رفتن به مطلب

حرف حساب مرد ها چیست؟

ارسال های توصیه شده

وقتي که تازه ازدواج مي‌کنيد، تصور داريد که شما و همسرتان با بقيه زوج‌ها فرق خواهيد داشت. به همديگر ياد‌آوري مي‌کنيد که هرگز «کليشه‌اي» رفتار نخواهيد کرد. اما ناگهان وسط يکي از دعواهاي زن و شوهري، انگار که براي اولين بار است همديگر را مي‌شنويد، فکر مي‌کنيد چقدر اين کلماتي که از دهان شوهرتان بيرون مي‌آيد آشنا هستند! آنچه که در زير مي‌خوانيد ممکن است هر ازگاهي به درد بخورد، براي اين‌که مردان هر چقدر هم که تلاش کنند از «کليشه‌اي شدن» دور بمانند، باز هم در بسياري از اوقات همانند اجداد خود عمل مي‌کنند!

وقتي مردان مي گويند:

«هر کاري که دوست داشتي انجام بده»

آن‌ها در حقيقت گفته‌اند: «اين کاري را که مي‌خواهي انجام بدهي من دوست ندارم، اما تو به هر حال کار خودت را مي‌کني، پس به من ربطي ندارد.»

حالا آن چه که شما بايد در جواب بگوييد:

« ببين، ما چند تا راه داريم که مي‌توانيم از بين آنها يکي را انتخاب کنيم.»

که مردان اصولا حوصله بحث کردن و کش دادن بحث بر سر اين که چه چيزي انتخاب کنند را ندارند. شما با اين کار به آن‌ها امکان اين را مي‌دهيد که ماجرا را «تمام‌شده» تلقی کنند.

وقتي مردان مي‌گويند:

«من از بحث کردن خسته شده‌ام»

آن​ها در حقيقت گفته‌اند: «تو مي‌خواهي من را وادار به قبول آنچه که مي‌گويي بکني، ولي چنين اتفاقي نخواهد افتاد.»

حالا آنچه که شما بايد در جواب بگوييد:

«من نمي‌خواهم که تو فقط از روي انجام وظيفه چيزي بگويي. من مي‌خواهم واقعا آنچه که فکر مي​کني را به زبان بياوري»

باید بدانید مردان اگر که حس کنند شما از پيش نقشه برايشان نريخته‌ايد، راحت‌تر نظرات واقعي‌شان را بيان مي‌کنند.

وقتي مردان مي گويند:

«اصلا برايم مهم نيست»

آن‌ها در حقيقت گفته‌اند: «من الان عصباني هستم و ادامه اين بحث فايده اي ندارد»

«باشه، اما اين براي من مهم است. مي‌شود بعد از صبحانه راجع بهش حرف بزنيم؟»

و چرا اين روش موثر است: بحث‌هاي مهم معمولا کمتر مرعوب‌کننده هستند، وقتي که در زمان مناسبي ارايه شوند.

آخرين ساعات صبح، بين 11 تا 12، زماني است که مغز بيشتر از هر زماني آمادگي پذيرش اطلاعات را دارد.

وقتي مردان مي گويند:

«پایت را از توی حلق من در بیاور»

آن‌ها در حقيقت گفته‌اند: «پایت را از توی حلق من در بیاور!»

این واکنش طبیعی یک مرد به همسری است که مدام شوهر خود را کنترل می‌کند. توصیه طبیعی همه روانشناس‌ها به زوج‌های جوان، این است که به خلوت همدیگر احترام بگذارید و به هم اطمینان داشته باشید.

آنچه که شما باید در جواب بگویید، چیز خاصی نیست. سکوت کنید و ببینید چه‌طور می‌شود طوری رفتار کرد که آرامش فکری دو طرفه زندگی‌تان را از اینی که هست بهتر کند.

وقتي مردان مي گويند:

«چشم عزیزم، هرچی تو بگی»

آن‌ها در حقيقت گفته‌اند: «باشه این دفعه رو قبول کردم، اما به وقتش خودت می‌فهمی که نظرت کاملا اشتباه بوده و آن‌وقت دیگر پشیمانی سودی ندارد.»

«من نمی‌خواهم حتما حرف، حرف من باشد. بهتر است بیشتر در مورد این موضوع فکر کنیم.»

