رفتن به مطلب

اگر سوال در مورد دارو داریدبیاید این جا ...

sadafv

ارسال های توصیه شده

مورد مصرف دگزامتازون مگه برای تضعیف سیتم ایمنی نیست پس چرا توی سرماخوردگی تجویزش میکنن؟

برای الپرازولم 0.5 هم اگه روزی نصف قرص باشه برای 40 روز اگه قطع بشه خطرناکه؟عوارضش چیه؟

اتوسا جان .دلیل مصرفت از دگزامتازون چیه؟

شیوه کاملا غلطیه در سرماخوردگی تجویز بشه عزیزم این قرص واکنشهای ایمنی بدنت رو تضعیف میکنه و در نتیجه ممکنه ویروس سرماخوردگی در بدن به دلیل سرکوب شونش با این قرض یا امپولش عفونتهای شدیدی برات پیش بیاره و من الان نمیدونم قرص را چرا برات تجویز کردن اما سعی کن زیاد ادامه ندی عوارض جبران ناپذیری داره شایعترینش پوکی استخوانه.......همین الانم اگه احساس کسلی و سر گیجه تهوع و تاری چشمی البته یکی از این علائم بهتره فوری قطعش کنی...

خانومی اینم اضافه کنم چربی زیادی در بدنت جمع میشه و چاق کننده هم هست بنحوی........:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 159
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

اتوسا جان .دلیل مصرفت از دگزامتازون چیه؟

شیوه کاملا غلطیه در سرماخوردگی تجویز بشه عزیزم این قرص واکنشهای ایمنی بدنت رو تضعیف میکنه و در نتیجه ممکنه ویروس سرماخوردگی در بدن به دلیل سرکوب شونش با این قرض یا امپولش عفونتهای شدیدی برات پیش بیاره و من الان نمیدونم قرص را چرا برات تجویز کردن اما سعی کن زیاد ادامه ندی عوارض جبران ناپذیری داره شایعترینش پوکی استخوانه.......همین الانم اگه احساس کسلی و سر گیجه تهوع و تاری چشمی البته یکی از این علائم بهتره فوری قطعش کنی...

خانومی اینم اضافه کنم چربی زیادی در بدنت جمع میشه و چاق کننده هم هست بنحوی........:banel_smiley_4:

اختلال خواب.

اگه دوره ای خورده بشه مثلا بعد 4 ماه یه دوره 40 روزه دیگه چطور؟خطر اعتیادش چقده.

عوارضشو میدونم ولی نسبت به عدم مصرفش ادم مجبور میشه:hanghead:.برای چاقی هم که مشکلی نیست.

برا دگزامتازون جالبه.من هر وقتی سرما میخوردم چون اندازه معتادا درد داشتم دکتر تجویزش میکرد.

ینی تاثیر ضد دردش بیشتر از تضعیفشه؟اونوقت کدومیکیش به اون یکی میچربه؟

لینک به دیدگاه

داروساز احتیاج بدونه میتونه بده، بعضی جاها هم میدن دیگه...

وقتی این قرص رو مصرف میکنید، بهش مقاومت پیدا نمیکنید، بلکه موقع قطع قرص، ممکنه دچار عوارض قطع بشید، که گفتم، ممکنه بیخوابی و کلافگی باشه، که پیشنهاد کردم یه هفته یک شب در میون بخور، بعد قطع کن...

زاناکس اسم برند خارجی آلپرازولامه که کیفیت و تاثیر بیشتری داره، وگرنه اصل دارو یکی هست، فرقشون مثل جنس خارجی و ایرانیه،که اینجا خارجیش بهتره....

لینک به دیدگاه
اختلال خواب.

خب حالا مصرف 40 روزه ش که مشکل زیادی نداره.بعد اگه دوره ای خورده بشه مثلا بعد 4 ماه یه دوره 40 روزه دیگه

عوارضشو میدونم ولی نسبت به عدم مصرفش خب دیگه ادم مجبوره:hanghead:.برای چاقی هم که مشکلی نیست.

برا دگزامتازون جالبه.من هر وقتی سرما میخوردم چون اندازه معتادا درد داشتم دکتر تجویزش میکرد.

دوستمون اون عوارض رو برای دگزا گفتن، که البته مصرف به موقعش مشکلی نداره و لازم نیست انقدر ازش بترسید...ضد درد نیست، ضد التهابه، معمولا تو سرما خوردگی های شدید که التهاب زیاد باشه باید تجویز بشه.

