رفتن به مطلب

درباره ی دختری با 1 متر و 45 سانتی متر قد !!

ارسال های توصیه شده

با سلام خدمت دوستان عزیز .

اخیراً در یکی از کنفرانس ها دختری یکی از مشکلات خودش رو مطرح کرد مبنی بر اینکه چون قد من خیلی کوتاه است ( یعنی یک متر و چهل و پنج سانتی متر ) و هیچ خواستگاری هم ندارم سخت تحت فشار بوده و زندگی برایم دشوار شده است . این دختر گفته است چون ساکن شهر یزد می باشد و در این شهر هم معمولاً دخترها زود به خانه ی بخت می روند و چون 27 سال دارد فشارهای روانی بیشتر هم می شود . مادری دارد که دائم این مساله را به رخش می کشد و اذیتش می کند ، دوستان و آشنایان هم زخم زبان و نیش و کنایه می زنند و تمسخر می کنند و خودش هم تنها آرزویی که دارد ازدواج است و داشتن شوهر و فرزند و زندگی مستقل و این همه ی انتظار این دختر از زندگی است . وی افزود : با توجه به این مشکلات قصد خودکشی هم دارد و با توجه به اظهارات خودش گویا با قرص خودکشی هم کرده است که دیگران متوجه شده و جلویش را گرفته اند ! الان هم گویا در حال تحقیق است تا بداند کدام راه سریعتر به نتیجه ی مرگ منتهی می شود !! با همه ی این احوال از شما دوستان عزیز خواهشمندم بگویید این دختر که به خاطر این قد کوتاه خود از داشتن خواستگار تا به این سن محروم مانده و آنهایی هم که آمدند رمیدند ، چه باید بکند ؟

لینک به دیدگاه

وااااا چه ربطی به خواستگار نداشتن داره من خیلی آدمای قد کوتاه دیدم که خواستگار زیاد دارن

هرکی یه مشکلی داره اما این به نظرم مشکل نیست

قد کوتاه چیزیه که به خاطرش خودکشی میکنه؟

لینک به دیدگاه

مسئله قد و ازدواج به نظرم به هم ربطی نداره. اولا اینکه باید خود طرف اعتماد بنفس داشته باشه و بدونه همه چی به ظاهر نیست.اخلاق و درک آدما هم خیلی مهمه. همین که تنش سالم باشه خیلی مهمه.

یکی از همکلاسی های من زمان دانشجویی مادرزادی مشکل داشت قدش حدود یک متر بود.اوایل خیلی بچه ها براشون جالب بود ولی وقتی کنارش بودیم اونقدر فهمیده بود و اخلاقش خوب بود که همه دوسش داشتیم.خودشم اعتماد بنفس داشت و شکایتی نمیکرد.

وقتی خود فرد به خودش اهمیت بده اطرافیان به خودشون اجازه مسخره کردن اونو نمیدن.

هیچ آدمی کامل نیست

لینک به دیدگاه

خب دوستان توضیح دادن منتها برام جالب بود:

مادری دارد که دائم این مساله را به رخش می کشد و اذیتش می کند!!!

من چون قبلا مطالب روانشناسی زیاد می خوندم تشخیص دادم که ایشون از نظر روحی روانی مشکلی ندارن منتها مادرشون یه سر به مطب من بزنن:ws37:

لینک به دیدگاه
خب دوستان توضیح دادن منتها برام جالب بود:

مادری دارد که دائم این مساله را به رخش می کشد و اذیتش می کند!!!

من چون قبلا مطالب روانشناسی زیاد می خوندم تشخیص دادم که ایشون از نظر روحی روانی مشکلی ندارن منتها مادرشون یه سر به مطب من بزنن:ws37:

علاوه بر مادرش چون گفتی تو یزد دخترا زود ازدواج میکنن ولی این دختر خانوم هنوز مجرده ناخوداگاه مردم با توجه به دید کوتاهشون رفتارایی میکنن که بیشتر باعث افت اعتماد به نفس این دختر میشه هیچ چیز از ترحم های بیجا بدتر نیست که بگن اخی الهی بمیرم برات هنوز شوهر نکردی غصه نخوریها خدا ان شاالله نصیبت کنه

لینک به دیدگاه
علاوه بر مادرش چون گفتی تو یزد دخترا زود ازدواج میکنن ولی این دختر خانوم هنوز مجرده ناخوداگاه مردم با توجه به دید کوتاهشون رفتارایی میکنن که بیشتر باعث افت اعتماد به نفس این دختر میشه هیچ چیز از ترحم های بیجا بدتر نیست که بگن اخی الهی بمیرم برات هنوز شوهر نکردی غصه نخوریها خدا ان شاالله نصیبت کنه

