رفتن به مطلب

سلحشور: سینمای ما فاحشه خانه است.

ارسال های توصیه شده

فرج الله سلحشور با اشاره به برخی صحبت‌ها درباره حضور آنجلینا جولی در ایران و بازی در یک فیلم سینمایی گفت: هنرپیشه‌های زن ایران خودشان یک پا آنجلیانا جولی هستند و سینمای ایران باید هم برای ادامه فعالیت خود فاحشه بین المللی بیاورد.

فرج الله سلحشوربا اشاره به حضور آنجلینا جولی بازیگر شناخته شده سینمای هالیوود به ایران به «پانا» گفت : باید دید چه شخصی اجازه می دهد آنجلینا جولی به ایران بیاید، آمدن آنجلینا جولی به ایران اتفاق خوبی است، برای سینمایی که فاحشه خانه است باید برای ادامه فعالیت خود نیز فاحشه بین المللی بیاورد.

وی خاطر نشان کرد : سینمای ایران فاحشه خانه است، مگر صبح تا شب عکس های هنرمندان چاپ نمی شود. وقتی زنهای ما افتخارشان این است که عکس های خود را به صورت نیمه عریان در اینترنت بگذارند، یعنی خودشان یک پا آنجلینا جولی هستند.

کارگردان فیلم سینمایی حضرت یوسف(ع) در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه سینمای ایران جزوی از مملکت ایران و خانواده ایران نیست اظهار کرد : به دلیل اینکه همه در سینما از یک قماش هستند، باید از آنجلینا جولی نیز دعوت کنند. خانواده سینما صهیونیستی و هالیوودی است و باید اذعان کرد که سینمای ایران برای ایران نیست، سینمای ایران عضوی از سینمای دنیا است و اگر علاقه نشان دهد که یک بازیگر بین المللی به ایران بیاید طبیعی است چون خود سینمای ایران عضوی از جامعه بین المللی هالیوود است .

وی تاکید کرد : سینمای ایران هالیوودی است و بازیگران آن نیز هالیوودی هستند البته ذائقه انسان‌ها و سلیقه آنها قابل تغییر است به نظر من اگر یک جامعه را به سمت رستگاری بردی آن جامعه به سمت ارزشها تمایل پیدا خواهد کرد. اگر به سمت زشتی ها متمایلش کردی آن جامعه به سمت زشتی ها خواهد رفت .

سلحشور یاد آور شد :وقتی آثار مستهجن در سینمای ایران ملاک، معیار و فراگیر می شود تماشاگر خاص خود را نیز خواهد داشت، سینما مال ما نیست و ما دچار اشتباه هستیم و فیلم هایی مثل توبه نصوح، یوسف(ع) و حضرت محمد(ص) اندکی از فیلم های سینمای دنیا و ایران را شامل می شودکه به مقوله اسلام و جامعه دینی می پردازد.

وی تاکید کرد : سینما مال جمهوری اسلامی نیست و جزئی از جامعه جهانی صهیونیستی است و توسط کمپانی های صهیونیستی اداره می شود.

کارگردان سریال اصحاب کهف در ادامه به اوضاع سینمای ایران اشاره کرد و گفت : اگر در این سینما آثار مستهجن ساخته شود جای تعجب ندارد، از سینمایی که هدایت آن را بنگاه های صهیونیسیت در اختیار دارد و خط و ربط آن توسط آنها داده می شود بیش از این نیز انتظار نمی‌رود .

وی اضافه کرد: در حال حاضر سینمای هالیوود برای ما تصمیم گیری می کند و ما بازیگران آن هستیم که در زمین صهیونیستی بازی می کنیم و نباید نسبت به شرایط موجود اعتراضی داشته باشیم.

مسئولان حکومت شرایط سینمای فعلی را پذیرفته اند

این کارگردان در ادامه سخنان خود با اشاره به وضعیت سینمای ایران و نگاه مسئولان به آن گفت : جمهوری اسلامی و مسوولان آن این سینمای مبتذل را پذیرفته‌اند، علما نیز این سینما را پذیرفته اند و حرفی و اعتراضی ندارند و این امر نشان‌دهنده آن است که به این ابتذال رأی داده اند ،یعنی این فیلم ها مورد قبول مسوولان است و اعتراض ما بی فایده است و داد زدن ما مانند ضد انقلاب‌ها و اپوزیون ها است .

