رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

سلام اقا امید تا الان خسته نباشید بچه ها حسابی داغتون کردن

من فقط یه سوال دارم چجوری تونستی اینجا ها « تو طرح جامع شهرهای پاوه و قصرشیرین بودم، توی طرح هادی 2 روستای بزرگ چسبیده به شهر سنندج بودم. پروژه ساماندهی بازار سنندج و 2 کار پژوهشی»کار کنی؟پارتی داشتی ؟

اصلا اونجا ها کارت اصلی بود یعنی رشته شهرسازی اونجاها بدرد خورد؟

یه سوال دیگه دونسته های دانشگاه برات کافی بود یا توی کار احساس کردی خیلی کم میدونی؟

واقعا اینا برام سوال بود

:girl_blush2:موفق باشی :a030:

• Like 5
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 54
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام اقا امید تا الان خسته نباشید بچه ها حسابی داغتون کردن

سلام سپیده خانوم عزیز

مرسی ، داغ !!!!!! به جوش اومدمyes.gif

من فقط یه سوال دارم چجوری تونستی اینجا ها « تو طرح جامع شهرهای پاوه و قصرشیرین بودم، توی طرح هادی 2 روستای بزرگ چسبیده به شهر سنندج بودم. پروژه ساماندهی بازار سنندج و 2 کار پژوهشی»کار کنی؟پارتی داشتی ؟

واقعیتش برای ورود به کار، با یکی از دوستان دفتر استاد ایراندوست بودیم، گفتن برای یه کاری یکی رو میخوان که نرم افزار SPSS رو بلد باشن، من و دوستم هر کدوم یه کمی بلد بودیم گفتیم تا این حد بلدیم، گفت در همین حد کافیه، شروع کار من با شرکتشون از اینجا بود: حالا اون رو هم به سابقه کاری اضافه کن، چون اون کار برای طراحی شهرک صنعتی در شهر کامیاران انجام شد و وقت زیادی از ما رو گرفت. برای کار قصر و پاوه و دو طرح هادی هم با مهندس صادقی بودیم که بیشتر کارای جی آی اس و کد رو من انجام میدادم. نتیجه اینکه: پارتی نداشتم

اصلا اونجا ها کارت اصلی بود یعنی رشته شهرسازی اونجاها بدرد خورد؟ همه ی کارهایی رو که اونجا انجام میدادیم تقریباً شبیه کارهای کارگاهی بود که تو دانشگاه دشتیم فقط در مرحله ی پیشنهاد باید نظرات کارفرما رو که گاهی کاملاً به نفع خودش بود رو باید یه جوری دخالت میدادی.

یه سوال دیگه دونسته های دانشگاه برات کافی بود یا توی کار احساس کردی خیلی کم میدونی؟ من ترم 4 بود که وارد بازار کار شدم بخاطر همین دونسته های من خیلی کم بود و بیشتر نقش اپراتور رو داشتم،بیشتر کارهای نرم افزاری .

من بیشتر اون موقع به عنوان اپراتور نیاز به تجربه داشتم تا دانش، چون تصمیم گیی های اصلی رو چند نفر دیگه میگرفتن.

متاسفانه چون اون موقع دیدی بسیار کلی، مدلی و خشک داشتم فک میکردم که دانشم خیلی زیاده ولی حیف که توهمی بیش نبود و من الان میفهمم که خیلی چیزای دیگه هست که باید یاد گرفت.

واقعا اینا برام سوال بود

:girl_blush2:موفق باشی :a030:

مرسی سپیده خانوم

موفق و موید باشید:a030:

• Like 7
لینک به دیدگاه

سلام

من دوباره اومدم

چند تا سوال :

1) نظرت در مورد بی سوادی مسئولین شهری چیه ؟

2) چرا شهرسازی بوجود اومد ( اگه به بررسی طبیعی باشه زمین شناس ها و آب و هواشناس ها بهتر کار می کنند ، اگه به سازه باشه عمران و معماری بهتر کار می کنه ، اگه به مدیریت باشه رشته مدیریت شهری داریم و ......) ؟

