رفتن به مطلب

اگر سوال در مورد دارو داریدبیاید این جا ...

sadafv

ارسال های توصیه شده

سلام:flowerysmile:

ان شا الله که سلامت و شاد باشین.

:w16:

دوباره رفتم پیش دکترم داروهام رو اینا شد.

پروپرانولول 10

آمی تریپتیلین 10

سیتالوپرام 20

مورد اولی و دومی در طول شبانه روز هر کدوم یک قرص و مورد سوم شبانه یک دومشو باید مصرف کنم.

بهش گفتم:دکتر من سرگیجه دارم. گفت: مشکلی نیست اگه زیاد بود و اذیت شدی پروپرانولول استفاده نکن.

همچنین وضعیت تغذیه و میزان خوابمو پرسید که گفتم زیاد راحت نیستم در مورد خواب. اما تغذیه ام به مثل همیشه است به اندازه خودم.

وزنمو کنترل کرد دو کیلو نسبت به پارسال کاهش داشتم(حالا اینکه چقدر بود بماند:icon_pf (34):) که یکی از این داروها رو جهت اشتها و خواب بیشتر برام تجویز کرد.

حالا کدوم یکی از ایناست ؟؟؟

:ws52:

راستی عوارضای این داروهای جدید روبهم بگین لطفا .:rose:

یه کار مفیدم انجام دادم این بود که چک کردم در چه مواقعی و به چه دلایلی وبا مصرف چه مواد غذایی و ....... بیشتر سردرد میگیرم که تا حد ممکن ازشون پرهیز کنم .

سپاس فراوان

:icon_gol::icon_gol::icon_gol:.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 159
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام:flowerysmile:

ان شا الله که سلامت و شاد باشین.:w16:

دوباره رفتم پیش دکترم داروهام رو اینا شد.

پروپرانولول 10

آمی تریپتیلین 10

سیتالوپرام 20

مورد اولی و دومی در طول شبانه روز هر کدوم یک قرص و مورد سوم شبانه یک دومشو باید مصرف کنم.

بهش گفتم:دکتر من سرگیجه دارم. گفت: مشکلی نیست اگه زیاد بود و اذیت شدی پروپرانولول استفاده نکن.

همچنین وضعیت تغذیه و میزان خوابمو پرسید که گفتم زیاد راحت نیستم در مورد خواب. اما تغذیه ام به مثل همیشه است به اندازه خودم.

وزنمو کنترل کرد دو کیلو نسبت به پارسال کاهش داشتم(حالا اینکه چقدر بود بماند:icon_pf (34):) که یکی از این داروها رو جهت اشتها و خواب بیشتر برام تجویز کرد.

حالا کدوم یکی از ایناست ؟؟؟ :ws52:

راستی عوارضای این داروهای جدید روبهم بگین لطفا .:rose:

یه کار مفیدم انجام دادم این بود که چک کردم در چه مواقعی و به چه دلایلی وبا مصرف چه مواد غذایی و ....... بیشتر سردرد میگیرم که تا حد ممکن ازشون پرهیز کنم .

سپاس فراوان:icon_gol::icon_gol::icon_gol:.

سلام

ممنونم، به همچنین شما

در مورد پروپرانولول که فکر کنم قبلا گفته بودم.

آمی تریپتیلین :این دارو یه ضد افسردگی و آرام بخشه که البته کم کم نسبت به اثرات آرام بخشی تحمل ایجاد می شه(یعنی اگه خواب آلودگی ایجاد می کنه براتون کم کم این اثر کاهش پیدا می کنه).بهتره عصر یا شب دارو رو مصرف کنین اثر خواب آلودگی روزانه کم می شه.عوارضش با توجه به دوز چیز خاصی نیست فقط خشکی دهان ممکنه یه کم اذیت کنه بعد از مصرف تقریبا طولانی.اگر مشکلاتی مثل سرگیجه ، گیجی،اختلالات حرکتی،سرعت بالای ضربان قلب،غش یا مشکل در دفع ادرار پیش اومد براتون حتما به پزشک گزارشش کنید.

و فقط اینکه امی تریپتیلین با پروپرانولول تداخل داره!موقع گرفتن داروها، داروساز چیزی نگفت؟(البته تداخلش این طوریه که ممکنه سطح پلاسمایی امی تریپتیلین زیاد شه!)در این مورد بهتره از پزشکت بپرسی.

