رفتن به مطلب

اگر سوال در مورد دارو داریدبیاید این جا ...

sadafv

ارسال های توصیه شده

سلام علیکم..با اجازه از بقیه...دیازپام و کلردیازپوکساید با توجه به نیمه عمر بالا جایگاهی در درمان اظطراب ندارند..آلپرازولام(زاناکس) نیمه عمر کمتری داره و گزینه بهتری البته با نظر پزشک متخصص..:a030:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 159
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

با اجازه دوستان

من يك چيزي بگم برم

فيناسترايد كه به درد خانمها نميخوره . اسپرنولاكتون هم زماني كه يك كوتيكو استروئيد تجويز ميكنن! زماني كه پوست سر ملتهب باشه ميان يك كورتيكو استروئيد و معمولا تريامسنولون به عنوان يك كوتون ضعيف و نهايتا پردنيزولون به عنوان يك كورتون قلدر رو تجويز ميكنند و براي مواردي كه ممكنه كورتونا تو بدن بعضي ها بوجود بياره مثل افزايش فشار خود و احتباس و......... ميان يك مدر تجويز ميكنن . اسپرنولاكتون يك مدر ضعيفه ولي يك تاثير بيار ناچيزي هم بر روي دي هيدروتستوسترون داره روي خانمها (البته ميگن) و مثلا ميخوان با يك تير دوتا هدفو يزنن . كه هم حالتهاي كورتيكو ها رو بگيرن و هم اون دي اچ تي رو كنترل كنن بحثش طولانيه

ولي براي رشد موي سر تو خانم ها ميشه از عوارض همون هورمون آندروژن مردونه استفاده كرد ولي نه به شكلي كه اين دارو وارد گوارش بشه و متابوليز بشه تو همه بدن

اگر به فردي كه خارج از كشور زندگي ميكنه دسترسي داريد و خصوصا آلمان ميتونيد ازش درخواست كنيد يك بسته كه حاوي 24 آمپول هستش براتون تستوويرون شركت شرينگ رو بياره(البته نظارت روي اين دارو ها شديدا بالاست تو كشورهاي اروپايي و آمريكايي ولي ميشه گرفت

اين حاوي تستوسترون با استر متوسط انانتاته كه مثلا ما خودمون اينو توليد داريم تو ايران ولي قبلا هم گفتم هيچ تاثيري نداره و فقط اسم رو يدك ميكشه

اين آمپولها رو هر سه روز 4 تاشو بشكنيد و با مقداري روغن حالا هرچي زيتون يا كنجد رقيقش كنيد و بر روي پوست سرتون بماليد!

يكي دوبار اول احساس خواب آلودگي شديدي احساس ميكنيد و به اصطلاح ميگيره آدمو

زمان زيادي نميبره كه پوست سرتون مثل افرادي كه كچل كردن و ميخواد موهاشون رشد كنه تيغ تيغي ميشه و خندتون ميگيره!(اين روش آلمانياي روانيه)

زياد هم نياز نيست روي سرتون بمونه دو يا سه ساعت كفايت ميكنه چون بعد از اين تايم اون دارو با اكسيژن هوا از بين ميره

راستي تستوويرون 250 بگيريد نه 100 !

برند ايرانيش من نميدونم توش چي داره هيچ فرقي واقعا با آب مقطر نداره از نظر تاثير دارو

درواقع انانتات يك آندوژن فوق العاده قوي و بمبيه براي خودش

ولي برند ايراني.............

برندهاي انيمال هم عاليه كه شركتهايي مثل بروول و دنكال مكزيك . كوئست آمريكا . آپ جان امريكا و ايليوم استراليا توليد ميكنن

ولي باز هيچ كدوم به پاي اون تستوويرون آلماني نميرسه . يك چيزه اصلا

از خريداري كردن برند آلماني كه بصورت قاچاق تو ايران موجوده خود داري كنيد كه كاملا تقلبيه

فقط و فقط از داروخانه هاي اين كشور . هر چند سخته ولي ميتونيد تهيه كنيد

اگر اين رو نتونستيد خبر بديد تا راه كار ساده تري عرض كنم

مكملو ويتامينو هزار داستان ديگه عملا بي تاثيره . يا اينقدر كمه كه نميشه گفت تاثير

عامل شماره يك اين ماجرا همون آندروژن خودمونه

البته عذر خواهي ميكنم كه تو اين تالار نظر دادم چون تخصص من نيست و اجازه ندارم . زماني تو اين شركتها زياد سرك ميكشيدم و روشهاي عجيب غريبشونو زياد روي خودم امتحان كردن و كردم

