتخاب کردم و مدت هاست توش حرکت میکنم .. بالا بردن آستانه ی تحمل خودمه ..

برای خودم جا انداختم که اصلا هیچ دلیلی نداره که همه چی گل و بلبل باشه تو دیدم ...

این باعث شده که هیچ وقت تحت تاثیر قرار نگیرم .. و خیلی راحت و منطقی بتونم خودم رو با نظرات خلاف خودم مقایسه کنم ... و مردونه ببینم حق با کیه... این همیشه به نفعم بوده .. خیلی وقتها به تغییر تفکرم منجر شده و خیلی وقت ها هم به عمیق تر شدن اعتقاداتم

حرفات بوی گل بهشتی همراه باحوری داد داداش مهدی :ws3:

ولی میدونی چیه

عجب من در اینه

این ملت استانه تحملشون در موردگرونی - در مورد فساد - درمورد دروغ - در مورد اختلاس 14 رقمی در مورد انفجار - درمورد خشونت بی سابقه - درمورد کشتن همدیگر تو روز روشن جلو همه - درمورد فحش شنیدن و فحش دادن - درمورد تحریم کلا همه چی بالا رفته یعنی کلا رگ غیرتو از بیخ زدن و زدیم

تو عاشورا تاسوعا رسما نوحه خونا ببخشید با ترسم پیکر بی مثال زینب و مادرش فاطمه کلی حال به عزاداران میدن و سوسن خانوم براشون میزنن- دختر پسرا مون رسما برا این روز میرن ارایشگاه تا خوشگل و خوش تیپ بشن تا خو ب مخ بزنن هیشکی هیشکی اینا براش مسئله نیس

فقط همین که خیابونا مثل هر سال شلوغ شده و امار جمعیت این روز مثل هرسال رفته بالا بسه

اما تا میایی برا این ملت برا امتحان استانه تحملشون یه حرف مستقیم میزنی یه جوک از عزاداری هاشون میگی فوری عاصی میشن فوری خونتو حلال می کنن

هیییییییییییییییییییییییییییی روزگار

• Like 9
لینک به دیدگاه
نه ببین بحث سر اینه وقتی یکی میاد یه کاریکاتور بالفرض از رئیس جمهور یه کشوری میکشه کسی ککش هم نمی گزه کسی نمیگه توهین ولی وقتی همون کاریکاتوریست میاد عکس مثلا پیامبر رو می کشه دیگه میشه وا ویلا

منظورم از طرح این مسئله اینه

اگه یه چیزی بده باید در هرحالتی برا هر شخصیتی بد باشه ولی اگه خوبه باید شامل حال همه بشه

به عنوان یه مثال دیگه

دین اسلام میگه کشتن یه انسان دیگه گناه کبیره هس

ولی وقتی اسم انسانی میشه کافر دیگه کشتن اون میشه ثواب

مشکل منو و دوستان اینه مرز و حدود رو کی تعیین می کنه

خرد جمعی

قانون

سنت

کتاب دینی

اولویت ها چطوری مشخص میشه اصلا کی این اولویت ها رو تعیین می کنه

ببینید من در مورد ادامه نقل قولتون کاری ندارم (چون کلا با این جور بحث ها از اساس مشکل دارم و به قول رفقیمون نرود میخ آهنین در سنگ)

اما در مورد کاریکاتور

ببینید هرچیزی واسه کسی مقدسه

تا میگن مقدس یاد خدا و پیغمبر نیفتید

از نظر من پدر و مادرها مقدس هستند...استاد و معلم (اگر به معنای واقعی در اخلاق استاد و معلم باشه)مقدس هست.

و توهین به این ها رو نمیتونیم تحمل کنیم هرچند میدونیم همین افراد هم اشتباهاتی دارند....مثلا خود شما حاضری به عزیزترین افرادت توهین بشه و بگی برام مهم نیست و انتقاد بوده و فلان....راضی نیستی دیگه!

حالا یه عده دیگه علاوه بر این ها مقدساتی رو دارند که دوست ندارند توهینی به اون ها بشه (که متاسفانه بیشترش از تعصب هست!)

من هم گفتم کشیدن کاریکاتور در حالت عادی مشکلی نیست ولی وقتی جنبه توهین بگیره اشتباست!

حالا میخواد توهین به پیغمبر باشه یا توهین به ریچارد داوکینز بی خدا هر دو اشتباه هست (چون هر دو در یک برهه زمانی واسه یه سری افراد و عقاید نقش تغییر رو داشتند!)

از نظر من توهین به هر عقیده ای اشتباست.