سیتالوپرام:اینم ضد افسردگی هست که احتمالا واسه خوابت تجویز شده.(البته ضد افسردگی ها نسبت به خود شخص می تونه هم خواب آلودگی بده هم بی خوابی!هم افزایش اشتها هم کاهش!).اینم نباید ناگهانی قطع بشه.

می گم یه تحقیق در مورد دکترت بکن!من اطلاعاتم خیلی کمه به همین خاطر از یکی دو تا دکتر بپرس در مورد این که این داروها واسه میگرن لازمه یا نه؟چون فکر کنم انتخاب های بهتری برای دارو وجود داشته باشه.البته این نکته هم خیلی مهمه که دکتر با معاینه ی بیمار مطمئنا تشخیص بهتری داره و اگه در کل پزشک خوبیه بهش کامل اعتماد کن.

شاد و سلامت باشی:icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام

ممنونم، به همچنین شما

در مورد پروپرانولول که فکر کنم قبلا گفته بودم.

آمی تریپتیلین :این دارو یه ضد افسردگی و آرام بخشه که البته کم کم نسبت به اثرات آرام بخشی تحمل ایجاد می شه(یعنی اگه خواب آلودگی ایجاد می کنه براتون کم کم این اثر کاهش پیدا می کنه).بهتره عصر یا شب دارو رو مصرف کنین اثر خواب آلودگی روزانه کم می شه.عوارضش با توجه به دوز چیز خاصی نیست فقط خشکی دهان ممکنه یه کم اذیت کنه بعد از مصرف تقریبا طولانی.اگر مشکلاتی مثل سرگیجه ، گیجی،اختلالات حرکتی،سرعت بالای ضربان قلب،غش یا مشکل در دفع ادرار پیش اومد براتون حتما به پزشک گزارشش کنید.

و فقط اینکه امی تریپتیلین با پروپرانولول تداخل داره!موقع گرفتن داروها، داروساز چیزی نگفت؟(البته تداخلش این طوریه که ممکنه سطح پلاسمایی امی تریپتیلین زیاد شه!)در این مورد بهتره از پزشکت بپرسی.

سیتالوپرام:اینم ضد افسردگی هست که احتمالا واسه خوابت تجویز شده.(البته ضد افسردگی ها نسبت به خود شخص می تونه هم خواب آلودگی بده هم بی خوابی!هم افزایش اشتها هم کاهش!).اینم نباید ناگهانی قطع بشه.

می گم یه تحقیق در مورد دکترت بکن!من اطلاعاتم خیلی کمه به همین خاطر از یکی دو تا دکتر بپرس در مورد این که این داروها واسه میگرن لازمه یا نه؟چون فکر کنم انتخاب های بهتری برای دارو وجود داشته باشه.البته این نکته هم خیلی مهمه که دکتر با معاینه ی بیمار مطمئنا تشخیص بهتری داره و اگه در کل پزشک خوبیه بهش کامل اعتماد کن.

شاد و سلامت باشی:icon_gol:

سپاس از توضیحات خوبتون .:a030:

راستش من از این دکتر شناخت زیادی ندارم{متخصص بیماریهای مغز و اعصاب (بورد تخصصی نورولوژی)} اما به کارش مطمئنم چون در این دو بار مراجعه ام هر بار به طور کامل از وضعیت جسمی و روحیم سوال میپرسه. یعنی تا حالا بدون بررسی دقیق علایم داروی خاصی رو برام تجویز نکرده . وقتی در مورد علایمم باهاش صحبت کردم . سوالای زیادی ازم پرسید و بعد از دیدن جواب آزمایش و سی تی اسکن داروهای قبلی رو برام نوشت.ولی در کل ترجیح میدم به جای عوض کردن دکترم به نکاتی که در مورد مصرف داروها بهم گفته عمل کنم و اگه فهمیدم باهاش مشکل دارم به خودش میگم.

هنوز شروع نکردم به استفاده از داروهای جدیدم چون هنوز دو سه تا از ان قرصای قبلی رو دارم اونا تموم بشن ان شا الله دوره جدید درمان رو شروع میکنم.هر چند میدونم که میگرن درمان نداره وفقط با مصرف دارو قابل کنترل میشه.

در مورد عوارض اون دوتا قرص که پرسیدم برای این بود من الان کارای زیادی دارم . گفتم اگه مشکل ساز باشن بهش بگم برام عوض کنه.البته خود دکتر هم گفت سر گیجه رو که احتمالش هست بازم داشته باشی وبه بعضی از عوارض دیگه داروها هم اشاره کوتاهی داشت و گفت مراقب باش. منم سعی میکنم با شرایط جدید کنار بیام .