3) توی کدوم بخش شهرسازی بهتر کار می کنی ؟

4) به نظرت شهرسازی تا چه حد میان رشته ایه ؟

5) پایان نامه به کجا رسید تموم کردی یا نه ؟

6) برتری هر کدوم نسبت به هم چیه ؟

محمود توسلی:

کورش گلکار :

جهانشاه پاکزاد :

حسین بحرینی :

7) میگم تو که انقدر علاقه مند به عدالت اجتماعی توی شهر هستی ؟ نظرت در مورد دیوید هاروی چیه ؟

( به نظر من که بهترینش بحرینیه )

فعلا همینا

وقت شد بازم میام

• Like 6
لینک به دیدگاه

سلام

من هم چند سوال دارم _امیدوارم تکراری نباشه

1. بازار کار رشته شهرسازی در ایران چگونه هستش؟

2. بیشتر مباحث شهرسازی تئوریه؟

3. شما مطالعتون تا چه اندازه کتابی وتا چه اندازه اینترنتی هستش؟

4. ویه سوال غیر تخصصی ، آیا تحصیلات فقط میتونه رتبه و مقام یک نفر رو بالا بکشه و اینکه شما با صحبت با یک نفر تنها قادر به درک این هستید که این فرد با معلوماته؟

در آخر موفق باشین:rose:

• Like 5
لینک به دیدگاه
سلام

سلام داش حمید

من دوباره اومدم

خیلی خیلی خوش اومدی

چند تا سوال :

1) نظرت در مورد بی سوادی مسئولین شهری چیه ؟

ای کاش بیسواد بودن، بیسواد میدونه چیزی بلد نیست، حداقل میزاره اونی که بلده کارش رو بکنه، ولی این مسئولین یه چیزایی رو از یه جاهایی یا میبینن، یا میشنون اون وقت فکر میکنن، چیزی نیست که دیگه بلد نباشن.

2) چرا شهرسازی بوجود اومد ( اگه به بررسی طبیعی باشه زمین شناس ها و آب و هواشناس ها بهتر کار می کنند ، اگه به سازه باشه عمران و معماری بهتر کار می کنه ، اگه به مدیریت باشه رشته مدیریت شهری داریم و ......) ؟

خیلی خلاصه : برای اینکه این رشته هایی که گفتین هر کدوم از یه دید به شهر می نگریستن و دیدی جزء نگر به شهر داشتند، یه رشته ای باید با همه ی دیدگاهها به شهر می نگریست.

3) توی کدوم بخش شهرسازی بهتر کار می کنی ؟

منظورتون رو نگرفتم.!!!!!!!!!!

4) به نظرت شهرسازی تا چه حد میان رشته ایه ؟

خیلی میان رشته اییه

5) پایان نامه به کجا رسید تموم کردی یا نه ؟

به علت بعضی مشکلات و گرفتاری ها داره خاک میخوره، چند روزیه باز شروع کردم، خیلیش مونده

6) برتری هر کدوم نسبت به هم چیه ؟

محمود توسلی: در بعضی از کارها پیشرو بوده، استادای ما میگم که استاد فوق العاده ای بوده، مدرک گرا نبوده، کمتر حرف زده و بیشتر ترسیم کرده(مثل جمله ی امضای خودت).

کورش گلکار : استاد خوبیه، مدل مکان پایدارش رو خیلی خوب بسط داده بخصوص از لحاظ استفاده در طرح های طراحی شهری

جهانشاه پاکزاد : با توجه به شرایطی که هستیم و نیاز مبرم دانشجویان به منابع،ایشون سهم زیادی در معرفی بسیاری نظریات متخصصان در کشور اشتن، آدمی هستن که خودشون رو نمی گیرن و نسبت به بقیه مردمی تر هستن، خیلی خوب حرف میزنن.

حسین بحرینی : کتاب هایی رو که ترجمه کرده، فوق العاده عالی ترجمه کرده، تو دانشگاه تهران خیلی خیلی زحمت میکشه، همیشه خودش رو آپدیت نگه میداره، سرش تو کار خودشه و پشت سر بقیه متخصصا حرف نمیزنه و نمیزاره که جلوش هم این کار رو انجام بدن

( به نظر من که بهترینش بحرینیه )

7) میگم تو که انقدر علاقه مند به عدالت اجتماعی توی شهر هستی ؟ نظرت در مورد دیوید هاروی چیه ؟

واقعیتش کتابش رو نخوندم، از ترم دو چند باز خواستم بخونم ولی نتونستم گیرش بیارم. حق با شماست، من که انقد به این موضوع اعتقاد دارم باید این کتاب رو حتماً بخونم.