عارضه اش بیشتر مربوط به کبد میشه، واسه همین باید کنترل شده مصرف بشه.دوز تضعیف کنندگیش با ضد التهابیش فرق میکنه، که معمولا واسه بیماری های خود ایمنی میدن. با یه دونه آمپول سیستم ایمنیت تضعیف نمیشه، فقط باید مواظب باشی بیش از حد مصرف نکنی، یکی دو آمپول تو سال مشکلی نداره( البته اگه واقعا احتیاجه هاااا) چاق هم نمیکنه، باعث ادم میشه که اونم برگشت پذیره.

واسه آلپرازولام هم توضیح دادم دیگه

لینک به دیدگاه

درود به خانم دکترهای عزیز یاسی و دنیز :icon_gol:

میخواستم ببینم مصرف پروپرانولول و تری فلوئوپرازین عوارضی داره آیا ؟ ... مخصوصا در مورد خواب آور بودن

و یه سوال دیگه اینکه تری فلوئوپرازین معمولا خوردنش چند تا در روز رایجه ؟ چون داروهامو گرفتم آوردم خونه دیدم روی این یکی اصلا ننوشته بود چند تا باید روزانه خورد و با چه فاصله زمانی...نسخه پزشک هم انقدر بدخط بود سر در نیاوردم اصن ازش :icon_redface:

لینک به دیدگاه
درود به خانم دکترهای عزیز یاسی و دنیز :icon_gol:

میخواستم ببینم مصرف پروپرانولول و تری فلوئوپرازین عوارضی داره آیا ؟ ... مخصوصا در مورد خواب آور بودن

و یه سوال دیگه اینکه تری فلوئوپرازین معمولا خوردنش چند تا در روز رایجه ؟ چون داروهامو گرفتم آوردم خونه دیدم روی این یکی اصلا ننوشته بود چند تا باید روزانه خورد و با چه فاصله زمانی...نسخه پزشک هم انقدر بدخط بود سر در نیاوردم اصن ازش :icon_redface:

سلام مهندس........:icon_gol:

این قرص رو چند میلی گرمیش رو استفاده میکنید شما؟

بهتره با مصرف این پروپرانولول مرتب نبضتون و فشارتون رو چک کنید و کنترل اگه کمتر 60 تا در دقیقه باشه . فشارتون پایین باشه بلافاصله با دکترتون مشورت کنید و خودتون هم خود سرانه قطع و یا مصرفش رو بالا و دو برابر نکنید...چون گاها بیمارانی بدون اطلاع کافی خودشون تجویز میکنن اگه مقدار رو بالاتر ببرن فشار و نبض هم نرمال میشه که کاملا اشتباهه این روشها.......

تا بدنت عادت به این قرص کنه دوست من کمی حالت کسلی و خواب الودگی داری و احتمالا یبوست و کم اشتهایی اما اگه چند روز بیشتر ادامه یافت بهتره با پزشک خودت مشورت کنی ..البته اگه با نفس کشیدنتو حس سنگینی و خس خس کردن رو دارید و یا سر گیجه و سرد شدن دست و کف پاهاتون بلافاصله به دکترت اطلاع بده........

هر 8 ساعت یه بار مصرف کن صبحها هم بهتره قبل از غذا خوردن بخوری و بهتره سر ساعت مصرف شه و فراموش نکنی نوبت فراموش شده هم با فاصله زمانی دیگه مصرف نکن......

...........

در مورد قرص تري‌ فلوئوپرازين‌....معمولا با 5 میلی گرم 2 بار در روز مصرف میشه و بعد 5 روز الی یه هفته میزان مصرف رو بالا میبرن البته با تشخیص دکترتون.....

اگه خواب الوده بودنت و پایین اومدن فشارت زیاد شد بازم با دکترت در میان بذار.....و گرنه عوارض خاصی نداره.......

لینک به دیدگاه
قرص تری فلوئو اثر ضد افسردگی هم داره؟تاثیرش به پای بقیه ارامبخشا میرسه؟

خیر عزیزم برای ارام نگهداشتن بیماریه مربوط درمان اختلال‌هایی مانند اسکیزوفرنی و ضدروان پریشیه ........اینم متذکر شم که این قرص درمان نمیکنه بلکه بیماری رو کنترل یا اروم میکنه......