اطرافیانشون هم بفرستین مطب من:ws37: تا تاثیر منفی ترحم رو بهشون گوشزد کنم قرص هم تجویز می کنم:vahidrk:

لینک به دیدگاه

مگه تمام زندگیه یه دختر بستگی به قدو خواستگاراش داره اگه اون دختر خانم به جای غصه خوردن بیجا و خودکشی کردن سعی کنه تو جامعه موفق باشه اون موقع میتونه بزنه تو دهن همه ی اونایی که بهش تعنه میزنن:ws37:

لینک به دیدگاه
اطرافیانشون هم بفرستین مطب من:ws37: تا تاثیر منفی ترحم رو بهشون گوشزد کنم قرص هم تجویز می کنم:vahidrk:

اصلا متوجه نشدم چی گفتی:vahidrk:

مگه تمام زندگیه یه دختر بستگی به قدو خواستگاراش داره اگه اون دختر خانم به جای غصه خوردن بیجا و خودکشی کردن سعی کنه تو جامعه موفق باشه اون موقع میتونه بزنه تو دهن همه ی اونایی که بهش تعنه میزنن:ws37:

دقیقا باهات موافقم

لینک به دیدگاه

به نظر من که این ادم مشکل اعتماد به نفس داره...

قد مهم نیست...هستا ولی نه انقدر که دیگه کسی ازدواج نکنه بخاطرش...تازه مردای کوتاه قدم کم نیستن این بدتره :JC_thinking:

فکر کنم شاید چون خودش اعتماد به نفس نداره این طوری شده...:girl_blush2:

لینک به دیدگاه
وقتی این جور مسایل رو میشنوم واقعا حرصم میگیره از ادمای کوته فکری که زندگیو توی چند کلمه خلاصه میکنن!!!

بخدا همه چیز شوهر نیست من منکر اینم نیستم که شوهر نباشه ولی خیلیا ازدواج نکردنو موفق هم بودن

لینک به دیدگاه
بخدا همه چیز شوهر نیست من منکر اینم نیستم که شوهر نباشه ولی خیلیا ازدواج نکردنو موفق هم بودن

موافقم با حرفت ولی متاسفانه تو خیلی جاها از فرهنگ ما این طور جا افتاده !

لینک به دیدگاه

دوستان طوری راجع به اخلاق خوب، منش انسانی و پذیرش این فرد در جامعه جهت ازدواج حرف میزنن که من احساس میکنم انگار در این مملکت زندگی نمیکنن. به جای محکوم کردن راه حل ارائه بدید. همه میدونید دختران قد کوتاه نسبت به بقیه از اقبال کمتری برخوردارن. البته هیچ کس به طور قطع کامل نیست و همه ما نقاط ضعف و قوت زیادی داریم.

در خصوص یزد باید بگم ازدواجها بیشتر سنتی صورت میگیره و یک دختر خانم کوتاه قد شانس زیادی برای شروع یک رابطه که در اثر شناخت طرف مقابل از منش و اخلاقش منجر به ازدواج بشه نداره. البته این هم نسبیه و در خانواده های مختلف فرق میکنه. ولی هرچقدر والدین مذهبی تر و سنتی تر برخورد کنن این شانس از ایشون گرفته میشه. چون باید منتظر بمونه تا یکی بیاد خواستگاریش. و بدون شناخت احتمال اینکه یک نفر به خواستگاری یه دختر قد کوتاه بره خیلی کمه. پس لطفا اینطوری با قضیه برخورد نکنید و همه کاسه کوزه ها رو سر این دخترخانم نشکنید.

من در حال حاضر تنها راهکاری که به ذهنم میرسه اینه که این خانم باید روابط اجتماعیش رو گسترش بده. با پیوستن به گروههای مختلف و شرکت در محافل مختلف اجتماعی. اینطوری میتونه شانس خودش رو برای ازدواج بیشتر کنه.

چیز دیگه ای به ذهنم نرسید ولی راجع به این موضوع فکر میکنم. :a030:

لینک به دیدگاه

به نظر منم داره اشتباه میکنه؛ ازدواج که همه چیز یک انسان نیست...!!!

حالا اگه قد بلندی داشت میتونست موفق باشه ؟؟؟؟

مطمئنا نه !!! چون این فرد کلا طرز فکرش اشتباهه باید به خودش اعتماد داشته باشه!!!!