فعلا همینا

وقت شد بازم میام

ممنون مهندس،

امیدوارم که وقت بشه و بیای باز

:a030:

• Like 6
لینک به دیدگاه
سلام

سلام بر ستاره خانوم،خیلی خوش اومدی icon_pf%20(44).gif

من هم چند سوال دارم _امیدوارم تکراری نباشه

تکراری هم باشه مهم نیست،

1. بازار کار رشته شهرسازی در ایران چگونه هستش؟ متاسفانه الان خوب نیست ولی به آینده امیدواریم.

2. بیشتر مباحث شهرسازی تئوریه؟ هم تئوریه هم عملی، بدون شک بدون داشتن پایه های تئوریک نمی توان از طرح ها و ایده ها هر چند که ایده های کارآمد و مناسبی باشند دفاع کرد و آنها را توجیه نمود. در شهرسازی هم تئوری، مثل تئوری در معماری میمونه.

3. شما مطالعتون تا چه اندازه کتابی وتا چه اندازه اینترنتی هستش؟ 80 درصد کتابها و مقالات و حدود 20 درصد هم دیدن نمونه کارهای خوب و اخبار جدید شهرسازی، همایش ها و ... در اینترنت هستش.

4. ویه سوال غیر تخصصی ، آیا تحصیلات فقط میتونه رتبه و مقام یک نفر رو بالا بکشه و اینکه شما با صحبت با یک نفر تنها قادر به درک این هستید که این فرد با معلوماته؟ دید افراد به این مقوله متفاوته؛ بعضیا به دید پول درآوردن بهش نگا میکنن، بعضیا به دید داشتن مدرک برای لحظاتی خاص، بعضیا برای یادگیری روش زندگی و...

دید من : من بیش از هر چیزی، دوست دارم خودم رو ارضا کنم، روح و فکر من با خوندن و کار کردن و ورزش کردن ارضا میشه همون طور که بعضیا با به قتل رساندن یا با کسب پول و شهرت این کار رو انجام میدن. البته کسب درآمد در آینده شاید برام مطرح بشه و خواهد شد، ولی هیچ وقت به فکر شهرت نخواهم بود. در ضمن من فرد با معلوماتی رو که تخصصی نداره، مثل یه دایره المعارف میدونم، که همه چیز توش هست ولی بدرد هیچی نمیخوره،

در آخر موفق باشین:rose:

با آرزوی بهترین ها برای شما دوست عزیز:a030:

• Like 5
لینک به دیدگاه

سلام امید گ:biggrin:یان ،خوبی؟ آقا جان بگیر که اومد!

می دونم که به جیکوبز علاقه داری ولی خوب نقدشم کن لطفا!

بزرگ ترین دستاورد شهرسازی از نظرت چی بوده؟

اگه به این نتیجه برسی که هر چی که تا حالا خوندی،ی دروغ بزرگ بوده چیکار می کنی؟

مامفورد هواپیما و شهر و مهم ترین اتفاقات و دستاوردای بشر میدونه،نظرت در این مورد چیه؟

له بحرینی،بهرامی چه خبر؟:lol:

• Like 3
لینک به دیدگاه

به به به.ببینید اینجا چه خبره.............!!!!!!!!!!!!مراسم سرخ پوستی کباب کردن امیده...:lol:.سلوم به همگی.......!

:a030:خیلی خودمو کنترل میکنم که پرحرفی نکنم ویه راست میرم سرا غ سوالات فوق العاده ی تخصصی خودم.........!!!!!!!