وی با اشاره به مدیریت سینمای کشور در دولت دهم گفت : شمقدری و سجادپورها تنها تصمیم گرفتند چشم و ابروی این سینما را درست کنند و سعی کردند اشکالات سینمایی موجود را درست کنند، در حالی که این سینما درست نمی شود باید مبانی آن درست شود و مبانی جدیدی را برای آن به نگارش در آورد .

وی خاطر نشان کرد : سینمای ما ماهیتی غربی، صهیونیستی و اومانیستی دارد. این ماهیت با اینکه بگوییم اسلام اسلام درست نمی شود، باید ماهیت تغییر کند حال شمقدری باشد یا حتی ضرغامی و سیف الله داد باشد.هر کسی را در این پست گذاشتند نتوانست سینمای ایران را درست کند.

وی در پایان با اشاره به این مطلب که باید علما و دانشمندان اسلامی به مقوله سینما ورود پیدا کنند تاکید کرد : باید علما و بزرگان دین ،اسلام شناسان بنشینند و اوضاع سینمای ایران را ببینند و تعریفی از سینمای درست اسلامی بدهند، این سینما با این ویژگی‌ها، دارای اصولی است که با اسلام در تضاد است.

سلحشور خاطر نشان کرد: سینمای ایران اگر بخواهد اسلامی شود باید تغییراتی داشته باشد. باید با آن مبانی فیلم نامه بنویسند و آزمایشگاهی درست کنند و قدم به قدم نیرو تربیت کنند تا سینمای ایران اسلامی شود.

لینک به دیدگاه

چرا کسی دهن نجس این یارو رو نمیبنده؟ مردک فکر کرده دنیا باید بر وفق مرادش بچرخه. حالا کاش مرادش چیز درست و درمونی هم بود. مرتیکه دزد، باید به خاطر سرقت فیلمنامه زندان باشه.

لینک به دیدگاه
چرا کسی دهن نجس این یارو رو نمیبنده؟ مردک فکر کرده دنیا باید بر وفق مرادش بچرخه. حالا کاش مرادش چیز درست و درمونی هم بود. مرتیکه دزد، باید به خاطر سرقت فیلمنامه زندان باشه.

viviyan جان شما دیگه چرا ؟

بستن دهن آدما خلاف آزادی بیانه که ما داریم خودمونو براش میکشیم ، من فکر میکنم اینکه هرکسی نظرش رو در مورد سینمای ایران بگه ایرادی نداره و حقشه ولی در مورد گند کاری هایی که ایشون داشتن و با اغماض مسئولین حکومتی روبرو شده با شما هم عقیده م

لینک به دیدگاه
viviyan جان شما دیگه چرا ؟

بستن دهن آدما خلاف آزادی بیانه که ما داریم خودمونو براش میکشیم ، من فکر میکنم اینکه هرکسی نظرش رو در مورد سینمای ایران بگه ایرادی نداره و حقشه ولی در مورد گند کاری هایی که ایشون داشتن و با اغماض مسئولین حکومتی روبرو شده با شما هم عقیده م

این با آزادیه بیان فرق داره، داره میگه سینماگرا فاحشه ان. به هزاران نفری که دارن تو سینما فعالیت میکنن، توهین میکنه، خودتون رو بزارید جای یه سینماگر، شاید منم بخوام وارد فعالیت سینمایی بشم، باید خودمو آماده فحش خوردن کنم؟ (البته سلحشور رو فکر نکنم سینماگرا چندان جدی بگیرن). بالاخره باید یه مرجعی باشه که رسیدگی کنه به این تهمتها. مثل این میمونه که یه نفر شناخته شده برگرده بگه مثلا پرستارا فاحشه ان.

اینم از نتیجه های همچین اظهارنظراتی:

hspqvjdcv6szuizh61wg.jpg

لینک به دیدگاه
این با آزادیه بیان فرق داره، داره میگه سینماگرا فاحشه ان. به هزاران نفری که دارن تو سینما فعالیت میکنن، توهین میکنه، خودتون رو بزارید جای یه سینماگر، شاید منم بخوام وارد فعالیت سینمایی بشم، باید خودمو آماده فحش خوردن کنم؟ (البته سلحشور رو فکر نکنم سینماگرا چندان جدی بگیرن). بالاخره باید یه مرجعی باشه که رسیدگی کنه به این تهمتها. مثل این میمونه که یه نفر شناخته شده برگرده بگه مثلا پرستارا فاحشه ان.