چه بسیار افرادی که با هزاران مشکل دارن زندگی میکنن و اتفاقا ادم های موفقی هم هستن:ws37:

یکی از هم کلاسی های دانشگاه ما، یه دختره ؛که پاهاش نقص مادرزادی دارن و به کمک عصا راه میره ، ولی اینقدر این دختر فعال و زرنگ است ، که ماها رو هم تشویق میکنه که فعال باشیم و هر ترم هم جزء نفرات برتر دانشگاه مون انتخاب میشه:ws37:

اتفاقا یکی از پسرهای فامیلشون هم چند ساله که دوسش داره و میخواد باهاش ازدواج کنه ، ولی این دختر راضی نمیشه ، دلیلش رو هم نمیدونم :icon_redface:

لینک به دیدگاه
دوستان طوری راجع به اخلاق خوب، منش انسانی و پذیرش این فرد در جامعه جهت ازدواج حرف میزنن که من احساس میکنم انگار در این مملکت زندگی نمیکنن. به جای محکوم کردن راه حل ارائه بدید. همه میدونید دختران قد کوتاه نسبت به بقیه از اقبال کمتری برخوردارن. البته هیچ کس به طور قطع کامل نیست و همه ما نقاط ضعف و قوت زیادی داریم.

در خصوص یزد باید بگم ازدواجها بیشتر سنتی صورت میگیره و یک دختر خانم کوتاه قد شانس زیادی برای شروع یک رابطه که در اثر شناخت طرف مقابل از منش و اخلاقش منجر به ازدواج بشه نداره. البته این هم نسبیه و در خانواده های مختلف فرق میکنه. ولی هرچقدر والدین مذهبی تر و سنتی تر برخورد کنن این شانس از ایشون گرفته میشه. چون باید منتظر بمونه تا یکی بیاد خواستگاریش. و بدون شناخت احتمال اینکه یک نفر به خواستگاری یه دختر قد کوتاه بره خیلی کمه. پس لطفا اینطوری با قضیه برخورد نکنید و همه کاسه کوزه ها رو سر این دخترخانم نشکنید.

من در حال حاضر تنها راهکاری که به ذهنم میرسه اینه که این خانم باید روابط اجتماعیش رو گسترش بده. با پیوستن به گروههای مختلف و شرکت در محافل مختلف اجتماعی. اینطوری میتونه شانس خودش رو برای ازدواج بیشتر کنه.

چیز دیگه ای به ذهنم نرسید ولی راجع به این موضوع فکر میکنم. :a030:

درود مهندس

غیر مستقیم اشاره کردم که مشاوره بگیرن:ws37:

لینک به دیدگاه

چون خواستگار نداره می‌خواد خودشو بکشه؟؟!!!:w58::w58::icon_razz::icon_razz: حالمو بهم زد!:thumbsdownsmiley: ۲۷ سالشه خوب بره سر کار یه زندگی‌ مستقل شروع کنه حالا حتما باید آویزون یه مرد باشه؟؟ اگه خیلی‌ تو یزد شرایط واسش سخته اینهمه وقت داشت واسه درس خوندنو کار کردن و رفتن به یه شهر دیگه مثلا تهران نداشتن خواستگار هم شد مشکل ؟؟؟؟:icon_razz:

لینک به دیدگاه

خب من از همه ی دوستان تا به این لحظه سپاسگذاری می کنم از بابت اینکه نظراتشونو گفتن . لازم می دونم چندتا نکته رو خاطر نشان کنم تا بتونیم با دید معقول تری به مسله نگاه کنیم .

اول اینکه شما به جای اون دختر خانوم نیستید که خیلی راحت نشستین و می گین خب باید اعتماد به نفس داشته باشه دیگه !!

دوم اینکه نداشتن اعتماد به نفس یک مسئله ی روانی بوده و برای خودش دلیل داره . شما همین طوری هوایی نمیتونی به خودت اعتماد به نفس داشته باشی یا نداشته باشی . اگه یکی اعتماد به نفس داره به این خاطره که اونو بدست آورده و یا اینکه چیزهایی داره و پیروزی هایی کسب کرده که باعث شده به خودش اعتماد داشته باشه و متکی به نفس باشه اما اگه یک سری چیزهارو نداشته باشی و یا اینکه دچار شکست بشی اونوقت اعتماد به نفس بدست نمیاری و اگه هم اعتماد به نفس داشتی همونقدرو هم از دست میدی .