• Like 2
لینک به دیدگاه
یعنی یه نفر می تونه به عنوان یه نویسنده بیاد تو روزنامه کیهان در این مورد نقدی بنویسه

یا مثلا روزنامه همشهری ؟

یا تو تی وی تا حالا کسی دیده اینارو نقد کنه ؟

بازم ربطش به بحث رو نفهمیدم:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
اخرش نگفتی خوندی یا نه

حالا هی بپیچون :ws37:

گرچه ربطش رو به بحث نمیدونم ولی بله!

فکر کنم درذهن شما چیزی به نام توهین وجود نداره!!:4564:

لینک به دیدگاه
نه ببین بحث سر اینه وقتی یکی میاد یه کاریکاتور بالفرض از رئیس جمهور یه کشوری میکشه کسی ککش هم نمی گزه کسی نمیگه توهین ولی وقتی همون کاریکاتوریست میاد عکس مثلا پیامبر رو می کشه دیگه میشه وا ویلا

منظورم از طرح این مسئله اینه

اگه یه چیزی بده باید در هرحالتی برا هر شخصیتی بد باشه ولی اگه خوبه باید شامل حال همه بشه

به عنوان یه مثال دیگه

دین اسلام میگه کشتن یه انسان دیگه گناه کبیره هس

ولی وقتی اسم انسانی میشه کافر دیگه کشتن اون میشه ثواب

مشکل منو و دوستان اینه مرز و حدود رو کی تعیین می کنه

خرد جمعی

قانون

سنت

کتاب دینی

اولویت ها چطوری مشخص میشه اصلا کی این اولویت ها رو تعیین می کنه

کاریکاتور مقامات سیاسی چیزیست عادی ولی به نظر شما کاریکاتور یه پیامبری که شکلی هم ازش نیست اونم با مخلفاتش نیت گل و بلبل داره؟!!!

خواهشا اگه از دین حرف میزنید مستند باشه چون مانند این میمونه که من بگم کشتن بچه تازه متولد شده مجازه ولی وقتی دلیلش که نجات جان مادر هست رو نگم میشه کار بد!!!

• Like 2
لینک به دیدگاه
حرفات بوی گل بهشتی همراه باحوری داد داداش مهدی :ws3:

ولی میدونی چیه

عجب من در اینه

این ملت استانه تحملشون در موردگرونی - در مورد فساد - درمورد دروغ - در مورد اختلاس 14 رقمی در مورد انفجار - درمورد خشونت بی سابقه - درمورد کشتن همدیگر تو روز روشن جلو همه - درمورد فحش شنیدن و فحش دادن - درمورد تحریم کلا همه چی بالا رفته یعنی کلا رگ غیرتو از بیخ زدن و زدیم

تو عاشورا تاسوعا رسما نوحه خونا ببخشید با ترسم پیکر بی مثال زینب و مادرش فاطمه کلی حال به عزاداران میدن و سوسن خانوم براشون میزنن- دختر پسرا مون رسما برا این روز میرن ارایشگاه تا خوشگل و خوش تیپ بشن تا خو ب مخ بزنن هیشکی هیشکی اینا براش مسئله نیس

فقط همین که خیابونا مثل هر سال شلوغ شده و امار جمعیت این روز مثل هرسال رفته بالا بسه

اما تا میایی برا این ملت برا امتحان استانه تحملشون یه حرف مستقیم میزنی یه جوک از عزاداری هاشون میگی فوری عاصی میشن فوری خونتو حلال می کنن

هیییییییییییییییییییییییییییی روزگار

دقیقا میدونی چرا اون مشکلات پیش میاد ؟

چون همه به هم گفتن ایراد نگیر ... طرف ناراحت میشه

اگه وقتی مردم یاد بگیرن که میشه از کسی ایراد گرفت .. اونم خودشو نبازه ... وسط عزاداری هم آدم پا میشه به مداحه ایراد میگیره و میگه برادر من این چیه میخونی ...

الان شما از برادر خودت یه ایراد بگیری ناراحت میشه ! از نونوای محل همینطور ! برو بالا فرماندار شهر و ....

همه فکر میکنن که ختم کلوم هستن و هیچ ایرادی وجود نداره!

این مشکل فرهنگی هست که تو کشورای اروپایی خیلی کم دیده میشه ...

ریشه شم به نظر من فقط بر میگرده به ژنتیک ایرانی ها که خیلی مهربون و دل نازکن!

• Like 6
لینک به دیدگاه
ببینید من در مورد ادامه نقل قولتون کاری ندارم (چون کلا با این جور بحث ها از اساس مشکل دارم و به قول رفقیمون نرود میخ آهنین در سنگ)

اما در مورد کاریکاتور

ببینید هرچیزی واسه کسی مقدسه

تا میگن مقدس یاد خدا و پیغمبر نیفتید

از نظر من پدر و مادرها مقدس هستند...استاد و معلم (اگر به معنای واقعی در اخلاق استاد و معلم باشه)مقدس هست.