خانومی به هیچ وجه برای درمان افسردگی ازش استفاده نکنی چون چند مورد دوستان پ.خ کرده بودن که بهمین منظور مصرف میکنن که کاملا اشتباهه .........

لینک به دیدگاه
اختلال خواب.

اگه دوره ای خورده بشه مثلا بعد 4 ماه یه دوره 40 روزه دیگه چطور؟خطر اعتیادش چقده.

عوارضشو میدونم ولی نسبت به عدم مصرفش ادم مجبور میشه:hanghead:.برای چاقی هم که مشکلی نیست.

ببین خانومی هر دارویی رو برای مدت طولانی مصرف کنی باعث اعتیاد اوردن میشه .......

در پست قبلم گفتم کاملا اشتباهه برای سرماخوردگی استفاده بشه چون فقط نقش سرکوب کردن رو داره..........و درد رو اروم میکنه اما به دلیل سرکوب کردنش همین سرماخوردگی با فاصله زمانی کمتری میبینی دوباره برمیگرده............

به عوارض جانبی داروها بیشتر توجه کنید بچه ها تا اروم کردن و تسکین درد.........

لینک به دیدگاه
سلام مهندس........:icon_gol:

این قرص رو چند میلی گرمیش رو استفاده میکنید شما؟

بهتره با مصرف این پروپرانولول مرتب نبضتون و فشارتون رو چک کنید و کنترل اگه کمتر 60 تا در دقیقه باشه . فشارتون پایین باشه بلافاصله با دکترتون مشورت کنید و خودتون هم خود سرانه قطع و یا مصرفش رو بالا و دو برابر نکنید...چون گاها بیمارانی بدون اطلاع کافی خودشون تجویز میکنن اگه مقدار رو بالاتر ببرن فشار و نبض هم نرمال میشه که کاملا اشتباهه این روشها.......

تا بدنت عادت به این قرص کنه دوست من کمی حالت کسلی و خواب الودگی داری و احتمالا یبوست و کم اشتهایی اما اگه چند روز بیشتر ادامه یافت بهتره با پزشک خودت مشورت کنی ..البته اگه با نفس کشیدنتو حس سنگینی و خس خس کردن رو دارید و یا سر گیجه و سرد شدن دست و کف پاهاتون بلافاصله به دکترت اطلاع بده........

هر 8 ساعت یه بار مصرف کن صبحها هم بهتره قبل از غذا خوردن بخوری و بهتره سر ساعت مصرف شه و فراموش نکنی نوبت فراموش شده هم با فاصله زمانی دیگه مصرف نکن......

...........

در مورد قرص تري‌ فلوئوپرازين‌....معمولا با 5 میلی گرم 2 بار در روز مصرف میشه و بعد 5 روز الی یه هفته میزان مصرف رو بالا میبرن البته با تشخیص دکترتون.....

اگه خواب الوده بودنت و پایین اومدن فشارت زیاد شد بازم با دکترت در میان بذار.....و گرنه عوارض خاصی نداره.......

مرسی از توضیحات خوبت دنیز جان :icon_gol:

اتفاقا من فشارم همینجوری هم همیشه پایینه خوب شد گفتی از این به بعد حواسم باید بیشتر به فشارم باشه ، پروپرانولول رو دکتر مصرفش رو هر 12 ساعت یه بار تجویز کرده برام ... 10 میلی گرمیش هم هست

قرص تری فلوئوپرازین رو هم طبق توضیحات شما پس با همون پروپرانولول دو بار در روز مصرف کنم فکر میکنم درست باشه :ws38:

لینک به دیدگاه
مرسی از توضیحات خوبت دنیز جان :icon_gol:

اتفاقا من فشارم همینجوری هم همیشه پایینه خوب شد گفتی از این به بعد حواسم باید بیشتر به فشارم باشه ، پروپرانولول رو دکتر مصرفش رو هر 12 ساعت یه بار تجویز کرده برام ... 10 میلی گرمیش هم هست

قرص تری فلوئوپرازین رو هم طبق توضیحات شما پس با همون پروپرانولول دو بار در روز مصرف کنم فکر میکنم درست باشه :ws38:

خواهش شادمهر جان.....:icon_gol:..خب با توجه به افت فشارتون حتما به نحوه مصرف قرصها توجه کنید......:a030:

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

سلام

خسته نباشید

عذر میخوام وقتتون و میگیرم، یه سوال داشتم؛ من پارسال بعلت ورم معده و داشتن زیاد حالت تهوع و.... رفتم پیش دکتر دکترم گفت ورم معده داری و فاموتیدین تجویز کرد. یعد گذشت و خوب نشدم و کلیدینیوم سی تجویز کرد و باز خوب نشدم، ولی پی بردم کی در اصل ورم معده نداشتم و به خاطر استرس زیاد و زیاد تو خونه موندن و نداشتن تفریح زیاد فکر و خیال زیاد تو سرم بود و این استرس باعث میشد من حالت تهوع داشته باشم، با پزشکم که درمیون گذاشتم نورتریپتیلین تجویز کرد و بعد یه مدت کوتاه خوب شدم که هیچ، افسردگیم و اعصاب خرابی که داشتمم خوب شد. تقریبن 10 ماه الآن میگذره و من باز به بخاطر استرس کار و درس اینا حالم خوب نیست، هم حالت تهوع بهم دست میده گه گاهی و هم اینکه اصلن خوابم نمیبره و بی قرارم و همش یجورایی میخوام گریه کنم، ولی الآن یک هفته میشه که شبی یه دونه نورتریپتیلین 10 میخورم، حالم خوبه، با وجود مشکلات عصبی نیستم اصلن، خواب آروم دارم، صبحم وقتی بیدار میشم خواب آلود نیستم و تا شب احساس بدی اصلن ندارم. من سالهاست بخاطر مزاج سرد و سوداییم همش هرچی میخورم خوابم میبره ولی الآن فکر می کنم با وجود مصرف این دارو تمام مشکلاتم حل شده. حالا من سوالم اینه با وجود اینکه مصرف هر دارو عوارضی داره، من اگه به مصرف این دارو همینطور ادامه بدم دچار مشکل خواهم شد یا نه؟ مثلا مقاوم شدن نسبت به این دارو و یا عوارص بدنی و غیره... ممنون میشم اگه اطلاعی دارین راهنماییم کنید.

لینک به دیدگاه
سلام

خسته نباشید

عذر میخوام وقتتون و میگیرم، یه سوال داشتم؛ من پارسال بعلت ورم معده و داشتن زیاد حالت تهوع و.... رفتم پیش دکتر دکترم گفت ورم معده داری و فاموتیدین تجویز کرد. یعد گذشت و خوب نشدم و کلیدینیوم سی تجویز کرد و باز خوب نشدم، ولی پی بردم کی در اصل ورم معده نداشتم و به خاطر استرس زیاد و زیاد تو خونه موندن و نداشتن تفریح زیاد فکر و خیال زیاد تو سرم بود و این استرس باعث میشد من حالت تهوع داشته باشم، با پزشکم که درمیون گذاشتم نورتریپتیلین تجویز کرد و بعد یه مدت کوتاه خوب شدم که هیچ، افسردگیم و اعصاب خرابی که داشتمم خوب شد. تقریبن 10 ماه الآن میگذره و من باز به بخاطر استرس کار و درس اینا حالم خوب نیست، هم حالت تهوع بهم دست میده گه گاهی و هم اینکه اصلن خوابم نمیبره و بی قرارم و همش یجورایی میخوام گریه کنم، ولی الآن یک هفته میشه که شبی یه دونه نورتریپتیلین 10 میخورم، حالم خوبه، با وجود مشکلات عصبی نیستم اصلن، خواب آروم دارم، صبحم وقتی بیدار میشم خواب آلود نیستم و تا شب احساس بدی اصلن ندارم. من سالهاست بخاطر مزاج سرد و سوداییم همش هرچی میخورم خوابم میبره ولی الآن فکر می کنم با وجود مصرف این دارو تمام مشکلاتم حل شده. حالا من سوالم اینه با وجود اینکه مصرف هر دارو عوارضی داره، من اگه به مصرف این دارو همینطور ادامه بدم دچار مشکل خواهم شد یا نه؟ مثلا مقاوم شدن نسبت به این دارو و یا عوارص بدنی و غیره... ممنون میشم اگه اطلاعی دارین راهنماییم کنید.

سلام دوست عزیز......