البته شما حرف‌تان را به کرسی نشانده‌اید، اما اصولا مردان، به خصوص مردان ایرانی، مترصد این هستند که غلط بودن نظر شما به اثبات برسد. در این مواقع باید تصمیم را حتما با نظر مثبت او بگیرید تا دچار عواقب بعدي نشوید!

وقتي مردان مي گويند:

«چیزی نمی‌خورم، می خواهم از امشب رژیم بگیرم»

البته ممکن است استثنائا آدم‌هایی باشند که نگران سلامت و بالا رفتن وزن خود هستند، اما این واکنش غالبا بعد از دلخوری‌های شبانه، وسیله انتقام مرد است.

«اتفاقا من هم باید رژیم بگیرم، اما یک چیز سبکی می‌خوریم.»

به خاطر داشته باشید که وقتی یک مرد از اشتهایش مایه می‌گذارد و آن را قربانی یک ناراحتی می‌کند، ممکن است لجبازی را تا دو سه روز ادامه بدهد. اگر اعصابش را دارید که هیچ، اما اگر نه، این بهترین راه حل است و مهربانی شما جواب می‌دهد.

وقتي مردان مي گويند:

«حالا هر چي!»

آن‌ها در حقيقت گفته‌اند: «تو داري بيش از اندازه صحبت مي‌کني، و به من گوش نمي‌دهي و من تمرکزم را دارم از دست مي‌دهم»

حالا آن چه که شما بايد در جواب بگوييد:

«درسته، تو راست ميگي. من دارم تکرار مکررات مي‌کنم. شايد بهتر باشه من سکوت کنم و تو بگي که راجع به اين موضوع چي فکر مي‌کني»

و چرا اين روش موثر است؟ ممکن است شما با آنچه که او مي‌خواهد بگويد موافق نباشيد، اما اگر حس بکند که شما به او اهميت مي‌دهيد و به حرف‌هايش گوش خواهيد کرد، رابطه نزديک‌تري به دست خواهيد آورد.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 63
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

انقدر بدم مياد از اين اخلاقشون كه حرفو ميپيچونن:viannen_38:

من كه به شوهرم ميگم اگر حوصلمم نداشتي رك بگو ... چقدر فسفر بسوزونم كه بفهمم آقا چي ميخواد:viannen_38:

لینک به دیدگاه
انقدر بدم مياد از اين اخلاقشون كه حرفو ميپيچونن:viannen_38:

من كه به شوهرم ميگم اگر حوصلمم نداشتي رك بگو ... چقدر فسفر بسوزونم كه بفهمم آقا چي ميخواد:viannen_38:

همه چیزم البته نباید رک گفت دل بندم عواقب بعدش بدتره!:whistle:

لینک به دیدگاه
همه چیزم البته نباید رک گفت دل بندم عواقب بعدش بدتره!:whistle:

اگر زن و شوهر نتونن حرفاشونو خيلي راحت به هم بزنن پس به چه دردي ميخورن؟:JC_thinking:

من كه اگه بگه از امشب رژيم ميخوام بگيرم ميگم آخ جون از شام درست كردن راحت شدم:biggrin:

اون موقست كه ميفهمه با من بايد رك بحرفه:texc5lhcbtrocnmvtp8

لینک به دیدگاه
اگر زن و شوهر نتونن حرفاشونو خيلي راحت به هم بزنن پس به چه دردي ميخورن؟:JC_thinking:

من كه اگه بگه از امشب رژيم ميخوام بگيرم ميگم آخ جون از شام درست كردن راحت شدم:biggrin:

اون موقست كه ميفهمه با من بايد رك بحرفه:texc5lhcbtrocnmvtp8

نه منظورم به این حرفا نبود عزیزم

منظورم به یه سری حرفاست که کلا نباید گفت!

اگه همه چیزی که نباید بیان بشن مشکلات خاص خودشون رو دارن ما نمونه هاشو تو مراکز مشاوره داریم:ws37:

لینک به دیدگاه
نه منظورم به این حرفا نبود عزیزم

منظورم به یه سری حرفاست که کلا نباید گفت!