و توهین به این ها رو نمیتونیم تحمل کنیم هرچند میدونیم همین افراد هم اشتباهاتی دارند....مثلا خود شما حاضری به عزیزترین افرادت توهین بشه و بگی برام مهم نیست و انتقاد بوده و فلان....راضی نیستی دیگه!

حالا یه عده دیگه علاوه بر این ها مقدساتی رو دارند که دوست ندارند توهینی به اون ها بشه (که متاسفانه بیشترش از تعصب هست!)

من هم گفتم کشیدن کاریکاتور در حالت عادی مشکلی نیست ولی وقتی جنبه توهین بگیره اشتباست!

حالا میخواد توهین به پیغمبر باشه یا توهین به ریچارد داوکینز بی خدا هر دو اشتباه هست (چون هر دو در یک برهه زمانی واسه یه سری افراد و عقاید نقش تغییر رو داشتند!)

از نظر من توهین به هر عقیده ای اشتباست.

دوست عزیز منم وارد این بحثا نمیشم ولی اینجا نیت زننده تاپیک و چیزی که باعث شده این محرکی بشه تا این تاپیک رو بزنه بخاطر امضای من بوده والا منم زیاد با عقاید مردم کاری ندارم

اما در مورد اون قسمت قرمز بگم که پدرمن برامون یه نصیحت داره اونم اینکه سعی کن اونقدر استانه تحمل و حساسیت خودتو بالا ببری طوری که اگه کسی بدترین فحش ها رو به خونواده ات دادن اونم جلوی همه

با خنده از کنارش رد بشی

وقتی من از راستی چیزی مطمئنم چرا باید حرفی یا حرکتی رو توهین به خودم بدونم

هرچن من به کسی توهین نکردم

من یه عادت بد جامعه مونو که معمولا تو مواقع نذری دادن و عاشورا اونو به اوج خودش می رسونن رو در قالب یه حرف طنز بیان کردم

• Like 10
لینک به دیدگاه
حتي عقايد تماميت خواه؟! مثل عقايد طالبان؟!:ws52:

پوزش باید کاملتر میگفتم

هر عقیده تا زمانی محترمه که به حقوق دیگران تجاوز نکنه!

حالا میخواد دینی باشه و غیر دینی!

• Like 2
لینک به دیدگاه
چرا ؟!

وقتی عقیده ی شما به نظرش مسخره س چرا نباید بیانش کنه ؟ :ws52:

همونطور که دوستان گفتن شما از به چالش کشیده شدن عقیده ت (که میتونه به شکل طنز یا به قول خودت تمسخر باشه) میترسی ، در واقع وقتی توانایی دفاع از عقیده ت رو در خودت نمیبینی ترجیح میدی دیدگاه مخالف رو توی نطفه خفه ش کنی! اینجا یه فرومه بارزترین ویژگی یه فروم هم عنوان شدن موضوعات و عقاید مختلف برای بحثه ، نمیشه به کسی خرده بگیرید که چرا تو امضاش به عقیده ی شما احترام نذاشته ، اگه اینجا مثلا مسجد بود و یکی پا میشد بریک دنس میزد اون موقع حرف شما درست بود که بهتون توهین شده ! :icon_gol:

نمیدونم چرا این کلمات با هم در تضاده:hanghead:

آخری که دیگه...:4564:

لینک به دیدگاه
کاریکاتور مقامات سیاسی چیزیست عادی ولی به نظر شما کاریکاتور یه پیامبری که شکلی هم ازش نیست اونم با مخلفاتش نیت گل و بلبل داره؟!!!

خواهشا اگه از دین حرف میزنید مستند باشه چون مانند این میمونه که من بگم کشتن بچه تازه متولد شده مجازه ولی وقتی دلیلش که نجات جان مادر هست رو نگم میشه کار بد!!!

اهان

پس دین حریم تابو و ممنوعه دیندارن هس

بابا الان به هرکسی بگی نجات مادر مهمه یا بچه تازه متولد شده اینو هر عقل سلیمی قبول داره

چرا نمیخواید منطقی با موضوع برخورد کنید

برو تو کتاب قران

ایه رو بخون

برو تو سلسله مراتب قضایی کشور

ببین به اسم گذاشتن کافر روی انسانها چه فجایعی به بار اوردن

همین چن روز پیش یه پزشک یه نویسنده به خاطر یه مقاله کشته شد

کسروی رو کی کشت و چطوری کشت

همین چن روز پیش چن نفر رو فقط به جرم اینکه شیعه هستن کشتن

همین 4 - 5 ماه پیش یه مسیحی افراطی نروژی حدود 100 نفر و قتل عام کرد

طالبان پروروش یافته دین هستن

اون پسر نروژی پروش یافته دین هس

دینی که از بس انعطاف معانیش گسترده هس که تو هر مقوله ای سر خم می کنه و هرکسی رو مجاب می کنه بگه من حقم و دیگران کافر