اینم از نتیجه های همچین اظهارنظراتی:

البته اگه بحث تهمت پیش بیاد حق با شماست حتما نیاز به مدرک داره ، ولی من فکر میکنم در سینمای فعلی ایران متاسفانه همینطوره که ایشون میگن ! هرچند همیشه استثنا هم وجود داره و نمیشه حکم کلی داد ولی فضایی که بر سینمای ایران حاکمه اینجوره که بدون فاحشگی و روابط ناسالم کسی نمیتونه توش استار بشه !

لینک به دیدگاه

منظور سلحشور این نبوده که سینمای ما ناسالمه و بدون رانت و لابی نمیشه توش موفق شد (میبینیم که خودش با استفاده از همین وضعیت داره به فعالیتش ادامه میده)، وگرنه خودش هم از بازیگران این سینما استفاده نمیکرد. منظورش بیشتر رو وضعیت پوشش ها و عقاید سینماگراست. مگه از صحبتهاش افکارش تراوش نمیکنه. وقتی منتقدای فیلم ایرادای سریالشو مینوشتن، همین چرندیات رو درباره منتقدا هم گفت.

لینک به دیدگاه

الان مگه تو سینمای ایران کیا موندن؟

امثال شریفی نیا و ........

حرف سلحشور هم درسته، فاحشه که حتما نباید منظورش یک خانم مورد دار باشه.

سینمای ایران فاحشه فکری است، با موضوعات در پیت، فقط روی خواستگاری و جنگولک بازی.

فیلم بز بز زنگوله پا و کلاه قرمزی را به کل فیلم های سینما ترجیح میدم.

لینک به دیدگاه

جناب اسی سینمای ما نیاز به حمایت داره، اگه فیلمای با موضوعات درپیت ساخته میشه، بینشون (شاید) ماهی یه بار هم فیلمای با ارزشی ساخته بشن که خیلیا به خاطر همونا زندگی میکنن، من خودم کسانی رو میشناسم که میگن اگه سینما نبود، تا حالا خودشون رو کشته بودن. به اینجا کشیده شدن سینمای ما به خاطر اعمال نظر افرادی مثل سلحشور هست. سینماگرای خوب و متفکر مارو مجبور به بازنشستگی میکنن، فقط به خاطر اینکه مثل اونا نمی اندیشن. سینمای ما نیاز به حمایت داره. :yes:

لینک به دیدگاه
جناب اسی سینمای ما نیاز به حمایت داره، اگه فیلمای با موضوعات درپیت ساخته میشه، بینشون (شاید) ماهی یه بار هم فیلمای با ارزشی ساخته بشن که خیلیا به خاطر همونا زندگی میکنن، من خودم کسانی رو میشناسم که میگن اگه سینما نبود، تا حالا خودشون رو کشته بودن. به اینجا کشیده شدن سینمای ما به خاطر اعمال نظر افرادی مثل سلحشور هست. سینماگرای خوب و متفکر مارو مجبور به بازنشستگی میکنن، فقط به خاطر اینکه مثل اونا نمی اندیشن. سینمای ما نیاز به حمایت داره. :yes:

از نظر شما چرا پوشش زنان در تلویزیون به اصطلاح ملی، با پوشش زنان در سینما متفاوته؟

لینک به دیدگاه
از نظر شما چرا پوشش زنان در تلویزیون به اصطلاح ملی، با پوشش زنان در سینما متفاوته؟

چون تلویزیون مخاطب گسترده تری داره. شاید از نظر عده ای مردم نابالغ ما (از لحاظ فکری) نیاز به اعمال نظر اونا برای دیدن و شنیدن دارن. شاید عادت به دیدن کمی از واقعیت باعث ایجاد عادت به واقع بینی در مردم بشه. واقع بین شدن مردم چیزی نیست که افراد تمامیت خواه میخوان.

چندسال پیش تو هفته نامه همشهری خووندم که از یه خانواده آذربایجانی که برای مسافرت اومده بودن ایران؛ پرسیده بودن فیلمای ایرانی رو میبینید؟ گفته بودن نه، چون تو فیلمای ایرانی زنان تو خونه هم روسری دارن.

لینک به دیدگاه
چون تلویزیون مخاطب گسترده تری داره. شاید از نظر عده ای مردم نابالغ ما (از لحاظ فکری) نیاز به اعمال نظر اونا برای دیدن و شنیدن دارن. شاید عادت به دیدن کمی از واقعیت باعث ایجاد عادت به واقع بینی در مردم بشه. واقع بین شدن مردم چیزی نیست که افراد تمامیت خواه میخوان.