قبل از هر چیز با توجه به اولین پستتون در سایت....از طرف سایت بهتون خوش امد میگم.......

شما چطور متوجه شدین ورم معده دارین و بعدش چطوری مشخص شد ورم ندارین؟ یعنی پزشک شما بدون تشخیص درست دارو تجویز کرده؟

مسئله نورتريپتيلين درمانش برای مقابله با افسردگی حداکثر 3 هفته است و نیازی نیست ادامه بدین.....و امیدوارم همزمان با داروی دیگری مصرف نکنرده باشی و نکنین...

شما عوارض این داروها رو توجه کنید.......اين دارو اثر پائين آورنده فشار خون كلونيدين و گوانتيدين را كاهش ميده اما عوارض فشار خون بالا و خستگی ناشی از بی تابی و کسلی .اختلال در ضربان قلب.افزایش وزن از عوارض این دارو هستند.......شما فقط به خودتون تلقین میکنید دارو اثر شفابخش داشته.......بهتره هر چه زودتر دارو رو قطع کنید و اگر چنانچه حالت اولیه رو تهوع و سر گیجه بهمراه مشکل دفع داری پیشنهاد میکنم چکابی از روده هاتون بگیرید دوست گرامی........

با ارزوی سلامتی.......

لینک به دیدگاه

سلام تصمیم دارم از قرص G-fast یا fast fat برای افزایش وزن استفاده کنم.

نظرتون چیه؟

مدام در حال کاهش وزن هستم. هیچ مشکلی هم ندارم از لحاظ جسمانی. آزمایش دادم همه چی ماشالا میزون. ولی مشغله های فکری خیلی زیادی دارم.

پیشاپیش ممنون.:icon_gol:

البته فکر میکنم کپسول باشه نه قرص و اینکه یه مقدار کورتون داخل این کپسول ها هست.

لینک به دیدگاه

سلام

مشکل کم خونی رو میشه با اکسی متولون حل کرد که بیشتر هم کمک به بالا بردن هموگلوبین خون میکنه ؟ و مصرف ویتامین e کمکی میتونه به این روند کنه چون مصرف ویتامین e به بالا رفتن عمر هموگلوبین در افرادی که بصورت مادرزادی دارای حساسیت به انواع غذاها (که شایع ترین اون باقلا هست )کمک کنه که دیرتر اکسیده بشه و ازبین بره ؟

لینک به دیدگاه
سلام.....

مصرف طولانی مدت این قرص‌ به ساختار مغز صدمه می‌زنه عزیزم......

ممنون:icon_gol: ببخشید میشه مدتشم بگین؟3 ماه مصرف کنم مشکلی پیش نمیاد؟

لینک به دیدگاه
سلام تصمیم دارم از قرص G-fast یا fast fat برای افزایش وزن استفاده کنم.

نظرتون چیه؟

مدام در حال کاهش وزن هستم. هیچ مشکلی هم ندارم از لحاظ جسمانی. آزمایش دادم همه چی ماشالا میزون. ولی مشغله های فکری خیلی زیادی دارم.

پیشاپیش ممنون.:icon_gol:

البته فکر میکنم کپسول باشه نه قرص و اینکه یه مقدار کورتون داخل این کپسول ها هست.

سلام.... خواهش میکنم......:icon_gol:..خب مهندس شما بهتره قبل هر چی یه سری آزمایش بدین ...کاهش وزن به خودی خود نیست .......از نظر کم خونی و کم کاری و پر کاری تیروئید...با تشخیص علت کاهش پزشک میتونه داروی تجویز کنه و یک سری فاکتورهایی از هیدرو کربنات و ویتامینها جبران این کاهش رو بده.......

پیشنهاد میکنم این کپسول یا قرصها رو استفاده نکنید........شما شاید در عرض مدتی کوتاه چند کیلو اضافه کنید اما این فقط باعث میشه یه مقدار بیشتر اب جذب بدنت شه و گوشتی بشی و چاغ ......اگه دنبال عضله هستی باز این روش اشتباهه......معمولا در باشگاهها چنین پیشنهادی به مصرف این داروها میشه فقط جنبه تبلیغاتی دارن جدی نگیریدشون.....چاغی که بعد از مدتی اگه قرص رو مصرف نکنی به حالت اولی برمیگردی...

راستی به تخته هم زدم ماشالا هم گفتم.......:ws3:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...