اگه همه چیزی که نباید بیان بشن مشکلات خاص خودشون رو دارن ما نمونه هاشو تو مراکز مشاوره داریم:ws37:

اون مثال شام نخوردن را خودتون زدين كه... حالا ميگين اين منظورتون نيست؟

به هرحال شما از ديد روانشناسي نگاه ميكنيد و از تجربتون تو مركز مشاوره ميگين اما من از ديد خودم و با شناختي كه از خودم دارم ميگم

دركل ترجيح ميدم بجاي اون نمونه هاي بالا كه مثال زدين و جواب هاي مربوطه.. شوهرم اصل مطلب را بگه:ws37:

لینک به دیدگاه
اون مثال شام نخوردن را خودتون زدين كه... حالا ميگين اين منظورتون نيست؟

به هرحال شما از ديد روانشناسي نگاه ميكنيد و از تجربتون تو مركز مشاوره ميگين اما من از ديد خودم و با شناختي كه از خودم دارم ميگم

دركل ترجيح ميدم بجاي اون نمونه هاي بالا كه مثال زدين و جواب هاي مربوطه.. شوهرم اصل مطلب را بگه:ws37:

نه عزیزم من نمونه های بالا را نگفتم

گفتم همه چیز را نباید گفت (اکثرا مربوط میشه به برخی از رازهای زندگی)

مثلا شما از رابطه قبل از ازواجتون که ممکنه طرف مقابل رو به اشتباه بندازه بهتره بعد از ازدواج(نه قبل از اون!!) چیزی نگین

یا اگه مسئله ای بهتره راز بمونه بین شما بهتره بمونه!

مواردی رو که بالا اشاره کرده بیشتر مربوط به سوء تفاهم ها نه بیان کردن همه راز های زندگی!

اینایی هم که گفتم برای این بوده یه وقت این تاپیک دوستان رو به اشتباه نندازه من مسئولش شم:girl_blush2:

لینک به دیدگاه
حرف حساب مردها رو باید از خودشون بپرسید. :viannen_38:

اگه زبون داشتن که خودشون می گفتن!!

موجودات تنبل درک نکن!:viannen_38:

لینک به دیدگاه
نه عزیزم من نمونه های بالا را نگفتم

گفتم همه چیز را نباید گفت (اکثرا مربوط میشه به برخی از رازهای زندگی)

مثلا شما از رابطه قبل از ازواجتون که ممکنه طرف مقابل رو به اشتباه بندازه بهتره بعد از ازدواج(نه قبل از اون!!) چیزی نگین

یا اگه مسئله ای بهتره راز بمونه بین شما بهتره بمونه!

مواردی رو که بالا اشاره کرده بیشتر مربوط به سوء تفاهم ها نه بیان کردن همه راز های زندگی!

اینایی هم که گفتم برای این بوده یه وقت این تاپیک دوستان رو به اشتباه نندازه من مسئولش شم:girl_blush2:

خوب چرا تاپيكو مي پيچوني؟:ydm47612zsesgift969

اين كه كلا يه بحث ديگه ميشه:w58:

كاراي قبل از ازدواج و يواشكي هاي آدم مربوط به خودشه :icon_razz:

اما از اونجايي كه من نخود زير زبونم خيس نميخوره هركاري ميكنم خودمو لو ميدم:whistle:

اي خدا انجمنه داريم ماااااااا ... روانشناسه داريم ما:biggrin: الان من مخم ذوب شد حالا مسئول كيه؟:texc5lhcbtrocnmvtp8

لینک به دیدگاه
اگه زبون داشتن که خودشون می گفتن!!

کو گوش شنوا!

شما خانوما فقط دوست دارید حرف بزنید، وقتی ما میایم یه کلمه بگیم میرید سراغ یه کار دیگه.

قبول کنید زیاد حرف میزنید. :viannen_38:

لینک به دیدگاه
کو گوش شنوا!

شما خانوما فقط دوست دارید حرف بزنید، وقتی ما میایم یه کلمه بگیم میرید سراغ یه کار دیگه.

قبول کنید زیاد حرف میزنید. :viannen_38:

:w589:

همچین میگه انگار تجربه ی 1000 ساله داره! :viannen_38:

لینک به دیدگاه

چ جالب !

اتفاقی این تاپیک و دیدم. نظرم جلب شد .

ک واقعا ؟

آیا حرف حساب تعریف مشخصی داره ؟!

چ جالب...