اما به نظر خودم الان خیلی بهترم .

نکاتی رو هم که شما بهش اشاره داشتین حتما بررسی میکنم.

از اینکه با دقت وحوصله پاسخ دادید بسیار سپاسگزارم.:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...

ناپروکسن :

این دارو مسکنی ضد درد و غیرمخدر است.

برای بیماری های آرتریت روماتوئید،استئوآرتریت،نقرس حاد و درد خفیف تا متوسط قابل استفاده است.

در افرادی با سابقه ی زخم گوارشی،ابتلا به بیماری کلیوی،قلبی-عروقی،گوارشی یا کبدی و در سالمندان با احتیاط مصرف شود.

در صورت حساسیت مفرط به دارو،ابتلا به آسم،رینیت یا پولیپ بینی که با مصرف آسپیرین و سایر nsaid ها تشدید می شود؛نباید مصرف شود.

در دوران شیردهی،کودکان کوچکتر از 2 سال استفاده نشود.

بیمار هر 2-3 روز یک بار باید وزن خود را اندازه گیری و افزایش وزن بیش از 1.4 کیلوگرم در هفته را گزارش کند.

برای جلوگیری از عوارض گوارشی دارو،آن را با غذا،شیر یا آنتی اسید مصرف کنید.

با داروهای otc (داروهایی که بدون نسخه ی پزشک یا نظارت داروساز خریداری می شوند)مثل استامینوفن،قرص سرماخوردگی و... نباید مصرف شود.

لینک به دیدگاه

دیکلوفناک :

داروی ضد التهاب و ضد آرتریت و از nsaid ها است.

در استئو آرتریت،آرتریت روماتوئید،ضد درد،درد بعد از جراحی،حملات میگرن،دیسمنوره اولیه،التهاب ناشی از جراحی آب مروارید،فوتوفوبیا در جراحی برش رفراکتیو،ضد درد در کولیک کلیوی و کنکتیویت آلرژیک فصلی و همبنطور به صورت موضعی در محل درد می توان از اشکال مختلف دارویی آن استفاده کرد.

بهتر است دارو با شیر یا غذا مصرف شود.

مصرف نمک در هنگام استفاده از این دارو باید محدود شود چون دیکلوفناک می تواند موجب ادم شود به ویژه در بیمارانی که فشارخون دارند.

از مصرف هم زمان با آسپیرین و ساایر nsaid ها خودداری شود.

علایم مربوط به زخم گوارشی(مثل درد،مدفوع سیاه)،بروز راش،خارش یا ادم قابل توجه یا افزایش وزن حتما باید گزارش شود.

لینک به دیدگاه

سیندخت عزیز، در رابطه با استرپتوکیناز اگر کمی سوال رو اختصاصی تر بپرسید ممنون می شم،چون اطلاعات عمومی اولیه در search های ساده پیدا می شه و من دقیقا نمی دونم چه اطلاعاتی برای شما مفید هست!

پیروز باشی.

لینک به دیدگاه
  • 5 ماه بعد...

برای دکتر یاسی----->:icon_gol: مرسی خانوم دکتر.می گم اگر کسی سوال نداره ما که می تونیم یه سری از نکات رو این جا بذاریم تا اگر یه وقت کسی حین مصرف بهش برخورد کرد رعایتش کنه،نه؟...اگه موافقی که یا علی ...

سلام دوستان

امیدوارم حالتون همیشه خوب باشه و احتیاجی به دارو و درمان پیدا نکنید:ws3: اما اگه یه وقت احتیاجتون شد،امیدوارم مواردی که تو این تاپیک گفته شد و می شه(!) مناسب باشه واستون...

خوب بریم که داشته باشیم اولین نکته رو بعد از مدت ها ...

1.در رابطه با استفاده از گیاهان دارویی ( دقت کنید گیاهان دارویی یعنی همون گیاهانی که شما اغلب از عطاری ها تهیه می کنید و بسته بندی خاصی ندارند یا بسته بندی دستی دارند!) به این موارد دقت کنید :

• تا حد امکان از مصرف آن ها برای کودکان (مخصوصا نوزادان و شیرخواران) و سالمندان پرهیز کنید.
  • در مقادیر زیاد و طولانی با احتیاط مصرف کنید.
  • سعی کنید ابتدا با پزشک خود یا یک داروساز مشورت کنید.*
  • به نحوه ی مصرف که فرد عطار می گوید(در صورت مورد اعتماد بودن) دقت کنید.
  • برای اطمینان بیشتر سعی کنید ابتدا در مورد آن گیاه در منابع معتبر جست و جو کنید.