ولي در كنار حرفهاي من پزشكتون اصل كاره و با ايشان مشورت كنيد

مويد باشيد

با عرض سلام و ادب...فیناستراید یک آنتی آندروژن محسوب میشه که باعث مهار 5-آلفا ردوکتاز میشه..حالا این آنزیم چیکارس.؟؟این آنزیم باعث تبدیل تستسترون به دی هیدرو تستسترون(فرم فعال تستسرون) تبدیل میشه که مشکلات از همین جا شروع میشه...این آنزیم در قسمت های جلوی سر و فرق سر هست ولی در قسمت های پشتی و تمپورال وجود نداره...به همین دلیل آقایون از جلوی سر و وسط سرشون بیشتر طاس میشن که بهش آندروژنیک میگن...هورمون های آندروژنی که شما میگین درسته که باعث هیرسوتیسم (پرمویی)میشه ولی الگوی رشد مو رو عوض میکنه و موهای جلوی سر رو کاملا خالی میکنه و اصلا و ابدا جایگاهی در درمان ریزش مو نداره و حتی میتونه ریسک بعضی از سرطان ها و مالیگننسی مثل سرطان سینه و... رو در خانم ها بالا ببره و نباید استفاده کنه...حتی میتونه باعث هایپو گنادیسم و عقیمی و... بشه حتی تراتوژن هم هست و آسیب جنینی هم ایجاد میکنه.....

اما در مورد مشکل خانم مرضیه که مطرح کردن....بر خلاف نظر دوستان بدن خانم ها هم آندروژن تولید میکنه هم مقداری استروژ میتونه به آندروژن تبدیل بشه و مث بقیه هورمون ها یه پیک هم برا خودش داره که روز 20 پریوده....اگه مقدار هورمون بالا بره میتونه باعث ریزش موی تیپ مردانه(آندروژنیک)بشه و داروی فیناستراید میتونه جایگاهی در درمان داشته باشه البته برای تشخیص قاطع تر باید یه آزمایش تیتر هورمون بدید....

درمورد داروی اسپیرنولاکتون درسته که در دسته داروهای دیورتیک هست ولی از عارضه این دارو در درمان هیرسوتیسم(پرمویی)استفاده میشه و جایگاهی در درمان ریزش مو نداره....

داروهای کورتیکواستروئیدی هم که گفتید. تریام قوی تر از پردنیزولون هستش و در نوع خاصی از ریزش مو (آلوپسی آره تا)استفاده میشه اونم به صورت تزریق موضعی...:a030:

لینک به دیدگاه
  • 9 ماه بعد...
سلام من سه تا کپسول دوکسپین۱۰ خوردم میخواستم بدونم اثرش چیه و چیکار کنم که اثرش زود بره??

سلام

در صورتی که مشکل یا بیماری خاصی از قبل نداشته باشین انتظار اتفاق خاصی نداریم غیر از خواب آلودگی و خشکی دهان و برخی علائم گوارشی.چون 30 میلی گرم در یکبار اگر تکرار نشه و همچنین همیشه به صورت نامرتب استفاده نشه مشکلی براتون ایجاد نمی کنه...

البته لطفا دلیل این اشتباه رو پیدا کنید و رفعش کنید تا از تکرارش جلوگیری بشه

لینک به دیدگاه
قرص دمیترون به چه بیمارایی تجویز میشه؟؟

ذمیترون نام تجاری اندانسترون هست که ضد تهوع هست.کاربردی که برای این دارو ذکر شده بیشتر برای تهوع هایی هست که شدیدند مثل پرتودرمانی و شیمی درمانی اما در موارد دیگری هم می تونن استفاده بشن و دلیل نداره هرکس براش تجویز شده سرطان یا مشکل حاد داره...

لینک به دیدگاه
ذمیترون نام تجاری اندانسترون هست که ضد تهوع هست.کاربردی که برای این دارو ذکر شده بیشتر برای تهوع هایی هست که شدیدند مثل پرتودرمانی و شیمی درمانی اما در موارد دیگری هم می تونن استفاده بشن و دلیل نداره هرکس براش تجویز شده سرطان یا مشکل حاد داره...

پس اندانسترونم همونه؟نمیدونستم مرسی:icon_gol:

مصرف طولانی مدتش عوارض داره؟چجوری داستانش؟hanghead.gif

لینک به دیدگاه
پس اندانسترونم همونه؟نمیدونستم مرسی:icon_gol:

مصرف طولانی مدتش عوارض داره؟چجوری داستانش؟hanghead.gif

خواهش می کنم.

بیشترین درصد عوارضش سردرد و بی حالی و یبوست هست.

مصرف طولانی برای چه بیماری هست؟غیر از موارد شیمی درمانی و ... که بیمار کامل تحت نظر پزشکه دیگه مصرف طولانی مدت دلیل نداره...

لینک به دیدگاه
خواهش می کنم.

بیشترین درصد عوارضش سردرد و بی حالی و یبوست هست.

مصرف طولانی برای چه بیماری هست؟غیر از موارد شیمی درمانی و ... که بیمار کامل تحت نظر پزشکه دیگه مصرف طولانی مدت دلیل نداره...

بیخود و بی جهت حالت تهوع دارمhanghead.gif

لینک به دیدگاه
  • 5 ماه بعد...