• Like 3
لینک به دیدگاه
دقیقا میدونی چرا اون مشکلات پیش میاد ؟

چون همه به هم گفتن ایراد نگیر ... طرف ناراحت میشه

اگه وقتی مردم یاد بگیرن که میشه از کسی ایراد گرفت .. اونم خودشو نبازه ... وسط عزاداری هم آدم پا میشه به مداحه ایراد میگیره و میگه برادر من این چیه میخونی ...

الان شما از برادر خودت یه ایراد بگیری ناراحت میشه ! از نونوای محل همینطور ! برو بالا فرماندار شهر و ....

همه فکر میکنن که ختم کلوم هستن و هیچ ایرادی وجود نداره!

این مشکل فرهنگی هست که تو کشورای اروپایی خیلی کم دیده میشه ...

ریشه شم به نظر من فقط بر میگرده به ژنتیک ایرانی ها که خیلی مهربون و دل نازکن!

مهدی جان هیچ کس منکر مسلمان نبودن عده زیادی از ما مسلمونا نیست ولی نقد که نه بلکه توهین به ارزشها نشانه عجز است ولاغیر!

• Like 3
لینک به دیدگاه

من دو نکته ی دیگه رو بگم و مزاحمتو کم کنم:

اول اینکه کاش میشد به جایی برسیم که هر کس از بحث کردن اول از همه به سود بردن خودش فکر میکرد!

چرا همه میخوان اون یکی رو قانع کنن؟ چرا هیچ کس تو بحثا سعی نمیکنه یه برداشت مثبتی برای خودش ذخیره کنه؟

اگر قرار به اصلاحه که با یکی دو پست هم طرف اصلاح میشه ... بیشتر از اون برای چیه؟

اصلا اینکه ما حرفمون رو تو کله ی طرفمون فرو کنیم چه سودی به حال ما میتونه داشته باشه؟

----------------------------------------------------------------------------------------------------

=======================================================

و نکته ی دوم :

قرآن و دین اسلام برای محافظت از بشر اومده... نه بشر برای محافظت از قرآن !

اگر کلامی بر حقه نیاز به دفاع نداره ... حق همیشه روشنه ... فقط کافیه که همونو بدون هیچ کم و زیادی بیان کرد

• Like 3
لینک به دیدگاه
مهدی جان هیچ کس منکر مسلمان نبودن عده زیادی از ما مسلمونا نیست ولی نقد که نه بلکه توهین به ارزشها نشانه عجز است ولاغیر!

اگر نشانه عجر طرف هس پس چرا این همه فغان و فریاد و.......

• Like 5
لینک به دیدگاه
اهان

پس دین حریم تابو و ممنوعه دیندارن هس

بابا الان به هرکسی بگی نجات مادر مهمه یا بچه تازه متولد شده اینو هر عقل سلیمی قبول داره

چرا نمیخواید منطقی با موضوع برخورد کنید

برو تو کتاب قران

ایه رو بخون

برو تو سلسله مراتب قضایی کشور

ببین به اسم گذاشتن کافر روی انسانها چه فجایعی به بار اوردن

همین چن روز پیش یه پزشک یه نویسنده به خاطر یه مقاله کشته شد

کسروی رو کی کشت و چطوری کشت

همین چن روز پیش چن نفر رو فقط به جرم اینکه شیعه هستن کشتن

همین 4 - 5 ماه پیش یه مسیحی افراطی نروژی حدود 100 نفر و قتل عام کرد

طالبان پروروش یافته دین هستن

اون پسر نروژی پروش یافته دین هس

دینی که از بس انعطاف معانیش گسترده هس که تو هر مقوله ای سر خم می کنه و هرکسی رو مجاب می کنه بگه من حقم و دیگران کافر

دقیقا کدوم آیه؟؟؟

طالبان هم که معلوم الحالند از بس تفکرشون پوچه اجازه بحث کردن هم ندارند!!

در مورد مثال مادر هم مطمئنا اگر من دلیل کشتن رو نگم هر انسانی میگه عجب کار وحشیانه ای ولی کسی که عاقلتره میگه به چه علت!

• Like 2
لینک به دیدگاه
اگر نشانه عجر طرف هس پس چرا این همه فغان و فریاد و.......

مگه من استارترم؟؟گرچه فکر کنم کلا موضوع تاپیک عوض شده:ws52:

خوبه به طور ضمنی اعتراف میکنید که توهین بود!!:banel_smiley_4:

• Like 1
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...