* البته پزشکان و داروسازان در این موارد بیشتر سلیقه ای رفتار می کنند:whistle: بنابراین ممکن است نظرات متفاوتی از این قشر در رابطه با این گیاهان بشنوید که صرفا به علت باور داشتن یا نداشتن اثر درمانی آن گیاه است....

:ws37:

سعی می شود که مطالب دقیق تری در پست های بعدی مورد بررسی قرار بگیرد...

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلاملیکمbee.gif

من یکم راجع به سیپروهپتادین اطلاعات میخوام

تو نت یه جا نوشته هیچ عوارضی غیر خواب آلودگی نداره ... یه جا نوشته نـــــــــــــــــــه نخوریا جیزه

میشه راجع به عوارضش بگین من تکلیف خودمو با خودم مشخص کنم؟!

لینک به دیدگاه

خسته نباشی:ws3:

ببین این یه آنتی هیستامینه که اثر افزایش اشتها هم داره، اما چون عوارض آنتی کولینرژیک داره، مثل خشکی دهان و یبوست و ایناا توصیه نمیشه استفاده کنی... کلا این عوارض آنتی کولینرژیک توی خیلی از دارو ها اذیت کننده ست ، ولی چون بیمارا مجبورن بخورن، راه دیگه ای ندارن! ولی قضیه تو فرق میکنه. قسمت زیادی از این افزایش وزنت هم به خاطر همین عوارضه، چون آب و تو بدنت نگه میداره، و این چاقی به درد نمیخوره...با این قرص نهایتا بتونی 2 کیلو اضافه کنی... مکمل های زیادی واسه افزایش وزن هست...خواستی راهنماییت میکنم:w02:

لینک به دیدگاه
خسته نباشی:ws3:

ببین این یه آنتی هیستامینه که اثر افزایش اشتها هم داره، اما چون عوارض آنتی کولینرژیک داره، مثل خشکی دهان و یبوست و ایناا توصیه نمیشه استفاده کنی... کلا این عوارض آنتی کولینرژیک توی خیلی از دارو ها اذیت کننده ست ، ولی چون بیمارا مجبورن بخورن، راه دیگه ای ندارن! ولی قضیه تو فرق میکنه. قسمت زیادی از این افزایش وزنت هم به خاطر همین عوارضه، چون آب و تو بدنت نگه میداره، و این چاقی به درد نمیخوره...با این قرص نهایتا بتونی 2 کیلو اضافه کنی... مکمل های زیادی واسه افزایش وزن هست...خواستی راهنماییت میکنم:w02:

همش 2 کیلو؟؟؟icon_razz.gif

راهنماییم کن :ws37:

لینک به دیدگاه

شاید خیلی به اینجا مربوط نباشه سوالم جای دیگه اییم نبود بپرسم.

خوردن لوتیروکسین یا مثلا میزان نبودن انزیمهای تیرویید چه مشکلی برای جراحی دندان داره؟

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
شاید خیلی به اینجا مربوط نباشه سوالم جای دیگه اییم نبود بپرسم.

خوردن لوتیروکسین یا مثلا میزان نبودن انزیمهای تیرویید چه مشکلی برای جراحی دندان داره؟

سلام دوست عزیز

متاسفانه من جواب این سوالتون رو دقیق نمی دونم،پیشنهاد می کنم از دندانپزشکتون بپرسین...

در پروسه ی جراحی دندان فرد به صورت موضعی دچار التهاب شدیدی می شه و در نتیجه ph اون ناحیه کم می شه و در نتیجه روی جذب برحی داروها به صورت موضعی تاثیر می ذاره اما در رابطه با سوال شما بعید می دونم که تاثیری مستقیما داشته باشه،چون احتمالا اگر بتونه تاثیری روی جراحی دندان بذاره مطمئنا تاثیرات مخربی قبلا داشته که باعث شه اون فرد زیر نظر پزشک باشه...

لطفا اگر پاسخ سوالتون رو پیدا کردین،این جا هم بذارین تا ما هم بتونیم بهره ببریم...ممنون.