چندسال پیش تو هفته نامه همشهری خووندم که از یه خانواده آذربایجانی که برای مسافرت اومده بودن ایران؛ پرسیده بودن فیلمای ایرانی رو میبینید؟ گفته بودن نه، چون تو فیلمای ایرانی زنان تو خونه هم روسری دارن.

ببین این حرفای جمشید مشایخی بود که چند وقت پیش زده:

سینمای ما سینمای عروسکی است

چند وقت پیش می خواستن توی یه سینما از ما تقدیر کنن (به هر حال یاد یه کسی افتادن که مواشو توی این سینما سفید کرده!)موقعی که می خواستم وارد سینما شیم دیدیم عکس سینما یه مش از این عکسای هنرمندای جوان و غیور !!!!کشورمونه....

یه یه توهین به من بود تا یه تقدیر!و موقعی که از کارگردان و کسی که مسئول اون کارا بود پرسیدم چرا؟

گفت فلانی گفته مردم الان بیشتر هنرمندای عروسکی رو می پسندند!

ما هم طبق گفته ی اوشون این کارو انجام دادیم.

منم موقعی که تیریبون رو به من دادن تا یه چیزی بگم گفتم سینمای ما عروسکیه!

چون مردم ما باید از هنر یه هنرمند به سینما بیان نه به خاطر چند تا آدم دماغ عمل کرده!!!!...

لینک به دیدگاه

به نظر من که ظاهر بازیگرا حداقل تو فیلما فرقی نداره با واقعیت موجود در جامعه. تقدیر از آقای مشایخی هم لابد کار تهیه کننده یی بوده که با هزینه خودش مراسم گرفته بوده.

مجله های "فیلم"، "24" ، "دنیای تصویر" و "سینما و ادبیات" هم بخوونید.

لینک به دیدگاه

دوست دارم چند تا نکته رو عنوان کنم

اول اینکه من نمیدونم چرا رفت با سلحشور مصاحبه کردن راجع به سینما.باید با فردی مصاحبه بشه که این کاره باشه نه کسی که درک سینمایی نداره

دوم اینکه سینمای ما فاحشه نیست.

مشکل اصلی مردم هستن.متاسفانه تو کشور ما کم هستن افرادی که واقعا فیلم خوب رو بشناسن.وقتی فیلمی مثل اخراجی ها اینقدر فروش میکنه چه انتظاری میشه داشت؟وقتی مردم به خاطر قیافه گلزار میرن سینما چرا فیلم سازان به خودشون زحمت بدن و فیلمای خوب بسازن؟که چی بشه؟که سینماها خالی بشه؟ضرر کنن؟خب میان یه فیلم چرت میسازن دو تا بازیگر میذارن توش که خوشگله مردم هم میرن سینما نگاه میکنن.چرا اینقدر فیلم های طنز زیاد شده؟که الته اینا طنز نیستن هجو هستن.من نمیدونم چطوری میشه به این فیلم ها خندید؟چرا این فیلم ها فروش میکنن؟مگه مجبور کردن مردم رو؟خب کسی اگه نگاه نکنه این فیلم ها رو اونا هم کمتر میسازن.نمیگم که اینجور فیلم ها نباید باشه.این فیلم ها برای سینما لازم هست.اما واقعا فیلمی مثل جدایی نادر از سیمین اگه تو این دوری زمانی ساخته نمیشد و به خاطر زندانی بودن اصغر فرهادی و مبارزه با اخراجی ها و مسائل دیگه که خودمون میدونیم،آیا واقعا اینقدر فروش میکرد؟

یه مقدار هم بهتره به خودمون نگاه کنیم.مشکل از مردم هم هست که سینما اینقدر افت کرده.چون درک سینمایی تو جامعه ما در حد صفر هست.وگرنه پتانسیل خیلی خوبی داره سینمای ایران

بازیگرای خوب داره.کارگردانان.در همینه زمینه ها ادمای ماهر و توانایی داره.اما چند درصد مردم میرن فیلمای جلیلی رو ببینن؟کیارستمی به چه دلخوشی بیاد فیلم بسازه؟تقوایی همینطور.بیضایی همینطور.وقتی ایرج قادری فیلماش فروش میکنه چه انتظاری دارین؟خب اینجور میشه که انتظامی خونه نشین میشه.اثری از معتمد اریا نیست.شهاب حسینی میگه نمیخوام دیگه بازی کنم.علیدوستی دلسرد میشه و ...