حالت تهوع یه علامته برای همین باید پیگیری کنین که ببینین دلیل اصلیش چیه

من به شخصه مصرف دارو رو وقتی علت تهوع رو نمی دونین برای طولانی مدت توصیه نمی کنم.

البته امیدوارم تا الان این مشکل برطرف شده باشه اگه نه پیشنهاد می کنم به یک پزشک مراجعه کنین.

لینک به دیدگاه
حالت تهوع یه علامته برای همین باید پیگیری کنین که ببینین دلیل اصلیش چیه

من به شخصه مصرف دارو رو وقتی علت تهوع رو نمی دونین برای طولانی مدت توصیه نمی کنم.

البته امیدوارم تا الان این مشکل برطرف شده باشه اگه نه پیشنهاد می کنم به یک پزشک مراجعه کنین.

نه متاسفانه حل نشده

پیش پزشک چی برم؟؟

تا الان چندتا دکتر گوارشو اینا رفتم ولی فایده ای نداشته....قطع امید کردن و گفتن نمیدونیم:sad0:

لینک به دیدگاه
نه متاسفانه حل نشده

پیش پزشک چی برم؟؟

تا الان چندتا دکتر گوارشو اینا رفتم ولی فایده ای نداشته....قطع امید کردن و گفتن نمیدونیم:sad0:

با سلام

احتمالا مشکل شما روحی روانی هست. میتونی با یک روانکاو ( نه روانپزشک ) مشاوره کنید. قطعا نتیجه مثبت میگیرید و مشکل هم کلا حل میشه.

لینک به دیدگاه
با سلام

احتمالا مشکل شما روحی روانی هست. میتونی با یک روانکاو ( نه روانپزشک ) مشاوره کنید. قطعا نتیجه مثبت میگیرید و مشکل هم کلا حل میشه.

اتفاقا یکیشون معرفی کرد بر متخصص اعصاب و روان ولی ترسیدم برم:sad0: ینی رفتما ولی وقت داد بر یه ماه بعدش و چون سرباز بودم نتونستم برم بعدشم دیگه نرفتم

لینک به دیدگاه
اتفاقا یکیشون معرفی کرد بر متخصص اعصاب و روان ولی ترسیدم برم:sad0: ینی رفتما ولی وقت داد بر یه ماه بعدش و چون سرباز بودم نتونستم برم بعدشم دیگه نرفتم

رشته تحصیلی خود من روانشناسیه . تو دوره کارآموزی از این نمونه ها ( حالت تهوع مزمن ) اونجا دیدم که همشون خوب شدن.

تا خواستی بری , سعی کن نمک و غذا های پر چرب اصلا نخوری . سعی کن همیشه فشارخونت بالا نباشه. نگرش و دیدگاه خودت رو طوری عوض کن که از گذر ایّام و رفتار سایرین بهیچوجه متاثر نشی. به خودت آرامش هدیه کن . به گذشته فکر نکن. یه آزمایش غلظت خونم بگیر که دکتر برات غلظت خونت رو متعادل کنه. همین

موفق و شاد باشی دوست خوب من. :icon_gol:

لینک به دیدگاه

من پیشنهاد می کنم پیش متخصص مغز و اعصاب تشریف ببرین.احتمالا تهوع مرکزی هست (یعنی مربوط به قسمت مربوط در مغز هست)

یک نوع میگرن هم وجود داره به اسم میگرن شکمی، یعنی فرد سردرد نداره اما علائم گوارشی مثل دلپیچه و تهوع و ... داره که البته اگه علایم دیگر گوارشی ندارین احتمالش کم هست.

من با احترام به نظر دوست خوبمون، ابتدا متخصص مغز و اعصاب رو پیشنهاد می کنم سپس روانپزشک.

انشاله که سلامت باشید.

لینک به دیدگاه

سلام

منم چند تا آزمایش دارم میکنم که مربوط به تغییر ژنتیک و تکثیر بافت میشه (تغییر ژنتیک بافتهای آسیب دیده بر اثر بیماری ها و تکثیر بافت)

نمیدونم اینجا جای مناسبی هست برای پرسیدن سوالاتم ؟

لینک به دیدگاه
سلام

منم چند تا آزمایش دارم میکنم که مربوط به تغییر ژنتیک و تکثیر بافت میشه (تغییر ژنتیک بافتهای آسیب دیده بر اثر بیماری ها و تکثیر بافت)

نمیدونم اینجا جای مناسبی هست برای پرسیدن سوالاتم ؟

سلام دوست عزیز

بهتره در بخش بیولوژی و زیست شناسی سوالات رو مطرح کنید

موفق باشید

لینک به دیدگاه
سلام ببخشین اسم کرمی برای از بین رفتن جای سوختگی می خواستم .ممنون میشم

درود

کرم آلفا برای سوختگی خیلی عالیه

همچنین کرم اسکار رژودرم برای جای سوختگی خیلی خوبه

بعد از خوب شدن سوختگی باید استفاده بشه

• :icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...