لینک به دیدگاه

قبلا هم سرچ کردم چیزی نیافتم

خود قرص که نه بحث سر تیرویید هست که میزان نبودنش چه خطری برای جراحی داره؟بالخره قرصم درین روند دخیله. احتمالا در حین عمل مشکل سازه:ws38: دکتر هم خیلی تاکید داشت که حتما باید ازمایش تیرویید انجام بشه

یکی از اشناهامون قبلاجراحی کرد پایین فکش غده در اورد گفتم شاید ارتباطاتی وجود داشته باشه

لینک به دیدگاه

متین بیا راهنماییم کن تا از راه به در نشدم w02.gif

..............................................................................................................................................................................

اول ببخشید دیر جواب دادممم...

دوم اینکه مسلما عدم افزایش وزنت دلایلی مثل استرس، کم خونی و کم اشتهایی داره. البته دلایل ارثی هم هست که کاریش نداریم.

خوب شما کاری که میکنی اینکه روزی یه دونه کپسول امگا3 مصرف میکنی،اگه مشکل کلسترول نداری، میتونی از امگا 3.6.9 هم استفاده کنی.

اگه کمبود آ هن داری، روزی یه دونه آهن هم مصرف کن، حواست باشه باهاش چای و شیر مصرف نکنی.

کار بعدی اینکه تعداد وعده های غذایی رو زیاد کن، یعنی الان 3 وعده غذا میخوری، اینجا هر 2 ساعت یه بار یه چیزی بخور، یادت باشه باید واسه این کار زحمت بکشی، اولش سخته و ممکنه حوصله نداشته باشی ولی کم کم حجم معده ت زیاد میشه و میتونی راحتتر ادامه بدی.

اینا راه کلی بودن که حتما باید انجامشون بدی، حالا راه حل های اصلی:

میتونی از کربو استفاده کنی که نشاسته خالصه، البته نه هر کربویی، اگه خواستی با خودم هماهنگ کن، مسئولیتی در قبال استفاده سرخود از هر برندی و به عهده نمیگیرم!!

یا میتونی از یه سری شربت های افزایش دهنده اشتها استفاده کنی که خوب اینا تا یه حد محدودی میتونن بهت کمک کنن. توصیه من همون کربو هست.

با این روش که گفتم میتونی در یک ماه 4-5 کیلو اضافه کنی.

البته، اگه کلاسهای ورزشی هم بری که دیگه خیلی خوبه و یه اندام متناسبتری پیدا میکنی.

به هیچ هنوان استفاده از هیچ نوع قرصی توصیه نمیشه.

لینک به دیدگاه
قبلا هم سرچ کردم چیزی نیافتم

خود قرص که نه بحث سر تیرویید هست که میزان نبودنش چه خطری برای جراحی داره؟بالخره قرصم درین روند دخیله. احتمالا در حین عمل مشکل سازه:ws38: دکتر هم خیلی تاکید داشت که حتما باید ازمایش تیرویید انجام بشه

یکی از اشناهامون قبلاجراحی کرد پایین فکش غده در اورد گفتم شاید ارتباطاتی وجود داشته باشه

من از یکی از رزیدنت های جراحی دندون پرسیدم این طوری گفتن :

قبل از جراحی یا هر استرس دیگه ( ختی عصب کشی) در مورد هورمون های تیروئیدی از بیمار سوال می کنن دلیلش هم اینه که استرس ایجاد شده باعث آزاد شدن این هورمون ها به خون می شه که در افرادی که پرکاری تیروئید دارند می تونه باعث بالا رفتن فشار خون و ایجاد تپش قلب و ... بشه که در مواردی می تونه خطرناک باشه .در مورد کسانی که مبتلا به هیپوتیروئیدیسم ( کم کاری تیروئید) هستن مشکل به خصوصی ایجاد نمی شه بیشتر در رابطه با هیپرتیروئیدیسم این مشکل مطرحه...

در رابطه با لووتیروکسین هم که بالاخره کسی وقتی مصرف می کنه که کم کاری داشته باشه یعنی تعادل هورمونی در بدنش به هم خورده پس دارو مصرف می کنه تا بره به سمت تعادل.این جا دیگه نظر دندون پزشکه که با دیدن آخرین آزمایش تیروئید فرد تصمیم به قطع دارو یا نه بگیره...

لینک به دیدگاه

نکته ی 2 :

• تنها دارویی که برای درمان چاقی در داروخانه ها موجوده و مورد تایید FDA هست ونوستات می باشد.بقیه در حال طی کردن فاز 4 clinical trial می باشند!!!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...