:53tnkbetm2eof1u84pj1_تعریفت رو از یه شهرساز بگو.....؟به نظرخودت میتونی یه شهرسازبه درد بخوربشی..؟!(البته میدونم که فاصله ی همه ی ما تایه شهرساز واقعی زیاده....!9

2_باتوجه به اینکه من هیچ شناخت قبلی درمورداین رشته نداشتم وازروی اجبار اومدم تواین رشته ...وهدف من از درس خوندن موفقیت عالی در شغل،؛درامد،زندگی اجتماعی، بود ایافکر میکنی این رشته بتونهخواسته های منو در آینده تامین کنه وبتونم از هرلحاظ(کسب موقعیت،درامد،موفقیت عالی....)موفق باشم؟

3-باتوجه به وضع کنونی ایران (از هرلحاظ)واینکه شهرسازی امروز در ایران بامشکل تقریبا حادی مواجه هست وبا این روندی که شهرسازیایران در پیش گرفته آیا به نظرت ما آخرش به بن بست نمیرسیم......؟!

5_با اینکه به اینده ی کاریم خیلی امیدوارم ومیدونم که توانایی های لازم برای موفقیت تو اینرشته رو دارم امایه کوچولو درمورد ادامه ی این رشته تردید دارم.چون به نظرم هرچه قدرهم با استعدادوتواناباشم باز هم فکر نمیکنم بتونم با این وضع ممکن وارمان هایی که برای آینده ی خودم دارم به جایی که میخوام برسم.....!(خلاصه اینکه با توجه به شناختی که از من داری به نظرت این رشته برای من ارزش ادامه دادن داره یا نه..؟)

4_ایا ازاینکه داری شهرسازی میخونی پشیمون نیستی...؟

6_باتوجه به اینکه شهرسازی رشته ای کاملا گسترده وپیچیده هستش ایا فکر نمیکینی اموزش هایی که ما دردوره ی کارشناسی میبینیم کم باشه وحتما برای اینکه بهتر این رشته رو بشناسیم نیاز داریم که ارشد رو هم بخونیم.....

6-راستی...!قضیه ی سربازی چیه....؟مگه.......

7_نظرت درمورد اینکه تخصص این رشته رو اگه شد در کشور دیگه ادامه بدیم چیه....؟

فعلا همینا...خیلی کاردارم وگرنه یه سوالاتی طرح میکردم که........:biggrin:...سوالات خبیثانه طرح کردن وقت میخوادکه من ندارم.....!

امیدوارم موفق باشی امید جان...!

• Like 5
لینک به دیدگاه
سلام امید گ:biggrin:یان ،خوبی؟ آقا جان بگیر که اومد!

سلام سوا سالار ، به خیر بی، سه رو چمانicon_pf%20(44).gif

می دونم که به جیکوبز علاقه داری ولی خوب نقدشم کن لطفا!

نقد نداره، هر چی گفته درستهbiggrin.gif

بزرگ ترین دستاورد شهرسازی از نظرت چی بوده؟

اینکه شکست نخبه گرایی رو پذیرفت و بحث مشارکت و چندصدایی رو وارد کارهاش کرد.

اگه به این نتیجه برسی که هر چی که تا حالا خوندی،ی دروغ بزرگ بوده چیکار می کنی؟

هیچ مشکی نیست، ما باید درست فکر کردن رو بیاموزیم کسی که به مطالبی که میخونه قناعت میکنه و فک میکنه کارش درسته ، کاملاً اشتباه میکنه، من به یکی از بچه ها که گفت :استادشون گفته اگه یه شهرساز روزی 8 ساعت هم بخونه باز هم کمه، سفارش کردم که روزی 2-3 ساعت بخونه و بقیه ش رو تفکر کنه. سخن آخر: وقتی فکر و هوشم رو با خودم دارم مشکلی ندارم

مامفورد هواپیما و شهر و مهم ترین اتفاقات و دستاوردای بشر میدونه،نظرت در این مورد چیه؟

مامفورد یه کتاب در مورد تکنولوژی و تمدن نوشته، مطالعات زیادی داره، نظرش کاملاً محترمه و قابل قبول

به نظر من چرخ و زبان و خط رو هم باید اضافه میکرد.

دستاوردها هم داریم که در انون زمان نبوده، مثل: تلویزیون، رایانه و اینترنت، موبایل

له بحرینی،بهرامی چه خبر؟:lol:

سلامه تی، هه فته یکه خه وه ریکم له نیه، خه ریکی پایان نامه که مم.