سینمای ایران بسیار سینمای قوی هست.اما نه سینمای سلحشور و جواد رضویان.نه سینمای گلزار و امین حیایی

یه چیزی راجع به امین حیایی بگم.ایشون بازیگر بسیار توانمندی هست.اما خودش رو ارزون میفروشه.سالی چند تا فیلم بازی میکنه به خاطر پول.فیلمای ضعیف رو بازی میکنه.در صورتی که اگه سینما یه سینمای سالم باشه شاید الان یکی از بهترین بازیگرها می بود.

لطفا همه چیز رو در ایران بد نکنید.ما فیلمایی داریم که در حد بین المللی حرف واسه گفتن دارن و میتونن سینماها رو قرق کنن

چند تا اسم ببرم؟مادر؟کمال الملک؟درباره الی؟جدایی نادر از سیمین؟ابجد؟10؟دایره؟

چرا هنوز سریالی مثل دایی جان ناپلئون ساخته نشده؟کدوم فیلم یا سریال طنز رو میشناسن که به پای دایی جان ناپلئون برسه؟مگه همین ناصر تقوایی نساخته فیلم رو؟مگه همین انتظامی برا گاو بازی نکرده؟مگه بازی شکیبایی تو هامون چقد با بازی ال پاچینو تو بوی خوش زن فرق داره؟حامد بهداد توی روز سوم مگه یادتون نیست چجوری نقش فواد رو بازی کرد؟سریال سربداران رو یادتون نیست؟

فاطمه معتمد اریا در حد بازیگران ستاره ی هالیوود نیست؟این همه بازیگر خوب داره ایران.کجان؟ما مردم به اینا بها نمیدیم.در صورتی که یه جایی مثل هالیوود اینجوری نیست

شما فیلم تایتانیک رو یادتون هست؟با بازی دی کاپریو.ببنید دی کاپریو چقدر پیشرفت کرده از اون موقع تا حالا.توی تایتانیک یه بازی بسیار معمولی و حتی شاید ضعیف رو داشت.تو این جند سال بازیهاش رو نگاه کنید.الماس خونین.دیپارتد.اینسپشن که دیگه واقعا کولاک کرد.یکم اگه دیدمون رو عمقی تر کنیم به اونا هم کمک میشه که کارای بهتر بدن بیرون.دیگه نصف مال من نصف مال تو ساخته نمیشه.وفا 2012 ساخته نمیشه.خودشون خجالت میکشن این چیزا رو بسازن.همش لودگی و مسخره بازی.اخیرا هم که یه برنامه پخش میشد از تلویزیون به اسم طنز که چند بار همین جا بحثش شد و من میدیدم بچه ها هم تعریف میکردن از این برنامه.حالا اسمش یادم نیست.یه برنامه بود که ادای شخصیت های معروف رو در میاوردن.من یه بار یه مقدارش رو نگاه کردم همون موقع هم گفتم اون لحظه یه کلمه فقط اومد تو ذهنم.حرام لقمه.ناخودآگاه این کلمه تو ذهنم نقش بست.به قدری این برنامه مزخرف بود که حال ادم و بهم میزد.نمیدونم چطور کسی میتونست با این برنامه بخنده چون من وقتی میدیدم خشمم زیاد میشه و نفرت پیدا میکردم نسبت به اون عروسکای خیمه شب بازی.

سینمای ایران میتونه خیلی قوی باشه.اگه ما مردم کمک کنیم.اگه واسه فیلمای خوب پول بدیم.اگه حق کپی رایت رو رعایت کنیم و به جای رایت کردن این فیلما به صورت دزدی بریم سینما فیلم رو ببینیم.اگه همونجور که تو جمع بد اخراجی ها رو میگیم تو خلوت خودمون هم نگاش نکنیم.

یه جوری نشه که شکیبایی با اون وضع بمیره.خواهش میکنم یکم به چیزی که داریم میبینیم فکر کنیم.فیلمای خوب ببینیم.به جای دیدن فیلمای چرت یه فیلم خوب رو چند بار ببینیم.به جای اینکه بریم پسر ادم و حوا رو ببینیم بشینیم هامون رو ماهی یه بار نگاه کنیم.نه 6 ماهی یه بار نگاه کنیم.سینمایی که هامون رو میسازه مطمئن باشین یه چیزایی داره وگرنه اینجور میشه که فردی مثل سلحشور میاد به خودش اجازه میده که اینجوری راحع به سینمای ایران حرف بزنه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...