و بعد خودم. .... ههههه.

اینا الان واسه فان بود یا واقعنی هستن ؟!

همیشه برام سوال بوده ک مگه همه ادم ها ی الگو و الگوریتم کلی دارن ک روانشناس ها همیشه ی سری چک لیست سوالی می پرسن ؟

خب متوجه ام ک ی حد بهینه یا میانگین تعریف کردن ... اما اونهایی ک خارج از این حد هستن رو چطور می شه انالیز کرد ؟

:icon_razz:

چرا نمی گی.

کم گوی و گزیده گوی، چون در ... :biggrin:

لینک به دیدگاه

واقعا در بیشتر موارد این خانمان که یه رابطه رو کنترل میکنن

تو بیشتر موارد اقایون حوصله اینکه مدیریت کنن و ندارن

چ جالب !

اتفاقی این تاپیک و دیدم. نظرم جلب شد .

ک واقعا ؟

آیا حرف حساب تعریف مشخصی داره ؟!

چ جالب...

و بعد خودم. .... ههههه.

اینا الان واسه فان بود یا واقعنی هستن ؟!

همیشه برام سوال بوده ک مگه همه ادم ها ی الگو و الگوریتم کلی دارن ک روانشناس ها همیشه ی سری چک لیست سوالی می پرسن ؟

خب متوجه ام ک ی حد بهینه یا میانگین تعریف کردن ... اما اونهایی ک خارج از این حد هستن رو چطور می شه انالیز کرد ؟

:icon_razz:

چرا نمی گی.

کم گوی و گزیده گوی، چون در ... :biggrin:

نمیشه یه نظر کلی داد ولی بعضی چیزا خصوصیات مشترک یه جنسیته فک میکنم :JC_thinking:

درضمن کم میگن ولی گزیده نمیگن!

هرچند که ما خانما هم بعضی وقتا اینجوری هستیم

به نظرم بهترین حالتش اینه که تحمل کنن تا قلقا و زبون پنهانی همدیگه دستشون بیاد این وسط با یه ادم که تخصص ترجمه این زبون و داره مشورت کنن

لینک به دیدگاه
واقعا در بیشتر موارد این خانمان که یه رابطه رو کنترل میکنن

چ خوب ک بیشتر رو نوشتید ... :whistle:

ممم. . نمی دونم .والا .

ولی من هم کم می گم. هم گزیده ها . .... :biggrin:

اصولا مشکلات همه از تعاریف سرچشمه می گیرن .

تعریف من از حرف حساب؟!

تعریف من از گزیده گویی ؟

تعاریف رو ذهن مشخص می کنه .

ذهن ها را باید شست ... جور بهتر باید دید . :biggrin:

اون خصوصیات رو موافقم . بعضی هاش شنیدم ب واسطه هورمون هاییی ک تو هر چنس وجود داره .

اما .....

کلا ب نظرم روانشناسی سخترین کار ممکنه !

لینک به دیدگاه
چ خوب ک بیشتر رو نوشتید ... :whistle:

ممم. . نمی دونم .والا .

ولی من هم کم می گم. هم گزیده ها . .... :biggrin:

اصولا مشکلات همه از تعاریف سرچشمه می گیرن .

تعریف من از حرف حساب؟!

تعریف من از گزیده گویی ؟

تعاریف رو ذهن مشخص می کنه .

ذهن ها را باید شست ... جور بهتر باید دید . :biggrin:

اون خصوصیات رو موافقم . بعضی هاش شنیدم ب واسطه هورمون هاییی ک تو هر چنس وجود داره .

اما .....

کلا ب نظرم روانشناسی سخترین کار ممکنه !

من همیشه بیشتر ،احتمالا،اکثریت،حداقل و اینجور کلمه ها رو استفاده میکنم چون هیچ قطعیتی وجود نداره

بله روانشناسی واقعا مشکله ولی خوبه که همه یه کمی ازش یاد بگیرن یا حداقل این متنا رو گاهی به طور جدی بخونن و به ذهن بسپارن

چون مهم ترین قسمت زندگی آدم به برقرار ی ارتباط با اطرافیانش مربوط میشه که شاید این چیزا بتونه تو درک کردن شرایط طرف مقابل و ارتباط بهتر یه کمکی بکنه:ws37:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...