سه رکهو تو و به خته وه ر بی

• Like 8
لینک به دیدگاه

فره خوازمت:a030:

فکر کردی فقط خودتون کردی بلدین

شهرسازی به در هم میخوره؟

چه پیشنهادی برای من داری که الان دیگه نمیدونم شهرسازی چیه؟

• Like 7
لینک به دیدگاه

موذی ترین شهرسازی که تا حالا توی عمرت دیدی؟ (به جز خودت biggrin.gif )

زشت ترین شهرسازی که تا حالا توی عمرت دیدی؟ (بازم به جز خودت biggrin.gif )

چندتا زن شهرساز می خوای بگیری؟

• Like 5
لینک به دیدگاه
موذی ترین شهرسازی که تا حالا توی عمرت دیدی؟ (به جز خودت :biggrin: )

مسئولینی که نفع شخصیشون رو به نفع جمعی ترجیح میدن.

زشت ترین شهرسازی که تا حالا توی عمرت دیدی؟ (بازم به جز خودت :biggrin: )

چون زیبایی نسبیه، اگه خودم رو زشت ترین شهرساز معیار قرار بدم، هیچ شهرساز زشتی نخواهیم داشت.

چندتا زن شهرساز می خوای بگیری؟

از لحاظ شرعی که 4 تا زن میتونم بگیرم، ترجیح میدم 4 تاش شهرسازی باشن

مرسی ماهرخی، سوالاتت خیلی خیلی خوب بود نشون میده بچه ی خلاقی هستی:a030:

• Like 3
لینک به دیدگاه
فره خوازمت:a030:

فکر کردی فقط خودتون کردی بلدین

من بوچکتم

شهرسازی به در هم میخوره؟ بستگی داره چجوری بهش نگاه کنی.

چه پیشنهادی برای من داری که الان دیگه نمیدونم شهرسازی چیه؟

پیشنهاد میکنم که بری و پیدا کنی که شهرسازیه چیه؟ هدفش چیه؟ چه روندی رو تو کشور ما در پیش گرفته؟ چجوری میشه اون رو به طرف اصلی هدایت کرد؟ آیا در خودت این توانایی ها (توانایی حرکت به سوی هدف شهرسازی)رو میبینی یا خودت رو یه فرد از پیش باخته میدونی؟ و خیلی سوالات دیگه!!!!!!

مرسی داش ابوذر

امیدوارم موفق و موید و پیروز باشی :a030:

• Like 3
لینک به دیدگاه
به به به.ببینید اینجا چه خبره.............!!!!!!!!!!!!مراسم سرخ پوستی کباب کردن امیده...:lol:.سلوم به همگی.......!

سلام مهندس فهیمه، خیلی خوش اومدی

:a030:خیلی خودمو کنترل میکنم که پرحرفی نکنم ویه راست میرم سرا غ سوالات فوق العاده ی تخصصی خودم.........!!!!!!!

:53tnkbetm2eof1u84pj1_تعریفت رو از یه شهرساز بگو.....؟به نظرخودت میتونی یه شهرسازبه درد بخوربشی..؟!(البته میدونم که فاصله ی همه ی ما تایه شهرساز واقعی زیاده....!9

شهرساز کسی است که نسبت به محیط زندگی و شهرش احساس مسئولیت کنه، مشکلاتش رو بشناسه و در رفع مشکلاتش کمک کنه.

همه پتانسیلش رو داریم، باید دید که در آینده چه پیش خواهد اومد.

2_باتوجه به اینکه من هیچ شناخت قبلی درمورداین رشته نداشتم وازروی اجبار اومدم تواین رشته ...وهدف من از درس خوندن موفقیت عالی در شغل،؛درامد،زندگی اجتماعی، بود ایافکر میکنی این رشته بتونهخواسته های منو در آینده تامین کنه وبتونم از هرلحاظ(کسب موقعیت،درامد،موفقیت عالی....)موفق باشم؟

به نظر من بزرگترین مانع عدم دستیابی به موفقیت برای فرد خود فرد هستش، تقریباً در همه انسان ها این پتانسیل وجود داره که به حد بالایی از موفقیت برسن، این رو مردان و زنان بزرگی مثل دکتر محمود حسابی در اون شرایط سخت زندگی که تصورش برای ما هم شبیه به یه کابوسه، یا شرایطی رو که هلن کلر که هم کر، کور و هم لال بود ثابت کرده اند.