در ادامه ی نکته بالا باید گفت : این دختر خانوم یکی از شروط مهم رو برای اعتماد به نفس داشتن نداره ! یعنی چون خیلی قد کوتاهه اعتماد به نفس خودشو به خاطر همین مساله از دست داده . و حالا تو این وضعیت شما هی می گید این آدم اعتماد به نفس نداره ! و چرا نداره ؟! و هی محکومش می کنید . خود شما اگه چنین مشکلی داشتی به عنوان یک دختر و یا اگه صورت و فیس زشتی داشتی آیا می تونستی خیلی راحت بگی من باید اعتماد به نفس خودمو حفظ کنم ؟ یکی از مهمترین مسائل برای یک دختر داشتن زیبایی و اندامی متناسب هست . شما به عنوان یک دختر می تونی ادعا کنی که زشت باشی یا بسیار قد کوتاه باشی و اما اعتماد به نفستو حفظ کنی و توی مجامع عمومی هم به راحتی حاضر بشی در حالی که می بینی دیگران به نحو دیگه ای نگات می کنن و حتی به گوشه و کنایه مسخره ات می کنن ؟

متاسفانه مشکل ما اینکه همیشه درباره ی دیگران زود قضاوت کرده و محکومشان می کنیم بدون اینکه خودمون رو جای اون آدم بزاریم و درکش کنیم .

نکته ی بعدی اینه که درسته ازدواج همه چیز نیست و شما می تونی با تکیه بر خودت و توانایی هات اونقدر پیشرفت کنی که به قول اون خانوم آویزون یه مرد نباشی . ولی آیا ازدواج کردن خواسته ی بدیه ؟ توی جامعه ی ایران که یک جامعه ی سنتیه یک دختر مخصوصاً تو شهرهای سنتی مثل یزد باید ازدواج کنه و اگه نکنه میره زیر فشار . در تهران وضعیت خیلی فرق کرده ، دخترا سن ازدواجشون رفته بالا و استقلال بیشتری دارن ولی این مال تهرانه نه یزد . توی یزد یه دختر اگه سنش بشه 27 ازدواج نکنه یعنی ترشیده !! این دختر ترشیده از هر طرف زیر فشاره . اینم باید اضافه کنم که این دختر خانوم کار هم می کنه ، درسشو هم خونده . ولی میگه وقتی میره پیش دوستاش یا حتی تو خونه و یا عروسی این و اون ، دیگران با نگاه های تحقیر آمیز و حرف های تمسخر بار اونو آذار و اذیت می کنن و بهش تیکه میندازن که عروس خانوم بعدی شمایی !! حالا همه ی این مسائل باعث میشه یکی اعتماد به نفس خودشو از دست بده و من هرچند بهش گفتم که سعی کنه به مسائل بزرگتر از ازدواج فکر کنه اما صد حیف که چنین چیزی در شرایط بد و پرفشار این دختر کمی دشواره .

و اینکه ازدواج چیزی نیست که به خاطرش خودکشی کنه هم درسته ولی این دختر به خاطر خود ازدواج نیست که میخواد خودکشی کنه بلکه به خاطر فشارهای روانی زیادی که از ناحیه ی دیگران بهش وارد میشه افسرده شده و میدونیم که یک آدم افسرده به خودکشی زیاد فکر می کنه .

به هرحال به نظر خود من هم برای یک چنین مساله ای نمیشه راه حل مستقیمی داد و فقط میشه گفت که باید صبر پیشه کنه و موفقیت و شادی رو در چیزهای دیگه جستجو کنه .

لینک به دیدگاه

حامد جان حرفاتون کاملا صحیح به غیر از اون راه حل که ارائه دادین صبوری و...

الان ایشون اعتماد به نفس نداره بخاطر قد.... ازدواج به کنار همین نبود اعتماد به نفس باعث میشه جلوی خیلی از پیشرفتهاش گرفته بشه و چه بسا اون پیشرفت ها برگ برنده ای بشه برای یه ازدواج موفق/ چه بسا اون پیشرفت ها بچربه بر به ظاهر ضعف قد کوتاه بودن... بنابراین دست رو دست گذاشتن و.. فایده ای نداره پیشنهاد میشه مشاور ه برن ایشون/ خیلی ها می خواستن جراحی بینی کنن منتها قبلش با صحبت با مشاور پشیمون شدن/ خیلی ها بینی شونرو عمل کردن ولی هیچ تاثیری رو اعتماد به نفسشون نداشت... شاید کمبود اعتماد به نفس ایشون عامل دیگه ای داشته باشه...

لینک به دیدگاه

یعنی به خاطر قد کوتاهی خواستگار نداره ؟!!!:JC_thinking:

خب مگه پسرای قد کوتاه نداریم ؟!.....حالا نیست پسرای ایرانی همشون رشیدن :lol:

به نظر منم به جای اینکه کعبه آمالش و شوهر کردن در نظر بگیره خودش و به یه جایی میرسوند و استقلال پیدا میکرد که نخواد تا این سن تو خونه از بیکاری و تنهایی خسته و نا امید بشه

البته اینم باید در نظر گرفت که اونجا مثل تهران نیستش و برای یه دختر فک کنم یه کم مشکل تر باشه بخواد سر کار بره و تا این سن ازدواج نکنه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...