به نظرم بهانه ای برای نرسیدن به اهدافت نداری، البته موانع سر راه زیاده ولی بجای مقاومت کردن در مقابلشون سعی کن اونها رو بپذیری و مثل جریان آب ، انعطاف پذیر از اون موانع بگذری.

3-باتوجه به وضع کنونی ایران (از هرلحاظ)واینکه شهرسازی امروز در ایران بامشکل تقریبا حادی مواجه هست وبا این روندی که شهرسازیایران در پیش گرفته آیا به نظرت ما آخرش به بن بست نمیرسیم......؟!

یه بار دکتر جهانشاه پاکزاد حرف خیلی قشنگی زد که من سعی میکنم هیچ وقت فراموش نکنم، ایشون گفتن: ما خودمون مشکل ایجاد میکنیم و خودمون اون رو بزرگ میکنیم، گفتن میدونید این مثل چی میمونه؟ گفتن: مثل ماجرای اون مرد میمونه که اسم پسرش رو رستم گذاشت ولی بعد چند سال میترسید صداش کنه و نگاش کنه.

به نظر من باید همه منتقد باشیم و مشکلات رو بگیم، راه حل براش بدیم و باز همین روند رو طی کنیم، همیشه باید امیدوار بود. اگه بخوایم مشکلات رو دو ساله یا حتی 5 ساله حل کنیم باید به شعور و درک خودمون شک کنیم، مشکلات ما بسیار ریشه دار هستن و نیازمند وقت و تلاش زیادی است ولی این مشکلات حل شدنی هستند.

5_با اینکه به اینده ی کاریم خیلی امیدوارم ومیدونم که توانایی های لازم برای موفقیت تو اینرشته رو دارم امایه کوچولو درمورد ادامه ی این رشته تردید دارم.چون به نظرم هرچه قدرهم با استعدادوتواناباشم باز هم فکر نمیکنم بتونم با این وضع ممکن وارمان هایی که برای آینده ی خودم دارم به جایی که میخوام برسم.....!(خلاصه اینکه با توجه به شناختی که از من داری به نظرت این رشته برای من ارزش ادامه دادن داره یا نه..؟)

به نظر من داره.

4_ایا ازاینکه داری شهرسازی میخونی پشیمون نیستی...؟

خیلی هم خوشحالم

6_باتوجه به اینکه شهرسازی رشته ای کاملا گسترده وپیچیده هستش ایا فکر نمیکینی اموزش هایی که ما دردوره ی کارشناسی میبینیم کم باشه وحتما برای اینکه بهتر این رشته رو بشناسیم نیاز داریم که ارشد رو هم بخونیم.....

آحرفت درسته. آموزش هایی که به ما میدن از لحاظ کمی تقریباً خوبه ولی کیفیت لازم رو نداره.

6-راستی...!قضیه ی سربازی چیه....؟مگه.......

این یه شتریه که دم در اکثر پسرا خوابیده، حالا کولش نکنم و نندازمش دور، چند سال دیگه هم خودم ضعیفتر میشم هم اون سنگین تر و چاقتر میشه. به قول تریسی: قورباغه بزرگ و زشت رو باید قبل همه ی قورباغه ها خود(منظور از قورباغه ، مشکلات هستش).

7_نظرت درمورد اینکه تخصص این رشته رو اگه شد در کشور دیگه ادامه بدیم چیه....؟

بستگی به کشور و دانشگاهش داره.

فعلا همینا...خیلی کاردارم وگرنه یه سوالاتی طرح میکردم که........:biggrin:...سوالات خبیثانه طرح کردن وقت میخوادکه من ندارم.....!

امیدوارم موفق باشی امید جان...!

مرسی آجی عزیز، لطف کردی

با آرزوی بهترین ها برای خودت، خانوادت و هر آنکه دوسشان میداری:a030:

• Like 4
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...